Зъбобол и бременност

  • 1 471
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
Здравейте, момичета!
Бременна съм в 16 гс, от 2-3 дни започна да ме наболява едно зъбче. Венците също са ми много чуствителни, само да ги докосна и започват да кървят. Винаги ми е било супер неприятно да ходя на зъболекар, посещавам в краен случай, което е неправилно- знам! Честно казано не искам да приемам медикаменти знам, че не е препоръчително. Та въпросът ми е следният- дали някоя от вас знае за домашен лек, който би облекчил болката и е безвреден? Болката не е толкова силна, понякога е търпима! Но се опасявам, че с течение на времето ще става по- зле. Скоро съм на преглед и ще се консултирам с АГ да посетя зъболекар. Благодаря ви предварително! 💐

# 1
  • Мнения: 46 508
Няма нужда да чакате прегледа при гинеколога, идете още утре на зъболекар и ще спре болката.

# 2
  • Мнения: 6 764
За венци можете да ползвате вода за уста. Ако имате кариес или нещо друго, никой домашен лек няма да ви помогне. Отидете на зъболекар докато проблема може да се реши с едно посещение и сте в малка седмица. После с големия корем, няма да ви е много комфортно да ходите на зъболекар. Няма нищо опасно за бебето в медикаментите, които се ползват, просто предупредете, че сте бременна.

# 3
  • Мнения: 92
Момичета, много съм притеснена, тъй като преди няколко дни имах силни болки и проблеми с мъдреца. Бях на зъболекар и още в началото споделих, че съм бременна ( 8 седм. ). Той слага в продължение на два дни памуче с хлороформ в зъба ( за по няколко часа, след което го махах сама ). Зъбът се оправи и не се наложи приемът на антибиотик, но сега чета ужасни неща в нета за влиянието на хлороформ върху бебето. Някой знае ли доколко използваният в стоматологията хлороформ е вреден за плода и препоръчителен ли е аборт?

# 4
  • Мнения: 6 764
Зъболекарят е съобразил количеството и вида лекарство спрямо състоянието ви. Колко лекарство да има на памук в устата ви, че чак да засегне бебето? Аборт?? Това се дискутира с лекар, не бих помисляла за такъв заради един памук с нещо си.

# 5
  • Мнения: 92
Изчетох доста неща за хлороформа. Той дори не се препоръчва да се вдишва от бременни?! Тъй като в момента съм в друг град бях наслуки при стоматолог ( без препоръка ), но уж с много добри рецензии в интернет. Утре ще търся гинеколог за консултация.

# 6
  • Мнения: 6 764
Вероятно в свободна форма е опасен, но при лекарство използвано в стоматологията, в съобразено количество, не ви съветвам да се психирате от четене в Интернет. Аз бях 2 седмици с арсен в зъба, кърмейки 4-5 месечно бебе. И двете сме живи и здрави. Консултирайте се с АГ.

# 7
  • Мнения: 39
Хлороформ не се използва за лекарство а хлорфенол. Двете са напълно различни вещества с различен химичен състав. Няма от какво да се притеснявате, не Ви е сложен хлороформ. Хлорфенола е мощен антисептик, който действа локално на възпаления по лигавицата и венците- обикновенно се използва като дрен при трудно пробиващи мъдреци и последващите възпаления на венеца около тях.

# 8
  • Мнения: 92
Благодаря за разяснението! Аз днес бях при гинеколог, който за съжаление нищо не можа да ми обясни по темата...

Преди малко бях при друг гинеколог, който ми каза, че хлорфенолът може при поглъщане да отрови плацентата... Няма изследвания и доказателства, че плодът не може да се увреди. Така че съм в пълен потрес как зъболекар може да постъпи по този начин при положение, че е предварително изрично информиран от мен за състоянието ми.. Нямам думи...

Последна редакция: пн, 02 авг 2021, 21:18 от Malinita

Общи условия

Активация на акаунт