Мъжът "провайдер"

  • 43 457
  • 478
  •   1
Отговори
# 450
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Аз да си питам наколко въпроса, че не разбрах.
Провайдърът се търси да е провайдър нарочно или не?
Какво трябва да провайдва освен кинти?
Физическото привличане или дори любов към провайдъра допускат ли се?
Възниква ли любов към провайдъра заради провайдването на кинти или трябват и други качества?

# 451
  • Мнения: 30 802
Не се търси нарочно. Но бързо се тестват всички за качества на провайдър и ако ги нямат, се остават, това е.

Освен това се търси известна доза домошарство, поне временно.

Любов заради кинти не може да възникне, но от липса на пари - бабите са го казали, любовта излита през прозореца. А и хъсът и постиженията при мъжа са приятни, вдхъват респект и поддържат любовта.

И ако при някои жени има биене в гърдите как не избират мъж по материалното, после стой и гледай как според материалното си преценяват колко деца да родят. Тоест - има роля материалното, от една гола любов няма да завъдят повече от едно. Аз исках повече деца, а и вече имах едно, та нямаше начин да се събера с не-провайдър. Просто щях да си гледам едното дете сама, най-вероятно. В смисъл - за забавления е по-гот с любовник; имам мъж именно защото се харесахме и двамата бяхме на една вълна по отношение на по-голямото семейство.

# 452
  • Мнения: 30 802
Хайде пак на темата за провайдъра де:)

Например за мен поведение на провайдър е точно това - ако с дипломата си изкарва малко пари, или няма опции, като при Апсурт да си я закачи на стената и да подхване друга работа.

Или например вместо да ходи да става доцент и да си губи времето с научна работа, да ходи в частния сектор, защото има семейство да гледа.

# 453
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Не знамзнам за вас, ама аз първо гледам кандидат партньора дали ми се такова от него, а после колко може да провайдва и други неща.

# 454
  • Мнения: 14 654
Та - не ме вдъхнови, точно защото беше стигнал до положение да иска деца, ама нещо се беше спрял с растежа и не ми вдъхваше доверие. Иначе офертата си беше за задължителните 2.

Не само е спрял с растежа, то на неговите години е нормално да не расте повече, знаем, че мъжът постига, каквото има за постигане до 40, след това е голяма рядкост да има бурен растеж, но работата е и в това, че те е юркал и е изисквал от теб да изпълняваш определени точки от неговата програма - определен брой деца, задължително да рАботиш, което е силно задушаващо. И много добре разбирам защо ти е опротивял.

# 455
  • Мнения: 30 802
Е то това си е основното условие. Ама не единствено - иначе веднага щях да си завлача един млад хамалин от гарата с тяло на Аполон:) сериозно, не знам как нямаше кариера на модел това чудо. Уау, просто уау.

Обаче сега се хиля за един опит за сватосване с провайдър при една позната - на 35, с научна кариера, ама понадут, позачервен, с изтъняла косица, но затова пък с карирана риза с къс ръкав.

Иначе при мен - бива положението. Става, даже доста добре.

Пълни глупости е това с растежа до 40. В някои професии тогава нещата едва започват.

# 456
  • MI
  • Мнения: 11 803
Самата представа за член на семейството като доставчик на услуги/пари ми е противна, ясно е какво се разбира под провайдър. Просто е обидно за определяния така мъж. Иначе и ММ поправя всякакви неща и то доста добре, въпреки че си работи и то доста, просто му се отдава и му харесва. Гледах в някаква друга тема преди време, че явно вече е много просто това мъжът да си поправи/направи нещо сам, но на мен ми е много ОК така, не ми се налага за дребните неща да викаме майстори.

# 457
  • Мнения: 30 802
Ама то не е представа - то си е реалност. Щото без тия пари и услуги си е мизерийка. Ти може да имаш всякаква престава за човека - за уникална личност, за сродна душа, но това не прави изискванията по-малки. Ми не искам като се разболее детето, с едно ходене до аптеката да ми се катурва месечният бюджет и да изпадам в лоши настроения - само пример. Или иска колело - купува се веднага, не друг път. Пак само пример.

Сега, не че няма хора, дето първо тръгват с мисълта, че мъж = пари за глезотии. Но иначе - да цениш способностите на мъжа да осигурява материален комфорт не значи, че го виждаш като банкомат. Не значи и че няма други задачи.

Но в нашия случай например целта е спокойствие и свобода. Не съм впрегнала мъжа си на макс. да ми осигури лайфстайл, съответно и за него има опцията дори да спре да работи известно време с цел пренасочване. Не че няма и такива случаи, жената да иска от всичко и по много, без оглед на ограничения. Примерно изхвърляне с огромна къща, скъпа кола, кухня за 40 хил. лева, такива работи.

Аз не си виждам мъжа като билет за хубавия живот - но ако не беше способен да осигурява спокойствие и някой ден, да, ако стане - и хубавия живот, нямаше да го взема. Примерно при перспективата много да се обичаме, много да сме некомерсиални, но след годинката на детето да ме загледа накриво що ми е намалял приносът в бюджета.

# 458
  • MI
  • Мнения: 11 803
Скрит текст:
Ама то не е представа - то си е реалност. Щото без тия пари и услуги си е мизерийка. Ти може да имаш всякаква престава за човека - за уникална личност, за сродна душа, но това не прави изискванията по-малки. Ми не искам като се разболее детето, с едно ходене до аптеката да ми се катурва месечният бюджет и да изпадам в лоши настроения - само пример. Или иска колело - купува се веднага, не друг път. Пак само пример.

