Таткото спи на дивана - докога?

  • 41 475
  • 613
  •   1
Отговори
# 45
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Същата история- предупреждаваше ме да го събудя, като се разреве, за да станел той да ме отмени.
Да, ама аз винаги съм се будела само ако изсумти или примлясне бебето, а него трябваше да го сръгам с лакет яко в ребрата, после да му кажа да стане, защото скачаше в леглото и опулено питаше " какво става?", после вече със стабилността на нощна пеперуда да притича до кошчето.....
През това време промъркването на малкото е преминало в мощен рев и съответно цялата къща, барабар с комшиите е на крак. Simple Smile

а, точно....
ама един път бебето беше болно и буквално се дере до ухото му.... не бил чул.
обаче сега му се връща. детето порастна и нощем не крещи, но мъжът ми не може да спи  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 46 654
Не е спал в друга стая. Още преди да се роди бебето сам е казвал, че не одобрява това поведение, освен за инцидентни случаи като кашлица, например, когато ще буди всички.
Както той е на работа на следващия ден, така и аз - детегледачка на новородено е отговорна и добре платена професия. Лишаването от сън е отдавна изучено и са ясни последствията, едно невнимателно пресичане на следващия ден на улицата може да му осигури тих дом, който обаче се съмнявам, че би се харесал на който и да е човек.
Да, има го недоспиването, умората, нормално е да се промени живота на един родител след бебето. Няма как да си спинкаш сладко като преди и да си свеж като репичка на следващия ден. Това е положението и като иска човек деца си преценява дали му е по силите.
Деляхме си нощта, той си слага тапите и спи спокойно, аз се грижа за бебето, после обратното. По принцип има по-лек сън, затова. На мен не са ми нужни тапи, нито бебе чувам, нито часовник, нито нищо. В началото като още ме стягаха конците от секциото той ставаше всеки път да смени памперса, после само ми я даваше за кърмене. После мина на АМ.
При кърмещите е по-трудно, но пък могат да си поспиват след хранене в почивните дни, а той да става за бодърстването, ако бебето е ранобудно.
Варианти има винаги.

Не мога да разбера,защо си гледате само от вашата страна.Да не мислите че на мъжете е по лесно.На мен ми се налагаше да работя и допълнително(събота и неделя),защото парите не стигаха и почети само аз чистих отделно готвех понякога и съм помагал с всичко с което се сетите и трябва да ви кажа ,че повечето мъже сме така ама ако питате жената моята е най-лесна Simple Smile.Наистина повечето грижи за детето ги поемаше жената за това ще съм и благодарен цял живот,но и нашата не е лесна.
За финансовата част - преди да забременея двамата заедно си подплатихме нещата с парите, първата година си получавах и почти пълен размер заплата. Освен при много извънредни обстоятелства, не съществува варианта тепърва да мислим за пари, след раждането. Това се прави преди бременността, от двамата.
За това дали е тежко - понеже мъжът ми е участвал активно в гледането и е наясно с тежестта, често казваше - отивам на работа да си почина Simple Smile според него не може да се сравни по никакъв начин натоварването от гледане на бебе/малко дете с ходенето на работа, освен може би на лекарите, които не спят по няколко смени една след друга.
ама един път бебето беше болно и буквално се дере до ухото му.... не бил чул.
И аз не чувам нищо. По-точно чувам, но ми се преплита със съня. Примерно чувам, че къртач пробива стената до нас, но сънувам, че съм на плаж до някакво пристанище и там нещо се чува от работниците по корабите. Аз обаче съм си се излегнала на един щезлонг и щом съм до вода нищо не ми пречи Joy
Случвало ми се е с телефон, будилник, бебе, с всякакъв шум. Просто ти си реагираш спрямо съня, там може да хванеш бебето и да го гушнеш, да се чудиш защо не се успокоява, но не можеш да осъзнаеш, че спиш.

# 47
  • София
  • Мнения: 13 775
С нито едно от четирите деца не е спал отделно от мен, докато сме били в една стая с бебе. Единствено няколко пъти, когато беше с грип и тогава избягваше да е в общо помещение с нас.

# 48
  • Мнения: 434
За мен няма по-естествено от това майката да спи заедно с новороденото си бебе, и винаги съм се чудила на майки, който биха оставили бебето само, дори и в друга стая, но като стане въпрос мъжа да се отдели за малко не и не ..

# 49
  • Варна
  • Мнения: 630
Спи на дивана, ако трябва Да шофира на другият ден дълго, или има важна конференция, лекция и трябва да бъде в кондиция. Може би зависи какви са бебчетата- има такива които спинка почти цялата вечер и се будят един път , има и много ревливи които нон стоп мрънкат. Ние бяхме златната среда. Сега сме в очакване на бебе номер 2 и ако зависи от мен всички заедно ще спинкаме Simple Smile

# 50
  • Мнения: 19 036
Имам втори брак. По някаква незнайна за мен причина много преди да имаме бебе, мъжът ми настоя да обещая, че никога няма да спим в отделни стаи. Според него така сме щели да се разделим - наистина си го вярва. Имал приятели, които спели отделно и се развели, не мисля, че това им е била причината, но...

