Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 14

  • 60 317
  • 724
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 697
Предварително - вероятно да. А ако вече е повишен и си в риск?
И още, ако приемем че MTHFR не е тромбофилен фактор, защо е част от пакета за наследствена тромбофилия?
На mthfr.net има повече информация.

Ето това ми каза и моя лекар, защо е в тромбофилния пакет ако няма връзка:)

Забравих да споделя, че преди първата успешна бременност имам 2 миссед, което също го взеха предвид, както казваш и ти. Та и аз на принципа да не рискувам, слагам.

АнтиХа беше, за да се види достатъчна ли е дозата нали? А другите според теб има ли смисъл да пускам (протромбиново време, фиброген)

Nadin съгласна съм, че причина за миссед далеч не винаги е тромбофилия, но ако има и малка вероятност.... Защото другото, което лекарят ми каза е, че далеч не всички тромбифилии се изследват, а само най-често срещаните.

# 676
  • Варна
  • Мнения: 703
Здравейте, мили момичета Simple Smile След трансфер ми назначиха ред лекарства, сред които и новото за мен Фракси 😁 След положителен тест на прегледа за сакче (в случая две 🤪😂) Докторката ми каза да спра фраксипарина с думите :"Нали нямаш нищо доказано" Аз бях голям шаш заради двете точици на екрана и хич не се усетих да питам. Реално имам само една генетична биопсия, която и на мен не ми е ясно точно каква беше,,,, Въпросът ми е след какво изследване ви назначават Фраксито?
Ще съм благодарна на всяко споделено мнение Simple Smile

# 677
  • София
  • Мнения: 1 323
Генетични изследвания за тромбофилия - правят се в Геника или НГЛ Майчин дом София. Другите са имунологични-придобита тромбофилия.
Има група тук , в бг мама -Тромбофилия . Мисля, че ще ти е полезно да прочетеш инфото на първа страница за изследванията.
За мен тези изследвания трябва да станат задължителни за бременност.
Аз загубих две деца в късни седмици преди да разбера за нея. Третия път с терапия  имам малка принцеска.
При теб може и да няма нищо, от сърце ти го желая. Но , за да си спокойна-моя съвет е да ги направиш!
В Геника основния пакет е 160лв, в МД мисля е около 100.
Успех и лека бременност от мен!

# 678
  • Мнения: 9 196
Докторката може да ти спре Фраксипарина, след нужните изследвания, не по интуиция.

# 679
  • Мнения: 69
Здравейте, дами!😊 Хетерозиготен носител съм на 4 G  / 5G. Предписаха ми терапия с аспирин протект след два аборта заради липса на сърдечна дейност. В момента криво ляво я докарах до 9 гс, пия аспирин всяка вечер. Въпросът ми е от къде мога да си набавя, защото в БГ вече го няма никъде. Има ли някой, който се е презапасил , а към момента не му е необходим?

# 680
  • Мнения: 9 196
Пълно е с аспирин, с различни наименования. Протект едва ли ще има. И без това е с висока дозировка.

# 681
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте, дами!😊 Хетерозиготен носител съм на 4 G  / 5G. Предписаха ми терапия с аспирин протект след два аборта заради липса на сърдечна дейност. В момента криво ляво я докарах до 9 гс, пия аспирин всяка вечер. Въпросът ми е от къде мога да си набавя, защото в БГ вече го няма никъде. Има ли някой, който се е презапасил , а към момента не му е необходим?
Съвсем спокойно можеш да си вземеш всяко друго хапче ацетилсалицилова киселина от 100мг

# 682
  • Пловдив
  • Мнения: 494
Здравейте, дами!😊 Хетерозиготен носител съм на 4 G  / 5G. Предписаха ми терапия с аспирин протект след два аборта заради липса на сърдечна дейност. В момента криво ляво я докарах до 9 гс, пия аспирин всяка вечер. Въпросът ми е от къде мога да си набавя, защото в БГ вече го няма никъде. Има ли някой, който се е презапасил , а към момента не му е необходим?

На мен АГ ми каза да си купя Кардио аспирин (на Актавис) пак е 100мг,и е същия като аспирин протекта.

# 683
  • Мнения: 2 826
Здравейте момичета,
Бременна съм в края на 11г.с. и с леко повишено кръвно, което се установи на ранната ФМ. Следящото АГ ме викна за допълнителен доплер, тъй като го потърсих по телефона, за да му кажа, че рискът от прееклампсия е доста висок при това положение и съм притеснена.
Днес на прегледа ми каза, че вижда "спазъм" и трябва да започна да пия аспирин. Изписа ми 150мг вечер преди лягане, както и витамини, омега 3, цефасел, идеос. На листа от прегледа пише цитирам: двустранно повишени PI в мат. артерии с инцизури. Пуснахме и изследване за наследствени тромбофилии. Аз останах като гръмната, но ми повториха да съм спокойна (последното нещо, което съм) и, че при добра профилактика и следене, уж всичко ще е наред. Попитах какво значи всичко това за бебето - отговориха ми "към момента нищо, тъй като то е малко и дори с намален кръвоток си получава достатъчно, но за в бъдеще трябва да следим и да се надяваме, че всичко ще е наред с аспирина".
Моля ви за съвет какво да предприема? Да изчакам резултатите от тромбофилиите и да ида на още една консултация, но къде? Видях няколко имена споменати (Паскалева, Станева, Русев, Кременски)... но към кой да се насоча? И дали при тези специалисти има свободни часове в някакъв нормално близък порядък, а не след месеци... Sad Въобще направо не знам какво да правя, седя вкъщи и се чудя при това положение не трябва ли да съм в болница всъщност и да ме наблюдават? Sad

