Лято топло наближава,а Септемврийче в коремчето на мама шава

  • 46 933
  • 756
  •   1
Отговори
# 120
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 888
Да разведря малко темата с доклад от днешната консултация.  ♥Elfita♥ още веднъж те прегръщам  Hug

Младежът е 470грама, беше с два крака върху шийката като я мерихме, после ни помаха с ръка (даже е фотографиран за архива). Общителен е човекът. Simple Smile
Лекарката ме успокои по всички неща, дето леко ме притесняваха.
Само 2кила съм качила всъщност, повече никакви случайни лоши кантари  Wink
Твърдия корем, дето Марков го спомена, си е от мускулите такъв според нея, няма индикации за контракции, шийката е дълга, просто мускулатурата е натегната и коремът постоянно си е такъв.
За отоците - гледа крака, мерихме кръвно пак, като цяло и по този показател няма драма.
Бъбреците също ми погледна, че нали онзи ден нещо искаха да ме болят. И там няма видими драми, да чукна на дърво, ама да си пия неореналчето и ако пак заболи - ми написа какви изследвания да пусна да видим черния дроб как е. Но според нея надали е нещо притеснително като гледа общо състояние и показатели. Пуснахме нова ПКК и урина.

И тъй, живот и здраве, мога спокойно да се женя  Blush

# 121
  • Мнения: 76
Влизам да похваля д-р Троянчев. Бях в събота на ФМ при него в Бургас. Изключително любезен човек. Отнесе се с мен много добре, въпреки че закъснях за часа с 30 мин., а ми беше дал извънреден час /най-ранния/. Обяснява всичко много добре. Оглежда бебето подробно на 4D + доплер. Даде ми 8 снимки с изключително качество и диск на прегледа.
За щастие всичко е наред с бебето. В 22 г. с. съм, бебето тежи 560 гр. и е 32 см.
На мен ми се подуват ръцете, най-вече като се разхождам за около час и половина - два. Каза да лежа повече на лявата страна, тъй като бъбреците филтрирали по-добре, пък и за бебето кръвопотокът е по-добър. И да си следя редовно кръвното.

# 122
  • Мнения: 2 124
Те бъбреците много се товарят през бремеността и освен това се поразпъват. Аз ходя на консултации с нефролог да ми ги следи 1 път месечно на ехограф. Неговите препоръки са също лежане на лявата страна, пиене на поне 2 л вода на ден и при малка нужда веднага до тоалетната без стискане. Препоръча ми изследване на урина веднъж на две седмици и веднъж месечно изследване на креатиннин, ежедневно следене на кръвно.Тези мерки са защото началото на април имах меко казано неприятен проблем с болки в бъбреците както не съм имала подобни оплаквания от 10 години.

# 123
  • Мнения: 134
Те бъбреците много се товарят през бремеността и освен това се поразпъват. Аз ходя на консултации с нефролог да ми ги следи 1 път месечно на ехограф. Неговите препоръки са също лежане на лявата страна, пиене на поне 2 л вода на ден и при малка нужда веднага до тоалетната без стискане. Препоръча ми изследване на урина веднъж на две седмици и веднъж месечно изследване на креатиннин, ежедневно следене на кръвно.Тези мерки са защото началото на април имах меко казано неприятен проблем с болки в бъбреците както не съм имала подобни оплаквания от 10 години.

Ох, и мен също ме болят бъбреците, но от време на време. Като ученичка имах проблеми леки, но от тогава не са ме боляли. Минали са повече от 10 г.
Ще кажа на АГ-то тази седмица за  оплакванията. Не знам нормални ли са, или е нещо по-сериозно. Док. ще прецени. Няма какво да го мисля. Frowning1

# 124
  • Мнения: 2 124
Сподели по-добре за всеки случай, при мен също е така от ученичка не бях имала проблеми 10 години бяха минали от последните ми проблеми и началото на април внезапно ме тряснаха две бъбречни кризи с неописуеми болки, направо мислех, че умирам и за бебето толкова се притесних тогава. Някак си за две седмици отминаха нещата пия от месец и половина билкови хапчета и умирам от страх да не се повтори....

# 125
  • Мнения: 207
Дами макар и със 6 месечно закъснение и аз , стига да ме приемете разбира се, искам вече да се запиша във вашата темичка.

