СЕДМИ клас – 5 – Химикалка приготви и спокойно всичко си реши! Мами, оммм 😊 (19.05.2018–27.05.2018)

  • 91 274
  • 1 318
  •   1
Отговори
# 600
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Много сте бързи Simple Smile . Докато взема листа и 5 нови отговора.
Успех на всички деца утре!
от  1 модул Бел дъщеря ми очаква 51 или 53 точки.

# 601
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 35
Искам да попитам пишещите тук, на 18-ти въпрос , който дава 14т. - по 1 т. за всяка редактирана правописна или пунктуационна грешка  , аз и съпруга ми откриваме 12 грешки/ сравнявайки с текста от ключа/ , а не 14? Вие 14 грешки ли открихте ???

# 602
  • Мнения: 1 276
Искам да попитам пишещите тук, на 18-ти въпрос , който дава 14т. - по 1 т. за всяка редактирана правописна или пунктуационна грешка  , аз и съпруга ми откриваме 12 грешки/ сравнявайки с текста от ключа/ , а не 14? Вие 14 грешки ли открихте ???
Дъщеря ми е открила 12, а снощи намери още една , но 14-та не може да я намери. Аз да си призная ...нямам желание Sad

# 603
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 335
14 са. Може каМбанария да ви е убегнало, някоя и друга излишна или нужна запетая.... Вижте ключа, за да не гадаем тук.

# 604
  • София
  • Мнения: 438
Искам да попитам пишещите тук, на 18-ти въпрос , който дава 14т. - по 1 т. за всяка редактирана правописна или пунктуационна грешка  , аз и съпруга ми откриваме 12 грешки/ сравнявайки с текста от ключа/ , а не 14? Вие 14 грешки ли открихте ???
Дъщеря ми е открила 12, а снощи намери още една , но 14-та не може да я намери. Аз да си призная ...нямам желание Sad
Дали отнемат точки, ако детето е сгрешило?

# 605
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 335
За открити несъществуващи грешки не отнемат точки.

# 606
  • София
  • Мнения: 499
14 са точно!

# 607
  • Мнения: 11 962
Две излишни запетайки, две пропуснати , останалото е в думите.

# 608
  • Мнения: 8 925
  Не се сдържах и питах синът ми за обсъжданите въпроси по БЕЛ.Според него не е цитат,а снегът е СУХ.Но във втория случай смята,че въпросът е зададен некоректно.Аз не помня поредността на въпросите.
   За камбанарията се е сетил ,защото на съученик казват по прякор " камба".Не ме питайте каква е връзката и изобщо има ли такава.

# 609
  • София
  • Мнения: 438
За открити несъществуващи грешки не отнемат точки.
Благодаря! Това е добре! Михаил е поправил инжИнер Cry

# 610
  • София
  • Мнения: 2 346
  Не се сдържах и питах синът ми за обсъжданите въпроси по БЕЛ.Според него не е цитат,а снегът е СУХ.Но във втория случай смята,че въпросът е зададен некоректно.Аз не помня поредността на въпросите.
   За камбанарията се е сетил ,защото на съученик казват по прякор " камба".Не ме питайте каква е връзката и изобщо има ли такава.

Ох, а на мен в ушите ми вече бие една каНбана Disappointed Не е видял Sad

# 611
  • Мнения: 2 867
А ето и още един 100% сгрешен въпрос, за който ми обърна внимание мъжът ми.
Другият обсъждан въпрос 4.
“От какъв сняг НЕ може да се направи снежна топка?”
Има само един верен отговор и той не е СУХ, а ДИВ.
Ако при сухия сняг трудно може да се направи топка ( както е посочено), то при дивия, който пада при още по- ниски температури и се определя като “ въздушен” е изключено, тъй като напрактика е невъзможно да бъде “споен” в топка.
Според мен не може да се базират отговори на някакви разсъждения и изводи. Т.е. само върху дадената и написана черно на бяло информация отговаряме.
Скрит текст:
От опита ми с изпити за английски език това е много ясно правило, защото има въпроси към текст , на които да се отговори с истина/лъжа/неприложимо и стриктно се придържаме към текста, това че нещо не е истина не го прави лъжа  и т.н.
С разсъждения пак не може да сме сигурни дали пък наистина не може от "див" да се направи топка, може просто да е още по-трудно, а не невъзможно...нали така?

По отношение на 13-та - моят син е писал преносно значение и това и за мен е верният отговор.

Разтършувах се в сборници, които имаме и най-близкото като задача е следното:

Защо думата "брат" е в кавички

Според преданията на местното ителменско население това животно е техен "брат", който те уважавали.


Отговорът, който е посочен за верен е: защото е използвана в преносно значение
(сборникът е "Четене с разбиране" от В. Чернева на Коала прес)

Допълвам, че думата "трудно" от текста със снега мисля, че не трябва да се възприема буквално,  а да се търси вложения смисъл, един вид "че не може".



Последна редакция: вт, 22 май 2018, 14:51 от Arizona

# 612
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 35
В град Пиза се издига заплАшително наклонена кула.
Постройката всъщност е каМбанария към
катедралата на града. Причината да стане известна,
е една подробносТ( ,) пропусната от инженерите през
ХІІ век, които не са сЪобразили, че под основите ѝ има
нестабилни земни пластове, подДавали още при
завършването на втория(Т) етаж. Кулата е строена
дълго време, тъй като през годините на нейното
издигане(,) избухват войни и революциЙ. Според учените(,)
спирането на строителството е довело до слягане на
земните пластове (,) поради което тя не се е сринала
още в онези времена.
  13 са , а къде е 14 тата ?

# 613
  • Мнения: 46 565
Искам да попитам пишещите тук, на 18-ти въпрос , който дава 14т. - по 1 т. за всяка редактирана правописна или пунктуационна грешка  , аз и съпруга ми откриваме 12 грешки/ сравнявайки с текста от ключа/ , а не 14? Вие 14 грешки ли открихте ???
14 са.
Скрит текст:
В(1) град Пиза се издига запла(2)шително наклонена кула. Постройката всъщност е
кам(3)банария към катедралата на града. Причината да стане известна, е една подробност(4), (5)
пропусната от инженерите през ХІІ век, които не са съ(6)образили, че под основите ѝ има
нестабилни(7)земни пластове, подд(8 )авали още при завършването на вторият(9) етаж. Кулата
е строена дълго време, тъй като през годините на нейното издигане, (10) избухват вой(11)ни и
революции(12). Според учените, (13) спирането на строителството е довело до слягане на
земните пластове, (14) поради което тя не се е сринала още в онези времена.
Дъщеря ми не е пипала запетайките, спореше с мен, че границите на изречението не се пипат, само се добавят нови. Заплес. И камбанарията е пропуснала.

Arizona, това от В. Чернева е доста добър аргумент, пиши на МОН. И да се надяваме на чудо. Не са толкова важни тези 2 точки, важното е да учим децата на правилни неща.

# 614
  • Мнения: 101
В град Пиза се издига заплАшително наклонена кула.
Постройката всъщност е каМбанария към
катедралата на града. Причината да стане известна,
е една подробносТ( ,) пропусната от инженерите през
ХІІ век, които не са сЪобразили, че под основите ѝ има
нестабилни земни пластове, подДавали още при
завършването на втория(Т) етаж. Кулата е строена
дълго време, тъй като през годините на нейното
издигане(,) избухват войни и революциЙ. Според учените(,)
спирането на строителството е довело до слягане на
земните пластове (,) поради което тя не се е сринала
още в онези времена.
  13 са , а къде е 14 тата ?


Войни в текста е написано като воини

Общи условия

Активация на акаунт