Таткото спи на дивана - докога?

  • 41 481
  • 613
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: X
Зависи и от конкретния организъм. Има хора, които не могат да заспят денем, други са способни да спят на всяко място по всяко време. Индивидуално е и организирането, и напасването.

# 481
  • София
  • Мнения: 19 491
А, викаш, няма проблем майка с малко бебе да залита от недоспиване и преумора, не е опасно и не пречи на пълноценното отглеждане на децата?
А твоят мъж или евентуално синковец, за който си се загрижила, совалки от Кейп Канаверал ли ще изстрелва, сърдечни операции  ли ше извършва, та е толкова наложително да се скатава на дивана от собственото си дете?
И ако отговорът е ДА, това ще те убеди ли в нещо? Не, само ще е повод за нова словесна диария.
Достатъчно е да е шофьор на по-дълъг път или да оперира с някаква машина. Но на еманципираната маминка това и през ум не й минава, ще се сети да врещи само ако няма пари за последен модел количка

# 482
  • София
  • Мнения: 5 884
Е, ако е шофьор или съругар, едва ли ще има затруднения да си намери някоя по-семпла женица, която няма проблем да се гърби с всичко. Или пък може да викне маминка на помощ, снахата ще й се зарадва Stuck Out Tongue Winking Eye

Между другото точно преди няколко дни научих за един познат, върнал се от две седмична командировка, не можел той на такова неспане да издържа, рЕзко му изникнала добре платена работа и си бил камшика за още две седмици. Бебето им е на 45 дни, думи нямам просто.

# 483
  • Мнения: 30 802
Е, ако е шофьор или съругар, едва ли ще има затруднения да си намери някоя по-семпла женица, която няма проблем да се гърби с всичко.

Защото е маркер за префиненост и сложност на личността да не може да се оправиш с едно бебе.

# 484
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Е айде стига де, колко души трябва да дондуркат едно бебе. Винаги съм се чудила на разни женички, дето чакат да дойде цялата рода да къпят бебето. Цепят го на части и всеки мие по един крайник ли, не знам. Аз с първото се прибрах от болницата, бях гледала как акушерката го метна на едната ръка и го изми, и аз така го заметнах и си го изкъпах. Много голям зор да се впрегне и миуото да седи диванчапраз на бебето. Ми по-ми е важно да носи пари, честно казано.

# 485
  • София
  • Мнения: 29 129
Ако майката е разведена или самотна, ще се справи сама с бебето си, разбира се, къде ще ходи.
Иначе двамата с бащата би трябвало да се справят без проблем – това е тяхно задължение, в крайна сметка.
Изключвам водолазите и неврохирурзите. Мъжът ми тъй като не е нито едно от двете, съответно си гледахме двамата детето още от раждането.

# 486
  • София
  • Мнения: 5 884
Е, ако е шофьор или съругар, едва ли ще има затруднения да си намери някоя по-семпла женица, която няма проблем да се гърби с всичко.

Защото е маркер за префиненост и сложност на личността да не може да се оправиш с едно бебе.
Е, питай съругарите и шофьорите, те явно са особено префинени.


Кафе, защото къпането на бебето е общуване Stuck Out Tongue Winking Eye

# 487
  • Мнения: X
Скрит текст:
Е, ако е шофьор или съругар, едва ли ще има затруднения да си намери някоя по-семпла женица, която няма проблем да се гърби с всичко.

Защото е маркер за префиненост и сложност на личността да не може да се оправиш с едно бебе.
Е, питай съругарите и шофьорите, те явно са особено префинени.


Кафе,
защото къпането на бебето е общуване Stuck Out Tongue Winking Eye
Ами, всъщност, така е.За този, който къпе с кеф....Моят мъж не ми даваше да ги къпя, това беше неговото удоволствие след работа.Особено като станаха на по 4-5 месеца и вече се заиграваха .....често трябваше да "скръцна със зъби", за да приключват, че бебока трябва да яде и да спи.

# 488
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239


Кафе, защото къпането на бебето е общуване Stuck Out Tongue Winking Eye
Оф, това ми е като - ама как така не спите в едно легло, ами близостта?!
Аз малко не си падам по тия тънки струни. Като има работа да се свърши, върша я без да се мотая и да чакам тоя и оня. Като е дошъл часа за къпане и хранене, не се туткам и не чакам мъжа да си общува, ами къпя, храня и да се приключва. После ще остане време и за общуване. Ако пък той е на линия и може да се заеме, аз свършвам нещо друго. Или си почивам.

# 489
  • Мнения: 30 802
Е то нали според форума е много важно таткото да се тренира и въвлича. Баш с тънката струна.

# 490
  • София
  • Мнения: 29 129
И двамата са родители, искат, не искат – хванали са се на хорото. Изключвам нежните души, за които говорех преди 1-2 страници.

# 491
  • София
  • Мнения: 19 491
Е, ако е шофьор или съругар, едва ли ще има затруднения да си намери някоя по-семпла женица, която няма проблем да се гърби с всичко. Или пък може да викне маминка на помощ, снахата ще й се зарадва Stuck Out Tongue Winking Eye
Личи си, че изобщо не схващаш защо съм дала тези професии. А иначе явно се изживяваш като несемпла женица. Впрочем, дори сред тях се срещат хора, помагащи на жените си.

# 492
  • Мнения: 30 802
Те и двамата са родители, ама проблемът е, че никой не оставя таткото да родителства според своите решения, ами се опитват да го направят втора мама. А родителите са мама и тате, не мама и мама, правят нещата по различен начин. Вече си има жени, които искат да направят от таткото втора мама, което може хич да не му идва отвътре.

Та един мъж като работи и изкарва пари и ги носи у дома - това Е родителска функция. Бащина.

# 493
  • София
  • Мнения: 29 129
Те и двамата са родители, ама проблемът е, че никой не оставя таткото да родителства според своите решения, ами се опитват да го направят втора мама. А родителите са мама и тате, не мама и мама, правят нещата по различен начин. Вече си има жени, които искат да направят от таткото втора мама, което може хич да не му идва отвътре.

Та един мъж като работи и изкарва пари и ги носи у дома - това Е родителска функция. Бащина.
Ама хич не ме е интересувало дали мъжът ми ще нахрани сина ни по моя начин или по неговия – важното е да си нахрани детето, когато трябва, или кое боди ще му облече, ако необходимо, или дали ще го къпе 10, а не 15 мин. Важното е да си гледа детето.
Е, логично, че пари е носил, не сме слънцеяди, все пак, нито е от кекавите:

Е, мисля и двете не сме на 15, че да се връзваме на филми.
Съвсем сериозно говоря. Бащите си гледат децата. Те ли са супермени, нашите ли са кекави...

# 494
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Е, логично, ама познавам каки, дето звъняха по 60 пъти на любимия, веднагически да се прибира, че бебето трябвало да се къпе/храни/води на рутинен преглед/наакало се. Ма той бил на среща, работел, ма няма никакво значение, да зарязва всичко, щото е Баща. Алооо, а кво ще ядеш ако клекне до тебе да си сменяте заедно памперса, не е ясно.

Общи условия

Активация на акаунт