Ключът към бързия метаболизъм-мнение

  • 10 076
  • 16
  •   1
Отговори
  • пловдив
  • Мнения: 1 086
Здравейте,моля за мнение за книгата и отзиви от хранителния режим.

# 1
  • Мнения: 31 219
Не съм я чела.
Какво пише?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 36 427
Явно и авторката на темата не я е чела. Сигурно затова пита, дали да жертва близо 20 лв за нея. Хвърлих едно око на резюмета в нета - написалата я мацка обещава, че с нейния режим не стоиш гладен, ядеш правилни храни и слабееш с до 10 кила на месец.

Нищо ново.

# 3
  • Мнения: 12 603
Аз не вярвам в отслабване с 10 кг на месец. Може ако си 120 кг, и да се получава в началото. Но за хора с по-нормални кг това е нереалистично. Затова не бих се доверила на такива съвети. И не, не съм чела книгата. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 13
Съгласна съм с предишните мнения. Повечето от информацията, която пише в книгата, ще си я намериш и в интернет. Има най-различни режими, които можеш да изпробваш и да дадат по-добър резултат. А ако държиш да прочетеш точно тази книга, можеш да провериш в сайтовете за книги онлайн. А защо не, и в библиотека?

# 5
  • пловдив
  • Мнения: 1 086
Съгласна съм с предишните мнения. Повечето от информацията, която пише в книгата, ще си я намериш и в интернет. Има най-различни режими, които можеш да изпробваш и да дадат по-добър резултат. А ако държиш да прочетеш точно тази книга, можеш да провериш в сайтовете за книги онлайн. А защо не, и в библиотека?
Благодаря,ще потърся инфо.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 976
Аз си я купих, защото заради ИР, в комбинация с Хашимото, метаболизмът ми не е много сговорчив през последните 2 години. Отзиви не мога да дам, защото спазвам хранителния режим от понеделник.
В резюме, идеята е да разделиш седмицата на 3 фази:
Фаза 1 - 2 дни - ниско-мазнинно хранене с използване на бавни въглехидрати (кафяв ориз, овес). Плодовете са разрешени. Една кардио тренировка.
Фаза 2 - 2 дни - високо протеинова, ниско-мазнинна, ниско-въглехидратна. Само нетлъсто месо и зелени зеленчуци без айсберг. Една тренировка с тежести.
Фаза 3 - 3 дни - протеинова, високо-мазнинна. Въвеждат се мазни риби, авокадо, зехтин. Тренировка или масаж.
Никакви млечни, никакъв алкохол, никакви кофеинови напитки, бързите въглехидрати са ясни.
И така 4 седмици.

Ето книгата на английски, ако ти върши работа:
https://cdn.shopify.com/s/files/1/1921/0945/files/Fast_Metabolism_Diet.pdf
 

# 7
  • Мнения: 11 234
Че кое точно прави метаболизма идеален?
Това плющене на месорлаци ми е много анти. Как този черен дроб се справя с пречистването на организма, като имаш толкова много ядене на животински продукти?

# 8
  • Мнения: 1 376
Че кое точно прави метаболизма идеален?
Това плющене на месорлаци ми е много анти. Как този черен дроб се справя с пречистването на организма, като имаш толкова много ядене на животински продукти?
И как точно месото се отразява на черния дроб? Аз си мислех, че са захарите. И какво е "пречистване" на "организма"?
Иначе с тоя режим някой над 100 кг, който е плющял манджи и сладко с години наистина може да отслабне с 10 кг за месец. И толкова.

# 9
  • Мнения: X
На черния дроб му вредят повече ВХ, а не животинските мазнини.

# 10
  • Мнения: 11 234
Че кое точно прави метаболизма идеален?
Това плющене на месорлаци ми е много анти. Как този черен дроб се справя с пречистването на организма, като имаш толкова много ядене на животински продукти?
И как точно месото се отразява на черния дроб? Аз си мислех, че са захарите. И какво е "пречистване" на "организма"?
Иначе с тоя режим някой над 100 кг, който е плющял манджи и сладко с години наистина може да отслабне с 10 кг за месец. И толкова.

Основна, централна роля в белтъчния баланс има черния дроб. Ето тук може да се прчете на достъпен език що годе какво прави черния дроб. За съжаление не е наблегнато на самите метаболитни процеси и на междинните фракции, които дроба създава и в последствие чисти /ако може/ - http://www.verdin.bg/cheren-drob.html

Повишенията консумация на въглехидрати може да доведе до омазняване на черния дроб, но не и до натрупване на вредни фракции в организма.

