Да оставиш приятел сам в дискотека - редно ли е

  • 10 779
  • 114
  •   1
Отговори
  • Мнения: 485
Здравейте!

Наясно съм, че заглавието на темата ми е доста тъпо, може би и самата тема, но ми е любопитно да видя и други мнения, тъй че казусът е следният - отивате компания на дискотека, като един-двама души от компанията се явяват организатори и трескаво набират хора за въпросното събитие, за да сте по-голяма група. Обаче в един момент един от компанията решава да си ходи и поради ефекта на стадото, и останалите го следват. Всички без едно момиче, на което му е лошо и даже си е седнало, съответно не може да си тръгне с тях. На мацката й е видимо лошо, пияна е и си личи, и не дава вид да се кефи и затова да остава. При това положение редно ли е всички - и момчета, и момичета, да я оставят съвсем сама в дискотеката? В конкретния случай, който описвам, става точно това - момичето е оставено съвсем само, без дори някой след това да се позаинтересува прибрала ли се е, жива ли е, и от десетина души компания първоначално, после няма абсолютно никого, който да й помогне. Хората от компанията не са си близки, но на мен това ми се струва елементарна човещина и някакъв етикет на общуване. Никой на никого не е длъжен, а и ако на някого му е хубаво и иска да остане още, защо не, но случаят е друг.

Моето мнение е ясно - дори да не съм близка с всички от компанията, когато аз организирам излизане, чувствам отговорност към всички хора от компанията, включително приятели на приятели и т.н., особено към тези, които аз съм поканила. Не оставям никого сам, освен ако той изрично не го пожелае, и дори тогава след това с обаждане или СМС се интересувам от състоянието му, нуждае ли се от нещо и благополучно ли се е прибрал. В конкретния случай, който описвам, за щастие не е имало инциденти, момичето си е постояло на сепарето и като се е освестило се е прибрало само, но да оставиш съвсем сам човек, и то жена, в дискотека, не ми се вижда редно. Да уточня, че преди да си тръгнат, мацката не е правила циркове и мизерии или да се кара с някого, за да я зарежат, просто си танцува, а като вижда, че й става лошо, си сяда, за да не се излага допълнително. Онези просто си тръгват, защото им е дотъпяло, а момичето не им е казало изрично, че се чувства зле, но тези неща се виждат, а и пак казвам, дори и да не е казала изрично, дори и да не й е лошо, според мен не е редно като си отишъл някъде с някого да го оставиш сам и след това дори да не се поинтересуваш какво е станало.

Може и да не съм права, затова и питам вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 2 204
Според мен не е редно истинския кавалер да оставя пияна мацка, сама в дискотеката. Едно време като бях по-млад и все още ходех по дискотеки, винаги съм предпочитал да си тръгна от дискотеката с най-пияната мацка от компанията - после в квартирата на тавана, ставаха незабравими изпълнения. Еххх спомени, спомени.....Старите хора не случайно са казали "Пияна жена-весел креват".

# 2
  • Мнения: 3 703
Според мен не е редно истинския кавалер да оставя пияна мацка, сама в дискотеката. Едно време като бях по-млад и все още ходех по дискотеки, винаги съм предпочитал да си тръгна от дискотеката с най-пияната мацка от компанията - после в квартирата на тавана, ставаха незабравими изпълнения. Еххх спомени, спомени.....Старите хора не случайно са казали "Пияна жена-весел креват".
Страхувам се, че не разбра смисъла на темата. Изобщо не става дума за секс, а за елементарно човешко уважение.
Към авторката: Не, не е нормално това, което се е случило, когато се излиза в компания, трябва и в заведението да бъдат компания и да не се изоставят, освен ако някой от тях не е изявил изрично такова желание.

# 3
  • Мнения: 2 375
Момичето да мисли малко с главата си с кого излиза.

# 4
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Авторке, а ти какво направи?

# 5
  • Мнения: 485
Нищо не съм направила, защото аз бях въпросното момиче. Не исках да го представям като лично жалване, освен това не се гордея с това, че не прецених колко да пия, за това сама съм си виновна. Но ми стана доста обидно и гадно, че всички се изнизаха така. Наистина по едно време имах чувството, че ще умра, а бях съвсем сама и нямаше кого да помоля за помощ, просто не бях в състояние. Аз не обичам да се оплаквам и затова не бях споделила, че ми е зле, но и да не ми беше, пак не ми се струва ОК да ме оставят сама.
Също ми направи впечатление, че имаше хора в заведението, които забелязаха, че съм сама и не ми е добре, но никой не дойде да пита как съм и има ли нещо, дори сервитьорката, която прелиташе край сепарето. Аз не съм и очаквала де, но това, което ме фрапира е, че като се освестих и се приготвих да си ходя, един мъж от задната маса ми предложи още пиене - тоест когато е за помощ желаещи няма, но такива, които искат да те вкарат още по-дълбоко във филма и да ти гледат сеира - бол.
Естествено, никой не е длъжен да ме пази, аз си научих урока и друг път ще внимавам повече какво и колко пия, но цялата ситуация беше доста гадна и за пореден път се уверявам, че не мога да разчитам на никого.

# 6
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Съжалявам за това, което ти се е случило. Все пак, по какъв случай си отишла на дискотека с тези хора? Нямаше ли сред тях твои приятели?
Никой ли не забеляза, че оставаш съвсем сама, при това в недобро състояние?
Не знам какво да кажа, не е нормално това.

# 7
  • Мнения: 3 031
Надявам се, че нямаш приятели измежду тези хора.

# 8
  • Мнения: 485
Покани ме колежка от университета, с нея бях. Не знам дали са си дали сметка колко точно ми е зле, допреди да тръгнат бях ОК, но със сигурност видяха, че оставам съвсем сама. Най-малкото другото момиче, което беше с нас, се върна да ми даде телефона ми, защото погрешка го била прибрала... Върна се, връчи ми го и замина, по това време аз вече си бях седнала и едва гледах, и бях съвсем сама на цялото сепаре, тъй че е забелязала. Добре поне, че се сети да ми върне телефона, защото без него съвсем не знам какво щях да правя... Те много бързо се изнесоха всички вкупом, аз не очаквах, мислех, че си тръгва само въпросната колежка, а то и останалите я последваха, и докато мигна бях останала сама.

# 9
  • Мнения: 19 128
Много ми е странно това организирано ходене на дискотека в голяма компания. За пръв път чувам, че без повод  (примерно сте се събрали за годишнина и оттам сте решили да продължите купона в дискотека) се прави подобно нещо. А колкото са повече хората в групата, толкова компанията е тълпа.

Иначе, аз не бих отишла и сама, не от страх, че не мога да се контролирам колко ще изпия, а по-скоро от страх да се прибера сама или че някой може да ми досажда, а аз сама да не мога да направя нищо. Сам човек, особено жена, си е лесна плячка за всякакви хора с недобри намерения. А и личното ми усещане е, че не мога да се забавлявам сама в дискотека. Някои хора могат, виждала съм такива, които видимо са сами.

Но не бих отишла и с компания, която не ми е съвсем компания, а просто някакво сборище от хора, и няма дори един по-близък човек, на когото мога да разчитам, ако ми се наложи някаква подкрепа. Станалото - станало, занапред по-добре наблегни на факта с какви хора отиваш на дискотека, гледай да не е голяма компания. 2-6 човека според мен е добре - нито си сам, нито сте прекалено много.

# 10
  • Мнения: 94
Ами тези хора явно не са ти толкова добри приятели. И въпреки, че не обичаш да се оплакваш - започни да го правиш когато ти е лошо. Здравето е най-важното! Хич да не ти пука, че разваляш рахата на някой. Ако ти е много зле по-добре да кажеш, често хората когато някой видно се чувства зле, но мълчи и чака те да се досетят се правят, че не забелязват, типична човешка черта, както много извръщат поглед и се правят, че не забелязват бедни, гладни, болни и т.н. по улицата. От животните имаме такъв инстинкт останал да усещаме че на някой му има нещо и да страним от него. Разбира се, много го преодоляват и искат да помогнат, но много хора в днешно време станаха по-първични, има малко деградация в това отношение. Например кокошките като усетят, че някоя е болна могат да я изкълвят, ние хората не нападаме обикновено по-слабите или тези с проблем, но много от нас ги избягват. Но ти си в пълното си право да поискаш и изискаш помощ ако ти е лошо! Не е хубаво да се оплакваш като черна станция от политика и други такива дребнави неща, но точно ако ти е лошо НЕ е редно да мълчиш.

# 11
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Като те е поканила тази колежка, как така, в един момент, става и си заминава, без да те покани с тях или най- малкото да се поинтересува как ще се прибереш?
На твое място аз не бих контактувала повече с тази колежка и не бих ходила на дискотека с група бегло познти хора. Винаги подбирай приятелите си и ги преценявай в подобни ситуации.

# 12
  • Мнения: 94
Според мен не е редно истинския кавалер да оставя пияна мацка, сама в дискотеката. Едно време като бях по-млад и все още ходех по дискотеки, винаги съм предпочитал да си тръгна от дискотеката с най-пияната мацка от компанията - после в квартирата на тавана, ставаха незабравими изпълнения. Еххх спомени, спомени.....Старите хора не случайно са казали "Пияна жена-весел креват".
Страхувам се, че не разбра смисъла на темата. Изобщо не става дума за секс, а за елементарно човешко уважение.
Е той да се похвали човекът как се е възползвал от пияни мацки. Simple Smile Което си бие малко на перверзия, ако не и на изнасилване дори. За такова нещо в американски форум да е баннат. Предпочитал е най-пияната защото явно само тя не е била на себе си явно...

