Слънцезащита 2018 - II

  • 82 782
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 16 871
Здравейте, моля, препоръчайте ми подходящ крем/ спрей за бебе.
В момента е на 3 месеца и половина, тъкмо до големите жеги ще е достатъчно голям да го мажа Simple Smile

# 46
  • Мнения: 18 542
Скрит текст:
Днес на прибиране минах да взема нещо за ядене и междувременно отнесох една малка тубичка на Garnier Ambre Solaire baby in the shade sensitive 50+ за проба.


На първо четене съм впечатлена, доста приятно кремче. Оставя лек бял филм, но се търпи, не е прекален и с малко бронзър или ако ползвате грим, всичко е 6. Не е мазен, със смесени филтри е (в този ред: Tinosorb S, Titanium Dioxide, Avobenzene, Mexoryl XL) без парфюм и въпреки, че има алкохол, не е най-горе в списъка на съставките и главното е супер евтин. Ако някой търси бюджетен крем, може да пробва. За много мазни кожи сигурно няма да е съвсем ок, но за нормални и сухи и за плажа, мисля, че е доста сполучлив.

Значи, връщам се да си редактирам мнението, тоя крем е просто умопомрачителен. Не знам малко ли сложих вчера или кожата ми беше по-мазничка в края на деня, но днес като се намазах стабилно, както си трябва и... заприличах на клоун.  #Crazy ooooh!

Последна редакция: пт, 18 май 2018, 11:19 от Миоки

# 47
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Този го имам мисля като бях в Глазгоу го взехме, но ми е травел сайз. Дала съм го в градината да го мажат.

Фокси при нас се предлага само един Виши за деца, но е помпа не е като дезодорант и доставката може да е след седмица най рано.

Поръчах Evy с фактор 50 за деца под формата на мус е и за нас ще взема Пиз Буин с фактор 10. За лицето имам юсерин анти ейдж.

# 48
  • Софето
  • Мнения: 619
Четох, търсих, гледах и последно се спрях на Clinique - Mineral sunscreen fluid SPF 50. Екрана ми е на привършване и другата седмица ще взема този на Клиник. Ако някой го е ползвал да сподели?

# 49
  • Мнения: 3 191
Две в едно - Уриаж нямате ли? За Мустела съм чела добри отзиви, но нямам лични впечатления. Разгледай и Чико имат слънцезащита...

# 50
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Нито Уриаж, нито Мустела, нито Чико.

# 51
  • Мнения: 16 871
Две в едно - от мен глас за детския спрей 50-ти фактор на Виши, като дезодорант който е. Също така по-миналата седмица взех Уриаж спрей, пак като дезодорант. .

Foxy, това ли е спреят?

https://www.vichy.bg/Слънцезащита/Нежен-детски-слънцезащитен-спрей-SPF-50-IDEAL-SOLEIL/p23280.aspx

Дали е подходящ за бебе на 4- 5 месеца? Не пишеше нищо на страницата им.

На Уриаж не можах да намеря - само кремчета.

# 52
  • Мнения: 3 191
Верче - не виждам спрея на твоят линк, но ето така изглежда :

https://www.vichy.co.uk/media/catalog/product/cache/image/700x70 … 7875558037_t1.png

Според препоръките деца до 1 г се мажат само с минерални филтри, а под 6 месеца не се мажат с нищо. Моето дете започнах да го мажа на 3-3 и 1/2 защото прекарвах страшно много време навън и въпреки сенника с упф 50 ми се струваше рисково, все пак май месец слънцето вече е силно.
 На уриаж е този :


https://www.uriage.com/system/products/images/241/product_main_b … 50.png?1516377603

