ВИЕНА Тема 10

  • 66 047
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
# 76
  • Мнения: 4 166
Следващата седмица ще пътуваме към Виена и съставям програмата. Открих една много интересна карта за кратки посещения във Виена. Vienna Flexi Pass за 3,4 или 5 забележителности. Жалко, че ще включва дворците, но чрез нея може да се спестят пари за зоологическата градина, испанското училище и автобусите hop on, hop off. https://www.viennasightseeing.at/tour/flexi-pass-3-4-or-5-sights_174
Включва опцията да влезнеш направо без да чакаш на опашки.

# 77
  • София
  • Мнения: 2 671
Stryper, дай обратна връзка за този пас като се върнеш , моля!

# 78
  • Мнения: 249
Здравейте!
Планираме 3-4 дневно пътуване до Виена. Понеже искам да усетим Коледния дух, ме интересува кога украсяват града и от кога има коледни базари с напитки, местни сладкиши и други типично Коледни неща?

# 79
  • Мнения: 1 030
Виена е приказка по Коледа
Виж цялата информация тук
www.wienerweihnachtstraum.at/

# 80
  • Мнения: 249
Виена е приказка по Коледа
Виж цялата информация тук
www.wienerweihnachtstraum.at/
Благодаря много!
Тази информация изцяло даде отговор на въпроса ми!

# 81
  • Мнения: 4 166
Върнахме се от краткото пътуване до Виена. Децата до 15 години наистина пътуват безплатно, независимо, че са чужденци.
Относно flexi pass-a. Смятам, че е много добро решение при кратки пътувания. В подлеза на операта има офис на Vienna Sightseeing. От там взехме картите. Те се използват както Viennapass, но важат 30 дена и само за 3-5 атракции. Отиваш, сканират ти картата и влизаш.
Ние ги използвахме за Hop on  Hop off busses, Danube Tower и Tiergarten Schönbrunn.
Към автобусчетата имаше безплатна обиколка на "Златния триъгълник" на Виена за  1 час. Много ми хареса

# 82
  • Мнения: 184
Може ли за информация дали има опция да се остави багажа някъде около Erdberg. От там тръгва Flixbus-а за Братислава, с който ще се придвижваме до летището. Полетът ни е късно вечерта и ни е необходимо да го оставим някъде за през деня. Благодаря Simple Smile

# 83
  • Мнения: 495
Може ли за информация дали има опция да се остави багажа някъде около Erdberg. От там тръгва Flixbus-а за Братислава, с който ще се придвижваме до летището. Полетът ни е късно вечерта и ни е необходимо да го оставим някъде за през деня. Благодаря Simple Smile

И ние търсехме вариант с оставяне на багаж за часове от деня. Mога да предложа да видите този сайт на Австрйските железници и да им пишете евентуално:
https://www.oebb.at/en/
Аз ми бях писала мейл и ми изпратиха ценоразпис, но съм го изтрила за съжаление. На всяка по-голяма ж.п гара има шкафчета за багаж - различни размери.  На Ердберг мисля, че нямаше опция с оставяне на багажа.

# 84
  • Мнения: 184
Може ли за информация дали има опция да се остави багажа някъде около Erdberg. От там тръгва Flixbus-а за Братислава, с който ще се придвижваме до летището. Полетът ни е късно вечерта и ни е необходимо да го оставим някъде за през деня. Благодаря Simple Smile

И ние търсехме вариант с оставяне на багаж за часове от деня. Mога да предложа да видите този сайт на Австрйските железници и да им пишете евентуално:
https://www.oebb.at/en/
Аз ми бях писала мейл и ми изпратиха ценоразпис, но съм го изтрила за съжаление. На всяка по-голяма ж.п гара има шкафчета за багаж - различни размери.  На Ердберг мисля, че нямаше опция с оставяне на багажа.


Благодаря, kremm. Ще разгледам Hug

# 85
  • Мнения: 435
Здравейте, планираме двудневен престой до Виена, 4 възрастни - 29.09.-01.10. 18, с кола сме. През Booking ли бихте препоръчали да запазим нощувки,  Agoda някой ползвал ли е? Rolling Eyes

# 86
  • Мнения: 495
Novotel Suites Wien City ползвахме ние от Букинг. Доволни сме.

# 87
  • Мнения: 435
Благодаря, погледнах го, но няма свободни стаи за конкретните дати. Ще разглеждам още...

# 88
  • Мнения: 29 466
През букинг запазихме страхотно апартаментче, но не става за 4-ма възрастни. За 2-ма + 1 дете е макс.  Peace 

Опитайте от тук:

https://www.airbnb.com/s/Vienna--Austria/homes?adults=1&chil … mp;s_tag=LPpyHK2M

# 89
  • Варна
  • Мнения: 10 582
Здравейте, планираме двудневен престой до Виена, 4 възрастни - 29.09.-01.10. 18, с кола сме. През Booking ли бихте препоръчали да запазим нощувки,  Agoda някой ползвал ли е? Rolling Eyes
Бяхме в Star Inn през букинг.
Но ползваме метро, за да стигнем до забележителностите.

Общи условия

Активация на акаунт