Последна редакция: нд, 20 май 2018, 19:10 от mechas

# 13
  • Мнения: 485
По принцип при нас така се прави - събира се група и тогава се ходи на дискотека. Когато няма достатъчно желаещи да дойдат, обикновено "организаторът", тоест този, който агитира хора да се присъединят към компанията, отменя събитието, защото с толкова малко хора нямало смисъл, нямало да се получи и т.н.... Логиката им е, че с повече хора било по-весело, с двама-трима не било забавно. Затова и звънят на близки и далечни познати да дойдат, за да сме повече.
Аз уж бях с тази моя колежка, ако не познавах никого, нямаше да се навия да отида. Не очаквах от нея да ме зареже така. Както и да е, здраве да е. За щастие нищо лошо не се случи, аз през цялото време си стисках чантата, случайно да не дойде някой да ме обере, докато дремя. Grinning

# 14
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
На мухльовците само пияни жени им връзват. Те затова на такива налитат. Това си е направо престъпно деяние, да се възползваш от слабостта и липсата на адекватна преценка. Що за мъж ще си легне с жена, която в трезво състояние най- вероятно би го отрязала като кисела краставица?

# 15
  • Мнения: 19 128
Стига бе, да не става дума за някаква селска дискотека, където да няма други хора, че да сте нужни, за да я напълните? От години не съм ходила на дискотека, ама имам спомен, че винаги е имало много други хора, освен нашата компанийка, с които даже се е случвало да се запознаваме и да се забавляваме.

# 16
  • София
  • Мнения: 24 839
Покани ме колежка от университета, с нея бях. Не знам дали са си дали сметка колко точно ми е зле, допреди да тръгнат бях ОК, но със сигурност видяха, че оставам съвсем сама. Най-малкото другото момиче, което беше с нас, се върна да ми даде телефона ми, защото погрешка го била прибрала... Върна се, връчи ми го и замина, по това време аз вече си бях седнала и едва гледах, и бяхнапротив, всяка майка възпитава еднакво, но всяко дете е различно и реагира различно.
Когато кажат, че е " същия като мака си/ баща си, то не е защото
 съвсем сама на цялото сепаре, тъй че е забелязала. Добре поне, че се сети да ми върне телефона, защото без него съвсем не знам какво щях да правя... Те много бързо се изнесоха всички вкупом, аз не очаквах, мислех, че си тръгва само въпросната колежка, а то и останалите я последваха, и докато мигна бях останала сама.

Отстрани погледнато- отиваш с колежка, а другите не ги познаваш.
Напиваш се, колежката си тръгва, а ти не искаш да ѝ кажеш, че ти е лошо.
Другите дали са забелязали, не се наемам да гадая, след като в онази лудница всички пият, а и ти не си направила някакъв контакт с тях- пиеш и си танцуваш сама.

Разбира се, че не извинявам колежката ти, освен ако и тя се е отрязала, но е имала 1- 2 будни клетки че да си тръгне навреме.
Разбира се, че по принцип не оневинявам никого от групата, но като излизаш с непознати всичко можеш да очакваш, за съжаление.

# 17
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Никога не съм си падала по такъв тип меропрития, излизания с голяма група хора. Обикновено такива сбирки носят само главоболия и неприятности, а и интриги.
Няма как толкова много хора да са на една вълна, на едно мнение, с еднакъв вкус.
 100 пъти по- добре бих си изкара с 1-2 близки приятелки.

# 18
  • Мнения: 11 505
Аз ще се изкажа като баба ти. Никой никому не е длъжен еле па в така разказаната ситуация. Излизаш с хора, които не познаваш. Напиваш се. Защо очакваш някой друг да има глава на раменете си вместо теб? Защо очакваш непознати хора да се грижат за теб? Изпада се в някакви мелодрами, а самата ситуация е нелепа и безотговорната си ти. Simple Smile

# 19
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Кики, права си и ти, но младостта често бива неразумна. Нека това да й е за урок и повече да не излиза нощем без близък приятел, а също да преценява и чашките Simple Smile

# 20
  • Мнения: 485
Става въпрос за доста оборотни заведения, които винаги са пълни. Не знам каква точно е логиката, аз се чувствам добре и като сме само двете с някоя приятелка, дори тогава ми е по-хубаво.
абсурТ, да, така е, добре си уловила нещата. Аз съм си виновна в случая, изобщо не бива да стигам до такова състояние на безпомощност, но не мислех, че ще стане така. Ако изобщо ходя друг път, ще знам да внимавам повече.
Също съм съгласна, че подобни сбирки са повод за интриги и клюки. Може колежката да си е казала: Абе какво ще се занимавам с тая пияната, въпреки че с нищо не съм й пречила и не съм правила нещо нередно. Сигурна съм, че ще бъда обсъждана, ама станалото - станало.
Кики.мора, аз не очаквам някой да се грижи за мен, но се чудя дали е нещо нормално да оставиш само момиче в дискотека, дори и да не е пила и да изглежда добре. Дали по принцип се прави така или аз се впрягам твърде много.

# 21
  • Мнения: 3 031
Радвай се, че не са те оставили сама да оправяш сметката.

# 22
  • Мнения: 11 505
Кики, права си и ти, но младостта често бива неразумна. Нека това да й е за урок и повече да не излиза нощем без близък приятел, а също да преценява и чашките Simple Smile

Ясно е това, ВикЕ, въпросът е да се натърти на факта, че не бива да очакваш съпричастност от хора, които не познаваш, а дори и да си с приятели пак отговорността за това колко пиеш е искрено и лично твоя.

# 23
  • Мнения: 485
А, да, не се бях сетила и за такъв вариант със сметката. Simple Smile Поне това не стана, преди да тръгнат оправиха сметката, като колежката, въпреки че не ме пита как смятам да се прибера, не забрави да ми каже колко пари да оставя. Grinning

# 24
  • Мнения: 11 505
Кики.мора, аз не очаквам някой да се грижи за мен, но се чудя дали е нещо нормално да оставиш само момиче в дискотека, дори и да не е пила и да изглежда добре. Дали по принцип се прави така или аз се впрягам твърде много.

А, явно за не съм те разбрала. WinkСтори ми се, че се възмущаваш как може да те оставят сама, след като си била видимо пияна и безпомощна. Оттеглям се от повече дискусии. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 485
Да, аз и от това се възмущавам, естествено. Но въпросът ми беше по-скоро дали по принцип е редно компанията да замине и да зареже някого сам, без значение пиян ли е или не. То нали затова се ходи с компания, а не сам, за да има кой да ти помогне, ако изпаднеш в беда. Иначе мога и сама да си ходя на дискотека, разлика няма да има.

# 26
  • Мнения: 3 031
Следващия път отиди не с компания непознати, а с приятели Peace
И се радвай, че нищо лошо не се е случило. Да ти е за урок малко случката, с най-добри чувства ти го казвам.

# 27
  • Мнения: 2 204
Кики.мора, аз не очаквам някой да се грижи за мен, но се чудя дали е нещо нормално да оставиш само момиче в дискотека, дори и да не е пила и да изглежда добре. Дали по принцип се прави така или аз се впрягам твърде много.
Пак ти казвам - не е редно изобщо. Едно време никога не оставяхме пияни момичета сами в дискотеката. Има голяма опасност някой друг да се възползва от тях. Затова си ги прибирахме с нас.
Няма истински мъже вече, няма кавалери. Много е долно да оставиш пияно момиче само в дискотеката. Никакви мъже не са това днешните. Мухльовци и джендъри, това е.

# 28
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Не можеш да очакваш кой знае какво от група подпийнали младежи, които дори не те познават. Спри да ходиш по подонби купони и повече няма да ти се случват такива неща.

# 29
  • Мнения: 485
Аз съм разочарована основно от колежката ми. На 8ми декември приятелят й беше дошъл да я вземе с кола и аз я придружих до колата, за да се уверя, че се качва и всичко е наред. Преди малко й звъннах по друг повод, но споменах, че снощи ми е станало доста лошо, а тя отвърна укорително Да, видях. Изобщо не попита как точно съм се прибрала, абсолютно нищо нередно не вижда в създалата се ситуация. За нейната липса на отношение ми е болно, все пак всеки ден се виждаме в университета, другите не ме интересуват и не очаквам нищо от тях.

# 30
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Не виждам защо трябва да ти е болно заради такава личност. Продтлжаваш си напред с едно наум.

# 31
  • София
  • Мнения: 28 752
Предполагам, че и тяхната преценка не е била съвсем трезва.
Питали ли са те дали искаш да си тръгваш с тях?

# 32
  • Мнения: 485
Не, не са ме питали, или поне нямам такъв спомен. Мен ме учуди реакцията на колежката ми, след като се чухме - пълно безразличие. Мен би ме глождило, ако оставя някого сам на такова място, бих се тревожила, но хората са различни.

# 33
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз я придружих до колата, за да се уверя, че се качва и всичко е наред

недей пренася твоите морални схващания върху другите. ще си спестиш много ядове.
това, че ти действаш така, не означава, че и другите биха направили същото. Peace
няма как да накараш хората да направят това, което за теб е саморазбиращо се. Peace
поне трябва да го вербализираш, въпреки всичко няма как да ги принудиш.

