Таткото спи на дивана - докога?

  • 41 448
  • 613
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 5 134
Пуснах си от този сайт едно видео за бекграунд, то дойде много интересно. След 14 минута особено: http://mencare.bg/videolekcia-rolyata-na-bashtata/

# 436
  • София
  • Мнения: 24 839

Много странно изказване.
Идеята е двойката да си разпредели задълженията, така че да остава време за почивка и на двамата, като и двамата са ангажирани с дома и бебето. Защото бебето променя всичко и за двамата, а не само за родителя с яйцеклетката.
И никак не е задължително жената да гърби като мъж, за да се докаже като равноправна. Жените сме физически по-слаби. Ако някой мъж не харесва този факт, да бъде така добър да си намери друг мъж за съжителство.

Да, идеята е такава и тук се предлага възможност майката да се наспи като бял човек, в отделна стая, 2 нощи поред, че и една през седмицата, като бащата обгрижва изцяло детето, а в останалото време през седмицата, пазарува, готви и къпе..

Но, както виждам, е неприемлива, защото важното е не Вуте да е добре, а Нане да е зле.
Жената няма да спи и нощ спокойно, ама и той ще будува,............защото, така. Peace

# 437
  • Мнения: X
Ами ако на някоя семейна двойка се вижда в реда на нещата да си живеят като съквартиранти - без никаква физическа близост - в продължение на месеци и години, и не виждат в това никакъв риск за отношенията си - да си спят поотделно. Само че това е доста утопично. Майката ако е вързана с детето и то й поглъща целия живот и емоция, при таткото нещата са други.

Видях го с очите си този експеримент на два пъти - разводът само не е оформен документално.

Мъж и жена не си лягат заедно само за да спят. Дори не и само за да правят секс. Основното е да имат близост един до друг, да общуват по начин, който е недостъпен в едно забързано ежедневие. Особено след раждането майките са доста обсебени от бебетата и мъжете го чувстват. Ако са заедно с жените си през този период и им помагат в най-същественото за тях занимание - грижите за бебето - това е начин да се съхрани близостта и дори да се увеличи, а не двамата да се раздалечат всеки със своите си приоритети. А и телата, които са свикнали да са заедно, много по-лесно откликват на сексуални стимули.

През деня той ходи на работа, вечер се въртят около бебето (или той си намира други забавления), после всеки си ляга поотделно. Най-много да обсъдят някакви битови проблеми или неща около бебето. Кога да са заедно тия хора лично за тях си?

Последна редакция: пт, 06 юли 2018, 20:06 от Анонимен

# 438
  • Мнения: 250
Хора, възможно е майчинството да е леко и лежерно, а не някакво зверско и нетърпимо страдание, както се описва масово в този форум и масмедиите.
Възможно е двойка да спи известно време физически отделно, но да има и да гради все по-смислени отношения.

Възможно е и двама работещи родители да напаснат чудесен модел с поделени грижи.
И, приемете - възможно е един човек на пълен работен ден да е съсипан, физически и ментално, без да е майчино синче. А една майка в майчинство да е отпочинала и няколко събуждания през нощта да не са проблем.

Възможно е и коренно, генерално обратното на всичко изброено.

Вариантите са толкова неизброимо много. Вероятно не трябваше да споделям своите наблюдения, че най-мрънкащите майки обикновено нямат реални причини да са такива, а имат единствено липса на някакъв значим опит с други ангажиращи ги ситуации, извън майчинството. Такава е реалността, има и такива жени. Но има и други.

Авторката на темата няма да намери своя отговор тук, само опита на други.

# 439
  • Мнения: X
Хора, възможно е майчинството да е леко и лежерно, а не някакво зверско и нетърпимо страдание, както се описва масово в този форум и масмедиите.

Няма такова нещо - майчинството винаги е прекрасно, колкото и да е изтощително. Само дето в процеса може майката да се поразочарова от бащата (ако той бяга по тъч линията), както и обратното (ако тя не е същата неуморна купонджийка и секс богиня, както преди раждането).

Има лесни деца, с които наистина всичко е лежерно. Има и много трудни деца , макар и да нямат някакви заболявания. Особено във втория случай си проличава колко читав е бащата. А пък не дай си Боже да се случи дете с увреждане, стой та гледай как бая татковци си намират причини да вазират.

Спането физически отделно "за известно време", което е повече от няколко дни, вече е предпоставка за проблеми в семейството.

Не вярвам да има майка, за която няколко събуждания всяка нощ в продължение на 2 години да не е проблем, че и да е отпочинала. Трябва да е извънземна. Пък и много зависи от вида на събужданията. Ако са от тези, които продължават с часове, малко трудно ще е отпочинала, ако ще да е бивш главен мениджър.

# 440
  • Мнения: 17 416
Ама защо да се фиксираме върху период  0-3 години, когато, който и да е у дома с детето, може да се нагоди към неговия режим и да си навакса?!
По-страшно е, когато бащата абдикира от отговорност, и/или има конфронтация между партньорите. При мен схемата тате работи не проработи, щото и аз кариера гоня, да му се незнай, и някак смятам за нормално разпределение, а не прехвърляне на отговорности - от раждането натам.

# 441
  • София
  • Мнения: 24 839
Чакай да уточним.
Къде и кой написа, че 2 години бащата трябва да спи в хола?
Тук говорим за първите месеци, когато детето се буди и мрънка за храна и вода.
Ако има колики по цяла нощ и цепи мрака, не само бащата, ами и комшиите будуват.

