Частни училища - информативна тема 21

  • 92 049
  • 772
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 6 175
Децата са около 120-150 може би. Английският е по 10 часа седмично, от време на време има нейтив спикъри, както в часовете, така и се разхождат из училището и заговарят децата. За мен личное добре. Дъщеря ми си избра да ходи и на 2 часа допълнително английски (имаше избор между състезателна математика, археология и английски). Ние разчитахме на математиката, но тя има претенции към компанията в часовете и по този признак избра английския - пубертет. Моите деца поне  покриват нивото за възрастта си по кембридж.  Далеч съм от мисълта, че поне при дъщеря ми се дължи само на наученото в това училище. Все пак е учила тук последните 2 години, а преди това посещаваше британика и аво бел. Но обучението в училище сега, е достатъчно да замести курсовете и да не се налага да ходи другаде.

# 76
  • Мнения: 333
M_I_A, благодаря за информацията! Ще споделиш ли по-конкретно по колко часа математика се преподава в началните класове, ходят ли на състезания по математика (има резултати от всякакви други състезания на сайта) и какво е работното време на училището. Написала си, че малкият ще се пробва след 4ти клас, което предполага че е достигнал добро ниво по математика. Вие ли се занимавате с него или училището има принос? Спомена за по-индивидуална програма, която са му изготвили, но аз нещо не мога да си представя как се организира такава, освен ако не са група от деца, за които например да има няколко часа СИП.

# 77
  • София
  • Мнения: 6 175
От тази година дойде млад и много нахъсан учител, който води състезателна математика за малките и програмиране. Опитва се да създаде отбор, но като цяло са малко заинтересуваните деца. Пробват се в основните състезания, даже до Шумен ходиха. Резултатите им не са блестящи, което за мен се дължи на недостатъчен опит и недостатъчно време за трениране. Малко ги галят с перце по главата дечицата Wink Ние и двамата със съпругът ми сме завършили математически гимназии и смятаме, че децата ни имат някакъв талант, но тооолкова ги мързи. Нас не искат да ни слушат, че трябва да се решава повече. Та затова все ми се иска училищните авторитети да ги понатиснат.
Допълнителното обучение беше по програмиране. Мъжът ми е програмист, но детето категорично отказва да бъде обучавано у дома. Но т.к. се справяше бързо с програмирането на скрач във втори и трети клас, го пуснаха да влиза и в часовете на 5 клас, вместо едни допълнителни занимания по физическо, които за него бяха мъка. Хареса ми, че подходиха индивидуално.
Децата почват часове в 8:30 и приключват в 16:30. След 16:30 има допълнителни занимания - плуване, тенис, футбол, бойни изкуства и незнам си какво още - творческо писане, хор, пиано и др. музикални инструменти - не съм се интересувала, признавам си.

# 78
  • Мнения: 333
За да се представя детето блестящо на такива състезания е необходима много работа с него, в момента конкуренцията е голяма. Те и задачите за малките напоследък изкуствено се усложняват с ненужни детайли и според мен може да се окаже дори минус прекалената подготовка за тях. За нас е важна една обща математическа подготовка и подържане на интереса към предмета, но не и голям натиск и дълги домашни. Всъщност, ще се радвам ако всеки ден спортуват и са физически активни, особено както е при вас - извън града. Има ли две възможности за връщане с бусчето, първи курс към София с децата в 16:30 и втори курс на бусчето след допълнителните занимания? Вашето училище тепърва набира ученици и за това предполагам преподавателите са ненужно меки с децата, доволни деца -доволни родители. Дано се промени това. Супер, че може да посещава часове с по-горните класове. Моето е напреднало по математика и английски и реално в първи клас няма какво ново да научи и бих се радвала, ако има опции да посещава някои часове или СИПове с по-големите.

# 79
  • София
  • Мнения: 6 175
Мисля, че бусчетата са само след часовете в 16:30. Те са 4-5 буса за различни части на София и ако не е този, който върти из Банкя и Иваняне да се върне, другите няма и да смогнат в час пик.

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 35
Здравейте,

синът ми е седмокласник и сме се насочили или към Софтуни Светлина или към ЧАГ Иван Апостолов.

Ще съм благодарна на отзиви за ЧАГ Иван Апостолов, тъй като не намерих актуални.

Много благодаря!

Здравейте,писах Ви и на лични - синът ми учи там и съм на разположение за повече инфо.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 677
Четейки предишните теми, попаднах на мнения за Куест Академи, които са абсурдни.
Имам двама сина, които учат там. Присъствала съм в часове на различни училища и детски градини и никъде не съм видяла по- добро отношение от това в Куест Академи. Децата са обгрижвани с голяма любов, изграждат ги като мислещи и творящи личности. Преподавателите са млади и изключително вдъхновяващи хора.
Съветвам Ви да не пише негативни коментари, без дори да сте се запознали с училището.

# 82
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 734
Здравейте! Надявам се да можете да ми помогнете. Отдавна следя тези теми, тъй като ми е интересно и като родител, и като гражданин, и скоро ми предстои да взимам решение.
Предстои ни смяна на детска градина (детето е на 4) и за да не сменяме 2 пъти за 2 години, ми се иска (ако има такава опция) направо да се ориентирам към училище с градина към него.
Мислех си за Българско школо, но не съм убедена някак.
Други в района са "Азбуки"- не съм ходила да ги видя на живо още.
Мислех и за държавно към фондациите, но не знам дали е добър вариант.

Това,което търся, е качествено училище с мотивирани учители, които да търсят потенциала във всяко дете. Да не е само език-математика, да се набляга и на творчески дейности, междупредметни връзки, спорт, всякакви извънкласни активности. Да ги учи да мислят, да вярват в себе си, да са креативни. Басейн и добра база са предимство, но не основното.


Все пак и удобството ни е важно чисто организационно, затова предпочитам нещо в район "младост".

Сещате ли се за други, освен посочените две? Можете ли да сравните? По сайт твърдо "Азбуки" изглежда по-близо до това,което търся, но Школото ни е на 5 минути.
За съжаление открих малко отзиви за него (само стара тема).

Дано не са ми извънземни критериите, исках просто да маркирам кое е важно за мен, не очаквам да намеря идеалното място, разбира се.

Предварително благодаря!
Едит: Май ще добавя в списъка и Немско училище към посолството- сравнително близо е.

Последна редакция: пн, 28 май 2018, 19:40 от Пипи2013

# 83
  • Мнения: 8 226
Пипи2013 почвай да проучваш условиятa за откриване на ново училище. Ако го направиш такова каквото го търсиш, аз ще ти стана клиент Simple Smile

Последна редакция: вт, 29 май 2018, 10:36 от Hope for Two

# 84
  • София
  • Мнения: 10 825
Четейки предишните теми, попаднах на мнения за Куест Академи, които са абсурдни.
Имам двама сина, които учат там. Присъствала съм в часове на различни училища и детски градини и никъде не съм видяла по- добро отношение от това в Куест Академи. Децата са обгрижвани с голяма любов, изграждат ги като мислещи и творящи личности. Преподавателите са млади и изключително вдъхновяващи хора.
Съветвам Ви да не пише негативни коментари, без дори да сте се запознали с училището.
А какви негативни коментари сте прочели? Освен, че училището и ръководството е част от евангелистката църква "Ново поколение" други коментари в темата не е имало, мисля. Може би това не е нещо лошо само по себе си, но хората, които избират училището имат право да го знаят и много неприятен вкус остават опититите това да се прикрива. А и навежда на въпроса "защо?"

# 85
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Четейки предишните теми, попаднах на мнения за Куест Академи, които са абсурдни.
Имам двама сина, които учат там. Присъствала съм в часове на различни училища и детски градини и никъде не съм видяла по- добро отношение от това в Куест Академи. Децата са обгрижвани с голяма любов, изграждат ги като мислещи и творящи личности. Преподавателите са млади и изключително вдъхновяващи хора.
Съветвам Ви да не пише негативни коментари, без дори да сте се запознали с училището.
Така ли ни съветвате? Мил съвет.
Може ли да отговорите на въпроса кой е собственик на училището и кой го управлява? И също така малко повече за евангелисткия уклон? За мен ще е интересно. И честно.