в момента те боли, защото осъзнаваш, че ти не си им важна - оставили са те.
дали ще го отричаш или ще го приемеш си е твоя работа.
както и дали ще научиш нещо от цялата ситуация.
както аз не мога да те накарам да си вземеш поука от тази ситуация, така и ти не можеш да накараш някой от тази компания да си промени поведението в подобна ситуация. Peace
това се нарича свободна воля - всеки взима решение само за себе си.
какво ние мислим по въпроса, също няма значение. защото е важно какво ТИ мислиш по въпроса.
и то е важно за ТЕБ, не за нас. Peace

ако сега ще намесиш Доброто и как трябва да помагаме на ближния: на мен ми се е случвало няколко пъти да съм в безпомощно състояние (не поради алкохол, а ми призлява) и ако никой не ми обърне внимание, независимо колко съм зле, то заговарям някого. дори само "помощ" да кажа, това стига.
така няма объркване в комуникацията.
защото понякога ми е зле и искам да бъда оставена сама.
аз бих се възмутила, ако моля многократно за помощ и всички отвръщат глава  Peace
с възрастта станах дебелокожа и си научих уроците.

случвало ми се е в младежките години да ходя да търся някого, за да се уверя, че е добре и накрая след няколко часа като я намерих, тя ми се изсмя.
случвало ми се е да подмина някого, който е паднал на земята, защото грешно съм преценила колко е в нужда.
и с двата случая ми беше гадно.
но това засяга само мен, аз трябва да се справя с тези мисли и аз трябваше да науча тези уроци.

ако никой от тази компания не се замисля какво е направил през тази нощ, то и ти трябва да спреш си хабиш мислите за тях - просто те не го заслужават!
в този случай е важен урока, който си получила. Peace

# 34
  • Мнения: 485
аз я придружих до колата, за да се уверя, че се качва и всичко е наред

недей пренася твоите морални схващания върху другите. ще си спестиш много ядове.
това, че ти действаш така, не означава, че и другите биха направили същото. Peace
няма как да накараш хората да направят това, което за теб е саморазбиращо се. Peace
поне трябва да го вербализираш, въпреки всичко няма как да ги принудиш.

в момента те боли, защото осъзнаваш, че ти не си им важна - оставили са те.
дали ще го отричаш или ще го приемеш си е твоя работа.
както и дали ще научиш нещо от цялата ситуация.
както аз не мога да те накарам да си вземеш поука от тази ситуация, така и ти не можеш да накараш някой от тази компания да си промени поведението в подобна ситуация. Peace
това се нарича свободна воля - всеки взима решение само за себе си.
какво ние мислим по въпроса, също няма значение. защото е важно какво ТИ мислиш по въпроса.
и то е важно за ТЕБ, не за нас. Peace

ако сега ще намесиш Доброто и как трябва да помагаме на ближния: на мен ми се е случвало няколко пъти да съм в безпомощно състояние (не поради алкохол, а ми призлява) и ако никой не ми обърне внимание, независимо колко съм зле, то заговарям някого. дори само "помощ" да кажа, това стига.
така няма объркване в комуникацията.
защото понякога ми е зле и искам да бъда оставена сама.
аз бих се възмутила, ако моля многократно за помощ и всички отвръщат глава  Peace
с възрастта станах дебелокожа и си научих уроците.

случвало ми се е в младежките години да ходя да търся някого, за да се уверя, че е добре и накрая след няколко часа като я намерих, тя ми се изсмя.
случвало ми се е да подмина някого, който е паднал на земята, защото грешно съм преценила колко е в нужда.
и с двата случая ми беше гадно.
но това засяга само мен, аз трябва да се справя с тези мисли и аз трябваше да науча тези уроци.

ако никой от тази компания не се замисля какво е направил през тази нощ, то и ти трябва да спреш си хабиш мислите за тях - просто те не го заслужават!
в този случай е важен урока, който си получила. Peace

Много хубаво мнение, благодаря ти! Simple Smile

# 35
  • Мнения: 3 186
Аз ще се изкажа като баба ти. Никой никому не е длъжен еле па в така разказаната ситуация. Излизаш с хора, които не познаваш. Напиваш се. Защо очакваш някой друг да има глава на раменете си вместо теб? Защо очакваш непознати хора да се грижат за теб? Изпада се в някакви мелодрами, а самата ситуация е нелепа и безотговорната си ти. Simple Smile

Щях да коментирам ситуацията в дискотеката като недоразумение (никой изобщо не е разбрал, че на момичето му е лошо и под влияние на алкохола са се подвели по тълпата, без да се замислят особено за останалите), но този коментар ми направи впечатление.

Как така никой на никого не е длъжен?!  Shocked

Преди време на баща ми (с диабет) явно му е става лошо и е пада на излизане от метрото в голямата тълпа след работно време (ок. 17ч.). Никой не се спира, да набере Бърза помощ, да извика полицай или да попита най-малкото "Добре ли сте?".

Не е нито нормално, нито човешко подобно поведение. Авторката не е в грешка, а дано приятелите ѝ са били сериозно подпийнали, защото нищо друго не ги извинява.

# 36
  • Мнения: 11 505
tainichka, за мен не е коректно да използвате мой пост, който коментира конкретна ситуация, в която "жертвата" е прекалила с алкохол, в следствие на което не се е чувствала добре, с Вашия баща. Ситуациите са коренно различни. Simple Smile

# 37
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076


Преди време на баща ми (с диабет) явно му е става лошо и е пада на излизане от метрото в голямата тълпа след работно време (ок. 17ч.). Никой не се спира, да набере Бърза помощ, да извика полицай или да попита най-малкото "Добре ли сте?".

Не е нито нормално, нито човешко подобно поведение.

скривам го след поста на Kiki.mora, макар понякога да не се знае кой е болен, кой пиян  Peace
пиян или болен, който търси помощ, трябва и да я получи. според мен.
викането на Бърза помощ също е помощ...

Скрит текст:
доказано е с екперименти, че когато се случи подобно нещо на оживено обществено място, то всеки изхожда от мисълта, че все някой ангажиран ще извика бърза помощ.
обикновено, обаче това не се случва и затова е нужно някой да бъде лично заговорен.
тогава не е толкова лесно да пренебрегне факта, че някой се нуждае от помощ.

аз много добре разбирам, че може би баща ти не е можел да говори с този момент, както споменах и на мен ми се е случвало, но уви това е част от стадния инстинкт... Tired
всичко друго е възпитание.

незнам как е положението точно в България, но в Германия има нарастваща тенденция при тежки произшествия на магистралата или някъде другаде, не само да не се вика бърза помощ, ами да се заснема видео и да се пуска в соц. медии Sick и то ва не е само сред младите хора. дърти също съм виждала да снимат.
ситуацията наскоро ескалира дотолкова, че при тежка катастрофа на магистрала с 4 ленти, колите не само, че не правят пътека за пожарната и бърза помощ, а дори им препречват пътя и ги псуват, та се е наложило 800м. да носят тежко оборудване, за да достигнат до ранените...  Sick
добре, че един от пожарникарите минал и заснел всички "герои" и предаде данните на полицията.

# 38
  • Мнения: 11 505
скривам го след поста на Kiki.mora, макар понякога да не се знае кой е болен, кой пиян  Peace
пиян или болен, който търси помощ, трябва и да я получи. според мен.

В конкретния случай е малко вероятно в нощен клуб да има съмнение дали си пиян или болен. Съгласна съм, че който търси помощ следва да получи такава.

# 39
  • Мнения: 485
Да, да ти е лошо, тъй като си прекалил с алкохола, е различно от това да ти прилошее поради болест, но да оставиш само пияно момиче в дискотека също не ми се вижда много ОК. Отишъл си с този човек, не сте се засекли случайно там, не е редно да го оставиш на произвола, без да се поинтересуваш, независимо че той самият се е докарал до това състояние и сам си е виновен. След това ако искаш го заклейми и не общувай с такъв човек, чието поведение не ти харесва, но на момента постъпи човешки и му помогни. Аз по принцип рядко пия и излизам по заведения, затова и нямам голям опит в тези неща. Но както казаха по-горе, явно е, че на тази колежка не съм й важна, и според мен щеше да й е все така безразлично и ако нещо ми се беше случило. Тя всъщност дори не ме попита какво съм правила, след като си тръгна, и как съм успяла да се прибера, наистина й е все тая. Вече ще си знам.

# 40
  • София
  • Мнения: 28 752
Защо очакваш друг да носи основната отговорност за твоя избор?

# 41
  • Мнения: 101
Ще ти разкажа какво надробих аз преди много години.  Още ме е срам и съм изтикала случката в едно далечно ъгълче на съзнанието ми.
По мое врвме беше модерно ходенето на кръчма. Близка моя приятелка ( бяхме и в същия курс и в едно общежитие)  се забиваше с някаква мутра. Всъщност нямаше никакви сериозни намерения, просто искаше да си вдигне малко самочувствието , 2-3 пъти на кафе и после злополучната кръчма ( собственост на въпросната мутра).
Та поканена е тя и ни взима за "подкрепа " мен и още 2-3 моми. Сядаме,хапваме, пийваме.... И аз се насвиних. Отрязах се безпамено. Помня как седях и кърках, после отидох до тоалетна с момичетата.... После се събудих в леглото си, оповръщана. Съквартирантката ми разказа,как мутрите ме вкарали като труп вътре,съпроводени от приятелките ми. Направо не повярвах.  След малко се появиха и момичетата. Сърдити. Възмутени. Засрамени заради мен. Казаха,че било ужасно. Демонстрирайки ориенталски танци съм паднала върху барабаните на циганския оркестър. Нямам абсолютно никакъв спомен и по- добре.
Никога повече не се сдобрихме. Но и повече не близнах алкохол.
В началото не разбирах какво толкова ми се сърдят. Мислех, че преувеличават. Но във всеки случай съм им страшно благодарна, че не са ме изоставили.
Както казах, след този случай момичето каза,че не желае да контактува повече с мен. Заболя ме, въпреки вината ми.
10 години по- късно я намерих във ФБ, тя каза,че страшно се радва, но не можахме да възстановим прекъсната връзка.


