Вече просто се чувствам безсилна....

  • 3 637
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
Когато прави нещо "забранено" любимата й реплика на въпроса ми : "Ти какво правиш там?", е: "Я, не ме гледай, обърни се на другата страна!"  ooooh!



Ха-ха-ха....
напоследък е влюбена в "Деца на море"... гледа го нерпрестанно. Когато се усамоти някъде и аз предполагам, че прави беля виквам "Какво правиш там!?" и тя отговаря "Имам работа!", аз - "Каква работа имаш?"... тя... "Мъжка работа!"  Joy

Иначе за самостоятелността аз съм с две ръце ЗА и съм доволна, че е самостоятелна, но ужасно се дразня като бързаме и искам да й помогна тя се запъва още повече... иначе сама се облича, сама прави много неща, вкл. пуска си филми на компа...

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
А ина4е типи4ен овен - инат, непреклонен, ако му се откаже следва едно тръшкане не е истина Shocked

Май стигнахме до истината!!!! Twisted Evil hahaha hahaha hahaha
И нашата е Увцъ.... Crazy

# 17
  • Мнения: 1 113
А ина4е типи4ен овен - инат, непреклонен, ако му се откаже следва едно тръшкане не е истина Shocked

Май стигнахме до истината!!!! Twisted Evil hahaha hahaha hahaha
И нашата е Увцъ.... Crazy
Тц, не е там истината ... Моята е водоподливач и е пак такваз ...

# 18
  • Мнения: 1 113

Ха-ха-ха....
напоследък е влюбена в "Деца на море"... гледа го нерпрестанно. Когато се усамоти някъде и аз предполагам, че прави беля виквам "Какво правиш там!?" и тя отговаря "Имам работа!", аз - "Каква работа имаш?"... тя... "Мъжка работа!"  Joy

Иначе за самостоятелността аз съм с две ръце ЗА и съм доволна, че е самостоятелна, но ужасно се дразня като бързаме и искам да й помогна тя се запъва още повече... иначе сама се облича, сама прави много неща, вкл. пуска си филми на компа...
Ще използвам темата ти да попитам, абе кво им става на децата покрай тези филми?! До скоро моята дъщеря се наричаше Лоредана, а аз трябваше да бъда Уилоу.  Сега пък съм Виторио, а тя Рита ...  Outta Joint И ако й кажа Лили вместо Рита, получавам 0 внимание. Вашите превъплащават ли се в разни герои от филми или само у дома си отглеждам актриса?

# 19
  • Мнения: 2 567
Vache, не ми се вярва това да е период. Просто такъв явно си е характера на твоята щерка.

Моята е абсолютно същата. Винаги ми е контра. Дори и за ежедневните неща. Като и се карам някога ме гледа с такъв поглед все едно ей сега ще скочи и ще ме ступа. Голяма борба е с нея. Познати и роднини направо ми се чудят как се справям. Ами честно казано не се справям.

Една приятелка скоро ми препоръчваше някаква книга - Детето със  силна воля. Не знам дали вече не е късно за съвети от книги  Thinking
Има характер, който хем не искам да пречупвам, хем искам да овладея за да ми е по лесно, но до сега явно не съм намерила начина.

Не бих казала, че е и разглезена. Явно такъв си му е характера на моето лъвче и това си е.

Моите надежди са да улегне през пубертета, но най-вероятно да са напразни.

Иначе е много мила и любвеобилна. Много състрадателна е и със силно развито чувство за справедливост,  но си прави само това което си реши и когато тя си реши. Ако прави нещо, което аз искам то става след три,четери, пет повтарения като последните вече са придружени с доста силен и заплашителен тон.

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
А ина4е типи4ен овен - инат, непреклонен, ако му се откаже следва едно тръшкане не е истина Shocked

Май стигнахме до истината!!!! Twisted Evil hahaha hahaha hahaha
И нашата е Увцъ.... Crazy
Тц, не е там истината ... Моята е водоподливач и е пак такваз ...

Абе как да не е там истината.. аз през цялото време разправям как се конкурираме с малката.. Аз пък съм водоподливач... Това е доказателство вече неоспоримо  Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 13 206
Ще използвам темата ти да попитам, абе кво им става на децата покрай тези филми?! До скоро моята дъщеря се наричаше Лоредана, а аз трябваше да бъда Уилоу.  Сега пък съм Виторио, а тя Рита ...  Outta Joint И ако й кажа Лили вместо Рита, получавам 0 внимание. Вашите превъплащават ли се в разни герои от филми или само у дома си отглеждам актриса?

Ние сме Симба и Скар.... Crazy Crazy Crazy И в двете роли влиза... не е стигнала да я наричам с това име, но носи като куче (нищо, че Симба е лъв) в устата всичко. Ближе ме сутрин по бузата като майката на Симба...

# 22
  • Мнения: 7 391
Joy Joy Joy

Много ме разсмя Vache, извинявай  Wink

Според мен това е битка, която си обречена да загубиш. Защо не се примириш? Бих ти предложила да се запънеш само на много важните неща, а за другите да проумееш, че Александра като по-млада и пълна с енергия ще надвие. Знам, че е трудно някак си... но ако веднъж го приемеш ще ти е по-лесен живота, както и на девойката де.
  Hug Hug Hug    Крушката не пада по-далеч от дървото.Така,че спокойно.Трябва да намерите златната среда,а не да се инатите и двете.Компромис се нарича лекарството.Научи я.Защото когато ти се инатиш и тя ще повтаря.Станете приятелки и пубертета няма да те притеснява.  bouquet

# 23
  • Мнения: 533
Vache, не ми се вярва това да е период. Просто такъв явно си е характера на твоята щерка.

Моята е абсолютно същата. Винаги ми е контра. Дори и за ежедневните неща. Като и се карам някога ме гледа с такъв поглед все едно ей сега ще скочи и ще ме ступа. Голяма борба е с нея. Познати и роднини направо ми се чудят как се справям. Ами честно казано не се справям.