# 53
  • Софето
  • Мнения: 619
За деца аз съм доволна от SebaMed.

# 54
  • Мнения: 329
Здравейте! Имам следния въпрос: с половинката сме доста бели. По нейна преценка досега винаги за тяло сме ползвали слънцезащита за деца с презумцията, че като е за детска кожа, защитата ще е възможно най-добрата, но наскоро прочетох, че това не било много добре, тъй като детската слънцезащита си била предназначена специално за детски кожи и възрастни не било много подходящо да ползват такива продукти. Искам да питам: 1) Митове и легенди ли са това и 2) В случай, че детските продукти осигуряват достатъчно ефикасна защита и за възрастни, да попитам по-запознатите на кое от двете неща да се спрем (най-долу на всеки линк е поместен и състава) :

1) http://www.laroche-posay.bg/tretirashti-produkti/Anthelios/Anthe … D0%B9-p10243.aspx

2) http://www.bioderma.bg/nashite-produkti/photoderm/kid-spray-spf-50

Досега винаги сме ползвали детския спрей на Биодерма, иска ми се да пробваме с Ла Рош Позе, но и не знам дали Биодермата не е по-доброто. Може ли някой да обясни като имате предвид и състава.

# 55
  • Мнения: 18 542
Според мен, това дали кремът е за деца или не е маркетингов трик. Филтрите са няколко вида и това е най-важното от слънцезащитните кремове - правилната формулировка и колко "козметично елегантен" е продукта.
Две неща:
1. няма гарнция, че детските продукти са формулирани по-добре от другите.
2. няма гаранция, че детските продукти са с възможно най-добрата защита.

Биодерма е с химични филтри - Tinosorb M (нов химичен филтър) и Avobenzene (стар химичен хилтър)
Ла Рош също е с химични - Tinosorb S (нов химичен филтър), Mexoryl XL (нов химичен филтър), Avobenzene (стар химичен хилтър) и Mexoryl SX (нов химичен филтър)

Може да пробвате Ла Рош, изглежда добре като състав с изключение на денатурирания алкохол, но като наличие на филтри, е по-добър според моето скромно мнение.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 434
Какво ви е мнението за Бочко? Пише, че е с химични и физични филтри и глицерин, но не намирам подробен състав.

# 57
  • Мнения: 6 713
И аз го ползвах днес, но ми идва една идея "по-сух", ще му дам още един шанс с хидратиращ крем под него, ако ли не, отива в размените.
Аромата е специфичен за Piz Buin, всички техни продукти, които съм ползвала миришат така.


Да, разбира се че имам крем отдолу... Забравих да напиша в бързината... Винаги слагам моя си крем отдолу. Може би това е причината, но все пак като сравня с други слънцезащитни на Ла рош, те май повече ми изсушават за разлика от него, поне тези които съм ползвала.Rolling Eyes Но дали и защото ползвам фактор 15 на Piz Buin, заради това така добре ми попива и не изсушава? Сигурно ако е фактор 50 съвсем друго ще е... Grin

Каталано, права си за мерките... Hug

# 58
  • Мнения: 4 734
Навремето и аз вземах детска слънцезащита да я ползваме с децата (нещо като 2 в1).. Да ама не, на мен ми излязаха петна и от тогава вземам такава само за децата... За да има това разделение за деца и възрастни, явно има значение... Детските са по-слаби и изчистени според мен... И нямат тази защита която аз търся - да предпазва от петна.... Smiley

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Вчера ми дадоха мостра и пробвах тониран слънцезащитен крем на Avene, та да дам отзив, ако някой се интересува. Този:
https://www.eau-thermale-avene.bg/slnce/slnce-grizha/slncezashch … niran-krem-spf-50
Приятна консистенция, лесно се нанася, бързо попива, не лъщи. Има леко блестящ ефект, но не е натрапчиво, приятно е. Никаква покривност обаче или във всеки случай много слаба. И е само един цвят, няма избор.
Така че аз май ще си остана на Биодерма, доста по-покривен е. Искаше ми се да разнообразя тази година, но не откривам нищо по-покривно.

Общи условия

Активация на акаунт