Уф,много дълго стана. Твоя случай е по- различен. Бъди внимателна и подбирай компанията си!

Последна редакция: нд, 20 май 2018, 23:11 от anastasia2707

# 42
  • Мнения: 8 919
Авторке, радвай се, че нищо по-лошо не ти се е случило в онази нощ. Спри или ограничи пиенето и си намери по-сериозна компания. Късмет!

Грозна е тяхната постъпка, няма спор.

# 43
  • Мнения: 3 186
Аз по принцип рядко пия и излизам по заведения, затова и нямам голям опит в тези неща. Но както казаха по-горе, явно е, че на тази колежка не съм й важна, и според мен щеше да й е все така безразлично и ако нещо ми се беше случило. Тя всъщност дори не ме попита какво съм правила, след като си тръгна, и как съм успяла да се прибера, наистина й е все тая. Вече ще си знам.

Аз пък от горните постове, и не само, разбрах, че не са прави нито приятелите ти, нито ти, заради повечкото алкохол.

# 44
  • Мнения: 10 996
Това е било урок за теб. Повече не се напивай никога. Най-добре не пий изобщо.
Не е редно да те оставят, но хората са егоисти и мислят само за себе си. Така, че бъди готова за такъв изход винаги.
Радвам се, че не ти се е случило нищо лошо. Не го мисли повече. Това е жизнен опит.

# 45
  • Мнения: 11 400
Когато и на човек не му е добре не чака другите да го забележат, да го питат и да го обгрижват. Казва си на най-близкия, че не му е добре и има нужда от едикакво си.

В компания, която не те познава добре няма как да знаят, че ти е зле или си прекалила с пиенето.

Изпадали сме с аналогична ситуация, в която едва не ни набиха заради дама с подобно поведение. Излезе с нашата компания /уж с едното момче/. Напи се, танци, мятанки, запознанства, отиде с чашката си на друга маса, а дрехата и чантата и при нас - ами никой не я е спирал не сме и настойници, но като си тръгвахме нейния първоначален кавалер отиде да говори с нея, за да я прибере в тях. Вижда, че е пияна като кирка и почти неадекватна и настоява да тръгне с него, но новата и компания пък го нападна за какъв се мислел, че я карал да си тръгва. Почти се стигна до бой. Накрая охраната нас ни изкара и нея си я оставиха - не искала да си ходи! Развали ни вечерта с неадекватнот си поведение и пълна липса на самоконтрол.
Та нещата никога не са едностранни - милото пийнало момиче и лошата безсърдечна компания.

# 46
  • София
  • Мнения: 28 752
Скрит текст:
Когато и на човек не му е добре не чака другите да го забележат, да го питат и да го обгрижват. Казва си на най-близкия, че не му е добре и има нужда от едикакво си.

В компания, която не те познава добре няма как да знаят, че ти е зле или си прекалила с пиенето.

Изпадали сме с аналогична ситуация, в която едва не ни набиха заради дама с подобно поведение. Излезе с нашата компания /уж с едното момче/. Напи се, танци, мятанки, запознанства, отиде с чашката си на друга маса, а дрехата и чантата и при нас - ами никой не я е спирал не сме и настойници, но като си тръгвахме нейния първоначален кавалер отиде да говори с нея, за да я прибере в тях. Вижда, че е пияна като кирка и почти неадекватна и настоява да тръгне с него, но новата и компания пък го нападна за какъв се мислел, че я карал да си тръгва. Почти се стигна до бой. Накрая охраната нас ни изкара и нея си я оставиха - не искала да си ходи! Развали ни вечерта с неадекватнот си поведение и пълна липса на самоконтрол.
Та нещата никога не са едностранни - милото пийнало момиче и лошата безсърдечна компания.
Абсолютно!

П.П. Тази вечер ми върви на теми "аз – добрата, онези – лошите".

# 47
  • Мнения: 485
Ами не, не мисля, че нещата са аналогични - аз такива мизерии не съм правила, просто си танцувах, а като усетих, че ми става лошо, седнах. Мисля, че в горната ситуация момчето е постъпило добре, като е отишло да предупреди, че тръгвате, но след като момичето е отказало, не е трябвало да настоява. При мен не стана така, а и аз не си бях намерила друга компания, а останах съвсем сама. Щеше да е добре просто някой да ме придружи до такси, това е цялата помощ, която можеха да ми окажат. А за казването - на мен ми се зави свят и буквално мислех, че ще умра, хич не бях в състояние да дръпна някого, за да му кажа, че ми е зле, да не говорим с целия този шум в една дискотека. Така или иначе всички са видели, че не съм добре, днес колежката сама ми го каза.

Никъде не твърдя, че аз съм добрата, нося си вината, че нямах мярка и не спрях навреме. Интересуваше ме дали е нормално, когато отидеш на заведение с някого, просто да го зарежеш сам, независимо пиян ли е или не, за да знам и аз как да се държа, защото може би аз досаждам на хората, изпращайки ги поне до изхода и питайки ги след това прибрали ли са се благополучно.

# 48
  • София
  • Мнения: 17 850
Не съм чела отговорите, давам обяснение на първи пост.

Вече бих поради:
1. случвало ми се е да ме "навиват" да мръднем някъде по- далеч и после няколкото човека си тръгват кой от къде е. Едната дори беше в моята посока и викна провайдъра си, в нейния случай спонсора, да я закара и си измисли някакви причини да ме оставят ма майната си. Не съм била пияна, но ми беше доста неприятно, защото беше доста далечно и мрачно място в малките часове.

2. Аз, от друга страна, една позната, която си имаше доста по- близки приятелки в компанията, я съпроводих до вкъщи, защото беше мортос. Другите си отидоха в друго заведение, тя падна пред дискотеката. На другия ден, като изтрезня, почти се подигра.

Уточнявам, че това не са ми били близки хора, за близки все още бих и те биха, надявам се, но все пак сме били добри познати, излизащи чат пат. Но и при теб май не става дума за доста близки хора. Установих, че явно всеки е за себе си, а пияните парцали да си носят последствията.




# 49
  • Мнения: 6 970
Един много сериозен съвет: в компания от далечни познати и/или непознати изобщо не пий никакъв алкохол. Не знаеш какви са. Хора има всякакви. Даже в женска компания. Някой ще се възползва, трети ще ти сипе нещо в питието, четвърти - Х. Аз съм много доверчив човек по природа, ама доверчив не трябва да значи наивен. Кикимора е права - не можеш да очакваш доброта от хора, за които си никоя. Може да я проявят, може и да не я.

Що се отнася до вината - ако се абстрахирам от твоето участие, да, изключително грозна ми е такава постъпка. Аз не бих продължила отношенията си с такива хора. Колежката ти те ползва за пълнеж и евентуално някакви услуги, които може да търси от теб. Лек, вежлив игнор оттук нататък и толкова.

По това, което Пеперудата описва, тя не е разиграла спектакъл, достоен за Балшой театър, а просто се е замаяла и си е седнала. Повече от логично е да й викнат едно такси, ако съвсем няма как някой да я закара. После дали ще искат да са й приятелки е отделен въпрос, но да я зарежат сред някакви пияндурници в безпомощно състояние е много жалка постъпка.

Кечър, леко не пресолваш ли манджата? Пиян парцал от едно напиване, така като слушам май й е първото. Човешко е да сгрешиш. Не вярвам да се повтори случката. Такива неща обикновено ти остават като обеца на ухото.

# 50
  • София
  • Мнения: 17 592

По принцип е добра идея в клубове да се ходи с приятели, не с бегъл познат.
Аз лично не бих оставила който и да е от компанията, независимо дали съм го познавала преди това... но, общо взето, моето поведение в такива ситуации е по-скоро абнормално и свръхпротективно. И не, не е обичайното. В случая у момичето, с което си тръгнала, е заговорил инстинктът за самосъхранение. Отговорът на въпроса "струва ли си да рискувам себе си заради... (в случая - теб)" в повечето случаи е "да" само за близки хора. Очевидно ти не си такава в нейните очи. Бих ти препоръчала да се преосмислиш контактите си с нея. Също така и схемата "колкото повече, независимо дали се познават изобщо". Щото непознати в една дискотека можеш да очакваш да срещнеш на място. Не ти трябва да си носиш пясък на плажа - трябва ти човек / хора/ на които можеш да разчиташ - и които биха могли да разчитат на теб.

# 51
  • Мнения: 6 970

В случая у момичето, с което си тръгнала, е заговорил инстинктът за самосъхранение. Отговорът на въпроса "струва ли си да рискувам себе си заради... (в случая - теб)" в повечето случаи е "да" само за близки хора.

Аз не съм съгласна. Какво рискува? 5 лв бензин, ако е била с кола или няколко минути телефонен разговор да повика такси? Ако авторката се беше държала наистина неадекватно т.е да създаде предпоставка за побоища и скандали, разбирам инстинкта за самосъхранение, ама да си седи кротко в сепарето, а те да се изнижат си е простотия.

# 52
  • София
  • Мнения: 17 850
Не съм разбрала, че момичето е авторката. Което не променя дефиницията ми за пияно момиче, което не може да си стои на краката и не познава самоконтрол. И не може да върши нормални дейности само. Да си викне такси, да се преоблече и  т.н.
Винаги съм го намирала за доста жалка и отблъскваща гледка. Но крайността на настройката ми няма кой знае какво отношение към казуса.

Това с "да рискува себе си" какво ще рече Laughing. Нещо важно ли съм пропуснала в последващите уточнения? Трябвало е предполагаемата приятелка да си отреже крак, за да викне такси или да дари бъбрек?

