Познай коя е книгата - 16

  • 48 469
  • 918
  •   1
Отговори
# 135
  • Wonderland
  • Мнения: 676
Т.е. не е Последната любов на баба Дуня?

Не, не е "Последната любов на баба Дуня"

Пускам още един цитат.

Първите виещи ветрове на ноември караха голите дървета да тракат в деня, в който дойдоха родилните болки на Марина и плачът на детето се смеси с техния вой. Марина се засмя, когато видя, че дъщеря ѝ се е родила.
- Името ѝ е Василиса - каза тя на Пьотър. - Моята Вася.
Призори вятърът намаля. В тишината Марина издиша едва доловимо и умря.


Книгата е от 2017. Поредица от общо 3 книги е. Две от тях са издадени на български. Цитатите са от първата книга...

Последна редакция: нд, 03 мар 2019, 11:10 от Li77le Devil

# 136
  • София
  • Мнения: 44 105
ооо сега се сетих вече коя е книгата, обаче не съм я чела, само ревюта и ми е в плана за четене за някога.. когато стигна до там Simple Smile

# 137
  • Мнения: 47 981
Мечокът и Славеят
Прочетох първа и половина втора вече

# 138
  • Мнения: 5 380
О ще следя, че ми дтана интересно коя е книгата. Simple Smile

# 139
  • Wonderland
  • Мнения: 676
Мечокът и Славеят
Прочетох първа и половина втора вече

"Мечокът и славеят" ❤ Катрин Арден
Чакаме следващата загадка Innocent

# 140
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 048
не ви обичам вече Simple Smile Simple Smile набъбна ми списъкът. Simple Smile

# 141
  • Мнения: 47 981
Моля друг да пусне загадка, аз ще мога чак утре следобяд и няма смисъл да се чака

# 142
  • Мнения: 690


Честит празник!

# 143
  • Мнения: 12 014
Железният светилник, Димитър Талев

# 144
  • Wonderland
  • Мнения: 676
Mama Ru, ще ни пуснеш ли нов цитат Flowers Hibiscus

Много готина тема. Жалко, че толкова рядко се пише в нея Confused

# 145
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Разсеяни сме, забравяме, а и в новия облик на мамата, хич не работят добре известията Simple Smile

# 146
  • Мнения: 47 981
Хайде от мен една бърза и лесна загадка Hug

# 147
  • Wonderland
  • Мнения: 676
Хайде от мен една бърза и лесна загадка Hug


Първата ми мисъл - Сара Дж. Маас - Дворовете. И понеже не съм чела "Двор на крила и разруха" казвам нея Blush От другите две части на поредицата не си спомням подобен цитат

# 148
  • София
  • Мнения: 44 105
Почти позна, обаче е от стъкленият трон, не от дворовете Wink

# 149
  • Wonderland
  • Мнения: 676
Почти позна, обаче е от стъкленият трон, не от дворовете Wink

Еее, почти значи... Не знам, нещо в описанието ме накара да мисля за Рисанд  и Фейра Blush

Въпреки, че е почти позната, вярвам че ще ми простите че пускам новата загадка аз:

"После отиваме в аптеката, където са ни направили благодарствени бюст-паметници, а аптекарите ни посрещат с усмивка, понеже сме най-редовните им клиенти. Няма лекарство, което те продават и ние да не сме го купували поне веднъж. Сигурно си мислят, че ги препродаваме в някое село. Така ние оставяме една минимална работна заплата в аптеката и помъкваме шишенца, пипетки, блистери, кутии, спринцовки, антибиотици и пробиотици. След три рецепти от трима различни лекари вкъщи разполагаме с лекарствен Арсенал, който лекува гангрена, ангини (три вида), грип, настинка, червен вятър, комоцио, лумбаго и депресия. Само за сополи не помага.

Малко напомня на една друга, наскоро минала загадка, но не, не е Бакман и "Нещата, които синът ми трябва да знае за света"

Общи условия

Активация на акаунт