Втора бременност ми е, но понеже първата приключи неуспешно за съжаление та доста се чудех дали да се запиша. Но ето на след шест месеца вече сигурно се нареждам в редицата.

Терминът ми е за 06.09 поне за сега. Момиченце е. Бременноста си прекарвам в Англия а само един Господ знае къде ще раждам. 😁

Ще се радвам да се запозная с всички вас. Желая ви успех.

# 126
  • София
  • Мнения: 863
Здравейте! И аз с голямо закъснение се записвам в темата.  Simple Smile Очаквам момиченце, термин 19.09. Имаме дъщеричка на 1 г и 8 м - също септемврийче, но от реколта 2016  Laughing Това ми е  пета поред бременност и, надявам се, втора успешна. Много съжалявам за загубата на Елфита  Sad На всички останали пожелавам лека и безпроблемна бременност докрая!

# 127
  • Мнения: 2 124
Добре дошли да сте здрави и щастливи с безпроблемни бременности.

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 287
Добре дошли на всички!
И аз съм с термин 06.09, също живея в Англия, но си дойдох в България докато се роди бебка. Лека бременност на всички и нека си гушнем септември живи и здрави дечицата!
Елфи, нямам думи с които да опиша колко съжалявам за случилото се. Бъди силна и Господ да е с Вас!

# 129
  • Мнения: 2 070
Добре дошли на новите момичета Grinning

Вълшебство, кога ти е сватбата?

Тъй като аз днес се вкарах в някакви филми с тази тромбофилия (баща ми е с белодробна емболия и още куп болести на сърцето и явно съм предразположена) искам да питам Иля, дали като си изследвала фибриногена се е проличало, че има нещо съмнително. Мисълта ми е имаше ли отклонения? А протромбиновото време изследвала ли си го?

Последна редакция: пн, 21 май 2018, 17:57 от Sollsoll

# 130
  • Мнения: 2 124
Незнам до колко ще е от помощ, но обикновено с тези неща изследват предразположеност към тромбофилия.
Предразположение към тромбоза
Взема се: Венозна  кръв
Условия за вземане: През целия ден.
Забележка: Резултат на седмия работен ден след 17ч

Този пакет включва следните изследвания :

мутация в ген за Prothrombin G20210A
мутация в ген за Фактор V Leiden
алелна специфичност на PAI – 1 4G/5G
мутация MTHFR A1298C
мутация-MTHFR C677T

Понеже и аз се вкарах в големи филми и съм си паника попринцип мисля да си пусна този пакет, тази седмица.

# 131
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 888
Добре дошли на всички Flowers Bouquet
И само добри новини за напред.

Sollsoll Малко остана - в събота.. ще се вземаме административно Simple Smile И за малкото ни сватбено пътешествие каза, че няма проблем да летя Relieved Пък дано всичко е ок.

# 132
  • Мнения: X
Добри дошли на новите момичета. С термин 06.09 ставаме цяла банда бебоци. Blush

# 133
  • Мнения: 384
Срети Hug Hug Крайно време беше Stuck Out Tongue Winking Eye

Момичета, не че нещо, ама е доста късно да се изследвате за тромбофилии. Обикновено изследването се прави преди бременността или в самото начало, за да се назначи веднага терапия с фраксипарин/ клексан и аспирин протект. Дори и да излезе някаква мутация, за терапия е късно вече, а и досега все щеше да има някаква индикация, че нещо с кръвотока не е наред. По принцип тромбофилията, ако окаже влияние,  то се случва в началните седмици и много по-рядко в последните.
Имайте го в предвид и се пригответе за филма, в който ще се вкарате, ако излезе нещо.

# 134
  • Шумен
  • Мнения: 26
Здравейте! И аз с голямо закъснение се записвам в темата.  Simple Smile Очаквам момиченце, термин 19.09. Имаме дъщеричка на 1 г и 8 м - също септемврийче, но от реколта 2016  Laughing Това ми е  пета поред бременност и, надявам се, втора успешна. Много съжалявам за загубата на Елфита  Sad На всички останали пожелавам лека и безпроблемна бременност докрая!
Добре дошла и аз сам с термин 19.09 лека бременност 😉

Общи условия

Активация на акаунт