СЕДМИ клас – 5 – Химикалка приготви и спокойно всичко си реши! Мами, оммм 😊 (19.05.2018–27.05.2018)

  • 91 363
  • 1 318
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 174
Ха-ха и щерката е писала цитат Mr. Green...
То това са и и грешките - за сухия сняг и цитата + още една грешка за 2т. Доволна съм, дано на преразказа има над 26-27 т. Praynig. Оказа се, че тестът е доста трудничък Rolling Eyes, май е по-труден от миналата година.
Цитат е верният отговор.

# 316
  • Мнения: 12 015
Ха-ха и щерката е писала цитат Mr. Green...
То това са и и грешките - за сухия сняг и цитата + още една грешка за 2т. Доволна съм, дано на преразказа има над 26-27 т. Praynig. Оказа се, че тестът е доста трудничък Rolling Eyes, май е по-труден от миналата година.

Значително по-труден от миналогодишния. При който имаше елементарни въпроси от типа да се определи броя на сказуемите в едно изречение.

Сега ми се струва, че литературните въпроси са лесни, останалите - не толкова.Повече концентрация се изисква при четене на текста за лавините.

# 317
  • София
  • Мнения: 18 679
Ама, Сузане, то цитат е вярното! Поне според ключа.

# 318
  • София
  • Мнения: 2 958
Моето момче е разстроено.Объркал преразказа.Не е доволен от тезата....Иначе е отговарял вярно. Но без преразказ и теза точките падат. Много го е яд, но това е . А на мен ми е мъчно ,защото  го приема много зле....Все пак толкова труд ....
Сега да мисли за математиката.
Успех на 23-ти.Hands Plus1 Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf Clover

# 319
  • София
  • Мнения: 18 679
Ето затова няма да проверяваме с ключа. Детето явно е право да не иска. Ще вземе да си прецака математиката после от напрежение и язък...

# 320
  • Мнения: 410
Ако в текст напишем скиорска лавина, дори и без да е цитат ТРЯБВА да се постави в кавички. В случая цитат е само един от възможните отговори. Не , че ПИК са ми критерий, но ето: http://pik.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%B … 0-news638022.html

# 321
  • София
  • Мнения: 9 899
Цитатът на деня:
"Моите деца някой ден ще ги обучавам за матурите още от първи клас, за да не са такъв пълен провал като мен!"
Ааа, ще си я запиша аз в Бузема да ми стане цветарка и хич няма да го мисля.

# 322
  • Мнения: 7 107
Три сигурни грешки си откри  моята  - въпросната 13-та с кавичките, 8 и 9 въпрос. На 8-ми е отговаряла без да мисли изобщо Rage. 5-ти въпрос е под въпрос, не е сигурна точно, дано да и е верен.
Тезата, според това което ми каза,  е направена добре, пропуск и е, че не е определила лавровите венци като символ. .Надяваме се на 4-5 точки.
Преразказа на мен ми се струва гадничък - остави многото пряка реч, ами и твърде много подробности.
Не им е било лесно на децата, определено.

# 323
  • София
  • Мнения: 2 384
Ето затова няма да проверяваме с ключа. Детето явно е право да не иска. Ще вземе да си прецака математиката после от напрежение и язък...
И аз така се бях зарекла, но после се изкуших...Confused и той взе да се навърта около мен да пита за това и онова. До тук съм открила  3 грешки, носещи по 2 точки и не искам да продължавам, за да не стане лошо за следващия изпит. Минало и заминало. Казах му да не се притеснява, защото в случая не точките, а бройката на децата пред него е от значение.
На произведенията е слагал кавички и е изписал пълното име на “ На прощаване”. Предполагам, че и още грешки ще има, но това е...

# 324
  • Мнения: 605
Тук ми се струва, че първата запетая е излишна.

Причината да стане известна,
е една подробност, пропусната от инженерите през
ХІІ век, които не са съобразили, че под основите ѝ има
нестабилни земни пластове, поддавали още при
завършването на втория етаж.

Или греша?

# 325
  • София
  • Мнения: 18 679
Ако в текст напишем скиорска лавина, дори и без да е цитат ТРЯБВА да се постави в кавички. В случая цитат е само един от възможните отговори. Не , че ПИК са ми критерий, но ето: http://pik.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%B … 0-news638022.html

Въпросът не е дали трябва да има кавички, а ЗАЩО са поставени кавичките. Изобщо не виждам как "цитат" може да е възможен отговор в конкретния случай Thinking Аз не съм капацитет, разбира се, но...Мачът е свирен, момичета и момчета! И да се пОтим и да не се пОтим тука с тоя тест, все тая Joy Не се ядосвайте, важното е да сме живи и здрави Grinning

# 326
  • София
  • Мнения: 935
Моята на 13та писала, че кавичките са заради наименование. 🙃

# 327
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 367
Охх...объркала съм се Joy...не е писала цитат, сбъркала е, както и всичките и приятелки Wink.

# 328
  • Варна
  • Мнения: 2 443
Като ви чета с тези кавички, както нямаше да гледаме ключа с верните отговори, взех, че му го дадох. Една сигурна грешка - и той е писал преносен смисъл. Произведенията ги е писал в кавички с пълните имена. Покрил е изискванията на тезата, три страници преразказ е писал. Ако и проверяващите мислят така, значи си е свършил работата прекрасно. На последните два пробни преразказите му бяха оценени с по 34 т, склонна съм да му се доверя. Надявам се точките да му стигнат ьа там, където иска. И аз мисля, че тестът е по-труден. Той каза, че просто е по-различен.

# 329
  • София
  • Мнения: 3 713
Да не са объркали ключа от МОН? Какво ви е мнението за 20 въпрос? Според мен има повече от един верен отговор.

Общи условия

Активация на акаунт