За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 63

  • 40 931
  • 752
  •   1
Отговори
# 210
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
По- евтините пюрета са овкусени. На Хипп повечето не са.
Не захранвам с пюрета, но правя сама храна на сина ми, не виждам какво толкова да се направи едно пюре.

# 211
  • Мнения: 1 086
Кроссфейд, е всеки сам си преценява.  Мен лично Хипп ме загубиха тотално като клиент след тези резултати от лабораторните тестове. За АМ минахме на Холе, а за кашите на ал натура.  Другото си го правим сами засега.

За вредните храни, отново всеки сам си преценява.  Все пак темата е за споделяне на информация, ако на някой не му е важно, не е нужно да се възползва.

# 212
  • Мнения: 1 872
Аз по принцип не мога да разбера защо има растителни мазнини в АМ. Освен, защото са евтинджос, имат ли някакво скалъпено обяснение? Това е малко ала "сирената" дето станаха деликатеси.

И другото интересно е - четох някъде, че Babylove и Лактана Био ги правели в един завод, а разликата в цената е огромна.

# 213
  • София
  • Мнения: 2 675
На babylove всичко е много сполучливо. Редовно взимам от техните пюрета, в случаите когато няма кухня. Също така взимам и от тяхното АМ. Памперсите са кофти, но останалото е супер.
Етт, надявам се да се справиш със здравословното хранене. За него си трябва голям труд. Естествено да си отглеждаш сама продуктите, а не от супера.

# 214
  • Мнения: 766
С тези изследвания и изчисления се вманиачавате. И солетите и хляба ли ще разнищвате така? Ако си мислите, че ще мине детството без вредни храни... Лъжете се. Просто нищо полезно не остана на пазара.

Абсолютно съм съгласна и точно защото нищо полезно не остана не виждам смисъл да купувам зеленчуци ГМО и бъкани с нитрати, за да правя пюрета. Ако сама си ги произвеждам да, но като ги купувам се обезсмисля. Всеки сам решава дали да прави или купува. Темата е за споделяне на опит, а дали е сложно или не, е друг въпрос.

# 215
  • Мнения: 35 114
Аз и от памперсите на babylove бях доволна.
Когато беше с двойка бях много доволна.
Но открих Лидл и смених на тях.
Аз давах от синият пай на Хип от 20тов ден. Преди всяко хранене. До към 6тив месец го давах

# 216
  • Мнения: 1 086

Етт, надявам се да се справиш със здравословното хранене. За него си трябва голям труд. Естествено да си отглеждаш сама продуктите, а не от супера.


малко са ми всичко или нищо тези разсъждения. има си локални производители, съобразяващи се с изискванията за биопродукция. Тези продукти са изследвани и човек си вади заключенията според лабораторните резултати. Не всички продукти са равни по качество и съдържание и аз гледам да гласувам чрез парите си  за качествените продукти.

Има токсини, като арсеника, който ЕС се опитва да намали в детските храни, и чиито норми са превишени в доста каши. арсеникът е вреден за развитието на детето, от ай кю до имунна система.  та арсеник спокойно може да бъде избягван чрез накисване на ориза 24 часа. Специално в Германия се вдига голям шум за съдържанието на бебешките храни,  явно хората се интересуват с какво се хранят децата им, без да са тръгнали всички да стават фермери.

# 217
  • Мнения: X
Какъв е този син пай на Хип? От 20-ти ден ли си го давала?

Моето бубче се подсича от лидълдките пелени, но от Пуфи не. Странно.

# 218
  • Мнения: 35 114
Това е чаят: https://www.hipp.bg/prekhodni-khrani/produkti/napitki/chai/ekstr … ten-chai-ot-kopr/
Не помня на кой ден го дадох за първи път, но беше много рано. Ме е изключено да е бил 20 ти Simple Smile

# 219
  • София
  • Мнения: 3 050
Аз давах още от 10-15ден чай от копър и анасон. Не сме имали проблеми.
В момента сме на памперс 3,малее ми нещо, а бебка е мъничка. Дали ще ѝ е голям 4ката се чудя? 6200гр. е

# 220
  • София
  • Мнения: 18 704
Вземи малък пакет и пробвай. Моята е 8 кг и 3- та и е идеална.

# 221
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 706
Аз давах още от 10-15ден чай от копър и анасон. Не сме имали проблеми.
В момента сме на памперс 3,малее ми нещо, а бебка е мъничка. Дали ще ѝ е голям 4ката се чудя? 6200гр. е
Възможно е и да са й големи, но пробвай, така или иначе ще й стават ако ме сега то след няколко седмици Simple Smile

# 222
  • Мнения: 18 483
Това, че сме заобиколени от вредности, не означава, че не трябва да избягваме възможното. Между хляб и солети и АМ има доста разлика, най-малкото второто е основна храна за дълъг период от време в доста крехка възраст. Лично мен ме подразниха от Хип за пореден път, не че се излъгах повече от веднъж да купя от блудкавите им пюрета. И от Лактана съм разочарована, защото цената е достатъчно висока, за да се окаже био-то, не-био. За щастие кърмя и давам веднъж дневно, което не ме успокоява особено.

# 223
  • София
  • Мнения: 2 675
Етт, не сравнявай контрола в Германия с този в България. Тук контрол няма, стига фирмите да си платят добра сума.

# 224
  • Мнения: 35 114
Моя син е 7500 и 3ката му е идеална. Още не бързам с 4ката

Общи условия

Активация на акаунт