Любовта до време ли е?

  • 9 319
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 728
Химнът на Любовта
Да говоря всички езици човешки и дори ангелски,
щом любов нямам,
ще бъда мед, що звънти, или кимвал, що звека.

Да имам пророчески дар и да зная всички тайни,
да имам пълно знание за всички неща
и такава силна вяра, че да мога и планини да преместям, -
щом любов нямам,
нищо не съм.

И да раздам всичкия си имот,
да предам и тялото си на изгаряне, -
щом любов нямам,
нищо ме не ползува.

Любовта е дълготърпелива,
пълна с благост,

любовта не завижда,
любовта се не превъзнася,
не се гордее,

не безчинствува, не дири своето,
не се сърди, зло не мисли,
на неправда се не радва, а се радва на истина;

всичко извинява,
на всичко вярва,
на всичко се надява,
всичко претърпява.

Любовта никога не отпада,
а другите дарби, ако са пророчества, ще престанат,
ако са езици, ще замлъкнат,
ако са знание, ще изчезнат.

Защото донейде знаем и донейде пророчествуваме;
но, кога дойде съвършеното знание, тогава това "донейде" ще изчезне.

Когато бях младенец,
като младенец говорех,
като младенец мислех
и като младенец разсъждавах;
а като станах мъж, оставих младенческото.

Сега виждаме смътно като през огледало,
а тогава - лице с лице;
сега зная донейде, а тогава ще позная,
както и бидох познат.

А сега остават тия три:
вяра,
надежда,
любов;
но по-голяма от тях
е любовта.

# 16
  • На Марс
  • Мнения: 8 714
Любовта е завинаги, ако Е любов.

Един мъж обича истински само любимият си футболен отбор Simple Smile

Едит> а жената може да обича така само децата си ...

Последна редакция: сб, 12 май 2018, 16:58 от punchinello

# 17
  • Мнения: 2 495
OПределено е до време,както и всичко останало.
Да търпиш някой да издевателства с теб,докато си бъбречна криза,, е овчедушие.И да го шкартираш е здрав разум,не стигаме до любов ,изобщо.

# 18
  • Мнения: 668
Любовта е завинаги, ако Е любов.

Хах Един мъж обича истински само любимият си футболен отбор Simple Smile

Едит> а жената може да обича така само децата си ...

Да обича една емблема може само изключително елементарен индивид Simple Smile
А жените могат да обичат завинаги не само децата си, а и бащите си; понякога - и мъжете си Wink

# 19
  • Мнения: 9
Ако между двама партньори има разбирателство тя продължава до старини .Но ако има ревност ,скандали ,тормоз - любовта се превръща в омраза

# 20
  • Мнения: 3 231
Страстта е до време. Пеперудите са до време. Розовият филм е до време. Розовите очила са до време. Премрежените погледи са до време. Тестостеронът е до време. Премълчаването на неща, които не ти харесват, е до време.

Любовта е вечна.

# 21
  • Мнения: 15 619
Блажени са ония, дето са прескочили филма със страстта. Амин!

# 22
  • Мнения: 1 756
Не, до човек е.

Ако знам, че обичта ще свърши;
ако знам, че тя ще се смали;
ако знам, че гръм ще я прекърши;
ако знам, че няма да боли;
ако в нея дълго съм се лъгал
ако не оставя тя следа,
ще я разруша до някой ъгъл
и отново ще я изградя.

Евтим Евтимов

Последна редакция: сб, 12 май 2018, 18:48 от icey

# 23
# 24
  • София
  • Мнения: 12 114
Любовта не е до време, но е рядкост. Влюбването е до време, после опознаваш човека и или въпреки това, което вече знаеш за него го обичаш, или не. Хората сме различни и може да е клише, но ако характерите, даже и отклоненията ви, не са в хармония, нищо не става. Има жени, които ако не ги ревнуват не се усещат обичани, сигурно с мъж като твоя ще умрат от кеф. Ама твоят случай явно не е такъв и влизаш в графа жертва на тормоз. Нищо общо с любовта няма това.

# 25
  • Мнения: 5 247
Не искам да повярвам че е до време. Много ми се иска да е до живот.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 114
Не искам да повярвам че е до време. Много ми се иска да е до живот.
То зависи колко дълго живееш Simple Smile Четох интервю на Упи Голдбър и тя разсъждава, че доживотни са били тия неща, когато хората са живели по 35-40 години. Може и да има логика. Все пак познавам хора, които наистина се обичат по 40-50 години, та го има и това, просто е рядкост.

# 27
  • Мнения: 15 567
Аз вярвам в това, че може да се обича само и единствено един човек до края на живота. И това е най-хубавото нещо на света. Но колкото и да обичаш някого, винаги трябва да обичаш себе си повече. И не само да обичаш себе си, но и да се уважаваш. И да не допускаш с теб да се държат по начин, който те кара да се чувстваш зле. Защото може много да обичаш някого и въпреки това да не се чувстваш добре с него. Както явно е в твоя случай.

И само да кажа - първата ми сериозна връзка беше с точно такъв патологичен ревнивец, като твоя. Ревнуваше ме до болест, проблемите следваха един след друг до такава степен, че се чудех дали някога ще мога да си поема въздух поне за малко. С времето разбрах, че много обичам този човек, но никога няма да живея добре с него и да бъда щастлива. Затова в първия момент, в който усетих, че любовта ми е намаляла малко се разделих с него. И да, беше ми мъчно, беше ми гадно, но усещането, че мога да дишам свободно и да се радвам на живота така, както искам беше много по-силно. И в крайна сметка благодарение на това усещане преборих любовта си към него

# 28
  • Мнения: 1 770
Любовта, ако е истинска е вечна! Страстта намаля с времето. Трябва да се поддържа и от двамата!

# 29
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
... И затова питам дали преди чувстата е по-редно да гледам вече повече на добрите качества у човека, отколкото... “голите” чувства...
И кои са тези добри качества, които могат да компенсират и балансират патологична ревност + мания за притежание + липса на здравомислие и състрадание към „обичания” обект?
Не е нужно на мен да отговаряте.
В една връзка човек трябва да има възможност да бъде себе си без тревоги и притеснения.

Общи условия

Активация на акаунт