Юлски мами 2018г.- тема 5

  • 46 053
  • 762
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 587
Привет!
С наближаването на юли започнахме по-сериозно да се замисляме за замръзяване на стволови клетки.
Още преди няколко месеца на едно бебешко изложение ни нападнаха не знам колко фирмени представителки с оферти и промоции за замръзяване, но така се объркахме...всеки кой от кой се рекламира че е най най... и го отложихме за по-късно.
Четох някакъв лекар твърди, че реално каквото и да ти обещават 15 години траели замръзените клетки и малко са случаите в които хора си ги ползвали после. А и успешна манимулация с тях никога не е със 100% успех.
Някои фирми май не дават друг член на семейството освен бебето да ползва клетките, някои офертират че ти дават финансова помощ за операцията ако ти се налочи да се възползваш от клетките си...
Вие какво мислите по тази тема?
Аз нямам намерение да се възползвам. Има прекалено много "ако"-та и не ми звучи като оправдана инвестиция.
И все пак дано на никой не се налага да стига до нуждата от това.

# 181
  • Мнения: 1 756
Има десетина успешни операции в цял свят. Абсурдна инвестиция без никаква сигурност или с други думи И това са превърнали в бизнес. Не бих се възползвала.
Момичета, днес ми е последен работен ден преди майчинството. Вълнувам се и станах рано, мисля какво да пиша в имейлите до контрагентите ни, за да им го съобщя. Малко ми е мъчно, признавам.

# 182
  • Мнения: X
Запзих на първото дете стволови клетки, ще запазя и на второто. Препоръчвам future health! Преди 2 години бяха единствените, които запазваха материала на 2 места, дават допълнителна финансова помощ при нужда. Изпращат го до 24 часа, като ти дават dhl тракинг номер, с който може да проследиш къде ти е пратката и за колко време ще стигне. Най- голямата ми мечта е това да са пари, хвърлени на вятъра и никога да не ми потрябва материала.
Но в интерес на истината струва колкото каско застраховка на един автомобил, ако имате възможност- няма какво да му мислите. Луди пари за застаховки на коли, на имоти, а когато става въпрос за човешки живот- започваме да се чудим. Аз лично не го разбирам  💐

Последна редакция: ср, 23 май 2018, 09:49 от Анонимен

# 183
  • Варна
  • Мнения: 163
Момичета, дали е рано да се обадя вече на някой лекар да се уговаряме за раждане? В 34 г.с. съм

# 184
  • Мнения: 687
При нас парите не бяха основния фактор да се откажем от замразяването на стволови клетки. И двата пъти опитахме до колкото е възможно да получим отложено клампиране след раждането. Така стволовите клетки отиват при бебето, вместо да се замразяват за някой ден. Има и много други мерки, които всъщност според съвременната медицина намалят шансовете от развиването на много бъдещи проблеми, за някои от които има надежди да се ползват стволови клетки.

За съжаление стволовите клетки далеч не са застраховката, която се рекламират да бъдат. Все още повечто методи са на много експериментално ниво, отделно не е ясно дори да има работещ метод, дали замразените ще са използваеми и в достатъчно количество. Специалистите в тази област казват, че всъщност най-добри резултати би имало от масово ползване на публичните банки, в България обаче доколкото съм чувала публичната банка работи толкова тромаво, че е много трудно да се уговориш да дариш клетки към тях, освен това всеки предпочита, ако има възможност да ги запази за своето си дете...

Та темата далеч не е еднозначна и ясна.