Все едно, че за моята дъщеря става въпрос. Винаги е със собствено мнение,  не търпи да и се казва какво да прави, трябва тя сама да реши.
Какво ли не съм опитвала, разбрах, че търпение му е майката, търпение и много, много говорете, тя вече е голяма и всичко разбира, ама аз винаги имам ли нерви....  #Cussing out
Не че това е неи проблем...

# 24
Явно е някакво израстване. Моят син сега е на тема Але всичко да прави сам. Реве ,пищи и не дава да го докосна -сам да се мие, да се облича, ама като не може?!Колкото до това че не чува - не знам какво да кажа.Големият ми син вече е на 9г., когато кажа нещо казва "добре" и дотам.Понякога съм сигурна че въобще не чува това което казвам. Яд ме е, че като викна, веднага изпълнява , ама мога ли само да викам?

говориш за моите деца Simple Smile, 2003г. ми е девойка, а баткото, 1997г, винаги чака да извикам, за да направи това, което съм казала. Заради него се зачетох в темата, защото думата "безсилна" точно отговаря на начина, по който все по-често се чувствам по отношение на него.

# 25
  • Мнения: 1 311
Оххх, ти ме разби.

Сина ми е абсолютно същият и аз викам, викам, викам, кошмар. все се надявах, че е период и че както съм чела тук във форума "Към 3 ще се кротне". Това ми беше последната надежда, ти ми разби всички илюзии  Embarassed

P.S. Май не е от зодията - той е Везни

# 26
  • Мнения: 2 567
Vache, не ми се вярва това да е период. Просто такъв явно си е характера на твоята щерка.

Моята е абсолютно същата. Винаги ми е контра. Дори и за ежедневните неща. Като и се карам някога ме гледа с такъв поглед все едно ей сега ще скочи и ще ме ступа. Голяма борба е с нея. Познати и роднини направо ми се чудят как се справям. Ами честно казано не се справям.

Все едно, че за моята дъщеря става въпрос. Винаги е със собствено мнение,  не търпи да и се казва какво да прави, трябва тя сама да реши.
Какво ли не съм опитвала, разбрах, че търпение му е майката, търпение и много, много говорете, тя вече е голяма и всичко разбира, ама аз винаги имам ли нерви....  #Cussing out
Не че това е неи проблем...

Ох, ми то и аз говоря ли говоря, но само с приказките си оставаме. Уж се разберем като големи, че няма вече да се държи така и познай до кога се спазва казаното.
Казва ми "Мамо ами аз се опитвам, ама наитина много силно се опитвам, но не става" и с едно такова разкаяние в гласа и сълзи в очите Simple Smile Тогава се размекна, но малко след това пак съм на нокти, защото опитването и не е дало резултат.

И аз вече намам нерви и забелязвам, че съм почнала да се предавам. Вече нито нерви, нито сили ,нито желание имам. Тя на една моя дума сто вади. Наказанията не и правят впечатление, ами имам чувството, че дори по я нахъсват.
Битката явно е загубена, дано войната успея да спечеля  baby_neutral

Това, което ме радва и ми дава надежда е, че е открита и пряма. Никога не си позволява да лъже или да прави подмолни неща. Каквото и е на сърце, това и е на уста.
Докато племенника ми е кротушка и гласа му не можеш да чуеш. Прави всичко в минутата, в която сестра ми му каже. Обаче е толкова потаен и прави такива нещица, заради които сестра ми има основания да се притеснява като попорасне.

# 27
  • Мнения: 7 263
Ха ха хаааааа Ваче, много се смях като те четох Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
И не за друго ми щот отглеждам двама такива глухари в къщи #Crazy #Crazy а ако добавим на моменти и таткото  newsm78 newsm78 newsm78 сама се сещаш.
Да ти кажа от скромния си родителски опит установих, че най-доброто е да не вървиш срещу характера на детето и неговите фази на развитие или иначе казано "Кризи".
Избягвай конфликтите, опитвай се да създаваш такава обстановка и така да поднасяш нещата че да се съгласява с теб.
Не е лесно, но понякога се получава.
Парадокса е че моя малкия иначе е по-бесен и див, но понякога е по-сговорчив от брат си който изглежда кротък.

# 28
  • София
  • Мнения: 13 206
Hug Hug Hug    Крушката не пада по-далеч от дървото.Така,че спокойно.Трябва да намерите златната среда,а не да се инатите и двете.Компромис се нарича лекарството.Научи я.Защото когато ти се инатиш и тя ще повтаря.Станете приятелки и пубертета няма да те притеснява.  bouquet


Мдааа, те наистина попиват повече действията, отколкото думите....

# 29
  • София
  • Мнения: 13 206
Оххх, ти ме разби.

Сина ми е абсолютно същият и аз викам, викам, викам, кошмар. все се надявах, че е период и че както съм чела тук във форума "Към 3 ще се кротне". Това ми беше последната надежда, ти ми разби всички илюзии  Embarassed

P.S. Май не е от зодията - той е Везни

Оооо, чаках ги аз тези 3 г. и бях убедена, че ще се кротне... още чакам  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт