Частни училища - информативна тема 21

  • 91 916
  • 772
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 6 628
Да бе да, от 4 годишни има. Направо от 4-месечни има. Много са компетентни някои хора, като то с два линка може да им отвори човек сайта и да види от колко годишни приемат. Български учат, но не по програмата на МОН и не с такъв хорариум.

Да, не се изразих правилно - няма ДГ, а предучилищна от 4 годишни.
Има диплома и от МОН - току що попитах познатата ми.
В това изказване и двете изречения са напълно грешни. Като някой не знае нещо, по-добре е да не заблуждава останалите.
Опитах да бъда полезна, доколкото виждам и от сайта - има прием на 4 год.
Виждам го и в регистъра на Мон, или бъркам?
http://89.252.196.217/Schools/schinfo?89240

# 646
  • София
  • Мнения: 10 825
Българска диплома нямат, но ако не бъркам, от няколко години дипломата им се признава от МОН и с нея може да се кандидатства и в българските ВУЗове, а може би и в гимназиите след 7-ми клас, ако някой реши да постъпи така

# 647
  • Мнения: X
Мисля миналата година пак в темата се обсъждаше, че кандидатстват за лиценз.

# 648
  • Мнения: X
Да бе да, от 4 годишни има. Направо от 4-месечни има. Много са компетентни някои хора, като то с два линка може да им отвори човек сайта и да види от колко годишни приемат. Български учат, но не по програмата на МОН и не с такъв хорариум.

Да, не се изразих правилно - няма ДГ, а предучилищна от 4 годишни.
Има диплома и от МОН - току що попитах познатата ми.
В това изказване и двете изречения са напълно грешни. Като някой не знае нещо, по-добре е да не заблуждава останалите.
Опитах да бъда полезна, доколкото виждам и от сайта - има прием на 4 год.
Виждам го и в регистъра на Мон, или бъркам?
http://89.252.196.217/Schools/schinfo?89240
Извинявай, Олив, но Дойче шуле нямат лиценз от МОН. Поне не ги намерих. А линкът, който си сложила е за прогресивното училище

# 649
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 731

От личен опит - педагозите и филолозите са прави - по-добре е да стартира с немския и после с английски. Обаче при нас се получи обратното, стартира с немския чак след като беше вече научил английски до FCE. И известно време вървяха паралелно, което наистина е объркващо. Не беше лесно, но се справи. Но това, което е научил в ДГ по немски, ако го прекъсне до към 5-6- клас, се съмнявам да му върши някаква съществена работа, ще трябва да започне немския от 0-лата.
При всички случаи нещо ще му остане в паметта от немския Simple Smile Но от друга страна те са прекалено малки и не можем да говорим за натрупване на сериозни езикови познания. Smiley Така че един ден като започне да учи немски ще е от начало...
Най-важното е да изберете "вашето" училище и най-вече учител. Детето да се чувства спокойно и да ходи с желание на училище /общоизвестни и станали вече банални истини/. Езиците ще ги оправите - в училище, на школи или при частни учители...
И аз така мисля.

Ами аз затова питам откога е удачно да се продължи с немския- може да кажем от втори клас- две години да е на английски (ПУК и първи) и после и двата да се учат успоредно (ако го няма в училището- вкъщи с мен или на курс). Но събирам мнения дали това е ок, каква пауза се прави при въвеждане на новия език, така че хем да не се бъркат, хем да не се почне от 0, ако се чака върде дълго...Не искам да го правя вундеркинд, но и не искам да са напразно трите години немски в ДГ.
Прави сте, че от пети клас ще е късно като че ли Sad Освен самото чувство към езика...

# 650
  • Мнения: 1 203
Моето дете учи в Увекинд - за първа година и е ПУК, което значи месец и малко. Затова не намирам за напълно уместно да давам мнение за училището все още. Със сигурност обаче от посещенията си там, а и косвено от реакциите на детето ми, не съм видяла и усетила тормоз бил той физически или псхически. Аз обаче не знам какво дамата с дете във Веда класифицира като тормоз, защото аз някак не вярвам и във Веда това да е практика или нещо повсеместно ... лично мнение, а и нищо конкретно не видяхме като примери, за да преценя.
Детето ми се чувства много добре в Увекинд, проявява желание и любопитство към нещата, които учат и ми надува главата с немски песнички Grinning
А ще учи немски преди английски, защото сама аз така и не успях да науча немски след английския, въпреки неколкократните ми опити Grinning 

# 651
  • София
  • Мнения: 10 825
Да бе да, от 4 годишни има. Направо от 4-месечни има. Много са компетентни някои хора, като то с два линка може да им отвори човек сайта и да види от колко годишни приемат. Български учат, но не по програмата на МОН и не с такъв хорариум.

Да, не се изразих правилно - няма ДГ, а предучилищна от 4 годишни.
Има диплома и от МОН - току що попитах познатата ми.
В това изказване и двете изречения са напълно грешни. Като някой не знае нещо, по-добре е да не заблуждава останалите.
Опитах да бъда полезна, доколкото виждам и от сайта - има прием на 4 год.
Виждам го и в регистъра на Мон, или бъркам?
http://89.252.196.217/Schools/schinfo?89240
Извинявай, Олив, но Дойче шуле нямат лиценз от МОН. Поне не ги намерих. А линкът, който си сложила е за прогресивното училище
Фигурират в регистъра на МОН - училище, функциониращо по силата на международен договор . Три такива са - френският лицей, ААУ и Дойче шуле.

# 652
  • Мнения: 3 980
При нас не само, че не се празнува, ами и за да не сгреши някой да дойде костюмиран, решиха да празнуват народните будители и да има изискване да са с официалната униформа. Ама така много ми усложниха живота. Можеха да си направят един косплей в училище, да се почерпят и готово. Сега са се организирали вечерно да ходят у един съученик, който живее в другия край на София, там да копат тикви (според мен няма да успеят), да обикалят за бонбони, а мъжа ми да виси като прани гащи 3-4-5 часа да свършат и после да шофира по тъмниците, за да я прибере у дома по нощите. Да се бяха организирали поне да преспят там.
MIA, ако искаш и на лични, можеш ли да ми кажеш кое е училището ви? Благодаря

# 653
  • Мнения: X
Скрит текст:
Да бе да, от 4 годишни има. Направо от 4-месечни има. Много са компетентни някои хора, като то с два линка може да им отвори човек сайта и да види от колко годишни приемат. Български учат, но не по програмата на МОН и не с такъв хорариум.

Да, не се изразих правилно - няма ДГ, а предучилищна от 4 годишни.
Има диплома и от МОН - току що попитах познатата ми.
В това изказване и двете изречения са напълно грешни. Като някой не знае нещо, по-добре е да не заблуждава останалите.
Опитах да бъда полезна, доколкото виждам и от сайта - има прием на 4 год.
Виждам го и в регистъра на Мон, или бъркам?
http://89.252.196.217/Schools/schinfo?89240
Извинявай, Олив, но Дойче шуле нямат лиценз от МОН. Поне не ги намерих. А линкът, който си сложила е за прогресивното училище
Фигурират в регистъра на МОН - училище, функциониращо по силата на международен договор . Три такива са - френският лицей, ААУ и Дойче шуле.
Доколкото знам, френският лицей не дават дипломи на МОН. А руското училище защо не е там, то е пак по същата схема, доколкото знам, и не дава дипломи на МОН.

# 654
  • София
  • Мнения: 10 825
Скрит текст:
Да бе да, от 4 годишни има. Направо от 4-месечни има. Много са компетентни някои хора, като то с два линка може да им отвори човек сайта и да види от колко годишни приемат. Български учат, но не по програмата на МОН и не с такъв хорариум.

