Да оставиш приятел сам в дискотека - редно ли е

  • 10 807
  • 114
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 508
Когато и на човек не му е добре не чака другите да го забележат, да го питат и да го обгрижват. Казва си на най-близкия, че не му е добре и има нужда от едикакво си.

В компания, която не те познава добре няма как да знаят, че ти е зле или си прекалила с пиенето.

Изпадали сме с аналогична ситуация, в която едва не ни набиха заради дама с подобно поведение. Излезе с нашата компания /уж с едното момче/. Напи се, танци, мятанки, запознанства, отиде с чашката си на друга маса, а дрехата и чантата и при нас - ами никой не я е спирал не сме и настойници, но като си тръгвахме нейния първоначален кавалер отиде да говори с нея, за да я прибере в тях. Вижда, че е пияна като кирка и почти неадекватна и настоява да тръгне с него, но новата и компания пък го нападна за какъв се мислел, че я карал да си тръгва. Почти се стигна до бой. Накрая охраната нас ни изкара и нея си я оставиха - не искала да си ходи! Развали ни вечерта с неадекватнот си поведение и пълна липса на самоконтрол.
Та нещата никога не са едностранни - милото пийнало момиче и лошата безсърдечна компания.

# 46
  • София
  • Мнения: 28 919
Скрит текст:
Когато и на човек не му е добре не чака другите да го забележат, да го питат и да го обгрижват. Казва си на най-близкия, че не му е добре и има нужда от едикакво си.

В компания, която не те познава добре няма как да знаят, че ти е зле или си прекалила с пиенето.

Изпадали сме с аналогична ситуация, в която едва не ни набиха заради дама с подобно поведение. Излезе с нашата компания /уж с едното момче/. Напи се, танци, мятанки, запознанства, отиде с чашката си на друга маса, а дрехата и чантата и при нас - ами никой не я е спирал не сме и настойници, но като си тръгвахме нейния първоначален кавалер отиде да говори с нея, за да я прибере в тях. Вижда, че е пияна като кирка и почти неадекватна и настоява да тръгне с него, но новата и компания пък го нападна за какъв се мислел, че я карал да си тръгва. Почти се стигна до бой. Накрая охраната нас ни изкара и нея си я оставиха - не искала да си ходи! Развали ни вечерта с неадекватнот си поведение и пълна липса на самоконтрол.
Та нещата никога не са едностранни - милото пийнало момиче и лошата безсърдечна компания.
Абсолютно!

П.П. Тази вечер ми върви на теми "аз – добрата, онези – лошите".

# 47
  • Мнения: 485
Ами не, не мисля, че нещата са аналогични - аз такива мизерии не съм правила, просто си танцувах, а като усетих, че ми става лошо, седнах. Мисля, че в горната ситуация момчето е постъпило добре, като е отишло да предупреди, че тръгвате, но след като момичето е отказало, не е трябвало да настоява. При мен не стана така, а и аз не си бях намерила друга компания, а останах съвсем сама. Щеше да е добре просто някой да ме придружи до такси, това е цялата помощ, която можеха да ми окажат. А за казването - на мен ми се зави свят и буквално мислех, че ще умра, хич не бях в състояние да дръпна някого, за да му кажа, че ми е зле, да не говорим с целия този шум в една дискотека. Така или иначе всички са видели, че не съм добре, днес колежката сама ми го каза.

Никъде не твърдя, че аз съм добрата, нося си вината, че нямах мярка и не спрях навреме. Интересуваше ме дали е нормално, когато отидеш на заведение с някого, просто да го зарежеш сам, независимо пиян ли е или не, за да знам и аз как да се държа, защото може би аз досаждам на хората, изпращайки ги поне до изхода и питайки ги след това прибрали ли са се благополучно.

# 48
  • София
  • Мнения: 17 897
Не съм чела отговорите, давам обяснение на първи пост.

Вече бих поради:
1. случвало ми се е да ме "навиват" да мръднем някъде по- далеч и после няколкото човека си тръгват кой от къде е. Едната дори беше в моята посока и викна провайдъра си, в нейния случай спонсора, да я закара и си измисли някакви причини да ме оставят ма майната си. Не съм била пияна, но ми беше доста неприятно, защото беше доста далечно и мрачно място в малките часове.

2. Аз, от друга страна, една позната, която си имаше доста по- близки приятелки в компанията, я съпроводих до вкъщи, защото беше мортос. Другите си отидоха в друго заведение, тя падна пред дискотеката. На другия ден, като изтрезня, почти се подигра.

Уточнявам, че това не са ми били близки хора, за близки все още бих и те биха, надявам се, но все пак сме били добри познати, излизащи чат пат. Но и при теб май не става дума за доста близки хора. Установих, че явно всеки е за себе си, а пияните парцали да си носят последствията.




