Бригада "Нов дом" - 3

  • 73 557
  • 795
  •   1
Отговори
# 345
  • Sofia
  • Мнения: 26 413
Сега го гледам епизода...разчувстваха ме,поплаках си...измъчени хора са,не ги съдете,никак не им е лесен живота,добре че е предаването, да внесе малко радост в тоз дом ...

# 346
  • Мнения: 1 311
Предполагам, че скоро са се нанесли в това жилище. Не ми се иска да вярвам че бащата и сина нямат възможността да направят кранчето на мивката дори. Впредвид и скъпата вода, която се плаща....

# 347
  • Мнения: 4 588
Не беше проблем кранчето, а в тръбите, спираха водата на входа и оправяха по вертикалните щрангове. Доста неща могат да се направят, но наистина, с дете, изискващо постоянно специални грижи, сигурно е много трудно. Макар че поне малко по-закърпено и приветливо можеше. И аз не обвинявам другите родители, то си е естествена реакция да предпазиш твоето дете. Та те родителите едва го стигаха. На баткото може би му е писнало да го пренебрегват, прави това, което много момчета на неговата възраст и среда правят. Поне той може да си намери работа.

Забелязах сравнително нова и хубава печка, а май им сложиха по-евтина и смотана. Дали са я хвърлили?

# 348
  • Sofia
  • Мнения: 26 413
Да,печката беше с керамични котлони,а новата е с обикновени.Мивката в банята също беше по-хубава от новата...

# 349
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Не знам защо изхвърлят здрави и годни вещи, нали все пак е социален проект. Изхвърлиха и легло от масив, сложиха талашитено.

# 350
  • Мнения: 15 240
Не знам защо изхвърлят здрави и годни вещи, нали все пак е социален проект. Изхвърлиха и легло от масив, сложиха талашитено.
Peace Ако не се вписват в новият интериор, могат да ги дадат на други.
В един епизод, старите счупени мебели ги взеха за огрев.

# 351
  • Мнения: 3 865
Когато имаш такова дете трудно ти стига енергия за ремонт, та ако ще и да имаш парите. Само ако имаш достатъчно много за да живееш на хотел докато плащаш на някой да го ремонтира е възможно. Тази помощ им беше наистина нужна

# 352
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 102
А в София няма ли дневни центрове за такива деца? Знам в Хасково има такъв и родителите са много доволни. Ако майката води детето на такъв център бащата ще работи на цял работен ден и тя също може да работи, ако иска де.

Направи ми впечатление, че те са чакали 16 години за общинско жилище, малкия син е на 12. Значи те още преди да се роди са се надявали на общинско жилище, а не са запретнали ръкави да работят и да могат да си купят със заем някакво малко дори жилище. За мен това е мързел, още преди да имат дете аутистик. И не казаха къде са живели докато им дадат жилището. Те просто са си чакали държавата да реши проблема им с жилището.

# 353
  • Мнения: 11 569
Браво на държавата, в такъв случай.
Някои като пишете,грам не вдявате за какви суми става на въпрос, живеем в Бг, все пак.

# 354
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 102
Здрави, прави, млади хора с едно дете стоят и чакат държавата да им даде жилище. Ако всички бяха като тях докъде щеше да я докара държавата!

# 355
  • Мнения: 4 383
Не знаем каква е била житейската ситуация на семейството и защо не са си купили жилище. Може да има много и добри причини да не могат да вземат толкова голям заем. Пък в България ако беше само до запрятането на ръкавите ... Не мисля, че работните места се берат като круши от дърво. Много бързо ги осъдихте без да знаете предисторията.

# 356
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 102
Не съдя никого, просто разсъждавам на глас. В сегашното им положение мога само да ги съжалявам.

# 357
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Дневни центрове има, и помощни училища има, но може детето да не иска да стои там. Момчетата са по-буйни, някои агресивни, и физически дори е трудно да се справи човек.
Но би могло да се мисли за вариант по няколко часа, ако ще и на седмица. Всъщност ние не знаем дали пък не водят детето някъде.
Продължавам да държа твърдо на мнението, че това са мързеливи хора. Не им пречи детето да си направят ремонт. Примери мога да давам десетки, и не само със своето семейство. Заради обстоятелствата, хората с които общувам най-често, са с увредени деца. И са много. Имам не само положителни, но и отрицателни примери. Хора всякакви.
Както и да е, хубаво е, че вече са спокойни с покрив над главата и едно обновено жилище.

# 358
  • Мнения: 12 151
Тези общински жилища да не се раздават с уговорката:"Станете герои в предаването и ще получите ремонт". Т.е да се дават на хора, съгласни да участват в предаване. Нещо много съмнителна ми е цялата работа - софийски общински жилища се ремонтират, а не частни домове. Има много хора, които са в тежка ситуация и живеят в лоши условия. Хора, които наистина са с ограничени възможности. Колкото и да са зле, все пак един матрак е 100лв, едни тапети могат да се вземат за 5лв ролката., обикновените дръжки, дето им ги сложиха са 8лв. Скоро купувах, та знам. За момчето вземат 930лв на месец. Не им броя парите, особено ако плащат и за рехабилитация, ама да оставят големия да спи на пружина?! И друго. Тези хора до сега все са живяли някъде, а един хладилник нямат, гардероб също. Те и обзаведено жилище ли чакат от държавата?

# 359
  • Мнения: 924
Направи ми впечатление дрехите с които бяха облечени всички. Личи си, че харчат доста пари да са облечени прилично. Разбирам, че им е трудно с детето, но и тримата да не работят, нещо не мога да го приема. Бащата бил работил на 4 часа, а синът какво прави през това време?

Общи условия

Активация на акаунт