Банята - 32 тема

  • 105 625
  • 801
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 1 408
Можете да го затворите или да преместите под мивката за да не ви дразни.Но ако ще правите ремонт на банята освен тръбите за питейна вода сменете и тръбите за мръсен канал.
Благодаря,Румен.Мисълта ми беше, че този сифон не е от съществено значение и може и без него.А за тръбите- да ,по принцип ще се сменят, предпочитам всичко да е ново.

# 151
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 333
Здравейте!

Какво разстояние се оставя между паравана и тавана?
Ние оставихме около 35 см. и временно сме със завеса, докато вземем стъклата за паравана. Но при къпане страшно много се запаравява цялата баня и се замислям дали да не намалим разстоянието до тавана.

# 152
  • Мнения: 656
Зависи къде е вентилатора. Ако е извън самото запарено пространство - добре е да си има разстояние, за да дърпа. Иначе аз бих затворила до горе, ако вентилатора има достъп.

# 153
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 333
Вентилаторът е над душа, в сухата част няма.
Ппофилите вече са сложени на стените и мисля варианти. Възможно ли е стъклото да влиза в профила до височина 190 см, а нагоре да продължи около 30-35 см. по стената (без да влиза в профил)? Утре ще питам и мъжа ми, но и тук да се консултирам Simple Smile

# 154
  • Бургас
  • Мнения: 1 908
Здравейте, току що намерих темата!
Дали сте коментирали тук външни/летни/ баня и тоалетна?

# 155
  • Мнения: 6 320
          Здравейте!
Записвам се и аз в темата. Благодаря на всички, които споделят полезен опит.
Моля за съвети по следните въпроси. Размерът на банята е 2.8 кв. , дължина 1.88 х 1.44 см.
1. Как ви се струва този вариант за позициониране на мивка, тоалетна чиния/с вградено биде/ и душ зона?
2. Бих желала да има параван, вкопан в плочките. Проблемът е, че сифонът е по средата на банята /64 см. от стената/. Възможно ли е да сложа лентов сифон?
3. Къде ще ми препоръчате да потърся оферти и проект на баня? Насочила съм се към Keramo за плочки. Тъй като банята е малка, какъв цвят плочки бихте предложили? Бих желала да е в морски стил - бяло и синьо.
4. В банята липсва прозорец, а искам да има добра осветеност. Какво осветление бихте предложили?

Прилагам снимки:
Благодаря предварително за всички мнения!

Забранила сте си съобщенията и няма как да отговоря на личното Ви съобщение, затова ето тук какво мисля по Вашия казус:

Здравейте,

За съжаление банята с тази форма не е много функционална.  Най-добре ще стане с кабина от двете страни с паравани тип хармоника, но е и най-скъпо. Това, което виждам като малко по-евтина опция е да се сложи един параван на панти, който при взимане на душ да се отваря пред мивката, а иначе да седи прибран покрай стената и ако не искате да се мокри от другата страна към вратата може и там да се направи. Не знам дали ще стане добре, защото паравани на 80-90 см ще са доста тежки и не знам как ще се отрази на пантите. Кабината може да бъде с размери приблизително 90/90 или 80/80 см. Душът го виждам срещу мивката, а лентовия сифон под душа по дължината на стена от 188 см от чертежа.


Такава кабина визирам като най-добър вариант:
http://www.top1window.com.sg/wp-content/uploads/2016/09/tempered-glass-01.jpg
Обърнете внимание, че параванът на стената с душа има малка статична част, за да не се удрят стъклата на паравана в смесителя и тръбното окачване, те трябва да съобразите смесителя за душа колко е издаден напред ако се спрете на остъкляване от всички страни с паравани.
Ако искате душ зоната да е по-ниска "вкопана" то трябва да се направи преди началото на мивката по цялата ширина 144 см, защото иначе като заставате да се миете на мивката краката ви биха стъпвали точно на ръба на вкопаното!