# 49
  • Мнения: 6 981
Един много сериозен съвет: в компания от далечни познати и/или непознати изобщо не пий никакъв алкохол. Не знаеш какви са. Хора има всякакви. Даже в женска компания. Някой ще се възползва, трети ще ти сипе нещо в питието, четвърти - Х. Аз съм много доверчив човек по природа, ама доверчив не трябва да значи наивен. Кикимора е права - не можеш да очакваш доброта от хора, за които си никоя. Може да я проявят, може и да не я.

Що се отнася до вината - ако се абстрахирам от твоето участие, да, изключително грозна ми е такава постъпка. Аз не бих продължила отношенията си с такива хора. Колежката ти те ползва за пълнеж и евентуално някакви услуги, които може да търси от теб. Лек, вежлив игнор оттук нататък и толкова.

По това, което Пеперудата описва, тя не е разиграла спектакъл, достоен за Балшой театър, а просто се е замаяла и си е седнала. Повече от логично е да й викнат едно такси, ако съвсем няма как някой да я закара. После дали ще искат да са й приятелки е отделен въпрос, но да я зарежат сред някакви пияндурници в безпомощно състояние е много жалка постъпка.

Кечър, леко не пресолваш ли манджата? Пиян парцал от едно напиване, така като слушам май й е първото. Човешко е да сгрешиш. Не вярвам да се повтори случката. Такива неща обикновено ти остават като обеца на ухото.

# 50
  • София
  • Мнения: 17 595

По принцип е добра идея в клубове да се ходи с приятели, не с бегъл познат.
Аз лично не бих оставила който и да е от компанията, независимо дали съм го познавала преди това... но, общо взето, моето поведение в такива ситуации е по-скоро абнормално и свръхпротективно. И не, не е обичайното. В случая у момичето, с което си тръгнала, е заговорил инстинктът за самосъхранение. Отговорът на въпроса "струва ли си да рискувам себе си заради... (в случая - теб)" в повечето случаи е "да" само за близки хора. Очевидно ти не си такава в нейните очи. Бих ти препоръчала да се преосмислиш контактите си с нея. Също така и схемата "колкото повече, независимо дали се познават изобщо". Щото непознати в една дискотека можеш да очакваш да срещнеш на място. Не ти трябва да си носиш пясък на плажа - трябва ти човек / хора/ на които можеш да разчиташ - и които биха могли да разчитат на теб.

# 51
  • Мнения: 6 981

В случая у момичето, с което си тръгнала, е заговорил инстинктът за самосъхранение. Отговорът на въпроса "струва ли си да рискувам себе си заради... (в случая - теб)" в повечето случаи е "да" само за близки хора.

Аз не съм съгласна. Какво рискува? 5 лв бензин, ако е била с кола или няколко минути телефонен разговор да повика такси? Ако авторката се беше държала наистина неадекватно т.е да създаде предпоставка за побоища и скандали, разбирам инстинкта за самосъхранение, ама да си седи кротко в сепарето, а те да се изнижат си е простотия.

# 52
  • София
  • Мнения: 17 897
Не съм разбрала, че момичето е авторката. Което не променя дефиницията ми за пияно момиче, което не може да си стои на краката и не познава самоконтрол. И не може да върши нормални дейности само. Да си викне такси, да се преоблече и  т.н.
Винаги съм го намирала за доста жалка и отблъскваща гледка. Но крайността на настройката ми няма кой знае какво отношение към казуса.

Това с "да рискува себе си" какво ще рече Laughing. Нещо важно ли съм пропуснала в последващите уточнения? Трябвало е предполагаемата приятелка да си отреже крак, за да викне такси или да дари бъбрек?

# 53
  • Мнения: 6 981
Не съм разбрала, че момичето е авторката. Което не променя дефиницията ми за пияно момиче, което не може да си стои на краката и не познава самоконтрол. И не може да върши нормални дейности само. Да си викне такси, да се преоблече и  т.н.
Винаги съм го намирала за доста жалка и отблъскваща гледка. Но крайността на настройката ми няма кой знае какво отношение към казуса.

Това с "да рискува себе си" какво ще рече Laughing. Нещо важно ли съм пропуснала в последващите уточнения? Трябвало е предполагаемата приятелка да си отреже крак, за да викне такси или да дари бъбрек?
Съгласна съм с това, но не бих залепила такъв етикет при младо момиче, което очевидно съзнава, че е сгафило. Въобще... има разлика в ситуациите поне за мен. В училище веднъж една съученичка се насвятка много лошо, а нямаше как да си позволи отсъствие. Какви ли не хватки приложихме, за да я освестим и да я приведем в приличен вид. После повтори и тогава вече не ми беше мила, защото някакси се усети, че не си е извадила никакви изводи, а никой не е длъжен да е самарянин и през ден да се занимава с нея. Само че Пеперудата звучи доста афектирана от случилото се (щом дори пуска тема) и подозирам, че това ще е един от онези случаи, в които човека си взема поука.