# 185
  • Мнения: 208
Разбира се, че може да се знае датата на зачеване и без инвитро. Принципът е същият - аз знаех точната дата на овулацията, проследена с УЗ, знам кога съм правила секс и освен това се оказа, че имплантацията наистина може да доведе до дискомфорт (тъпа болка) и моментно розово зацапване. Така че, да, знам кога си е намерило мястото Grinning
Ще отбележа, че имах 3 години да изучавам какво чувства тялото ми ... Беше едно дълго бебеправене Grinning

# 186
  • София
  • Мнения: 1 101
Аз моята не я знам. Знам,че овулацията ми беше точно на 14 ден от МЦ, но зацапване не съм имала, болки също. Заподозрях, че може да е станало нещо, едва след като 5 дни преди да ми дойде ПМС( или така си мислех) ме тресна толкова силно, че гърдите ми ме боляха адски много. Отдадох го,обаче, на ПМС, а последвалото закъснение на сезонни промени (не очаквах да стане от раз Grinning )
Та, чудесно щом си знаете, аз си разчитам на датата по ПРМ, пък коттакоа Simple Smile

# 187
  • Мнения: 1 756
Момичета, дали е рано да се обадя вече на някой лекар да се уговаряме за раждане? В 34 г.с. съм
Според мен никак не е рано. Вчера вечерта отново се замислих и си дадох сметка, че във всеки един момент мога да родя (в 31 г.с. + 1 ден съм) и изпаднах в див ужас. Това по повод, че е хубаво да си стегна багажа вече, навсякъде го чета. А как си мислех колко дълга е бременността...

# 188
  • София
  • Мнения: 1 101
И аз моя започвам малко по малко да си го стягам, за да няма изненади. От понеделник взимам 45 дневния и започвам приготовления. Леле...то не остана.

# 189
  • Мнения: 1 756
Да бе, направо ме хвана шубето Joy
И хората ме питат къде ще раждам и аз им говоря някакви глупости щото нали съм над нещата Joy

# 190
  • Мнения: 106
Терминът ми е на 24 понеже ще съм секцио,питах кога може да се определи датата,отговориха ми следващия път когато идвам на преглед(средата на юни)тогава ще говорим за дати Simple Smile

# 191
  • Мнения: 547
И на мен ми остана до края на месеца да поработя и край.И аз като icey все си мислих,колко е дълга бременноста,как все има време,ама на...то наистина не остана.И малко по малко и мен ме хваща шубето.Като се замисля как съвсем скоро,ще почнем да пишем за бебоците и чак ми е нереално.Даже наскоро нарочно се върнах в първата тема и си препрочетох как всяка се е похвалила и какви са били първите трепети,прегледи и т.н.Много мило ми стана Flowers Hibiscus И хем нямам търпение вече да си почина малко,хем ми става носталгично и малко мъчно за работата..Абе няма угодия,хаха,само да сме живи и здрави Smiley

# 192
  • Мнения: 1 756
Терминът ми е на 24 понеже ще съм секцио,питах кога може да се определи датата,отговориха ми следващия път когато идвам на преглед(средата на юни)тогава ще говорим за дати Simple Smile
При планово секцио датата се измества минимум десет дни преди термин, за да не започне раждане. Поне аз така знам. Средата на юни да говорите тепърва за дати ми се струва късно. Аз поне не бих била спокойна.

# 193
  • Мнения: 683
Моят термин е на 5-ти юли и на миналия преглед още не бяхме решили дали секцио или естествено. На 30-ти съм на преглед и докторът каза, че тогава ще обсъждаме начин и евентуално дати. И на мен ми се струва малко късно, но разчитам, че той си знае-все пак това му е работата и се сблъсква с нея всеки ден, а аз я родя още един път, я не. На отворените врати в Надежда казаха, че най-късно 3 седмици преди секциото трябва да се направи среща с шефа на отделението или някой друг от екипа, ако ЖК не е водена там (имаше две позакъснели дами, но казаха, че няма проблем). Следящият ме не води ЖК в Надежда, а само изражда там, та и аз май ще съм от закъснелите Grinning

# 194
  • Мнения: 106
Вярвам им и разчитам на тях,но и аз се притеснявам,че си наближава времето.Ще ражда в Надежда.

Общи условия

Активация на акаунт