Мъжът "провайдер"

  • 43 479
  • 478
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 20 068
Ама картата с общ пин, че иначе не си е работа.

Между другото, аз харесвам умни жени със самочувствие (не високомерие, а хладно спокойно присъствие на духа). Другото е патология. Което ме подсеща, че почти винаги, когато в общественото пространство съм дръзвала да изляза от ролята си на добре възпитана, изслушваща и усмихната жена с добри обноски, съм влизала в конфликт с комплексирани мъже. Изведнъж се обръщат рязко срещу мен и започват да воюват, вероятно се чувстват застрашени, знам ли. Но ми се е случвало с мъже в различни възрасти, акъл и социално положение.

# 436
  • Мнения: 9 196
Много са ми неприятни жени, които се съревновават с мъже ... почти толкова, колкото мъже, които си ги мерят с жени. Почти. Вторите са ми по-неприятни. И освен, че го правят със всички останали, най-вече състезанието е в семейството.

А бе, къв е тоя тъпак, аз мога да си издържам децата и без него. Или - ква е тая тъпачка, аз мога да заместя напълно всяка майка.

Супер натоварващи личности, избрали тъпо състезание, защото в нормалното отдавна са видели, че нямат шанс ...

# 437
  • Мнения: 5 134
А аз пък не деля по полов признак: еднакво ме дразнят всички, които измерват успеха си на приципа "не е важно аз какво, ама Вуте ..."
Съревновавам се главно и единствено със себе си. Така разбирам и едно от основните измерения и на свободата, и на независимостта.

# 438
  • Paris, France
  • Мнения: 14 171
Невена, понякога въпросът е дали майката ще поеме тази крачка, защото е решение не само за нея, но и за детето й.
Деликатно и нелеко решение тя трябва да вземе.

В този случай въпросът с провайдъра е само един от многото и не непременно най-важния.

Да, вярно е. Не се виждам в съжителство с мъж, който не е баща или пряк роднина на децата ми. Имам чувството, че това ще ги ощети. А да намалявам времето, прекарано с тях за да се грижа за дорълнителни деца не ми се вижда удачно. Не бих могла да имам деца от различни мъже, прекалено съм пресметлива и тревожна. А и помня, че като дете се ужасявах от мисълта мама да се ожени и да има още един наследник. И да оревава и осира орталъка новото бебе и да делим задната седалка в колата, да цапа, да се плюнчи, да ми дърпа нещата. Хич не обичах малки деца и добре, че нямаше около нас. Не беше модно жена да има нови деца след развода. Котки, кучета да.

# 439
  • Мнения: 178
Няма мъже и жени "провайдъри". В една връзка всеки дава и всеки взима, било то и различни неща. И го прави доброволно.
Това е схемата в нашето семейство Laughing

# 440
  • София
  • Мнения: 17 855
Бгтатко, явно говориш за взаимозаменяемост в битови грижи. Памперси, хранене, пеене на песнички. Аз уточних, че визирам дългосрочен план, в който едно дете, колкото и да е обгрижвано от бащата, ако няма майка и майчино внимание и обич, ще стане повредено и с доста дефицити. Докато при липса на баща невинаги е такъв случаят. Та в този ред на мисли майката е незаменима.
А това, че се грижите за детето, е похвално. Няма да споря дали е съвсем нормално или е изключение. Но нека не се изхвърляме. Peace Вие самият би трябвало да сте с настройката, че съпругата Ви е по- важната част от света на детето, за да се чувства тя значима в този "лабилен" период от първите 2-3 години след раждането.

# 441
  • Мнения: 5 134
Сега ако дефинираш и занаят...
Моят мъж също е програмист, но и супер добре боядисва, шпаклова, замазва, бе майстор.
Кое му е занаятът?

# 442
  • Мнения: 30 802
Ами да има някакви специализирани знания и умения, отвъд това да виси по кафаните и да прибира наеми.

Също примерно чиновник или държавен служител няма занаят.

Мъжът трябва да има способност, с която и на край света да изкара пари. Да не е обвързан с някоя система, особено пък да дреме и интригантства в ДА.

# 443
  • Мнения: 5 134
В държавната администрация има ли някой да не дреме?

# 444
  • Мнения: 30 802
Да де, затова казвам, че е срамно за мъж да го прави. Примерно срещам приличен на вид човек, казва ми, че е на държавна работа...ktxbai...без повече обяснения. Не е само заради парите.

