Витамин В12 - тема 3

  • 84 449
  • 762
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 8 463
Да не плува в кръвта и да не се усвоява...
Имаше друго изследване, което показваше нивата на усноения б12..не му помня името обаче.
Никаква идея нямам. В понеделник ще питам доктора.

# 676
  • Мнения: 9
Да не плува в кръвта и да не се усвоява...
Имаше друго изследване, което показваше нивата на усноения б12..не му помня името обаче.

Той за да плува в кръвта трябва някак да е стигнал до там. Ако от таблетки е стигнал явно се усвоява. Ако от инжекции е стигнал е дтуга тема.

# 677
  • Мнения: 24
Имам въпрос, тъй като съм с Хашимото и дефицит на В12, тук прочетох, че е възможно да имам Хеликобакъер, паразити или кандида.Не съм се изследвала, но ако се докаже какъв лекар да търся. Благодаря!

# 678
  • Мнения: 54 459
Гастроентеролог.

# 679
  • Солун/Велико Търново
  • Мнения: 29
Здравейте , имам питане към тези които да били с по задълбочена симптоматика . След започване на терапията имали ли сте някакъв дискомфорт ? При мен нещата се задълбочиха юли месец , с рязко прилошаване , световъртеж и задух . В последствие отвращение от храна , безсъние , безсилие за елементарни неща . Естествено всички доктори ми повтаряха че всичко е на нервна основа . След денонощно ровене в интернет  стигнах до извода че имам б12 анемия , въпреки че при изследване в Рамус , резултата излезе 340  pg/ml .  Започнах подезични Natural factors и веднага усетих леко подобрение след прием 2 седмици . След което измолих хематоложката да ми изпише инжекции , ръцете ми изтръпваха страшно много ..
След първата инжекция станах друг човек . Започнах да бия по 2500 през ден , 5 ампули .После веднъж в седмицата . Стигнах до 12 инжекции . След като премина изтръпването , започна едно мравучкане във вените , първо на ръцете ,Сега усещам и в краката , в единия по силно  . Следващия месец ще ходя  на консулт при др Кадър , все още несъм правила контролно изследване , минаха 3 седмици от последната инжекция .
Споделете дали сте имали подобни или други усещания ..

# 680
  • Мнения: 11 844
Аз съм споделяла и преди, че аз също имах мравучкане в краката и то доста сериозно, не знайеки какво е ходих по невролози казаха радикулит тъпкаха ме с нестероидни противовъзпалителни, физиотерапия и ми изписаха типичната за подобни проблеми - Милгама Н и след едномесечен прием въпреки, че там формата не е добра (цианкобаламин) но пък дозата е стабилна усетих подобрение. Тогава всъщност се замислих дали нямам дефицит на вит.В12 и започнах да чета по темата. Малко след това се развихри и кампанията с излизането на книгата тук и вече бях убедена, че е това....изследвах се и така.

# 681
  • Мнения: 490
Здравейте , имам питане към тези които да били с по задълбочена симптоматика . След започване на терапията имали ли сте някакъв дискомфорт ? При мен нещата се задълбочиха юли месец , с рязко прилошаване , световъртеж и задух . В последствие отвращение от храна , безсъние , безсилие за елементарни неща . Естествено всички доктори ми повтаряха че всичко е на нервна основа . След денонощно ровене в интернет  стигнах до извода че имам б12 анемия , въпреки че при изследване в Рамус , резултата излезе 340  pg/ml .  Започнах подезични Natural factors и веднага усетих леко подобрение след прием 2 седмици . След което измолих хематоложката да ми изпише инжекции , ръцете ми изтръпваха страшно много ..
След първата инжекция станах друг човек . Започнах да бия по 2500 през ден , 5 ампули .После веднъж в седмицата . Стигнах до 12 инжекции . След като премина изтръпването , започна едно мравучкане във вените , първо на ръцете ,Сега усещам и в краката , в единия по силно  . Следващия месец ще ходя  на консулт при др Кадър , все още несъм правила контролно изследване , минаха 3 седмици от последната инжекция .
Споделете дали сте имали подобни или други усещания ..
Следя ви.И аз имам тези симптоми плюс куп още и понеже лекарите също казват,че било на нервна почва ,но аз съм убедена ,че си има здравословен проблем и не спирам да чета и да търся къде е ппроблема.И при мен всичко започна от края на юли и до ден днешен съм така зле всеки ден.Откриха ми някой стомашни проблеми.Правих и изследвания на щитовидни и полови хормони както и на витамини,защото и аз мислех,че може да е там проблема ,но и при мен Б12 е 301 pg ml.Почти дефицит,но пак не вярвам толкова зле да ме кара да се чувствам това нещо не е толкова голям дефицит а на границата.
Mibobo при вас колко беше резултата?

