Kak родихте (само за майки родили в България)

  • 6 337
  • 201
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 422
Първия път нормално с помощни средства без упойка и с уговорка с лекар.Втория път в частна болница ,където си избираш лекаря с епидурална упойка,без помощни средства..Гласувах .

# 16
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Секцио по медицински показания:
- "ценен плод"
- възраст - 35
- късогледство
- коксартроза
Би могло и заради това, че Васи беше 3930. Ама те и другите стигат...

# 17
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Нормално,без уговорка,без обезболяващи;по-голямата част от системата окситоцин доизтече доста след като бях родила.

# 18
  • Мнения: 46 520
Секцио, наложило се в хода на раждането.
Имам 3 миоми и бебето беше с лицево предлежание, решиха въпреки това да раждам нормално и изчакаха до последно.

# 19
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Обяснение на вота: родих в частна болница и при доктора, който ми водеше консултацията и исках да присъства на раждането-приемам, че това е раждане с уговорка.
Използваха помощни средства-окситоцин, но не за предизвикване на раждането, а за ускоряване на процеса или нещо подобно.
Родих с епидурал. Гласувах два пъти по тези причини-нямаше отговор нормално, помощни средства, епидурал, уговорка  Mr. Green (то ясно, де, при всеки е различно)

# 20
  • Мнения: 415
Първият път - с уговорка /бях се отказала да се обаждам на доктора, защото нямах 400 излишни лева, но той се случи на смяна Mr. Green/, без обезболяващи, със система окситоцин /предшестващо изтичане на околоплодни води/.
Вторият път - без уговорка, със система окситоцин /поради страдание на плода - омотана пъпна връв и големи размери/, без обезболяващи.

# 21
  • Мнения: 356
Секцио по спешност Sad

# 22
  • София
  • Мнения: 281
аз имам едно раждане, но гласувах за секцио по желание и по медицински причини, защото като ми казаха разни измислени /според мен/ причини за секцио аз подскачах от радост, на не се възпротивих.  Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 3 421
 Едно нормално раждане с форцепс(ако може да се нарече нормално)наложил се в процеса на раждане поради къса пъпна връв, без уговорка.
 Едно нормално раждане без уговорка и без помощни средства.
Гласувах.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 823
Аз бях много изплашена и се бях разбрала с мой познат лекар да родя при него и задължително с упойка, но стана толкова бързо, че родих и без познат лекар, без каквато и да било уговорка и най-важното без обезболяващи средства!

# 25
  • Мнения: 270
аз гласувах за нормално с епидурална упойка, ама не видях кое си имала предвид като помощни средства, та да доуточня:) пуснаха ми система с окситоцин, бях с уговорка с лекар и имах епизиотомия, ако това има някакво значение Simple Smile успех с проучването, дано се окаже полезно!!!

# 26
  • Мнения: 364
гласувах с първата възможност - включиха ми система с окситоцин,но беше много за кратко-десетина минути и родих....раждането беше дълго и трудно заради проблем с позицията на детето и до последно не се знаеше как ще родя...

# 27
  • София
  • Мнения: 551
Първия път секцио по медицински показатели:
- тесен таз (установи се по-късно)
-преносване 20 дни
-изтекли води
-късогледство
-след няколко системи с "Окситоцин" и никакво разкритие
Втория път -планово секцио с избор на лекар

# 28
  • Мнения: 2 567
Първа опция. Нямах нито уговорка, нито упойка.
Даже и лекар не се появи през всичките 6 часа мъки, а акушерката, ако може така да се нерече тази особа беше легнала да си спи до мене, въпреки стоновете ми  Twisted Evil

# 29
  • Мнения: 1 284
нормално с уговорка без помощни средства много бързо отидох с 7см разкритие и когато болките вече станаха ужасни поисках упойка но не ми сложиха защото вече нямаше време бях с пълно разкритие Peace

Общи условия

Активация на акаунт