# 53
  • Мнения: 6 970
Не съм разбрала, че момичето е авторката. Което не променя дефиницията ми за пияно момиче, което не може да си стои на краката и не познава самоконтрол. И не може да върши нормални дейности само. Да си викне такси, да се преоблече и  т.н.
Винаги съм го намирала за доста жалка и отблъскваща гледка. Но крайността на настройката ми няма кой знае какво отношение към казуса.

Това с "да рискува себе си" какво ще рече Laughing. Нещо важно ли съм пропуснала в последващите уточнения? Трябвало е предполагаемата приятелка да си отреже крак, за да викне такси или да дари бъбрек?
Съгласна съм с това, но не бих залепила такъв етикет при младо момиче, което очевидно съзнава, че е сгафило. Въобще... има разлика в ситуациите поне за мен. В училище веднъж една съученичка се насвятка много лошо, а нямаше как да си позволи отсъствие. Какви ли не хватки приложихме, за да я освестим и да я приведем в приличен вид. После повтори и тогава вече не ми беше мила, защото някакси се усети, че не си е извадила никакви изводи, а никой не е длъжен да е самарянин и през ден да се занимава с нея. Само че Пеперудата звучи доста афектирана от случилото се (щом дори пуска тема) и подозирам, че това ще е един от онези случаи, в които човека си взема поука.

# 54
  • Мнения: 485
Да, всъщност като се замисля, май дори ми направиха услуга, като не ми помогнаха. Иначе можеше да реша, че не е кой знае какво и че винаги ще има някого, който да ми спасява задника. След близо час и половина, прекаран като заложник в собственото ми тяло без възможност да мръдна и мечтаейки за леглото вкъщи, някак си преосмислих нещата и доста яко се стреснах. Вече наистина ще внимавам какво и колко пия, пък и в такива ситуации човек разбира каква е реалната стойност на приятелствата и познанствата му.

# 55
  • София
  • Мнения: 17 850
Гугъл, не си ме разбрала, етикетът беше във връзка с разказаното от мен, не конкретно към авторката. Там ставаше дума за системно пияна.
Както вече уточних, дори не бях разбрала, че става дума за нея.
Стори ми се, че хареса коментара ми, така че и тя явно не се е отъждествила и засегнала. Мнението ми си остава, разбира се, просто не бих се обърнала така към нея.

Авторке, нормално е да не оставиш човека, но доста хора вече го правят, защото "никой на никого не е длъжен, нали". Зависи от човека. Не е общовалидно. В интерес на истината момиче ме е проверявали дали съм се прибрала просто защото живея по- далеч от срещата ни. А също не ми е била близка приятелка. Има си хора и хора.

Само не ме кефи как се изживяваш леко като мъченица. На доста хора по света им е много тежко на главата, щото имат тумори в нея, а ти се жалваш, че от пиене. С уклон към трагичен романтизъм в лицето на заложника в собственото тяло и други подобни представяния на състоянието в предните ти постове.

# 56
  • София
  • Мнения: 17 592

В случая у момичето, с което си тръгнала, е заговорил инстинктът за самосъхранение. Отговорът на въпроса "струва ли си да рискувам себе си заради... (в случая - теб)" в повечето случаи е "да" само за близки хора.

Аз не съм съгласна. Какво рискува? 5 лв бензин, ако е била с кола или няколко минути телефонен разговор да повика такси? Ако авторката се беше държала наистина неадекватно т.е да създаде предпоставка за побоища и скандали, разбирам инстинкта за самосъхранение, ама да си седи кротко в сепарето, а те да се изнижат си е простотия.


Това с "да рискува себе си" какво ще рече Laughing. Нещо важно ли съм пропуснала в последващите уточнения? Трябвало е предполагаемата приятелка да си отреже крак, за да викне такси или да дари бъбрек?



Когато групата си тръгне, а тя остане, рискува да остане сама - или още по-зле, отговаряща за друга жена в неадекватно състояние. Както и да го погледнеш, трябва си смелост - а в последно време, уви, младежите не се възпитават по никой начин в такава.



Ако приемем, че авторката рискува нещо, оставайки сама, то момичето, което би останало само с нея рискува точно същото нещо, каквото и да е то.

# 57
  • София
  • Мнения: 17 850
Разбрах от къде изхождаш.
Не би ми хрумнало точно така да си представя нещата.

# 58
  • Мнения: 485
Описах усещането като "заложник в собственото си тяло", защото в дадения момент точно така се чувствах и изживяното доста ме травмира. Че има много по-сериозни проблеми и състояния е така, но тогава хич не ми хрумна да се успокоя с това, че някой има тумор в мозъка и аз съм по-добре от него. Благодарна съм, че нищо лошо не се случи и дори хванах лесно такси.
Иначе разбира се, че не съм се обидила. Аз пуснах темата, готова да прочета критики и да видя различни гледни точки. Не съм приела нещата лично, а и съм съгласна, че пияният човек е грозна гледка и не бива да се стига дотам. Simple Smile

Аз всъщност исках да се прибера с останалите, но не можах да го кажа. Не беше нужно някой да остава с мен вътре, а просто да ми помогнат да изляза, че освен всичко друго бях и на неудобни високи обувки, и да ме набутат в някое такси - става въпрос за Студентски град, където има куп наспрели таксита пред дискотеките, тъй че дори няма нужда да се вика. Пак добре, че сепарето беше точно до входа.

Както и да е, аз си извадих съответните изводи и поуки, човек се учи от грешките си. Благодаря на всички, които се включиха с коментари, полезно ми беше да видя всякакви мнения. Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 17 592
Разбрах от къде изхождаш.
Не би ми хрумнало точно така да си представя нещата.


Ми да, нали и другата също ще я зарежат. Просто не е читава компанията - доколкото може изобщо да се нарече компания.

# 60
  • София
  • Мнения: 17 850
И с високи токчета, горката Mr. Green.
Не казах да мислиш за туморите на хората, докато ти се върти светът, а да спестиш малко от драматизма, разказвайки тук. : )
Чак пък травма.

# 61
  • Мнения: 1 121
Почвам да подозирам, че спасителката в ръжта и испанската наденичка са един и същи човек. Една добра дума не съм прочел от тези двете независимо дали за мъж или жена отворили тема. Все напред с рогите, все те най-по-по. Комплекси ли са, какво, не знам.
Авторката - момиче, радвай се че си се отървала леко този път и по-предпазливо с алкохола следващия път. Гледай така да си постелеш, че да не се налага да разчиташ, ако ще и на близки приятели да е. Приятелството се запазва по-дълго, ако не се подлага постоянно на изпитания Wink

# 62
  • София
  • Мнения: 1 508
Разбира се, че не е нормално. Това идиотско безразличие на хората е изумително. Лошото е, че е толкова масово, че се превръща в обществена норма.

# 63
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Мисля, че вече прекалено много задълбавате и търсите под вола теле. Случката не предполага някакви дълбоки житейски разсъждания, авторката имаше конкретен въпрос и мисля, че получи своя отговор. Сега, да сравняваш подпийнало момиче с човек с тумор в мозъка е повече от нелепо. На много от нас ни се е случвало, в младежките си години да подпийне малко повече, а и друг е въпросът по тези заведения колко некачествен алкохол се предлага, който може да те отреже от раз, та не знам колко е нормално в такъв момент да си мислиш - гледай ме сега как се напих, пък горките хора с тумори страдат наистина.
Не мисля, че авторката се прави не жертва, не усещам никаква мелодрама. Мелодрамата я правят тези, които се хващат за всяка дума и се почват едни безкрайни дебати.

Последна редакция: пн, 21 май 2018, 10:14 от VickyTaylor

# 64
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Ти си се замаяла, тоест не си преценила колко и до кога да пиеш, те са си тръгнали без да се поинтересуват дали искаш да си ходиш с тях - не са преценили, че ти е зле или не можеш да прецениш, тоест грешки и от двете страни. Когато ми се пие, каня гости у нас или отивам при приятел, на когото имам доверие. Когато ми се танцува и дивее, не пия повече от едно, особено ако съм в група с познати, а не приятели. Железен принцип, така и си спестявам много усложения.
От друга страна, аз не бих оставила човек от компанията сам, ако изрично не е пожелал така. Но... това съм аз, не очаквам другите да действат по същия начин, както посочи една потребителка по-горе.

# 65
  • Мнения: 2 099
Понякога даже не е и необходимо да пиеш много. Писала съм и друг път за случка с мъжа ми. Аз изпих 150 г. водка, той също толкова. Аз съм човек, който много носи на алкохол. Нямам идея какъв е бил този, който ни сипаха, дали е бил смесван с нещо, но и двамата нямаме никакви спомени. Нищо. Не помня как съм се прибрала. Помня единствено как излизаме от бара и слизаме по стълбата. Той помни до момента в който слизаме от такси пред къщи.Събудихме се на другия ден в 4 следобяда с адско гадене и главоболие. Той с вързан мой чорап около врата. Без спомени.За мен е пълна подлост да оставиш видимо пиян човек сам и да си тръгнеш. Особено ако сте тръгнали уж приятелска компания.

Последна редакция: пн, 21 май 2018, 18:03 от Рибозом

# 66
  • Мнения: 11 400
Към авторката - явно си доста млада  Flutter Хубаво е да опознаеш степените си на подпийване и никога да не позволяваш да надхвърлиш степента, която позволява съответната ситyация. Това става с тренеровки в безопасна среда.
И не ме разбра правилно - не е редно да се остави който и да от компанията без изрично да каже, че се отлюспва. Закона на стадото!