Сега, не че няма хора, дето първо тръгват с мисълта, че мъж = пари за глезотии. Но иначе -
да цениш способностите на мъжа да осигурява материален комфорт не значи, че го виждаш като банкомат. Не значи и че няма други задачи.
Скрит текст:

Но в нашия случай например целта е спокойствие и свобода. Не съм впрегнала мъжа си на макс. да ми осигури лайфстайл, съответно и за него има опцията дори да спре да работи известно време с цел пренасочване. Не че няма и такива случаи, жената да иска от всичко и по много, без оглед на ограничения. Примерно изхвърляне с огромна къща, скъпа кола, кухня за 40 хил. лева, такива работи.

Аз не си виждам мъжа като билет за хубавия живот - но ако не беше способен да осигурява спокойствие и някой ден, да, ако стане - и хубавия живот, нямаше да го взема. Примерно при перспективата много да се обичаме, много да сме некомерсиални, но след годинката на детето да ме загледа накриво що ми е намалял приносът в бюджета.

Именно, но това което ти написа значи точно че ти не го виждаш основно като доставчик на нещо си, и че определени негови способности просто са били един от критериите за избор. Поне аз така го разбрах, а определянето му като провайдър означава (поне за мен), че това е основната му характеристика. Търсила си деен и способен човек - ОК, много жени са така, и аз мърда до мен не мога да търпя. Но да търсиш провайдър ми звучи точно като да търсиш банкомат, а това е различно.

Последна редакция: нд, 20 май 2018, 17:10 от bubanka

# 459
  • Мнения: X
Ама то не е представа - то си е реалност. Щото без тия пари и услуги си е мизерийка. Ти може да имаш всякаква престава за човека - за уникална личност, за сродна душа, но това не прави изискванията по-малки. Ми не искам като се разболее детето, с едно ходене до аптеката да ми се катурва месечният бюджет и да изпадам в лоши настроения - само пример. Или иска колело - купува се веднага, не друг път. Пак само пример.

Сега, не че няма хора, дето първо тръгват с мисълта, че мъж = пари за глезотии. Но иначе - да цениш способностите на мъжа да осигурява материален комфорт не значи, че го виждаш като банкомат. Не значи и че няма други задачи.

Но в нашия случай например целта е спокойствие и свобода. Не съм впрегнала мъжа си на макс. да ми осигури лайфстайл, съответно и за него има опцията дори да спре да работи известно време с цел пренасочване. Не че няма и такива случаи, жената да иска от всичко и по много, без оглед на ограничения. Примерно изхвърляне с огромна къща, скъпа кола, кухня за 40 хил. лева, такива работи.

Аз не си виждам мъжа като билет за хубавия живот - но ако не беше способен да осигурява спокойствие и някой ден, да, ако стане - и хубавия живот, нямаше да го взема. Примерно при перспективата много да се обичаме, много да сме некомерсиални, но след годинката на детето да ме загледа накриво що ми е намалял приносът в бюджета.
Дотук стигнах с четенето.

А какво правим ако мъжът ги иска всичките тези неща и работи като луд за да ги имаме? Зарязваме ли го или не?


Янечек, права си. Определено е спорен въпроса за добрият татко, работещ от вкъщи, но с настояване детето да тръгне на ясла на 1 година.

# 460
  • Мнения: 30 802
Въпросът е: води ли високата култура до това мъжът да е провайдър/провайдер. Аз вече писах - за мъжа е ОК да действа прагматично, не да гони степени, ако това ще му забави кариерата. Да, на хартия степента може да ти бутне напред кариерата, но има и по-бързи и прагматични начини.

Примерно не ми е много мъжко да седиш и да учиш до сто години с идеята, че някой някъде ще ти дава повече пари. По-мъжко ми е да се започне директно работа, или бизнес, и да се учи с опит, а ако чак толкова е нужна степен - да се вземе. Но иначе мъж да гони дипломи може да е странно.

За жените вече е друго, там хипер-образоваността си е стратегия за справяне - хем правиш нещо, хем не е същото като да бачкаш. В смисъл - правиш грешка и научният ръководител ще ти набие канчето и ще трябва малко да попишеш и почетеш. Няма да те уволни.

# 461
  • Мнения: 19 027
Едно и също е и при жените, и при мъжете. За да си позволиш по няколко магистратури, докторати и пр., имайки и семество с деца, трябва някой да ви "гледа" през това време, а много често и след това, защото си е харчлък на време и пари, без особена възвръщаемост.

# 462
  • Мнения: 5 134
За ученето донякъде е така, но зависи и от областта. Мъжът ми, като девелопЕр с 15 години опит, не може да си спомни кога въобще някой го е питал къде и какво е учил и има бакалавърска степен, за която често твърди, че му е била леко ненужна.

# 463
  • Мнения: 30 802
За ученето донякъде е така, но зависи и от областта. Мъжът ми, като девелопЕр с 15 години опит, не може да си спомни кога въобще някой го е питал къде и какво е учил и има бакалавърска стеоен, за която често твърди, че му е била леко ненужна.

Гледаш доктор, занимавал се с изкуствен интелект и се чудиш тоя човек дали ще е способен да се впише в ритъма на производство, или ще е голям културен шок за някой, свикнал подробно да си чепка академичната част. Почти като културния шок от филолог да излезе новинар.

Иначе някои се преориентират от това да са програмисти към академичното - по-закътано, повече свободно време, пак има мисловен гъдел.

Tsugumi, тук сме във форум, калибрирам се по форумския изказ. Има си форуми със свой език и специфични изрази, които звучат абсурдно, но за някои са очевидни.

# 464
  • Мнения: 5 134
Моят чак сега изпусна за първи път, в трети триместър, по обективно неотложна причина: трябваше да кара първото мое, и първото негово дете, в коренно различна посока по същото време.

Общи условия

Активация на акаунт