Бригада "Нов дом" - 3

  • 74 953
  • 795
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 12 227
Ако майката не се оправя физически с момчето, то може бащата да го гледа, а тя да работи. Нали и баткото помага? Той завършил ли е училище? Учи ли/ студент ли е? Бащата и на 4 часа едва ли взема под минималната щом е шофьор. Да не говорим, че ако се хване тираджия спокойно може да издържа майката и големия си син.

# 361
  • Мнения: X
Според фб на баткото има айфон и явно работи в Германия.

# 362
  • Мнения: 4 622
Перник бяха, не София. И още семейства имаше с общински жилища от Перник. Явно имат уговорка с общината. И на мен ми е странно, по-добре общините да дават прилични общински жилища, вместо да чакат на предаването да ги оправя. Има много по-нуждаещи се в собствени къщи и апартаменти. Детето трябва да ходи поне от време на време в специализиран център, така може поне малко напредък да има. Не се лъжете по твърденията за ваксината. Това е тежко увреждане, майката чак след третия месец разбрала, че е бременна. Ако не е спазвала режим без алкохол, дефицит на фолиева киселина и т.н., той се е родил с това, просто се е проявило по-късно.
Едно от децата на позната е с тежко физическо увреждане и тя не работи от години. Не са никак богати, но у тях е чисто, подредено, макар и с по-бедна обстановка. Постоянно води детето на занимания, рехабилитация и малко по малко се подобри. Майката може да работи почасово като чистачка поне.

# 363
  • Мнения: 39 400
Жената каза, че детето е проговорило и след ваксинация се влошава. Аз съм склонна да вярвам че ваксина може да докара аутизъм.

# 364
  • Мнения: 3 865
Ако е вярно, че баткото не учи, а работи в Германия ще се разочаровам жестоко. Но предполагам, че продукцията е направила необходимите проучвания преди да се хвърля да помага на случайни хора.

Последна редакция: нд, 07 апр 2019, 16:22 от Не се сърди, човече

# 365
  • Мнения: 4 384
Не знам дали баткото работи в Германия, но явно има приятелка, която живее там. Може да й е бил на гости.

Последна редакция: нд, 07 апр 2019, 16:23 от Не се сърди, човече

# 366
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Работи в Германия може нищо да не значи. 
Смисъл  една квартира е минимум 600 евро в Германия и за обикновен бачкатор със средно образование - получава масово до 1500 евро чисто заплата...остават му чисто около 900 евро месечно...мижави пари с които едва креташ.

# 367
  • Мнения: 1 428
Аз пък не мога да си обясня думите на бащата " аз не мога да работя повече от 4-5 часа защото Марио вече расте и е по- буен. Притеснявам се да оставям жената с него".  Сякаш през тези 4-5 часа, в които детето е с майка си, а таткото работи, няма да стане нещо лошо не дай си Боже.

# 368
  • Мнения: X
Като му гледам снимките, определено не "крета". Поредното семейство мързеливи мангали с претенции.

# 369
  • Мнения: 12 227
Имам усещането, че вече говорят по сценарий. Т.е че всичко е нагласено. Подбират някое семейство, на което да дадат порутено жилище с ещу участие в предаването. Общината и семейството получават в замяна на настаняване и участие в предаването ремонтирано е обзаведено жилище. Бащата сякаш беше артист, който говори/ играе роля. Другите бяха една идея по-убедителни.

# 370
  • Мнения: 4 384
Аз пък не мога да си обясня думите на бащата " аз не мога да работя повече от 4-5 часа защото Марио вече расте и е по- буен. Притеснявам се да оставям жената с него".  Сякаш през тези 4-5 часа, в които детето е с майка си, а таткото работи, няма да стане нещо лошо не дай си Боже.



Обясни си го като ''жена ми се изтощава напълно да тича 4-5 часа непрекъснато след него и има нужда от помощ след това''. Детето е по-силно, може би майката няма да може да го удържи, ако хукне към улицата. Май тя самата го каза и абсолютно го вярвам. Това дете умствено е може би на 1 година, но физически е много по-силно. Опитайте си да си представите за момент, макар че не можете, освен ако и вие не сте в такава ситуация. Мисля, че в темата само Любознателна сподели опит и може да разбере колко е изтощително. Аз имам непряк опит с такива деца и напълно им влизам в положение на родителите.

# 371
  • Мнения: 1 428
Fenris, да ама казаното от бащата не звучеше така в моите уши. Аз го изтълкувах като вид оправдание за мързела си и за състоянието на жилището им. Имах чувството, че просто са влезли в апартамента и са си разхвърляли дрехите вътре.

Айде през тези 16 години преди това, жилище може и да не са могли да си купят... ама хладилник? Че как се живее без хладилник? Дори си мисля, че им идва по- скъпо така... всичко каквото купиш трябва непременно да изядеш.

# 372
  • Мнения: X
Както вече споменах, имам близка приятелка с дете с тежък аутизъм. Покрай нея познавам и други майки с такива деца. Трудно е, ужасно е, тежко е. На никоя обаче жилището не е в подобно състояние, като имате предвид, че някои от тях дори нямат съпрузи. Никоя не реве, никоя не търси медийна изява, за да се оплаква колко й е тежко. Тези са професионални оплаквачи и за съжаление май повечето от участниците в предаването са такива.

# 373
  • Мнения: 4 384
Щом ви изнася да мислите, че е мързел, мислете го. За мен обаче не е. Изглеждаха ми съвсем нормални и измъчени хора. В крайна сметка важното е, че са получили помощ и че ще живеят по-нормално.

# 374
  • Мнения: 39 400
Приятелче на дъщеря ми живее в същите условия. Здрави и прави хора, а вътре пълна мизерия. Да ти се доповръща. А навън едни наконтени. И аз не го разбирам, но явно си е до човек.

Общи условия

Активация на акаунт