Явно, няма да сближим вижданията. Peace

# 442
  • Мнения: X
Чакай да уточним.
Къде и кой написа, че 2 години бащата трябва да спи в хола?
Тук говорим за първите месеци, когато детето се буди и мрънка за храна и вода.
Ако има колики по цяла нощ и цепи мрака, не само бащата, ами и комшиите будуват.

Явно, няма да сближим вижданията. Peace

Ами ако не се приключи мрънкането и цепенето на мрака с първите месеци? Щото това е често явление.
Ти го пусни веднъж да си гледа рахата, пък после иди го прибирай на третия месец при врескалото, че е изтекъл лимитът за спане на спокойствие. Както потеглят нещата в началото, така си и продължават.

Нормално е от време на време или дори 1-2 пъти седмично единият да се спасява за по 1 нощ, за да зареди батериите. Но не е добра практика спасеният да е само бащата, и то в продължение на много месеци или години.

# 443
  • Мнения: 250
Да не говорим, че един мъж може да е спал 20 години нощем и следобед до жена си неотлъчно, но да и изневери в същото това легло Grinning Това предпоставка ли е за проблеми?
Grinning

П. П. И жена го може  това Joy

# 444
  • Мнения: 15 619
Да не говорим, че един мъж може да е спал 20 години нощем и следобед до жена си неотлъчно, но да и изневери в същото това легло Grinning Това предпоставка ли е за проблеми?
Grinning

П. П. И жена го може  това Joy
Ами, така и така ще го направи, няма смисъл от коментари по темата - да  "не" спи ли при родилката и бебето, да спи ли някъде другаде, нали!? Sunglasses Не че това е въпросът, но щом до това води, направо развод. Даже още преди да се е родило детето. Най-добре!

# 445
  • Мнения: 5 134
Black_Sapphire, ама какво значи все пак "иди го пусни," "прибирай си го" и т.н. Нали говорим за бащата, не за детето. Предполага се, че говорим за зрели хора, мъже, които съзнателно са станали бащи.

Не е ли по-скоро редно да става дума за диалог, спокойно обяснение на очаквания, разбирания и т.н. а не някакви команди като на домашен любимец да раздаваш.

Въобще, цялата идея жената да вкарва мъжа в релси, да го учи да не е инфантил и че семейството не е замяна на мама с нова обслужваща и налагаща правила жена малко ми идва странна.

# 446
  • Мнения: X
Да не говорим, че един мъж може да е спал 20 години нощем и следобед до жена си неотлъчно, но да и изневери в същото това легло Grinning Това предпоставка ли е за проблеми?
Grinning

П. П. И жена го може  това Joy

Е, не са толкова много двойките с бебе след 20 години брак, че да ги слагаме в статистиката. Там вече играят други фактори.
Ние говорим за сравнително пресни двойки на по няколко години - 3-4 до към 10 най-много (с второто дете). Бебето е стрес за всяко семейство, освен радост. Двойките, които не работят заедно за решаване на стресовите ситуации, се раздалечават и в крайна сметка се разпадат, защото всеки се научава да се оправя сам и да не разчита на другия.

Елена, изразявам се фигуративно, разбира се. Няма как да се управлява един мъж като домашен любимец, нито е особено приятно. Но ако жената не поиска това, което й е необходимо, то няма и да й се даде. И не се заблуждавай, всеки, дори и най-отговорният, лесно се плъзга по наклонената плоскост към мекото на хляба, щом му се отваря парашутът. И не че е справедливо, но който прави прекалено много "евала" за собствена сметка, рядко получава благодарности, даже често излиза виновен.

# 447
  • Мнения: 18 982
Само да ви успокоя, че тръгнат ли да се развалят нещата, както и да сте "научили" мъжа си, всичко си заминава за дни Simple Smile Така че - смело напред, кой както иска Simple Smile Абсолютно съм убедена, че спането отделно понякога не е сигурния път към развода Simple Smile

# 448
  • Мнения: 5 134
Разбрах те сега, но не смятам, че това с плъзгането е точно така. Може би съм прекалено ограничена от собствения си опит, а и фактът, че станах майка на 34. Но не знам как бих се плъзнала изведнъж по плоскост да съм безотговорна или да се скатавам за сметка на мъжа ми, при все че от негова страна имам практически неограничена свобода.

Веднага след като се възстанових физически, той поемаше грижата за бебето по цели дни през уикенда, а аз работех по научната си работа. Имаше дни, излизах в 8:00 за библиотеката и се прибирах в 19:00-20:00 с новите бутилки кърма за следващия ден Wink. Оценявала съм го безкрайно много. Не мога дори да си представя, че бих злоупотребила с това, при положение, че нито ме е следил къде ходя, нито ми е държал сметка. В случая, в модела зададен от теб, аз имах не наклонена плоскост, а направо писта да се засиля към скатаване и парашутът ми беше размер XXL.

Нормалните свестни мъже не мисля, че са с нещо по-различни. Човек или си има съвест, отговорност и уважение към другите, или не. Отделно, тези неща би трябвало да станат ясни още преди бракът, ако връзката е била сериозно обмислена и анализирана, а не случайно да се е стигнало до бебе.

Последна редакция: пт, 06 юли 2018, 21:07 от elenna

# 449
  • Мнения: 18 982
елена, ако си се цедила в библиотеката ще те призная! За мен това е напълно невъзможно дори да си го представя!

Общи условия

Активация на акаунт