# 684
  • Мнения: 133
Здравейте момичета,
Бременна съм в края на 11г.с. и с леко повишено кръвно, което се установи на ранната ФМ. Следящото АГ ме викна за допълнителен доплер, тъй като го потърсих по телефона, за да му кажа, че рискът от прееклампсия е доста висок при това положение и съм притеснена.
Днес на прегледа ми каза, че вижда "спазъм" и трябва да започна да пия аспирин. Изписа ми 150мг вечер преди лягане, както и витамини, омега 3, цефасел, идеос. На листа от прегледа пише цитирам: двустранно повишени PI в мат. артерии с инцизури. Пуснахме и изследване за наследствени тромбофилии. Аз останах като гръмната, но ми повториха да съм спокойна (последното нещо, което съм) и, че при добра профилактика и следене, уж всичко ще е наред. Попитах какво значи всичко това за бебето - отговориха ми "към момента нищо, тъй като то е малко и дори с намален кръвоток си получава достатъчно, но за в бъдеще трябва да следим и да се надяваме, че всичко ще е наред с аспирина".
Моля ви за съвет какво да предприема? Да изчакам резултатите от тромбофилиите и да ида на още една консултация, но къде? Видях няколко имена споменати (Паскалева, Станева, Русев, Кременски)... но към кой да се насоча? И дали при тези специалисти има свободни часове в някакъв нормално близък порядък, а не след месеци... Sad Въобще направо не знам какво да правя, седя вкъщи и се чудя при това положение не трябва ли да съм в болница всъщност и да ме наблюдават? Sad

Дано другите успеят да дадат повече информация, но ще се опитам да бъда полезна като кажа, че на Кременски можеш да пишеш и мейл, отговаря. Той е генетик и без резултата от вродените тромбофилии не знам доколко може да помогне, но не пречи да опиташ. Ако не се бъркам, мисля че приема без часове в Майчин дом. При Паскалева също може да се пробваш да отидеш без час, ще почакаш, но доколкото съм чела ще те приеме. За другите не мога да кажа нищо. Успех!

# 685
  • Мнения: 9 196
Била съм само при Русев и Паскалева, от изброените и определено Паскалева намирам за по-голям професионалист.

Според мен - не се панирай излишно, защото спазъм в 11, на маточна артерия, не е кой знае какъв проблем. Спазвай си терапията стриктно, посети хематолог и по-активно следи доплера по-нататък. Доплера ... трябва да ти го записват с точни показатели, не просто - повишени показатели, за да се проследява тенденцията. Важното да се засичат минимум три точки на пъпната връв, както и три на мозъчната артерия на бебето, но за това ти е рано.

# 686
  • София
  • Мнения: 7 491
Кременски неглижира нискорискови мутации, Паскалева - също.

Щом вече има проблем с кръвотока, добре е да започнеш нещо незабавно. Много е важно следящия те АГ да има опит с проблемна бременност и да назначи правилната терапия. Потърси мнение на поне още един АГ, който да те погледне на доплер.

Аз уж с нискорискови мутации изгубих бебе в 12+6 без терапия.

# 687
  • Мнения: 2 826
Аз ще започна всичко, което ми е изписано, естествено. Чудя се къде да ида за второ мнение, дали при Паскалева например или да търся друг хематолог. На АГто имам доверие, по принц се занимава с рискови бременности (Колева, Токуда). Днес доста внимание ми отдели, въпреки че отвън беше лудница, а аз бях без час. Но... бих направила и консултация с друго АГ, ако някой може да препоръча?

# 688
  • Мнения: 490
the doors Според мен започни да пиеш аспирин , както те е посъветвал АГ и си изчакай резултата от генетичните изследвания - хубаво е да си пуснеш разширен пакет , не само основния. Където  и да отидеш на консултация - ще ти искат резултата от генетичните изследвания. От изброените имена - аз съм ходила при Паскалева и Станева. Станева е по-скоро - ако имаш и разширени вени , защото специалността и е кардиология и съдова хирургия. Хубавото на Паскалева е , че преди да ти определи терапия - ще ти пусне изследвания , за да види колко точно ти се разрежда кръвта с терапията , на която си в момента. И че винаги допълва - че АГ или съдов хирург могат да ти увеличат дозите - ако има показания за това. Била съм и при Сигридов и не препоръчвам да го слушаш за антикоагулантна терапия - защото изследванията , които следят с Русев за терапия с фраксипарин или клексан ( нмх) са неадекватни.

# 689
  • София
  • Мнения: 1 323
Когато вече има установен проблем, Паскалева няма да го неглижира, даже е доста адекватна в терапиите. Аз я препоръчвам нея !Отделно и тя пуска други фактори на кръвосъсирването. Колева е много добра , убедих се докато лежах 3 седмици в Токуда. Не бях неин пациент , но виждах как се грижеше за нейните си и адекватните терапии, които им назначаваше. Станева аз не я харесах, доста ме претупа, особенно като разбра, че съм пациентка на Паскалева.
Така, че с адекватна терапия и добър Аг, всичко ще е наред! На мен почнаха да ми се влошават доплерите след като ми спряха аспирина, но ги беше страх да не започне раждане и евентуално да има повече кървене от него.Останах само на Нмх от 0,6.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт