Частни училища - информативна тема 21

  • 92 800
  • 772
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: X

Бтв, какво стана с Прогресивно училище 3- в младост? Скоро минавах оттам и са махнали надписа- преместено ли е и къде?


 В сградата на БШ са - временно, за тази учебна година. Търси се сграда в момента.

# 571
  • Мнения: 8 234
Аз не коментирам задължителната програма по МОН, а именно свободните часове, които всяко училище избира само. Не искам те да включват математика до припадък, а да са хармонично разпределени и да се развиват интересите и заложбите на децата. И да, търся по-приятелска атмосфера, не сухарска. Затова не се ориентирам към най-"Престижните" училища, тъй като там наблягат на натоварване, учене, резултати по HBO- все неща с не чак толкова голяма стойност. За мен училището трябва да те научи да мислиш критично, да бъдеш креативен, да развиваш себе си в свободна атмосфера- не да зубриш каквото са решили тази година министрите. Харесвам такива като Прогресивното, Артис донякъде. За съжаление там други неща не са ми ок- разположение, база и т.н., затова БШ е някакъв среден вариант.
Sharky, мерси, дано излизат достатъчно наистина. А от новата директорка впечатления, или детето ти не е там вече?
Бтв, какво стана с Прогресивно училище 3- в младост? Скоро минавах оттам и са махнали надписа- преместено ли е и къде?


Сухарска атмосфера? Къде това? Аз такова училище не съм видяла.
"Престижните" училища наблягат на знания и умения. Който идват с тренировки и учене. Аз още не съм видяла човек , който са го метнали в басейна и той е почнал да плува на първата минута.
Резултати от НВО - без стрес и частни уроци имат стойност. Такива с ходене на курс в 7 клас нямат никаква.

Артис имат чудна нова сграда в Младост.

# 572
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 737
Hope, Да, без стрес и уроци за НВО съм ок, но не и на всяка цена и това да е същината на едно училище. Пак казвам, в началните класове според мен е да те научат да мислиш и да обичаш да учиш.

Мози, наистина ли? Интересно как са се събрали на едно място...а дали се търси място в младост пак? Някой има ли наблюдения от учители/или друго в ПУ 3?

Хоуп, ще разгледам Артис, мислех, че са в сградата на Британика, но май са отсреща. Дано имат двор там.
Като цяло догодина е времето да ги обикаляме и се чувствам леко откачено, че отсега проучвам, но пък като гледам на някои места се влиза от ДГ, та по-добре от рано...

# 573
  • София
  • Мнения: 16 193
Аз...Харесвам такива като Прогресивното, Артис донякъде. За съжаление там други неща не са ми ок- разположение, база и т.н., затова БШ е някакъв среден вариант.
Sharky, мерси, дано излизат достатъчно наистина. А от новата директорка впечатления, или детето ти не е там вече?
...
Най-малкото ми дете е 10 клас, трета година в АК, отдавна не е в БШ.

# 574
  • Мнения: X
Мози, наистина ли? Интересно как са се събрали на едно място...а дали се търси място в младост пак? Някой има ли наблюдения от учители/или друго в ПУ 3?

Те са само два класа, ПК и първи клас, наместиха ги в коридора на техния ПК. Ползват базата, която е хубава; извънкласните занимания на БШ, басейна (даже децата от Стрелбище идват да плуват, родителите са организирали транспорт). За впечатления - засега не мога да кажа нищо конкретно негативно, детето се чувства добре (първи клас е), но все пак е и доста рано за обобщения.

Място се търси най-вече в Младост, да, но явно е доста сложно намирането на сграда за училище (или на терен за строеж).

# 575
  • Мнения: 19 294
Почти винаги спорта е след останалите часове....искам да те попитам , наясно ли си колко време се облича и съблича едно дете. Ако ми кажат ,че спортуват между другите часове няма им повярвам. По скоро някаква проформа ще да е....
Искате да кажете, че в останалите 9 часа нямат спорт?
Тоест за да иска детето й да се раздвижи, трябва да го оставя допълнително след и без това достатъчно дългия ден в училище?
В СС в ПУК имаха два часа някакъв спорт абсолютно всеки ден измежду часовете. Не знам как са се събличали и обличали, но е факт, че успяваха.

# 576
  • Мнения: X
До тук от лични наблюдения не съм видяла ЧУ в което часовете по физическо, всякакви танци, ИИ, музики/хор, театри и т.н. да не са поне двойно на хорариума на МОН. Това в "сериозните" училища. Отделно имат поне едно гояло междучасие + обедното за тичане навън. А някъде са и две големи. Та не виждам какво толкова сте се вторачили.

И поправете ме, ако греша, но същината на едно училище не е ли именно ученето, което в начален етап завършва с НВО?

П.С. Меко казано странно е решението за спорта на Питагор. И в двете ни училища не е била такава практиката и Слава Богу!

# 577
  • Мнения: 19 294
Пипи, междучасията вече няма как да са пет минути. Има наредба от МОН за забрана на тази практика и някой беше писал точно за БШ, че са ги удължили.

# 578
  • Мнения: 25
Попитах и в друга тема- моля за помощ и тук.
Много ще съм благодарна на мнения за алтернативни на Веда училища- частни и с немски език.
Ние сме там- във Веда, но търся начин веднага да се преместим.