# 86
  • Мнения: 1 005
За Бъларско школо съм писала в предишните теми- не ми хареса опознавателната ни среща... и това, че учителката си ровеше в телвфона докато три годишните си слагаха пясък по главите.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 677
Четейки предишните теми, попаднах на мнения за Куест Академи, които са абсурдни.
Имам двама сина, които учат там. Присъствала съм в часове на различни училища и детски градини и никъде не съм видяла по- добро отношение от това в Куест Академи. Децата са обгрижвани с голяма любов, изграждат ги като мислещи и творящи личности. Преподавателите са млади и изключително вдъхновяващи хора.
Съветвам Ви да не пише негативни коментари, без дори да сте се запознали с училището.
А какви негативни коментари сте прочели? Освен, че училището и ръководството е част от евангелистката църква "Ново поколение" други коментари в темата не е имало, мисля. Може би това не е нещо лошо само по себе си, но хората, които избират училището имат право да го знаят и много неприятен вкус остават опититите това да се прикрива. А и навежда на въпроса "защо?"
[/quote

Точно тези коментари са негативни. Училището и детската градина не са част от църква. Образованието е абсолютно съобразено с МОН, освен това обаче, децата са учени на толерантност, любов и уважение. Развиват се като личности с мнение и са насърчавани да изявяват себе си.
Що се отнася до това дали някой е член на църква, то това е личен избор и по никакъв начин не определя човека като лош.
Некомпетентното изказване за принадлежност към секта, буди страх у хората и това води до негативно мнение за училището. И само още нещо - евангелските църкви в България са християнски църкви, точно такива, каквито са в цял свят. 

# 88
  • София
  • Мнения: 1 677
Четейки предишните теми, попаднах на мнения за Куест Академи, които са абсурдни.
Имам двама сина, които учат там. Присъствала съм в часове на различни училища и детски градини и никъде не съм видяла по- добро отношение от това в Куест Академи. Децата са обгрижвани с голяма любов, изграждат ги като мислещи и творящи личности. Преподавателите са млади и изключително вдъхновяващи хора.
Съветвам Ви да не пише негативни коментари, без дори да сте се запознали с училището.
Така ли ни съветвате? Мил съвет.
Може ли да отговорите на въпроса кой е собственик на училището и кой го управлява? И също така малко повече за евангелисткия уклон? За мен ще е интересно. И честно.


Директор и собственик е г- жа Юлия Аткова. Какво имате предвид за "евангелския уклон"? Не Ви е ясно с какво се различава от Православната църква ли?

Първо си приличат по това, че вярата е основана на Библията и спасение чрез Исус Христос.
Има разлики в това, че в евангелските църкви няма икони, свещи, никой не се изповядва на свещеник, а на Бог, авторитет е Библията, богослуженията се провеждат по различен от православните литургии начин. Това са някои от нещата, за които се сещам сега.

# 89
  • София
  • Мнения: 10 825
Юлия Аткова Е член на въпросната църква. Във "Въпроси към модераторите и администраторите" преди време беше отново повдигнат въпроса за Куест академи и аз дадох линкове към Евангелисткия вестник, където имаше представяне за нейното училище и градина, където си пишеше че са последователи на църква "Ново поколение". Потърсете си лrнка там, мен, откровено казано, ме мързи да ви сдъвча информацията. Очевадно е, че вие сте наясно с това, поствам информацията за други заинтересовани родители.
Ако продължавате да обяснявате колко еднакви са православието и евангелистките църкви ще се постарая да се допитам до МОН дали са съгласни с вас, (като ще посоча и защо точно питам) защото основен принцип на образованението в България е, че то е светско и необвързано с нито една вяра и религия.
У нас на ръба на закона и благодарение на недоглеждането, незнанието или подкупността на някои чиновници съществуват няколко подобни училища и няма нужда много-много да си "перите гребена", защото един обществен дебат неминуемо ще се отрази изключително негативно на подобни "алтернативни" вероизповедания и техните училища.
Както казах и в предишният си пост по темата, принадлежността към някаква църква, може би не е нещо лошо само по себе си. Опитите, обаче, това да бъде скрито със сигурност са!

Последна редакция: вт, 29 май 2018, 20:49 от Onna-bugeisha

Общи условия

Активация на акаунт