Познай коя е книгата - 16

  • 48 579
  • 918
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 168
"Притесняваше се и се изчервяваше при спомена за първата неловка нощ на любов, дошла цяла седмица след като той се бе преместил да живее при нея. Може ли да те прегърна, беше рекъл и се бе пресегнал нерешително, а тя бе изумена от въпроса му, бившият ѝ мъж направо я сграбчваше, без да пита, почти винаги против волята ѝ, и само се възбуждаше още повече от обреченото ѝ мълчание и сълзите от безсилие, затова тази обезоръжаваща, промълвена през засрамен шепот молба за ласка се превърна за нея в откровение и тя сама се пресегна към него и го прегърна, притеснена от порива си. Той уж бе най-обикновен селянин, уж изглеждаше недодялан и грубоват, а в леглото се оказа изумително внимателен, приемаше с признателност нежността ѝ и се държеше толкова грижовно и мило, че тя за пръв път почувства интимната страна на живота не като унизителна мъка, а като щастие. "

# 271
  • Мнения: 168
записвам си заглавието.
чела съм "100 годишни старец, който скочи през прозореца и изчезна", но цитатите с нищо не ме поведоха натам. Simple Smile

В момента чета и не беше трудно да разгадая. Има зададена част от книга и аз не мога да разгадая, въпреки, че съм чела. Играта ми харесва.

# 272
  • София
  • Мнения: 229
ай... и неумело изкована роза Simple Smile Страхотна книга! Няма да се включва в "познаването", но благодаря, че ми напомнихте удоволствието от четенето й.

# 273
  • Мнения: 2 315
баба с очилата, май четем еднакви  книги Simple Smile. "Три ябълки паднаха  от небето" - Нарине Абгарян. Тази ми харесва най много от нейните.
st. Dobri, съвсем умишлено пусках цитати в които не фигурира името на главният или второстепенните герои. Иначе с цитат, в който фигурира Алан Карлсон, например би било прекалено лесно Simple Smile.

# 274
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 143
нямах предвид името.
стил, изрази... Simple Smile

# 275
  • Мнения: 168
баба с очилата, май четем еднакви  книги Simple Smile. "Три ябълки паднаха  от небето" - Нарине Абгарян. Тази ми харесва най много от нейните.
st. Dobri, съвсем умишлено пусках цитати в които не фигурира името на главният или второстепенните герои. Иначе с цитат, в който фигурира Алан Карлсон, например би било прекалено лесно Simple Smile.

Да! Тя е. Умишлено премахнах имената. Чудесна книга, която препоръчвам да се прочете.
Продължавай с твое предложение. Не спирай играта, защото е много интересна.

# 276
  • Мнения: 2 315
Привет, продължавам с литературните  загадки. Ето го и първият цитат:

# 277
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Удхаус?

# 278
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 143
Джиивс никога не би гърмял по каквото и да било.
Той е по по-интелектуалните занимания.
Simple Smile

# 279
  • Мнения: 2 315

радос - не. В книгата се разглеждат изключително сериозно проблемите в областта на определени видове често пренебрегвани професии.

# 280
  • Мнения: 168
Няма да се включа в познаването , но   филмът  ме провокира да прочета романа.

Последна редакция: чт, 23 апр 2020, 11:45 от баба с очилата

# 281
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Е, айде де, като го знаеш го кажи, пък ако не ти се дава загадка просто преостъпи ред, виж, че буксува играта напоследък. По професионални теми пише Хейли, но това хич не прилича на неговия стил ...

# 282
  • Мнения: 2 315
По - късно ще пусна нов цитат, че книгата не ми е под ръка. Не е  Хейли.

# 283
  • Мнения: 168
Е, айде де, като го знаеш го кажи, пък ако не ти се дава загадка просто преостъпи ред, виж, че буксува играта напоследък. По професионални теми пише Хейли, но това хич не прилича на неговия стил ...

 "Остатъкът от деня"  Ишигуро Кадзуо
Във филма участват Антъни Хопкинс и Ема Томпсън. Книгата се чете с удовоствие.

радос, отстъпвам правото на теб да ни предложиш интересна загадка от книга.

# 284
  • Мнения: 2 315
баба с очилата, тя е Simple Smile. Само името на автора, поне на български е наобратно - Казуо Ишигуро. Филма не съм гледала, но може би сега е момента. Давай следващата загадка. А всъщност май си отстъпила "ред" на  радос

Общи условия

Активация на акаунт