Успех Simple Smile

Последна редакция: пт, 15 юни 2018, 09:01 от drago_2008

# 156
  • Мнения: 6 320
Pethrova, относно това, че сифонът е на 64 см не е проблем и може да се премести. Работа за 2 часа.

На мен морска ми е тази баня
но при Вашите размери не знам как ще се получи... Може да отделите душ зоната с бели плочки до горе и останалата част от стените срещу вратата на банята и вдясно  може да налепите само до средата на височина около 120 см или както идва цяла плочка. Стената с мивката също да се направи на височина 120 см. нагоре боя в синьо. Има бои за баня, които да си тонирате в желания от Вас цвят. Плочките не много големи. Може да видите и белите метро плочки дали ви допадат или да търсите плочки 25/50, 20/50 и подобни.
В зависимост от бюджета за банята може да направите окачен таван с лед осветление, ако е по-ограничен слагате две големи лед панела.

Последна редакция: пт, 15 юни 2018, 23:01 от drago_2008

# 157
  • Мнения: 1 040
Моля да ми препоръчате фирма за изработка на пвц шкаф не искам да минавам през магазин.
Търся координати на арвипо  за сега без успешно.

# 158
  • Мнения: 3 058
Здравейте! Следя темата и имам нужда от съвет - за душ зона 0,90*1,20м плочки с какъв размер биха били подходящи? Тези, които харесах, са 0,60*1,20, нюанс на бялото. Т.е. ще има по една плочка на ред на трите стени и четвъртата стена е стъклена врата. В останалата част от банята също няма да има плочки, освен на пода, разбира се. Плануваме да е с боя.
Също се чудя дали на късата или дългата стена са сложа душа. Цялата баня е 1,70*2,70.

# 159
  • Мнения: 6 320
Обикновено душът се слага на тясната стена - 90 см. Но Вашата зона как ще е оформена? Параван, врати и т.н. дайте някакъв проект или схема!
Обикновено се влиза в зоната от широката страна, така като се сложи душа на тясната няма да пръска по вратата или извън отвора ако слагата само частичен статичен параван на тези 120 см.

# 160
  • Мнения: 3 058

Нямам проекта тук, но така е предвидено да бъдат разположени, както на снимката. 90см тоалетна и 90см душ пространство със стена между тях. Т.е. в душ пространството се влиза откъм късата страна.

# 161
  • София
  • Мнения: 1 743
Нали късата стена е 170см как тогава ще стане за душа 90см и за тоалетна 90 см

# 162
  • Мнения: 1 221
Моля за спешна помощ, както си мислех че имам време за всичко се оказа че до понеделник трябва да съм купила тоалетните, вградения душ и сифоните...
Харесала съм ето тези:

https://baniastil.com/%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%82%D1%83 … %D0%B5-11079.html
https://baniastil.com/%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%82%D1%83 … %D0%B5-12920.html

а за душ:
https://baniastil.com/%D1%81%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5 … deante-12943.html


Моля ви кажете, дали нещо им липсва на тези пакети и имате ли преки впечатления от марките?

Предварително ви благодаря! Simple Smile

# 163
  • Мнения: 3 058
Нали късата стена е 170см как тогава ще стане за душа 90см и за тоалетна 90 см
Да, има грешка Simple Smile трябва да е 180см.

# 164
  • Мнения: 6 320
Лично на мен повече ми допада чинията на първия комплект. Имам структура Шел и си е ОК. Тук според мен си избирайте по дизайн. Да речем ръбат или объл ще е, че да го свържете и с мивката.

От тези смесители не съм взимала и по тази причина бих се спряла на Клуди или Грьое. Най-малкото може да ги видите колко тежат - масивни ли са. Може би не бих рискувала с непозната за мен марка щом ще се вгражда. Питайте в магазина това Пафони от комплекта със структурата, колко ще Ви оскъпи ако го сменят с Клуди.

Общи условия

Активация на акаунт