Рибозом, не са ви напили, а са ви надрусали. Парите ви там ли бяха на сутринта? Мен така ме надрусаха и то с кока кола /в чужбина/. Държа на почти литър водка без да загубя съзнание, а за тогава имам над 12 часа бяло петно без капка алкохол да съм близнала.

Последна редакция: пн, 21 май 2018, 11:27 от the Дорис

# 67
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Рибозом, направо ме хвърли в оркестъра.
Напомни ми за "Последния ергенски запой".
Или са ви сложили нещо в чашите, или алкохола е бил от най- фалшивия.

# 68
  • Мнения: 6 970
И аз мисля, че са ви сипали нещо. Затова чашката винаги пред теб или в ръката ти.

# 69
  • Мнения: 18 572
Пеперудке, на мястото на колежката щях да те изръчкам да си ходиш, на мястото на останалите, които не са ти никакви, и аз щях да постъпя така. Не съм спасител на пияници и мразя да се разправям с такива. На приятел ще помогна, разбира се, но с непознат няма да се занимавам изобщо. Ти може и да си кротко пиянде, други са отвратителни. И това няма нищо общо с помощта, която бих оказала на паднал човек.

Вслушай се в съветите да не замръкваш в компании, събрани от кол и въже.

# 70
  • Мнения: 2 099
Ами ние сме танцуваща двойка. Няма как постоянно да са пред нас чашите.Мъжа ми носи  парите, носим около 100 лв. Решихме, че сме ги загубили, което си е напълно вероятно да се е случило. Аз нося само халка и часовник, понякога обеци. Колие не, понеже са ми скъпи и не ги нося на такива места. Не ми се е случвало друг път такова нещо. Пуснахме и жалба тогава, ама не помня вече къде. Беше преди 5-6 години, може и повече.
Както и да е, направо е гадно да оставиш така някой. Особено момиче пък е Angry
Другото което ще ти кажа Пеперудо, е да си определиш дозата. Примерно ако на 200 грама връзваш кънките, пиеш максимум 150.Поръчваш си винаги малки. Избягвай коктейли, понеже отрязват изведнъж. Пий само един вид алкохол. Ако може пий вина. Рядко се фалшифицират. Усетиш ли, че губиш почва пий много вода. Често сме на работни вечери и ако се продължи дълго започвам да пия само вода, иначе поръчвам вино или сухо мартини. Всяко нещо си има чалъм, даже и банкетите Grinning няма да се правиш на салата като излезнеш някъде. Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: пн, 21 май 2018, 12:51 от Рибозом

# 71
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Другото което ще ти кажа Пеперудо, е да си определиш дозата. Примерно ако на 200 грама връзваш кънките, пиеш максимум 150.Поръчваш си винаги малки. Избягвай коктейли, понеже отрязват изведнъж. Пий само един вид алкохол. Ако може пий вина. Рядко се фалшифицират. Усетиш ли, че губиш почва пий много вода. Често сме на работни вечери и ако се продължи дълго започвам да пия само вода, иначе поръчвам вино или сухо мартини. Всяко нещо си има чалъм, даже и банкетите Grinning няма да се правиш на салата като излезнеш някъде. Stuck Out Tongue Winking Eye

Хубави съвети, особено този за водата. Считай, че и аз съм ги отправила.
Ще разкажа за едно интервю на Шарън Стоун относно MeToo и цялата тая история - не съм сигурна дали има пряка връзка с темата, но все пак е хубава отправна точка за размисъл. Знаете как изглеждаше Шарън, като по-млада - гадже трепач. Интервюиращият я пита дали е била и тя обект на ....мераци от холивудските чичковци и как се е справила. През смях тя му отговаря: "А ти как мислиш?". "Момиче, което изглежда като мен, идвайки от град Никойси, щата Х, без протекции и без връзки? Естествено, че са ми отправяни и предложения, и заплахи, но ... Как се справях ли? Ами пазех се, изливах коктейли в саксиите по партита, не отивах на интервюта по спални и дивани..." Цитирам по памет, може да не е съвсем точно.

# 72
  • София
  • Мнения: 17 850
Почвам да подозирам, че спасителката в ръжта и испанската наденичка са един и същи човек. Една добра дума не съм прочел от тези двете независимо дали за мъж или жена отворили тема. Все напред с рогите, все те най-по-по. Комплекси ли са, какво, не знам.
Четеш избирателно. Някъде из темите съм те жегнала и сега идваш тук с фантастични дедукции.

# 73
  • Мнения: 3 231
Впечатляващо, че някой мародер не ти е теглил един кор. Аз на млади години не прощавах на пияните жени. И няма никакво значение дали ти пускат трезвени или не. Попадне ли ти пияно, го удряш просто за бройката. И който мъж тук във форума говори друго, го прави само, за да изглежда уникален джентълмен в очите на форумната средна извадка.

Аз обаче не разбрах къде са "Семейните отношения" в тая тема. Те можеха да станат семейни, ако някой ти беше направил бебе в тази пияна нощ, ама нали не е такъв случаят. Просто се чудя как избра този форум, за да ни споделиш как си се напила в дискотека...

# 74
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Изключително селяндурско включване.

# 75
  • София
  • Мнения: 24 839
Изключително селяндурско включване.

Не, скъпа, типично мъжко мислене.
А, жените които имат желание да продължават да носят розовите очила, могат да почнат с опроверженията. Peace

# 76
  • Мнения: 3 231
Изключително селяндурско включване.
Вероятно си права. И все пак оценката ти не променя факта, че една млада жена трябва да внимава къде, как, колко и с кого пие нощем. Щото селяндурите дебнем... Wink

# 77
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
И кое му е типично мъжкото? Да се възползваш от пияни жени заради бройката е толкова жалко.
Ако се има за големия еб@ч, не би паднал толкова ниско.
Това, че намирам подобно поведение за селяндурско и долнобробно не значи, че нося розови очила. Жалък е обратният вариант- да го приемаш за норма.
И да, има мъже, които никога не биха посегнали на пияна жена. Познавам такива, което означава че проблемът не е в половата принадлежност, а в манталитета и начина на мислене.

Последна редакция: пн, 21 май 2018, 15:12 от VickyTaylor

# 78
  • София
  • Мнения: 28 752
Което не изключва факта, че има мъже, които биха посегнали.

# 79
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Изключително селяндурско включване.
Вероятно си права. И все пак оценката ти не променя факта, че една млада жена трябва да внимава къде, как, колко и с кого пие нощем. Щото селяндурите дебнем... Wink
Никой не твърди обратното. Естествено, че трябва да внимава.
 Но е жалко да се перчиш, че се възползваш от пияни жени. Това не е за хвалене.

# 80
  • Мнения: 3 231
И да, има мъже, които никога не биха посегнали на пияна жена.
Разбира се, че не бих посегнал на всяка пияна жена. Никой мъж не прави така. Възползваш се, само ако ти харесва на външен вид, естествено.

# 81
  • София
  • Мнения: 28 752
Нофелет, подстрекател си.

# 82
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Нека си подстрекава. Хубаво се излага.

# 83
  • Мнения: 3 231
Вероятно е добре да се направи леееко разграничение по въпроса за степента на интоксикация на "жертвата". За твое успокоение, да, повечето мъже никога не бихме се възползвали от жена, която е видимо неадекватна и не разбира какво ѝ се случва. Такава жена би чукал само психопат, тъй като усещането е съпоставимо с това да правиш секс с труп. Е, ок, по-топла е, но... няма фийдбек, не охка, не пъшка и не ти казва колко ти е голям и колко дълбоко влиза.

Всичките тези неща обаче можеш да ги получиш от жена със средна интоксикация. При нея има всички налични екстри - хем всички задръжки са паднали и вече е готова да прави куп неща, които само преди 200 грама водка са ѝ били "ама аз не съм такава жена", хем има ясно осъзнато участие в секса + реална активна роля.

Така че, Вики, напивай се до козирката. Така джентълмените категорично няма да те закачат Wink

# 84
  • Мнения: 19 128
И да, има мъже, които никога не биха посегнали на пияна жена.
Разбира се, че не бих посегнал на всяка пияна жена. Никой мъж не прави така. Възползваш се, само ако ти харесва на външен вид, естествено.

Отдавна подозирам, че си любител на пияните жени.

http://old.bg-mamma.com/?topic=997703.msg35638661#msg35638661

# 85
  • Мнения: 3 231
Аз съм любител на трезвени. Но като се напие, да я върнеш ли...

# 86
  • Мнения: 2 204
Аз съм любител на трезвени. Но като се напие, да я върнеш ли...
Ма как ще я върнеш, то е грехота. Както вече имах възможност да кажа имаме си много хубава българска поговорка точно за такива случаи - "Пияна жена, весел креват" Кой уважаваш себе си мъж ще се откаже от веселбата с пияна жена в кревата - никой

# 87
  • Мнения: 3 231
То и неуважаващ се няма да се откаже.

# 88
  • София
  • Мнения: 17 850
Случката не предполага някакви дълбоки житейски разсъждания, авторката имаше конкретен въпрос и мисля, че получи своя отговор. Сега, да сравняваш подпийнало момиче с човек с тумор в мозъка е повече от нелепо.

За някои предполага, за други не. Зависи от капацитета. Емоционален и други разни видове.
А да ми вменяваш измишльотини за сравнения е нагло. Човек трябва малко да слезне на земята и от позицията на вече минало събитие да отсъди, че не се е случила драма. Напиването не е болест, не е страдалчество, а е нещо, което ти си направил. (изключвам случаите, които Рибозом и Дорис споделиха, звучат страховито).
Така, както напиването до полунесвяст е просто грешка, така и другите не са чудовища, а просто постъпили неправилно.
Тъпо е, да но от вайкане какви хора има, файда няма. Не ми се пишеше и за други сценарии, за да не излизам от коловоза на тясното питане с разсъждения, но вече се включиха няколко мъже- имала е късмет, че някой не я е завлякъл някъде да си поиграе с нея.