# 54
  • Мнения: 485
Да, всъщност като се замисля, май дори ми направиха услуга, като не ми помогнаха. Иначе можеше да реша, че не е кой знае какво и че винаги ще има някого, който да ми спасява задника. След близо час и половина, прекаран като заложник в собственото ми тяло без възможност да мръдна и мечтаейки за леглото вкъщи, някак си преосмислих нещата и доста яко се стреснах. Вече наистина ще внимавам какво и колко пия, пък и в такива ситуации човек разбира каква е реалната стойност на приятелствата и познанствата му.

# 55
  • София
  • Мнения: 17 897
Гугъл, не си ме разбрала, етикетът беше във връзка с разказаното от мен, не конкретно към авторката. Там ставаше дума за системно пияна.
Както вече уточних, дори не бях разбрала, че става дума за нея.
Стори ми се, че хареса коментара ми, така че и тя явно не се е отъждествила и засегнала. Мнението ми си остава, разбира се, просто не бих се обърнала така към нея.

Авторке, нормално е да не оставиш човека, но доста хора вече го правят, защото "никой на никого не е длъжен, нали". Зависи от човека. Не е общовалидно. В интерес на истината момиче ме е проверявали дали съм се прибрала просто защото живея по- далеч от срещата ни. А също не ми е била близка приятелка. Има си хора и хора.

Само не ме кефи как се изживяваш леко като мъченица. На доста хора по света им е много тежко на главата, щото имат тумори в нея, а ти се жалваш, че от пиене. С уклон към трагичен романтизъм в лицето на заложника в собственото тяло и други подобни представяния на състоянието в предните ти постове.

# 56
  • София
  • Мнения: 17 595

В случая у момичето, с което си тръгнала, е заговорил инстинктът за самосъхранение. Отговорът на въпроса "струва ли си да рискувам себе си заради... (в случая - теб)" в повечето случаи е "да" само за близки хора.

Аз не съм съгласна. Какво рискува? 5 лв бензин, ако е била с кола или няколко минути телефонен разговор да повика такси? Ако авторката се беше държала наистина неадекватно т.е да създаде предпоставка за побоища и скандали, разбирам инстинкта за самосъхранение, ама да си седи кротко в сепарето, а те да се изнижат си е простотия.


Това с "да рискува себе си" какво ще рече Laughing. Нещо важно ли съм пропуснала в последващите уточнения? Трябвало е предполагаемата приятелка да си отреже крак, за да викне такси или да дари бъбрек?



Когато групата си тръгне, а тя остане, рискува да остане сама - или още по-зле, отговаряща за друга жена в неадекватно състояние. Както и да го погледнеш, трябва си смелост - а в последно време, уви, младежите не се възпитават по никой начин в такава.



Ако приемем, че авторката рискува нещо, оставайки сама, то момичето, което би останало само с нея рискува точно същото нещо, каквото и да е то.

# 57
  • София
  • Мнения: 17 897
Разбрах от къде изхождаш.
Не би ми хрумнало точно така да си представя нещата.

# 58
  • Мнения: 485
Описах усещането като "заложник в собственото си тяло", защото в дадения момент точно така се чувствах и изживяното доста ме травмира. Че има много по-сериозни проблеми и състояния е така, но тогава хич не ми хрумна да се успокоя с това, че някой има тумор в мозъка и аз съм по-добре от него. Благодарна съм, че нищо лошо не се случи и дори хванах лесно такси.
Иначе разбира се, че не съм се обидила. Аз пуснах темата, готова да прочета критики и да видя различни гледни точки. Не съм приела нещата лично, а и съм съгласна, че пияният човек е грозна гледка и не бива да се стига дотам. Simple Smile

Аз всъщност исках да се прибера с останалите, но не можах да го кажа. Не беше нужно някой да остава с мен вътре, а просто да ми помогнат да изляза, че освен всичко друго бях и на неудобни високи обувки, и да ме набутат в някое такси - става въпрос за Студентски град, където има куп наспрели таксита пред дискотеките, тъй че дори няма нужда да се вика. Пак добре, че сепарето беше точно до входа.

Както и да е, аз си извадих съответните изводи и поуки, човек се учи от грешките си. Благодаря на всички, които се включиха с коментари, полезно ми беше да видя всякакви мнения. Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 17 595
Разбрах от къде изхождаш.
Не би ми хрумнало точно така да си представя нещата.


Ми да, нали и другата също ще я зарежат. Просто не е читава компанията - доколкото може изобщо да се нарече компания.

Общи условия

Активация на акаунт