Не искам да повдигам въпроса за PhD-то, но пак да проверим дали филмът е шведски или съветски. Ясно е, че накуп 400,000 долара звучат много, но реално разнесени през годините НЕ правят приличен доход. Тоест ако легнеш на тая кълка, няма да стигнат за скъпите училища на детенце.

Сега и аз посмятах, при мен е по-скромно, да кажем около 80 хил. долара до момента като цяло, със субсидии, е глътнало образованието и специализираните соросоидни курсове. Но не е доход, който да замени работа в частния сектор. Повечето е прехвърляне от единия джоб в другия за спонсорите.

И интересно ако сега направиш 5 години гап...сама ли ще си го финансираш, или май ще трябва да се опре до провайдър?

# 445
  • Пловдив
  • Мнения: 14 697
Аз не съм сигурна кой пръв би казал ktxbai...без повече обяснения, защото на нас, дремещите на "държавните" работи (Кристина1980, мисля, не е от нас), като здраво стъпили на земята и хванали се за сигурното уредено местенце са ни малко смешни раздувките на хората, които за по-малко от ... (на мястото на многоточието не е непременно сума, но е задължително нещо претенциозно) не стават от дивана, което ще рече, че никога не стават от дивана, но иначе онова, което ние и останалите простосмъртни правим - с усилия, нали, но едновременно с това дремейки, - го могат с едно щракване на пръсти, само дето не го смятат за смислено и струващо си.

И да, и на мен като на БгТ81 понякога ми се струва, че Еленна твърде много изтъква постиженията си, звучи като да смята, съзнателно или не, че другите не могат да имат подобни (нямам себе си предвид, аз нямам). Не е опит за уязвяване.  Embarassed

Последна редакция: ср, 16 май 2018, 09:56 от Магдена

# 446
  • Мнения: 5 134
Магдена, в онлайн комуникацията се губят много неща. Много хора имат страшно по-големи постижения от моите, в бг-мамма и извън. Всеки може да постигне каквото си постави за цел. Но аз имам също своите успехи, които не са малки. Разбирам, че звучат като изтъкване, но не страдам от излишна скромност. Фактите са факти.

Ето, добре е да кажеш, че има хора, които не дремят. Това е обещаващо. Отстрани погледнато, в срещите ми лични с ДА съм попадала главно на дремещи. Подсети ме някой път да ти разкажа историята на онази, която за да узакони бракът ни в България искаше някой от американското посолство да и издаде бележка в коя община се намира карибският остров, на който го сключихме. Без община на острова, не можеше. Всъщност, под въпрос беше цялото съществуване на острова, след като няма община на него. След един порядъчен полу-дипломатически скандал на малко по-високо ниво, можа и без община.

# 447
  • Мнения: 30 802
Аз обаче сега научих за тоя многогодишни докторски степени със стипендии - ми то това си е все едно провайдър. Ама не са ли скромни парите по американските стандарти?

# 448
  • Мнения: 5 134
Да, скромни са, и то доста, особено в обществените науки. Затова и аз не се хванах на такова хоро. Но не бях и на 23, както повечето, които го правят така. Имах установена сериозна професия и умения и докторатът ми беше само за надграждане над тях. Ако трябва да сме честни, главно защото без заветните букви пред и зад името, нямаше как да си осигуря доходите и позициите, които най-добре пасват за жена с малко дете в едно капиталистическо общество като тукашното, т.н. сравнително незаменими, с гъвкавост, за много пари. А не за интелектуална слава и чест, макар те да ласкаят егото определено.

С малко стратегия и доста труд и заслуги, успях да не плащам такси, а да бъдат покрити от стипендия, но и да не се връзвам с асистентски труд за тях, което е много ниско заплащане, за много работа.

И сега пак ще излезе, че се изтъквам. Затова да кажа, че се научих как да стане така от една моя бивша шефка, която вече го беше направила.

Последна редакция: ср, 16 май 2018, 08:40 от elenna

# 449
  • Мнения: 30 802
Говорейки за образователни степени, това изобщо не е задължително за мъжа провайдер. В смисъл - понякога няма едни години за влачене на степен, а няма и нужда - почти същото може да бъде постигнато и по други начини. Малко като че ли наистина това е "женски път", при това за поне отчасти гледана жена.

Та явно всеки търси някакъв стабилен провайдер и закътано местенце. Дали ще е ДА, академичните среди - пак е принцип в живота.

Общи условия

Активация на акаунт