Вие все познавате най- свестните и ако случайно някой има досег с други, следва възмущение какви селяндури имате в средата си. Свестните не дебнат в дискотечките в к**венски град.


# 89
  • София
  • Мнения: 24 839
Мисля си, че доста наивен народ щъка из форума.

" И да, има мъже, които никога не биха посегнали на пияна жена".........

Да се смееш ли, да плачеш ли.......

# 90
  • Мнения: 3 703
Мисля си, че доста наивен народ щъка из форума.

" И да, има мъже, които никога не биха посегнали на пияна жена".........

Да се смееш ли, да плачеш ли.......
Наистина има и такива мъже.
А колкото до случката в темата, не одобрявам постъпката на всички от компанията, но пък и не мисля, че някой е бил длъжен да я отведе у тях.

# 91
  • София
  • Мнения: 17 850
Ако бях мъж, не бих посегнала. То хубаво за бройка, ама като е неадекватна, как това храни егото. Laughing
Дори е леко срамно.

# 92
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Мисля си, че доста наивен народ щъка из форума.

" И да, има мъже, които никога не биха посегнали на пияна жена".........

Да се смееш ли, да плачеш ли.......
Извинявай, кое е наивното тук?
Много съжалявам, ако познаваш предмно мъже, които биха направили такава простотия. Защото това е простотия и това, че извършителят е от мъжки пол няма особено значени.
Знаем ги тия, дето дебнат пияни студентки по дикотеките. Защото, иначе, трудно им връзват.
Плачи, смей се, твоя воля.
Факт е, че има сериозни мъже, които никога не биха плюли на себеуважението си, да се въползват от подпийнала жена.

# 93
  • София
  • Мнения: 24 839
Ако бях мъж, не бих посегнала. То хубаво за бройка, ама като е неадекватна, как това храни егото. Laughing
Дори е леко срамно.

Не иде реч за неадекватна, разбира се.
Говорим за " пияна жена- весел креват", което е съвсем различно.
Честно казано, не съм чула за мъж, който да не е посягал, ако е харесвал жената и му се е отворил парашута.

# 94
  • София
  • Мнения: 17 592
Впечатляващо, че някой мародер не ти е теглил един кор. Аз на млади години не прощавах на пияните жени. И няма никакво значение дали ти пускат трезвени или не. Попадне ли ти пияно, го удряш просто за бройката. И който мъж тук във форума говори друго, го прави само, за да изглежда уникален джентълмен в очите на форумната средна извадка.

Аз обаче не разбрах къде са "Семейните отношения" в тая тема. Те можеха да станат семейни, ако някой ти беше направил бебе в тази пияна нощ, ама нали не е такъв случаят. Просто се чудя как избра този форум, за да ни споделиш как си се напила в дискотека...


Това не отговаря на истината.
Всъщност не мога да си представя мъж, който би бил с жена в неадекватно състояние, не мисля, че познавам такъв. То... на некромания малко намирисва.


И да, има мъже, които никога не биха посегнали на пияна жена.
Разбира се, че не бих посегнал на всяка пияна жена. Никой мъж не прави така. Възползваш се, само ако ти харесва на външен вид, естествено.


Да ти хареса външния вид!? На нещо , изгубило връзка с реалността!?
Това е... извратено.


Вероятно е добре да се направи леееко разграничение по въпроса за степента на интоксикация на "жертвата". За твое успокоение, да, повечето мъже никога не бихме се възползвали от жена, която е видимо неадекватна и не разбира какво ѝ се случва. Такава жена би чукал само психопат, тъй като усещането е съпоставимо с това да правиш секс с труп. Е, ок, по-топла е, но... няма фийдбек, не охка, не пъшка и не ти казва колко ти е голям и колко дълбоко влиза.

Всичките тези неща обаче можеш да ги получиш от жена със средна интоксикация. При нея има всички налични екстри - хем всички задръжки са паднали и вече е готова да прави куп неща, които само преди 200 грама водка са ѝ били "ама аз не съм такава жена", хем има ясно осъзнато участие в секса + реална активна роля.

Така че, Вики, напивай се до козирката. Така джентълмените категорично няма да те закачат Wink




Е, това пък не е пияна жена, дето няма да може да се изправи или да си тръгне, ако би искала, нали така. И със сигурност не е "жертва" - по-вероятно е да е било целта й, поне в някакъв момент.
"Жертва" би била, ако не е в състояние да разбере какво й се случва, камо ли да откаже или да окаже каквато и да било - дори само вербална - съпротива.

Последна редакция: пн, 21 май 2018, 22:38 от katiABV

# 95
  • Мнения: 94
Моя приятелкаамериканка ме покани у тях. Една вечер дойде пияна и легна даспи до мен на нейното легло. Покрих я и си легнах на дивана. Но да, тя е пълна, не е мой тип.

# 96
  • Мнения: 11 400
Къде точно е разликата между изнасилване и секс с неадекватно пияна жена? Само съпротивата я няма.

Такава, дето е свалила задръжките като е пийнала - ок! Но някоя да не знае къде се намира и да се възползва от това мъж - той не прасе, изрод за кастриране е.

nofelet, говориш като най-гнусната прослойка мъже. Оправдаваш се, че всички са така, но не си го признавали /както всички гнусари се самооправдават/. Само, че ние тук не сме нито по-глупави, нито по-малко опитни, а на всичкото отгоре опознали сме много повече от теб мъже /сумарно/ - та да си знаеш мъжете не се държат така, не чукат де що има дупка, само да им падне, не се възползват от уязвими хора - само най-смотаните гнусари имат твоя начин на мислене/и явно и поведение.  

# 97
  • Мнения: 225
Много мразя неадекватно пияни  мъже и жени!  Пийнал/а  - да. 
 А ако някой и се прави на интересен или интересна направо го отнася.

И честно, иска ми се на пияни тикви и мъже и жени да им се изреди цялата дискотека и дано им светне нещо след това.

Всеки си е отговорен за пиенето, яденето, дебелия задник  и всичко останало в живот му!

# 98
  • София
  • Мнения: 24 839


nofelet, говориш като най-гнусната прослойка мъже. Оправдаваш се, че всички са така, но не си го признавали /както всички гнусари се самооправдават/. Само, че ние тук не сме нито по-глупави, нито по-малко опитни, а на всичкото отгоре опознали сме много повече от теб мъже /сумарно/ - та да си знаеш мъжете не се държат така, не чукат де що има дупка, само да им падне, не се възползват от уязвими хора - само най-смотаните гнусари имат твоя начин на мислене/и явно и поведение.  



Ми, не говори нищо подобно.
Ето какво казва:
Цитат
Вероятно е добре да се направи леееко разграничение по въпроса за степента на интоксикация на "жертвата". За твое успокоение, да, повечето мъже никога не бихме се възползвали от жена, която е видимо неадекватна и не разбира какво ѝ се случва. Такава жена би чукал само психопат, тъй като усещането е съпоставимо с това да правиш секс с труп. Е, ок, по-топла е, но... няма фийдбек, не охка, не пъшка и не ти казва колко ти е голям и колко дълбоко влиза.

Всичките тези неща обаче можеш да ги получиш от жена със средна интоксикация. При нея има всички налични екстри - хем всички задръжки са паднали и вече е готова да прави куп неща, които само преди 200 грама водка са ѝ били "ама аз не съм такава жена", хем има ясно осъзнато участие в секса + реална активна роля.

И е прав, ама защо трябва да се правим на света вода ненапита, не ми е ясно!?
Особено сега, когато в съседната тема нищим секса за една нощ по идея на жената, която пък пита как да накара мъжа да я уважи, като ползва презерватив за целта........

И след като адмирираме напъна на жените да свалят мъжете и да си искат секс.

# 99
  • Мнения: 11 400
И да, има мъже, които никога не биха посегнали на пияна жена.
Разбира се, че не бих посегнал на всяка пияна жена. Никой мъж не прави така. Възползваш се, само ако ти харесва на външен вид, естествено.

Аз пък коментирам този гнусен пост.

и този

Впечатляващо, че някой мародер не ти е теглил един кор. Аз на млади години не прощавах на пияните жени. И няма никакво значение дали ти пускат трезвени или не. Попадне ли ти пияно, го удряш просто за бройката. И който мъж тук във форума говори друго, го прави само, за да изглежда уникален джентълмен в очите на форумната средна извадка.

Да не говорим, че е прасе и такъв, който се възползва от подпийнала жена дето трезва няма да му пусне.  Какво ги оправдаваш? Що за нормалност е да се възползваш сексуално от човек под каквото и да е въздействие?

Някой посъветва ли жената в другата тема да напие мъжа или да му сложи испанска муха, да му надене презерватива и готово? Така де - какво по-нормално от това да размътиш мозъка на някого и да получиш каквото ти се ще?

Последна редакция: вт, 22 май 2018, 00:12 от the Дорис

# 100
  • София
  • Мнения: 24 839

Разбира се, че не бих посегнал на всяка пияна жена. Никой мъж не прави така. Възползваш се, само ако ти харесва на външен вид, естествено.

Аз пък коментирам този гнусен пост.

Говори за " пияна жена", а не за неадекватна.
Схващаш ли разликата?
"Възползваш се" е грозно като израз, но не иде реч за насилие, а за падане на задръжките на жената, от което той се възползва с нейното любезно и активно съдействие, разбира се- тя осигурява веселия креват.
За съжаление, пак стигаме до това- единият пол е виновен, а другият е жертва и цялата в бяло.