Както и да е, всичките бебешки истории, колики, зъби, ревове, си ги изкарахме двамата. Дори и да е болен, пак не спи отделно. Бебето спи при нас, креватчето й е залепено до спалнята. Планираме да я преместим в стая с батко й след време.

В интерес на истината 2-3 пъти се е случвало аз да дезертирам на дивана в хола, понеже не издържам и трябва да си отспя...

# 51
  • София
  • Мнения: 24 839
Не мога да разбера къде е драмата?
През седмицата не виждам причина и двамата да не спят през нощта, само и само мама да не се мине.
Защото точно това обясняват всички, които не искат да оставят мъжа си да се наспи, за да отиде в кондиция на работа.

Всички сме наясно, че можем винаги да легнем с бебето през деня- ако трябва, колкото пъти спи то, толкова и ние, но да си наваксаме.
А, петък и събота да са нощите на тате- да гледа, да дондурка, да сменя памперси.
Само че, малко трябва да си озаптим егоизма.

# 52
  • Мнения: 9 026
За мен няма по-естествено от това майката да спи заедно с новороденото си бебе, и винаги съм се чудила на майки, който биха оставили бебето само, дори и в друга стая, но като стане въпрос мъжа да се отдели за малко не и не ..

Да, спя с новороденото си от ден първи и с мъжа си на едно легло. Спалнята ни е 190 широка и има място за всички.

Никой никого няма да минава, ние сме семейство, не сме противници.

Последна редакция: сб, 12 май 2018, 22:55 от alina_si

# 53
  • Мнения: 15
Моят бивш съпруг така спеше на дивана....Прави си изводите сама.

Честно казано точно от това ме е страх. Според мен трябва да спи при мен, за да не охладнеят отношенията ни. Вярно, че бебка става по два пъти всяка нощ, но както повечето споделят “и двамата сме родители”. Освен това през деня не спя, защото бебка спи 3 пъти по 30 минути или докато съм в движение с количката. Обаче не мога да убедя мъжа ми, че точно в този момент имам нужда от съпруг Sad

# 54
  • София
  • Мнения: 24 839
Обаче не мога да убедя мъжа ми, че точно в този момент имам нужда от съпруг Sad

Какво работи съпруга ти- има ли значение дали ще е в кондиция или не?

# 55
  • София
  • Мнения: 67
Никога не е спал на дивана. В началото след операцията ми беше трудно да ставам и той ми подаваше детето. После изобщо не я чуваше като се будеше за хранене Simple Smile Много често явление беше да сме трима, но двамата нощем си бяха като скачени съдове Simple Smile

# 56
  • Мнения: 6 942
Не спеше на дивана, защото нямаше такъв и отделна стая нямаше. Но дори и да имаше, пак нямаше да се отдели от бебето. Той беше и си остава по-вманиаченият родител и сега, когато бебето вече е млад мъж. Живеехме на тясно и леглото ни беше до стената. Креватчето на бебето до нашето. Той спеше от външната страна и ставаше първи. По това време градеше и кариера.
И това ще мине, но ако през седмицата държи да се наспива, нека през почивните дни се наспиваш ти.

# 57
  • Мнения: 30 802
Моят бивш съпруг така спеше на дивана....Прави си изводите сама.

Честно казано точно от това ме е страх. Според мен трябва да спи при мен, за да не охладнеят отношенията ни.

Споко, не охладняват отношенията от не-спане заедно. От години спим отделно и даже ми е по-готино. А и реално през нощта няма какво толкова двама да се суетят около бебето, та съвсем да се разбуди. Трябва минимум внимание и без паника. Да не вземе таткото да става и да го друса по един час, та хубаво да свикне на дивотии това бебе...

С второто дете не сме се отделяли, защото той не го чуваше, аз ставам, кърмя и заспиваме. Третото обаче имаше някакво мрънкане, с което влизаше под кожата на всички - отделих се с нея в друга стая и така си останахме. Спим си спокойно и за важните неща хич не сме охладнели.

Бебе на 3 мес. обаче трябва да спи по-добре. Прочети нещо за съня и я научи на един или два солидни съня за деня. Ако трябва, спри да й позволяваш да спи в количката. Аз си спях с бебетата и за тази цел понякога НЕ позволявах да заспи в количка, за да си спи после 2-3 часа в леглото. Точно пък ще ми се наспи в количката, аз ще се върна изморена от разходка, а тя ще се весели и беснее...

# 58
  • Мнения: 9 026
Обаче не мога да убедя мъжа ми, че точно в този момент имам нужда от съпруг Sad

Какво работи съпруга ти- има ли значение дали ще е в кондиция или не?


За коя работа не е от значение това?

# 59
  • Мнения: 30 802
Е, ако работи пиар или маркетингов директор, може и недоспал да я докара работата. Виж ако е проф. шофьор, моля, пратете го на дивана, да се наспи, за да няма после размазани по пътя, щото в Бг Мама казали, че таткото трябва да става по нощите.

Общи условия

Активация на акаунт