# 682
  • Пловдив
  • Мнения: 66
Здравейте, може ли да споделите за Варна и Стара Загора кои са лекарите, към които може да се обърнем спокойно за компетентно мнение  относно  недостиг на Б12? Имам познати, чиито симптоми  смятам, че са на недостиг.

# 683
  • Мнения: 11 844
........
Mibobo при вас колко беше резултата?

За първи път когато си открих дефицита В12 беше 187 pg/ml , а хомоцистеина ми 11.

Щитовидните добре ли ви излязоха? Проверено ли е желязото, вит.Д ?
А дефицита ви не е малък, възможно е да не се чувствате добре при такъв резултат, под 400 си е дефицит, под 200 вече започват и неврологични сиптоми и увреди.

# 684
  • Мнения: 490
........
Mibobo при вас колко беше резултата?

За първи път когато си открих дефицита В12 беше 187 pg/ml , а хомоцистеина ми 11.

Щитовидните добре ли ви излязоха? Проверено ли е желязото, вит.Д ?
А дефицита ви не е малък, възможно е да не се чувствате добре при такъв резултат, под 400 си е дефицит, под 200 вече започват и неврологични сиптоми и увреди.
Е чак толкова зле ли да се чувствам съмнява ме!Хомоцистеин не съм изследвала той за какво е?Желязо,магнезии ,вит д уж добре и фолиевата киселина е под нормата.Щитовидните и аз незнам последните само личния ги видя ендокринолог не е защото аз реших сама да си ги пусна всичките.понеже те ми пускат все само тсх и т4 казват,че са добре ,но на мен ми е странно че тсх все пада на долу и е на долна граница

# 685
  • Мнения: 11 844
Значи най-вероятно сте с хиперфункция, нормално е да имате такива симптоми. Ако искате напишете какви са стойностите на хормоните.

Относно хомоцистеина чрез неко се доказва дефицит и се вижда колко сериозен е той. При дефицит на B12 и фолиева киселина, хомоцистеинът се повишава, това е опасно защото се  уврежда централната нервна система и сърцето. Ето тук e добре обяснено

# 686
  • Мнения: 54 459
Аз пък нямах никакви оплаквания. С резултат 118,3. Желязо и магнезий са в норма. Сега ще пусна и вит.Д.
Обаче откакто започнах подезичния, започна да ме боли кръста, имам ДХ. Rolling Eyes А уж го изписват за лечение на такива проблеми. Милгама съм пила много пъти. В комплекс също.

# 687
  • Мнения: 490
Края на юли месец тсх беше 0,900 при норма от 0,350-4,940; края на август беше 0,659 при норма 0,350-4,940 а фт4 1,00 при норма 0,700-1,480 ; и на 20 септември последното изследване беше 0,530 при норма0,350-4,940 фт4 0,940 при норма0,700-1,480 фт3 2,350 при норма 1,880-3,180 ТАТ 4,30 при норма <4,11 и МАТ 0,71 при норма <5,61

# 688
  • Мнения: 11 844
Края на юли месец тсх беше 0,900 при норма от 0,350-4,940; края на август беше 0,659 при норма 0,350-4,940 а фт4 1,00 при норма 0,700-1,480 ; и на 20 септември последното изследване беше 0,530 при норма0,350-4,940 фт4 0,940 при норма0,700-1,480 фт3 2,350 при норма 1,880-3,180 ТАТ 4,30 при норма <4,11 и МАТ 0,71 при норма <5,61

Да, ТСХ е нисичко  Thinking , но Т4 (хормона който жлезата произвежда) е добре, както и Т3 (Т4 се трансформира в Т3 и тялото ползва него) си е в средата на границата. ТСХ е хормон на хипофизата, така че понякога зависи от нея, пролактин изследван ли е?
Относно антителата, ТАТ е завишен, малко е над границата дано е лаб.грешка, но ако не е това сочи автоимунен процес т.е. Хашимото. Общо взето съвета ми е да стигнете до ендокринолог  Peace . Проверете си също глюкоза и  инсулин на гладно.


DeVa® наистина ли мислиш, че от В12 те боли кръст  newsm78

# 689
  • Мнения: 490
Ох направо незнам вече къде са търся проблема ами то възможно ли е хипер и хашимото,много странно вървят нещата  да изследван е пролактин 6,44 при норма 5,18-26,53.И аз видях ,че е леко завишен ТАТ ,но се надявах да не е проблем

Общи условия

Активация на акаунт