# 101
  • Мнения: 11 400
Първо в темата въобще не става дума за весело подпийнала девойка, а такава дето е била зле - имала е нужда да я приберат. На това нейно състояние коментара е:

Впечатляващо, че някой мародер не ти е теглил един кор. Аз на млади години не прощавах на пияните жени. И няма никакво значение дали ти пускат трезвени или не. Попадне ли ти пияно, го удряш просто за бройката. И който мъж тук във форума говори друго, го прави само, за да изглежда уникален джентълмен в очите на форумната средна извадка.

Колкото и да го извърташ си е безумно гаден.

Точно си е "възползване" или подмамване да наквасиш някой, който не носи, за да ти пусне. Къде е разликата да напиеш или надрусаш някого - падат задръжки, усилват се усещания и мераци. Нали, весело да стане. Като е весело - няма нищо лошо?

# 102
  • София
  • Мнения: 17 850
Да не е пила толкова, че да могат да се възползват от нея. Близко е до акъла. Което не променя същността на мъжете, възползващи се от това, каквато и да е тя, но определено не прави пияната жертва.

# 103
  • Мнения: 11 400
Разбира се, че да се напиеш/да те напият и да се възползват от теб те прави жертва!  Shocked

Някой се възползва от уязвимостта ти /настъпила по каквато и да е причина/. Дори е подсъдимо.

# 104
  • София
  • Мнения: 17 850
Ако си трупясал (за което ти говориш) и не откажеш, а се съгласиш, липсата на отказ е следствие от твои действия и бездействия.

# 105
  • София
  • Мнения: 24 839
Първо в темата въобще не става дума за весело подпийнала девойка, а такава дето е била зле - имала е нужда да я приберат. На това нейно състояние коментара е:

Впечатляващо, че някой мародер не ти е теглил един кор. Аз на млади години не прощавах на пияните жени. И няма никакво значение дали ти пускат трезвени или не. Попадне ли ти пияно, го удряш просто за бройката. И който мъж тук във форума говори друго, го прави само, за да изглежда уникален джентълмен в очите на форумната средна извадка.

Колкото и да го извърташ си е безумно гаден.

Точно си е "възползване" или подмамване да наквасиш някой, който не носи, за да ти пусне. Къде е разликата да напиеш или надрусаш някого - падат задръжки, усилват се усещания и мераци. Нали, весело да стане. Като е весело - няма нищо лошо?


Дорис, авторката писа, че е била неадекватна до степен да не може да каже, че ѝ е зле!
Никой не ѝ е наливал в устата зорлем.
нофелет не пише, че е напивал жени, за да му пуснат.

Що за навик да изкарваш жените безмозъчни жертви, от които нищо не зависи и с които гнусните мъже могат да си правят каквото им дойде? newsm78

Аз нищо не извъртам- соча ти фактите, написани черно на бяло.
Ти се чудиш как да намериш под вола теле.

Моето послание е "жени, опичайте си акъла, за да не патите".

Твоето е " мъжете са гадни и гнусни, възползват се от нещастните жертви- жени".
И какво- стойте си вкъщи и се отрязвайте вкъщи, че е безопасно!?

# 106
  • Мнения: 11 400
Напиването и неадекватнотта си имат степени. В началото е пийнала и развеселена, а края е трупясал. Само, че някъде по пътя от едното до другото може да си напълно активна, а да не си наясно какво точно правиш. На сутринта да нямаш спомени или силно да съжаляваш. Съфорумка сподели по-горе, че и се е случило. Ако принципа е - щом мърда самостоятелно, значи става за секс е напълно неприемлив.

Не съм много наясно, но има сексуални стимулатори, които засилват желанието до излизане извън контрол. Жертвата е напълно в съзнание и даже доста дейна и ненаситна, но е е жертва!

абсурт, що за тълкувание на писаното от мен? Напълно невярно.
Ти си тази, за която няма значение какво правят мъжете - то е ок щото са мъжееее. Това им е в природата. Толкова отявлен сексизъм като твоето мислене рядко съм виждала. И то от жена пък съвсем!

Точно нофелет пише, че не прощавал на пияните жени! Не четеш ли?

Никъде не обобщавам "мъжете са", а "мъжете като нофелет" са гнусарите. Аз проблеми с мъжете и феминизма нямам.

Да, да знам вие и повечето в тоя форум сте родени научени с боднат в ...-а правилник  как да пиете, как да купонясвате, как да се държите навсякъде и най-вече как да правите безопасен секс. Само не разбирате, че на другите простосмъртни живота ще ги научи на всичко това и то на принципа проба - грешка.

# 107
  • София
  • Мнения: 17 592

Разбира се, че не бих посегнал на всяка пияна жена. Никой мъж не прави така. Възползваш се, само ако ти харесва на външен вид, естествено.

Аз пък коментирам този гнусен пост.

Говори за " пияна жена", а не за неадекватна.
Схващаш ли разликата?
"Възползваш се" е грозно като израз, но не иде реч за насилие, а за падане на задръжките на жената, от което той се възползва с нейното любезно и активно съдействие, разбира се- тя осигурява веселия креват.
За съжаление, пак стигаме до това- единият пол е виновен, а другият е жертва и цялата в бяло.



 newsm78
Бе по мое време това си беше секс по взаимно съгласие, без виновни и жертви - ама сега с всичките новоизлюпили се джендъри и предварително писмено подписано съгласие и подробен договор за предстоящото "събитие"... знам ли, може и по друг начин да го категоризират вече...

Ама такива каки (или батковци) обикновено не седят в безпомощно състояние с надежда някой да ги прибере или, току-виж, да се съфирясат ... евентуално...

# 108
  • София
  • Мнения: 17 850
Говориш за напиване от друг. Аз изрично уточних в един от постовете си, че изключвам подобни на твоя и на Рибозом сценарии.

Като не си знае мярката, кой да каже Не вместо нея.
Няма принцип за какво става и не става. Аз никъде не съм казала, че мъжът трябва да се възползва от ситуацията, но пияният до голяма степен сам си е виновен за състоянието си и произтичащите от него действия.
Ако пиян блъсне някого, отговорен ли е? Да. Значи не се носи отговорност само при невменяемите в такива случаи.

Но лудите и пияните Господ ги пази, така че споко. Колко други момичета има изнасилени ехее.

# 109
  • София
  • Мнения: 24 839

абсурт, що за тълкувание на писаното от мен? Напълно невярно.
Ти си тази, за която няма значение какво правят мъжете - то е ок щото са мъжееее. Това им е в природата. Толкова отявлен сексизъм като твоето мислене рядко съм виждала. И то от жена пък съвсем!

Точно нофелет пише, че не прощавал на пияните жени! Не четеш ли?

Никъде не обобщавам "мъжете са", а "мъжете като нофелет" са гнусарите. Аз проблеми с мъжете и феминизма нямам.

Да, да знам вие и повечето в тоя форум сте родени научени с боднат в ...-а правилник  как да пиете, как да купонясвате, как да се държите навсякъде и най-вече как да правите безопасен секс. Само не разбирате, че на другите простосмъртни живота ще ги научи на всичко това и то на принципа проба - грешка.

Глупости!
Никога не съм казвала, че няма значение какво правят мъжете, а че ние върху техните действия нямаме власт.
Но, върху своите действия имаме и тъй като последствията са върху нашите задници, е тъпо да не си сложим ламаринката, а да се изживяваме като беззащитни жертви!

Никой не е роден научен, но и никой няма да се научи да се пази, ако му внушават, че неговите действия са без значение, а само трябва да бяга от мъжете, щото те са боклуци.

Ти това правиш- плашиш с мъжете- боклуци.
Аз винаги се опитвам да накарам жената да мисли с главата си, да внимава и да се пази.

# 110
  • Мнения: 1 458
Лично съм откарвала момиче в подобно състояние, с което се бях запознала същата вечер. И не щото съм толкова бяла и добра, а си представих как, ако изпадна в същата ситуация, би било добре някой да направи същото за мен. Защото "това на мен няма как да ми се случи", ми се случва в момента, в който си го помисля.
А някои "мъже" във форума, тези дни достигат неподозирани низоти...

# 111
  • Мнения: 11 400
The Catcher in the Rye, не съм съвсем наясно, но ако стане злополука и виновния е в нетрезво състояние, това не се ли вземаше под внимание в съда? т.е не го съдят с цялата строгост на закона.

absurT, от кога вменяването на вина /даже там където я няма/ и вечното оправдаване на мъжете, е апел към здравомислие?

Така или иначе каквото и да отговориш спирам дебата с теб, защото така убиваме темата. Кой каквото и на когото искаше да каже го каза, да се обяснявам на теб не изпитвам необходимост.

# 112
  • Мнения: 485
Темата зави в доста грозна посока, дори не ми се иска да коментирам мненията от последните няколко страници. Ще помоля модератор да заключи темата, не ми се ще да гледам колко низко още могат да паднат съвсем трезви хора, на които алкохолът явно не може да им бъде извинение за глупостите, които ръсят.

# 113
  • София
  • Мнения: 24 839

absurT, от кога вменяването на вина /даже там където я няма/ и вечното оправдаване на мъжете, е апел към здравомислие?



Откакто четеш както Дяволът- Евангелието.

Вина, това е отговорност за нанесена щета.
Особено когато нанесеш на себе си щета, трябва да поемеш отговорност.
Няма да ти стане по- добре ако обвиниш " мъжете", а оневиниш собствените си постъпки.

# 114
  • Мнения: 46 558
Заключвам по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт