Мъжът "провайдер"

  • 43 505
  • 478
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 617
Много буквализъм и дребнавост!
Какво се хванахте за памперсите, става дума изобщо за участието на бащата. Толкова ли е трудно да се излезе от това?! След няколко часа ще застъпи на нощна смяна Сирената и ще ни обясни точно материалното изражение на този вид труд и как провайдърът е бил пощаден, защото не е оптимално за него да го извършва.

Обаче, ако се върнем към въпроса провайдърът човек ли е също, не е ли прекалено и за неговите съперменски умения да работи и извънредно, докато е в къщи. Майката си е спестила 10 часа офисно дефилиране на дрешките, а той, нямаме ли милост към него, че и от дома да работи?!

Последна редакция: вт, 15 май 2018, 19:41 от Tsugumi

# 421
  • Paris, France
  • Мнения: 14 390
Цугуми, и аз им се чудя на провайдърите. Ако бях мъж и с булдозер нямаше да могат да ме закарат в гражданското. А дечуря и жени да ми се моткат у дома е изключено. Ама на, има ги. Всеки си знае защо. Моят мъж е доволен от избора си. 50% от колегите му от унито не са женени и нямат деца. Останалите са провайдъри.Моят искаше децата му да са гледани у дома. Не би приел чуждо дете и не би се оженил за жена с дете. А виж, Сирената я взел провайдъра барабар с детето. Свят широк

# 422
  • Мнения: 20 357
Цитат
Не би приел чуждо дете и не би се оженил за жена с дете. А виж, Сирената я взел провайдъра барабар с детето. Свят широк
Е, това е грубо. Защо така с бутонките. Аз самата съм така "взета", жив да го ожалиш моя мъж. При най-добрият ми приятел (мъж) положението е същото, живее с жена с детенце, което не е негово родно. Трябва да си много тясно скроен, за да се вкопчваш в гена. Simple Smile
Ами, знаят си някои мъже цената, интереса, възможностите и не се чувстват по-малко мъже, когато избират жена (дори и тя е човек, нищо че е жена, която харесват заради самата нея, а не заради инстинкта за разплод – родни, чужди деца и т.н.). Това са благородните, истински мъже. Да са готови да отгледат и чуждото дете. Всеки мъж иначе е готов да хвърли собствено семе и да се умилява после колко "прилича на него". Simple Smile

# 423
  • Мнения: 5 134
Шок и бомба: има мъже с осиновени деца. Осиновени. Скандално.

# 424
  • Мнения: 1 770
Невена, много хора казват, че не биха направили това и онова, но доста от тях го правят. Не знаеш, докато не попаднеш в подобна ситуация. И мм не искаше жена да види, камоли с деца,  а виж го сега ме взе с 3 деца, че и 4то ми направи. 😀И се вайка какъв таралеж си е сложил в гащите с мен( в добрия смисъл на думата). 😘

# 425
  • Мнения: 9 196
Цугуми, и аз им се чудя на провайдърите. Ако бях мъж и с булдозер нямаше да могат да ме закарат в гражданското. А дечуря и жени да ми се моткат у дома е изключено. Ама на, има ги. Всеки си знае защо. Моят мъж е доволен от избора си. 50% от колегите му от унито не са женени и нямат деца. Останалите са провайдъри.Моят искаше децата му да са гледани у дома. Не би приел чуждо дете и не би се оженил за жена с дете. А виж, Сирената я взел провайдъра барабар с детето. Свят широк

Поредния коментар от каменната ера. Чуждо дете, не знам си какво дете. Значи, че мъжа ти хойка наляво надясно, барабар с всички мъже от родата ти, плюс странния му произход, който така и не стана ясно афро ли е, мароканец арабин ли е, къв е и цялата му рода, дето си ражда децата и ги праща до 5 годишни в друга държава и го даваш тоя същия, като ... пример?

Няма да споменавам родителите ти, които са те изритали на село, до училищна възраст, защо да е свободна неработещата ти майка да подгъзува на ходещия-по-чуждо баща, а сега я е срам да излиза с децата ти, защото са видимо със смесен произход...

