Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 14

  • 60 649
  • 724
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 490
bibian , ти слагаш нмх всяка вечер , нали ? И аз от фраксипарина в началото нямах проблем , но постепенно се алергизирах много. Смених го с клексан и нямам вече трети месец никакви проблеми , а го слагам почти винаги на едно и също място. Не се мъчи с този фраксипарин.
За АП - отиди при някой добър АГ - например , който се нанимава с ФМ и си запиши само час за доплер - за да видят и на още едно място дали има проблем с кръвотока. Ако има, аз бих отишла при Паскалева - няма проблем и без час да отидеш , ако е важно - би трябвало да са разбрани момичетата преди теб и да те пуснат.
Аз имам час при нея за 5ти септ. от 10.30 , но ще се опитам да мина на 4ти - защото ми се налага да пътувам и ако мина на 4ти - ще има един свободен час за 5ти - ако на някой му трябва.  Ако ще си слагаш и АП - следи се и за двете колко ти се разрежда кръвта , за да няма проблеми.

# 466
  • София
  • Мнения: 941
Salsisha, благодаря! Много полезна информация ми даде!
Нандин, вчера мерихме кръвното и беше 111/69 някъде. При Паскалева бях наскоро за дозата Фракси и всичко бешв наред. Освен да и пиша. Иначе на 31.08 съм при Сигридов и да чакам освен прегледа и доплера при него...
Yyoana, мисля да изчакам до прегледа при Сигридов и тогава, в зависимост от това, какво ми каже, да отида евентуално про Паскалева...Сега така или иначе съм отпуска и не съм в София вече, до понеделник.Simple Smile  А иначе, Фраксито го слагам всяка сутрин..

Последна редакция: чт, 23 авг 2018, 16:05 от bibian@

# 467
  • София
  • Мнения: 10 642
Била си при Паскалева, ама сега имаш нова информация и съответно нов казус.

# 468
  • Мнения: 9 196
Като ходиш при Сигридов не му споделяй за Паскалева, защото той си харесва Русев и много се пали понякога, като му се каже, че си се консултирала и на друго място. Не е много уравновесен на тема колеги Simple Smile

# 469
  • София
  • Мнения: 941
Оо, знам, знам! Grinning Благодарение на форума, разбрах за “топлите” му отношения с Паскалева и клиника Надежда..Simple Smile)
Писах на Паскалева мейл и силно се надявам да ме отрази...:/ Така или иначе не съм в града и нямам друг вариант в момента..

# 470
  • София
  • Мнения: 10 642
Той по принцип не е мн. уравновесен

# 471
  • гр. Варна
  • Мнения: 39
Здравейте, с предразположеност към тромбофилия съм - хомозигот 4g/4g. Пия профилактично АП. Направих си тест за бременност и е положителен. Още нямам закъснение на цикъл, но АГ- то каза че трябвало да минат поне 10 дена закъснение и едва тогава да си бия фракси. Притеснява ме, че имам вече два аборта точно около 10 ден след +тест (но тогава не приемах АП). Въпросът ми е вие кога започнахте с фракси/клексан? И заедно с АП ли ги приемахте?
Благодаря на отзовалите се.

# 472
  • Мнения: 13
Аз го започнах веднага след положителен тест, който беше на 3-ти ден от закъснението. Редувам АП и клексан през ден засега (докато не ми кажат да мина изцяло на клексан), като си правя APPT изследване на 3 седмици.

# 473
  • София
  • Мнения: 10 642
НМХ през ден е абсолютно безсмислена терапия, само хвърляш едни пари.
Нито аспирина, нито НМХ ще променят аРТТ.
НМХ се слага всеки ден, действието му е 24ч, а дозите се следят с изследване на анти-Ха

# 474
  • Мнения: 13
Това е терапията, която ми е предписана от имунолог и АГ. Казват, че  АП и нискомолекулярните хепарини действат двупосочно по различен начин. Не смея на своя глава да започна да си слагам клексан всеки ден и да спра аспирина... При предишната ми бременност слагах клексан всеки ден и не съм пила аспирин, но приключи със спонтанен аборт. Nandin, моля да споделиш твоята терапия от кого е назначена?

# 475
  • Мнения: 9 196
Не исках да се намесвам, защото става банално но ... има ли значение, от кого е назначено нещо, при положение, че НМХ е произведен да действа 24 часа? Назначението от някой си променя ли нещо? Това е грешна терапия.

# 476
  • Мнения: 13
Разбира се, че назначението нищо не променя. Нито го написах, за да се заяждам, а да имам опция да потърся и друго мнение на специалист, защото в момента ужасно се шашнах. Аз пия аспирин в дните, в които не си слагам клексан, нали и той има антикоагулантно действие за времето, в което клексана не действа?

# 477
  • Мнения: 9 196
Сама си написала, че действат по различен начин ... Сигурно Русев ти го е назначил.

# 478
  • София
  • Мнения: 10 642
Разбира се, че назначението нищо не променя. Нито го написах, за да се заяждам, а да имам опция да потърся и друго мнение на специалист, защото в момента ужасно се шашнах. Аз пия аспирин в дните, в които не си слагам клексан, нали и той има антикоагулантно действие за времето, в което клексана не действа?
Спициалиста, който се занимава с кръвосъсирване се нарича хематолог, а не имунолог.
Доц. Русев може да е прекрасен имунолог, но не е хематолог!
За д-р Сигридов няма да коментирам.
Това са единствените 2 души в цял свят, които назначават НМХ през ден и следят дозите с аРТТ.
А с двете лещарства действат на различни фактори, та изобщо няма значение, че в дните без НМХ пиеш АП. Той АП така или иначе действа с натрупване. А НМХ можеш да го спреш, ще имаш същия ефект.

# 479
  • Мнения: 13
Ходила съм и при хематолог, той също ми предписа следене с аPPT тест... Момичета, още преди да забременея, помолих за съвет във форума към кой специалист да се обърна при евентуална бременност, и никой не се отзова и не ми сподели при кого ходи. Сега и вие само зачерквате имена, без да ме посъветвате при кого да отида за второ мнение. Моля за съвет, затова попитах Nandin от кого е терапията ѝ, понеже не ми се струва адекватно да си я самоназнача само на база на написаното във форума...

Общи условия

Активация на акаунт