Познай коя е книгата - 16

  • 48 547
  • 918
  •   1
Отговори
# 285
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Благодаря, това е от книгата, която чета от вчера. Сигурна съм, че няма да се затрудните Simple Smile

Под навеса за дърва, където го отведе, тя сви крака и седна на обувките си за голф, после се загърна в шлифера си. Страните й бяха поруменели от влажния въздух. Отвърна на погледа му и съсредоточено го измери с очи: хубавата му горда стойка контрастираше с околната обстановка и с кривия дирек, на който се бе облегнал; лицето му бързо менеше изражението си: той неволно се усмихваше и гледаше присмехулно, а в следния миг си придаваше сериозен вид. Най-неизвестна за нея беше онази страна от характера му, която отговаряше на пълнокръвната му ирландска натура; тя се боеше от нея, но беше любопитна да я опознае — оттам идваше мъжествеността му; останалото — наслойка на възпитанието, учтивия поглед тя смяташе неинтересен, както повечето жени.

# 286
  • Мнения: 2 293
Хубава е книгата радос, отдавна съм я чела, рових в библиотеката за проверка Simple Smile. Франсис Скот Фицджералд - "Нежна е нощта". Ако някой има желание нека пусне загадка, че май обсебвам темата.

# 287
  • Мнения: 168
Хубава е книгата радос, отдавна съм я чела, рових в библиотеката за проверка Simple Smile. Франсис Скот Фицджералд - "Нежна е нощта". Ако някой има желание нека пусне загадка, че май обсебвам темата.

радос ,   аз се затрудних. Не се сетих, макар че съм я чела.
Благодаря за напомнянето.
Давай нещо друго. И аз ще потърся, за да съм готова за следващите.

# 288
  • София
  • Мнения: 229
Хайде да ви видя Simple Smile

"В една друга кабина положението съще беще неспокойно. Костюмиран мъж на около петдесет години с цицина на главата седеше до мургава женица с чар на лешояд и грациозност на хипопотам, облечена в прилепнали по нея оскъдни и цветово несъчетани дрехи, създадени сякаш единствено, за да подчертават пластовете от телесни мазнини. Двамата мълчаха умислено и слушаха третия човек - шофьора на ТИР-а, който си тананикаше стара песен на ....
Няколко часа по-рано този тираджия предизвика нелепа катастрофа северно от ... край ...., отбивайки към отсрещния банкет, без да се огледа назад."

# 289
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Аз пак ще стрелям на сляпо... Стивтн Кинг?

# 290
  • Мнения: 168
Не съм чела. "... мургава женица с чар на лешояд и грациозност на хипопотам" ...  Допълнителна подсказка?  А от  малкото прочетени  книги на  Стивън Кинг не мога категорично да го посоча като автор.Thinking

# 291
  • София
  • Мнения: 229
Книгата е сатира. Четейки я много се смях. Героите се забъркват в такива абсурдни ситуации... няколко истории вървят паралелно, а накрая всики се забъркват Simple Smile
Авторът е българин.

# 292
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 080
оооох, точно за един български автор си мислих с тази жена като хипопотам.
Дневник от панелни блокове?

# 293
  • София
  • Мнения: 229
оооох, точно за един български автор си мислих с тази жена като хипопотам.
Дневник от панелни блокове?

Тц. И авторът не е Никола Крумов  Simple Smile
Довечера ще имам възможност да пусна още някой цитат.

# 294
  • София
  • Мнения: 6 095
Карабашлиев?
Описанието на женицата ми напомня тези на американките в "18% сиво".

# 295
  • София
  • Мнения: 229
Не е Карабашлиев.
Авторът е инженер по образование, а по призвание: сценарист в продуцентска къща "Седем-осми". Пише супер забавно, с мноооого цветни описания и сравнения Grinning

# 296
  • София
  • Мнения: 14 724
Сиромахов, ама книгата не я знам.

# 297
  • София
  • Мнения: 229
И Сиромахов не е Grinning
Такаааа ... уточнение и следващ цитат:
Първият цитат, касае историята на един турски бизнесмен, един тираджия и една дама, упражняваща най-древната професия.
Настоящият цитат засяга историята на група мъже, заели се да отмъщават на "западния" свят, защото им крадяли жените:

"Х и Y се промъкнаха през тълпата до първите редици и, макар мъчно, скоро се изправиха пред щитовете на полицаите. Първият от двамата се присламчи към по-агресивна група платени подстрекатори и започна сам да удря с длан по един прозрачен полицейски щит. Униформеният служител го гледаше лошо от другата страна, но сдържаше желанието си да отвърне на ударите. На още четири момчета им хареса упражнението и те на свой ред започнаха да удрят по същия начин. Полицаят отстъпи съвсем леко назад, изправен пред натиска на петима демонстранти. Негови колеги се притекоха на помощ отзад и натиснаха обратно. Агресивната група от протестиращи се концентрира около тази точка и там започна едно дивашко бутане. Y използва бъркотията, извади малък пистолет и стреля два пъти с халосни патрони в земята. След което изкрещя дивашки:
- Полицаите стрелят! Полицаите стрелят!
Тъй като повечето погледи на хората наоколо бяха отправени към щита, който бутаха и двете страни, никой не видя откъде дойдоха изтрелите. Само чуха вика и видяха Y да се свлича на земята в локва кръв.
Кръвта, разбира се, бе изкуствена и бе приготвена предварително в три торбички, които отмъстителят беше спукал при падането си на паветата. във всеобщата паника, която настана, обаче никой не се зае да проверява що за течност се лее по земята."

Книгата разказва още истории: за опит за среща между САЩ и Русия поради възникнал конфликт с химическо оръжие; за едни колоритни старци, жертва на телефонна измама и за още няколко пъстри герои Simple Smile

Последна редакция: пт, 24 апр 2020, 18:39 от darknessfall

# 298
  • Мнения: 2 293

darknessfall, не съм чела книгата. Вероятно инженера - сценарист е Христо Бойчев.

# 299
  • София
  • Мнения: 229

darknessfall, не съм чела книгата. Вероятно инженера - сценарист е Христо Бойчев.

Хе-хе, и той не е! Ей, измъчи ви тоз българин, а фамилията му е една такава ....  "свежа" Grinning

Общи условия

Активация на акаунт