Иначе е хубаво да даваш акъл, продължавай.

# 426
  • Мнения: 2 617
Невена, понякога въпросът е дали майката ще поеме тази крачка, защото е решение не само за нея, но и за детето й.
Деликатно и нелеко решение тя трябва да вземе.

В този случай въпросът с провайдъра е само един от многото и не непременно най-важния.

Последна редакция: вт, 15 май 2018, 19:44 от Tsugumi

# 427
  • Мнения: 5 134
Това, което исках да кажа е, че съвкупността "грижа за майката и детето" е нормална, а не е героизъм или нещо, което да се хвали и изтъква: "а моят сменя памперс и води детето на площадката." Ми браво, нормален баща. Хванахте се за памперса като неин връх, доста странно, за най-тъпото и елементарно нейно проявление. Един баща, който не се грижи глобално, на общо ниво, за майката на детето си и за детето си е отклонение от биологичната и социална норма. А не този, дето не е сменил памперс. Второто е просто странно и доста гнусно, да гледаш наакано детето си и да чакаш друг да дойде.

А феноменът "скъпа, гледай децата само ти 5 години, че съм зает да мисля" е съвсем отделен въпрос.

Последна редакция: нд, 20 май 2018, 16:32 от bubanka

# 428
  • Мнения: 2 617
Още повече е абсурдно, че такъв баща беше извиняван с обяснението, че не било "оптимално" за него, защото той трябва да работи и в къщи, за да е в ролята на "спонсор".
Щяла да му се наруши концентрацията. И всичко това казано от жени, които менторстват, как жената трябва да си стои в къщи и да се щади. Разбираемо е, че го пазят този провайдър, но цената каква е?! Да тичкат край него, защото не му е оптимално да стане и да смени детето си?!
За мен това е нелепо противоречие. Не съм привърженик на крайностите,  а това е точно в противоречие с твърдяното, че е за предпочитане да зависиш от някой, чийто комфорт е и по-важен. И не, не става дума за гении, които правят някакви уникални постижения. Ако Сирената бе толкова успяла, нямаше по цял ден да говори за сметки, а доходи над "критичните" й 2000, заради които от вкъщи нямало да излезе (тя така или иначе и без тях пак не излиза), щеше да ги изкарва с лекота и за много по-малко време от нужното на офисния планктон.
В друга тема й припомних поговорката за големия залък. Важи за всички нас. Понякога да приемеш себе си носи по-голям комфорт от този, който се опитваш да обезпечиш на издържашия те.

Последна редакция: вт, 15 май 2018, 20:29 от Tsugumi

# 429
  • Мнения: 5 134
Пак се връщаме, оттам където започнах. Традиционно, във всички култури по света, откакто свят светува семейния модел е "тати носи, мама меси." Мъж провайдър и жена, която осигурява комфорт на него и на децата му, колкото Бог дал.

Традиционно, този модел не е правил жените доволни и щастливи. В продължения на хилядолетия са се намирали такива, които буквално са измрели, за да можем поне на някои места в света, поне донякъде да имаме избор. Избор, който да не се диктува от баща ти или мъжа ти или шефа ти.

Да се плюе на този избор и да се осмиват всички, които са дръзнали да мислят извън модела "тати носи, мама меси" е глупаво, но глупави хора поне, дал Бог. Иначе, като част от избора, всяка жена е свободна да си избере модел и да си живее по него и да е адски щастлива и това включва ако иска да седи у дома, да не дава на мъжа прашинка да падне от главата и да се чувства така най-полезна и добра. Много хубаво, че си е открила личния Еверест. Обаче няма как да стане всички да се плеснем по главите колко лоши майки и жени сме, ако имаме друг избор.

Последна редакция: вт, 15 май 2018, 20:14 от elenna

# 430
  • MI
  • Мнения: 11 868
Елена, аз те разбрах от първия път, ти си много интелигентна жен и съм сигурна че и ти си ме разбрала от раз. Не става дума въобще за памперсите, а за други неща - например че не обичам публичната екзекуция, дори на хора, които мнооого ме дразнят. А и обобщенията на база личен опит ме предизвикват винаги, но да кажем че това е изкривяване на база образование и професионаен опит.

# 431
  • Мнения: X
А иначе да върна жеста - PHD се пише за 1 месец и определено не го намирам за някакво велико постижение в днешно време. Никакъв проблем не виждам да се съчетае с майчинство - даже е доста масово това, сещам се поне за 3 жени, които са го направили. И определено не е съвсем същото като да работи човек отговорна работа на пълен щат докато гледа дете. Защото една майка в БГ получава платено майчинство поне през първата година, докато за бащинство - не съм сигурен колко е, но аз не съм ползвал и пак съм отделил толкова време, че да съм уверен, че мога да се справя не по-зле от която и да е майка с всеки аспект от грижата за едно бебе или дете до 2г. Wink Гледам доста оптимистично на шансовете превалентността  на Limited Father Involvement при така дефинираната от Вас норма да вкара мъжката популация в патология, съпоставима с мащабите на The walking dead Stuck Out Tongue

Последна редакция: нд, 20 май 2018, 16:33 от Анонимен

# 432
  • Мнения: 5 134
Явно сме писали едновременно и всичко, което мога да кажа за личния опит и обобщенията го написах едно мнение по-горе.

Докторат се пише за един месец, наистина. Обаче например в Харвард дават един месец само за поправки след крайната защита и отпускат финансиране за 7-8 години, средно. Тъпаци, не са чели в бг-мамма как се прави. Те и в темата за Боян Петров така едни лаладжии изкачиха всички осемхилядници само за дните, от които е изчезнал; някои, по два пъти. Похвалете се, бгтатко, с доктората си, като колега, ще ви уважа. Предлагам да започнете с правилно изписване на собствената си научна степен.

Памперсът, погледнат от всичките му културни, физиологични и други аспекти е парче плат/хартия, намазана с ексремент. Възрастен човек с нормално развитие и интелект, който не може да се сети как се маха от едно бебе и какво се прави след това не знам дали е патология, но определено не е съвсем адекватен индивид. А чак да му секне мисъл, прогрес и кариера, това вече е достойно за виц.

Последна редакция: вт, 15 май 2018, 20:33 от elenna

# 433
  • Мнения: 20 357
Еленна, съгласна съм с теб за правото на избор отвъд постулата, че и жената е човек.
Но, все пак, смятам, че не е за подценяване и времето в което се редят дадените обстоятелства. Малко е ефектът на пеперудата – така е махнала с крилца пеперудката, така са се наредили обстоятелствата. Дали ще сме щели да останем роби жените или да надделем като самотни амазонки, няма как да разберем, поради обективната реалност, в която живеем в момента.
Не бих давала предпочитания на една или друга теория именно поради тази причина. Не съм привърженик и на крайните залитания за ролите на мъжа и жената.

# 434
  • Мнения: X
Може и за 20 години да отпускат в Харвард, защото един докторант през тези години работи по какво ли не за своя научен ръководител, често най-малко по рисърча за докторската. Плюс в щатите преподава като муле. Сериозно бих се притеснил за умствения капацитет на някой докторант, който 7 години работи единствено по докторската си Wink Също така американската система е различна (вероятно не го знаете, защото американците забравят, че има и други страни по света - примерно "страната" Европа) и докторската там включва и магистър, което в Европа не е точно така - стандартна докторантура в европейски университет е 3-4 години макс. Та не знам за Харвард или бг-мамма, но аз моята дисертация я написах за 1 месец, естествено рисърча и покриването на изискванията отне малко повече, но тях не бих ги нарекъл "писане на докторска дисертация". 

Вие Харвард ли сте завършили или просто го подмятате като име? Ако да - почвам да разбирам защо хората се дразнят на Ivy league възпитаниците и прекомерното им самочувствие и в някои аспекти поглед не по-далеч от носа.

Общи условия

Активация на акаунт