А внасянето на допълнителна мазнина още повече затруднява неговата естествена роля да ни пречиства от отпадните продукти на метаболитните процеси.

Например естрогена /който всеки човек има/ се разпада на 2 части в дроба, като едната от тях е канцерогенна /увреждащ метаболит/ и после пак процесите в дроба го неутрализират. Животинските хормони, които неизбежно поемаме с месото минават по същия този цикъл и дори още по-трудно се разграждат и изчистват. 
 

# 11
  • Мнения: 18 542
Щом са толкова вредни мазнините, интересно защо тогава, тялото съхранява точно под формата на мазнини енергийните си запаси? И също ми е интересно, защо толкова много хора имат камъни в бъбреците и жлъчките, при условие че от сума ти години се пропагандира нискомазнинното хранене и е пълно с жени, които са спазвали какви ли не диети, които едно 99% от тях са с редуциране на мазнините до нищожни количества.

Омазнения черен дроб по-скоро не може да си изпълнява качествено функциите, не поглъщането с диетата на мазнини само по себе си.
Това с хормоните е същото като изкуствените пестициди в растенията - ефект от човешката дейност, не заложено качество на храната, с тази разлика, че растенията притежават и естествени, натурални токсини, с които се защитават от вредители.

# 12
  • Мнения: 11 234
Опасявам се, че каквото и да си говорим по темата сме на ниво лаици и двете. Което обезмисля дискусията ама не пречи да си говорим.

Само добавям за хормоните - месото съдържа хормони, които са нормална част от живота и плътта на животното т.е. независимо как е гледано хормоните са там. При прием на допълнителни с храната или като добавки за бърз растеж вероятно се увеличава количеството им. Но няма опция да не съществуват в месото.

Това, че тялото съхранява енергийните си запаси под формата на мазинини вероятно се дължи на факта, че бързо се освобождават и усвояват. Но не са безопасни. Мазнините  се поддържат в организма със силно повишен естроген. Именно заради него се води опасно да си пълен.
Но също така ако се храниш изцяло въглехидратно, но без мазнини пак ще отслабнеш и ще поддържаш идеално тегло. 

Това със камъните не разбрах какво искаш да кажеш. Мама и едната баба нямат жлъчки заради камъни. Но и двете готвят и се хранят цял живот с доста мазнина.   

# 13
  • Мнения: 18 542
Да, но ако се храниш изцяло въглехидратно без мазнини, ще умреш. Има т.нар. незаменими мастни киселини, които идват от мазнините и няма как да се набавят в достатъчно количество с ВХ.
Всички знаем на какво дережде са хората по целия свят с тези съвети за ниско мазнинно хранене.

За хормоните в месото - аз не съм виждала изследване, което да доказва, че яденето на големи количества месо води до вреди в следствие на хормони съдържащи се в него. На писаници и "експертни" мнения вече не вярвам. Би ме убедило само и единствено клинично рандомизирано, сляпо изследване, от автори без финансови интереси свързани с която и да било хранително-вкусова промишленост.
До тогава, вярвам на това, че хората сме еволюирали на месо, което консумираме от милиони години за разлика от зърнените например, и няма как изведнъж такава храна да се окаже вредна.

Собственият ми опит до сега потвърждава гореспоменатата теория и нямам причина да мисля другояче. Peace

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 42
Аз си я купих, защото заради ИР, в комбинация с Хашимото, метаболизмът ми не е много сговорчив през последните 2 години. Отзиви не мога да дам, защото спазвам хранителния режим от понеделник.
В резюме, идеята е да разделиш седмицата на 3 фази:
Фаза 1 - 2 дни - ниско-мазнинно хранене с използване на бавни въглехидрати (кафяв ориз, овес). Плодовете са разрешени. Една кардио тренировка.
Фаза 2 - 2 дни - високо протеинова, ниско-мазнинна, ниско-въглехидратна. Само нетлъсто месо и зелени зеленчуци без айсберг. Една тренировка с тежести.
Фаза 3 - 3 дни - протеинова, високо-мазнинна. Въвеждат се мазни риби, авокадо, зехтин. Тренировка или масаж.
Никакви млечни, никакъв алкохол, никакви кофеинови напитки, бързите въглехидрати са ясни.
И така 4 седмици.

Ето книгата на английски, ако ти върши работа:
https://cdn.shopify.com/s/files/1/1921/0945/files/Fast_Metabolism_Diet.pdf
 

Общи условия

Активация на акаунт