Аз знам кои са немските частни училища по принцип, но понеже не бих искала от лошо да се озовем пак в лошо, разчитам и моля за лични впечатления!

Най-важна ми е средата в училище! Искам да е спокойна, не агресивна, искам за децата на някой да му пука...

Предварително благодаря!

# 579
  • Мнения: 8 234
Понеже коментирах поста на един потребител, а се оказа че трима други изкоментираха моя та да вляза в обяснителен режим Simple Smile

ФВС по норматив е 2 часа и 1 час модул. Тези три часа са в сутрешните часове.
Физическото - има определени нормативи които трябва се покриват и усвояват. Аз лично тези часове не ги броя за спорт. Да те са някакви раздвижващи часове но в никакъв случай часове за спорт.
Така както си водите децата на други тренировки.
Такива часове за спорт (като тези на които допълнително се водят децата) са след останалите часове. В тези часове се тренира, така както всяко дете ходещо на футбол или баскетбол извън училище.
Та аз говоря за тези часове в който вариант детето да остане сухо няма Simple Smile Та преобличането е задължително!

Та спорта в "престижното" училище е 3+5 = 8 часа

# 580
  • София
  • Мнения: 10 825
В темата пишеше една дама с дете/деца в Ерих Кестнер. Не мога да се сетя за ник (сякаш беше нещо производно на Мария все пак), но ако потърсиш в последните една-две теми мисля, че ще я откриеш. Тя е доста доволна от училището.

# 581
  • София
  • Мнения: 18 024
В темата пишеше една дама с дете/деца в Ерих Кестнер. Не мога да се сетя за ник (сякаш беше нещо производно на Мария все пак), но ако потърсиш в последните една-две теми мисля, че ще я откриеш. Тя е доста доволна от училището.
Не е ли точно mimiblock, с напусналото Колежа дете?

# 582
  • София
  • Мнения: 10 825
В темата пишеше една дама с дете/деца в Ерих Кестнер. Не мога да се сетя за ник (сякаш беше нещо производно на Мария все пак), но ако потърсиш в последните една-две теми мисля, че ще я откриеш. Тя е доста доволна от училището.
Не е ли точно mimiblock, с напусналото Колежа дете?
Може би, да. Сякаш това беше ника. Не съм в течение на това с колежа. Аз бях останала с впечатлението, че детето ѝ е по-малко.

# 583
  • Мнения: 6 301
Тя е, да. Но на питатащата са й отговорили и в темата за Веда, че училищата с немски са само три - самата Веда, където е тя, Увекинд и Ерих Кестнер. Няма други, така че няма и кой знае какви алтернативи. Тези са алтернативите и за тях информация изключително трудно се намира - казвам го от личен опит, след като безуспешно години наред съм се опитвал да получа достоверна информация за тях. Е, вече не се интересувам от тях, но така и нищо не разбрах.
Моите уважения към Мими Блок, но аз съм силно скептичен относно нейните хвалебствия по отношение на училище "Ерих Кестнер". Най-малкото, ако беше толкова добро, щеше да има силен интерес към него и щеше да бъде широко коментирано, не само тук, а въобще в общественото пространство, както е за така наречените "престижни" училища. И да, ще спомена и оплюваното НВО - местата, които заема ЕК на НВО, никак не са завидни. Най-добрите класации от немските училища са всъщност на Веда.

И последно, никога не съм изказвал подозрения спрямо потребители с по 2-3 мнения, все пак всеки от нас в началото е бил такъв, но е силно подозрително, когато в темата за Веда, в която не е писано от 2 години, изведнъж се появяват две потребителки с по 4 мнения, едната е точно L.K.L., които започват да пишат как всичко в училището е лошо, децата агресивни, преподавателите неграмотни и т.н. И да питат направо отчаяно за алтернативи. Ами да се интересува човек от училища с немски и дори да не знае колко такива има в София, не знам какво е, за мен не е сериозно.

Допълвам се - виждам, че по-горе дамата е писала, че знае кои са училищата с немски в София - ами знае, защото в темата за Веда  - Hope for Two ѝ каза. Както си беше формулирала въпроса там, не изглеждаше да знае.

Последна редакция: вт, 30 окт 2018, 14:24 от Татко Мецан

# 584
  • София
  • Мнения: 18 024
Онна, не пречи да има две деца  Simple Smile. Ако е същата дама, то гарантирано има  (и) дете в гимназиална възраст.
За Веда си помислих същото, Мецане. Едната потребителка е пуснала мнението си за за училището в не една тема..
От Ерих Кестнер преди време си тръгна  спрягана за много добра учителка по немски в гимназиалан курс, приземи се после в 73-то и водеше групата на най-напредналите в 12 клас няколко години, сега  е именно във Веда. Ерих Кестнер имат със сигурност едно изявено девойче в гимназията, с много добър немски, класира се  много напред на всякакъв тип проекти, състезания и сие.  Но една птичка все пак пролет не прави, някак е скрито дали масово нивото е такова. Такива деца има иначе във всяко училище.Стигна двойката и до тукашните  финали на младежката програма "Младежта дебатира". За международния се класираха  две деца от Стара Загора и Хасково май. Но това всъщност едва ли ще е от полза на родител с малко дете, ориентиран към немски училища.

Последна редакция: вт, 30 окт 2018, 14:27 от пенсионирана русалка

Общи условия

Активация на акаунт