Да, не се изразих правилно - няма ДГ, а предучилищна от 4 годишни.
Има диплома и от МОН - току що попитах познатата ми.
В това изказване и двете изречения са напълно грешни. Като някой не знае нещо, по-добре е да не заблуждава останалите.
Опитах да бъда полезна, доколкото виждам и от сайта - има прием на 4 год.
Виждам го и в регистъра на Мон, или бъркам?
http://89.252.196.217/Schools/schinfo?89240
Извинявай, Олив, но Дойче шуле нямат лиценз от МОН. Поне не ги намерих. А линкът, който си сложила е за прогресивното училище
Фигурират в регистъра на МОН - училище, функциониращо по силата на международен договор . Три такива са - френският лицей, ААУ и Дойче шуле.
Доколкото знам, френският лицей не дават дипломи на МОН. А руското училище защо не е там, то е пак по същата схема, доколкото знам, и не дава дипломи на МОН.
Аз не твърдя, че дават диплома от МОН. Казвам, че фигурират в регистъра на МОН, посочих и като какъв вид училище фигурират. Казвам и  ето това:
Българска диплома нямат, но ако не бъркам, от няколко години дипломата им се признава от МОН и с нея може да се кандидатства и в българските ВУЗове, а може би и в гимназиите след 7-ми клас, ако някой реши да постъпи така

# 655
  • София
  • Мнения: 6 146
MIA, ако искаш и на лични, можеш ли да ми кажеш кое е училището ви? Благодаря
"Цар Симеон Велики" е училището.

Последна редакция: ср, 31 окт 2018, 14:54 от M_I_A

# 656
  • Мнения: X
Ами в такъв случай аз би се обадила в училището или в МОН, или в двете да питам как стои въпросът с признаването на дипломата. Това по отношение на дипломата, иначе по отношения на приемната кампания и изпита е отделна тема. От написаното в сайта, а и от моите спомени за дискусии по темата с познати, това е училище за деца, които са живели в Германия и сега идват в БГ, и не знаят български, и затова не могат или им е трудно да започнат в българско училище. Затова в училището  учат и някакъв български, но по-скоро като чужд език.  Може да са деца на дипломати, но може и да не са, не мисля, че има разлика, това, което трябва, обаче, е децата да имат немски като роден, тоест да са проговорили на немски. Ако детето е в такова положение, вероятно е вариант, ако не е - не е вариант. Освен другото, имат малко места и си имат дати за кампанията, не знам дали могат да приемат по всяко време на годината - но това се пита на място, който се интересува.  

# 657
  • Мнения: 1 713
Последната информация е леко заблуждаваща. За прием на най-малките не се изисква да се знае немски език. Ето и цитат от сайта:
Цитат
Не е необходимо малките кандидати да имат познания по немски език. Доброто владеене на майчиния език е предпоставка за изучаване на чужд език.
За по-големите се иска вече език.

# 658
  • Мнения: 133
Човек преди да реши къде да запише детето си, трябва да си направи сметката доста добре. Дали една диплома се признава или не има значение два пъти, в седми клас по обясними причини и в 12, ако реши да учи в България. През другото време има начини да сменя училища признавани от МОН, непризнавани и т.н. Но искрено се съмнявам да си учил 12 в Дойчев шуле и да запишеш СУ. Но доколкото знам е възможно,като чуждестранен студент.
Имам приятели местещи се из Европа, децата им си учат в нормално държавно училище тук, а когато са навън в частно с английски.

# 659
  • Мнения: 184
Имаме позната в посолството, която е омъжена за немец и детенцето говори еднакво добре и немски и български. Имат 50% отстъпка от таксата за Дойче шуле, училището е пред очите и, но никога няма да си запише детето там. Основната причина е тотално различната система и че децата от много малки ходят на уроци не с амбиция за кандидатстване нагоре, а с нужда от изравняване на знанията им с връсниците им от други училища.

Общи условия

Активация на акаунт