Моля да ми препоръчате кучегон - спешно!

  • 5 453
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 607
Казваш, че обичаш животните, авторке, обаче поведението ти не говори за това и кучетата, ще го усетят веднага. Ти самата се страхуваш от кучета и най-много да научиш и децата си да се страхуват, като им показваш разни "кучегони" и глупости. Не знам какъв специалист би могъл да ти помогне в случая...

# 16
  • Мнения: 10 264
За теб кучегоните са глупост, но върви го обясни на оня родител, чиито дете е в болницата от нахапано куче, или на близките на нахапания възрастен човек, който почина преди години.....Ти даваш ли си сметка, че ако тази жена бъде нападната от глутница кучета или от на съседа кучето, както е с количката и другите две деца, няма да може да направи кой знае колко....? Иначе е хубава теорията за страха, но издиша в такава ситуация...Говорим за конкретна ситуация, не като цяло за страха от кучетата.

А страха от кучетата може много лесно да се преодолее със закон - да си ги разхождаш на обособени за целта места, да си ги въдиш в определени квартали, да си им обираш фъшкиите с кесия ( забележи - при нас дори нямаш право и да я хвърляш в обществените кофи за боклук).  Слагаш в дамската чанта или джоба и си се оправяш във вас. Ама такава анархия с извинието, че е от любов към животните нещо е много неприемлива.

# 17
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Кучегона също може да е нож с две остриета, знам за такива случаи. Вместо да изгониш кучето, то става агресивно към теб. Така че, по-полека с тези съвети.

Иначе, разбира се, че ако детето вижда страх или ненавист в родителя и то ще ги прояви.

# 18
  • Мнения: 10 264
Дали ще е кучегон, спрей, газов пистолет или нещо друго, човек трябва да има нещо в себе си. Просто не мога да си се представя на мястото на човека, чиито дете е в болница.....Ако тази жена бъде нападната, освен да гледа как псетата ѝ ядат детето друго не виждам какво може да направи. Иначе съм ок да си пишем врели некипели в къщи пред компютъра....

Да не е кучегон. Друго да е. Тя и други идеи приема.

# 19
  • Мнения: 10 607
За теб кучегоните са глупост, но върви го обясни на оня родител, чиито дете е в болницата от нахапано куче, или на близките на нахапания възрастен човек, който почина преди години.....Ти даваш ли си сметка, че ако тази жена бъде нападната от глутница кучета или от на съседа кучето, както е с количката и другите две деца, няма да може да направи кой знае колко....? Иначе е хубава теорията за страха, но издиша в такава ситуация...Говорим за конкретна ситуация, не като цяло за страха от кучетата.

А страха от кучетата може много лесно да се преодолее със закон - да си ги разхождаш на обособени за целта места, да си ги въдиш в определени квартали, да си им обираш фъшкиите с кесия ( забележи - при нас дори нямаш право и да я хвърляш в обществените кофи за боклук).  Слагаш в дамската чанта или джоба и си се оправяш във вас. Ама такава анархия с извинието, че е от любов към животните нещо е много неприемлива.

А, човекогон има ли, да ми дадете на мен? Щото аз съм била нападана от човекоподобно (за да не го наричам "човек", сори), докато си разхождам бебето в количката.
Страха се преодолява със съответна терапия, какви ти закони... Simple Smile

# 20
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Ами тя жената не е писала, че кучетата са агресивни, а че я е страх от тях. Не сме чак толкова зле колкото си мислите там, отвъд океана. При сигнали за агресивни кучета се реагира, а ако не се реагира рано или късно съседите реагират.

Случая, за който говорите беше с домашно куче, което е държано гладно. Нека си имат хората начин да се защитят, но ситуацията трябва да се прецени, за да не стане от нищо - нещо.

# 21
  • Мнения: 10 264
Въобще не съм определила никой като зле, т.к. все още се имам за част от вашата страна на океана, а и близките ми също живеят в БГ. Баща ми работи нощни смени и е доста притеснен от същото. За целта си носи газов пистолет. Но предполагам жената няма как да се разхожда с такъв. Последния случай с домашно куче, предпоследния с глутница, преди предпоследния пък нещо друго. Аз няма как да предвидя на мен кое ще ми се падне. Кое куче е гладно, кое ме харесва, на кое му мириша, пък детето ми как му се е сторило и т.н. По повод храненето на кучета, точно баща ми хранил там някакво куче от години край мястото където работи и точно то му се беше нахвърлило и захапало в гръб по рамото. Не можеше да повярва....Та тия кучешки истории не са много ясни. Човек трябва да е подготвен винаги. Особено като е с малки деца.

# 22
  • Мнения: X
Бях писала отдавна как баща ми се оправяше с агресивни или просто лаещи посред нощ глутници (не се спеше, ей!), но май няма да е много приложимо - пиратки. Голям човек, срам не срам, хвърлял е. Не за да нарани, а за да ги изплаши и прогони. Така изгони и глутницата, дето беше окупирала парка пред блока, защото магазинерът от съседната улица беше насъбрал хранейки десетина едри кучета. Същите кучета нападнали една баба и добре, че наблизо бил един таксиметров шофьор, че иначе щяхме да четем за още една трагедия.

След 2-3 неприятни момента започнах да нося един лек колан с метална тока в чантата за всеки случай, но откакто се преместих в друг квартал, не ми се налага - тукашните улични са стари, дебели и много кротки. Мисля, че голям чадър също ще свърши работа.

# 23
  • Мнения: 10 607
"Куче, което лае не хапе. Пази се от хората." - казва народната мъдрост. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 888
Куче, проявяващо агресия се прибира и приспива по преценка на ветеринар, във всеки кучкарник има такъв. Всяка община почти има кучкарник.
За всеки сигнал за агресивно куче/глутница  трябва да вземат съответните мерки.
На ден има по няколко нахапани от псета, хората не си търсят правата, по ЗОДОВ най-голямото обещетение за ухапване от бълхарник е 50 000 лв.
Ако повече пострадали започнат да съдят общините за вреди, много бързо ще намерят мястото на песовете.

Така, че вместо да се чудите и маяте пишете на общинската администрация, току виж са ви решили проблема, който не е само ваш, а и на всички околни.

Последна редакция: пн, 04 юни 2018, 14:45 от qsenski

# 25
  • Мнения: 10 607
Правата?!? Не ме разсмивай, моля.

Ти каква работа си имал в кучкарник? Че ми стана интересно... Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 27
Куче, проявяващо агресия се прибира и приспива по преценка на ветеринар, във всеки кучкарник има такъв. Всяка община почти има кучкарник.
За всеки сигнал за агресивно куче/глутница  трябва да вземат съответните мерки.
На ден има по няколко нахапани от псета, хората не си търсят правата, по ЗОДОВ най-голямото обещетение за ухапване от бълхарник е 50 000 лв.
Ако повече пострадали започнат да съдят общините за вреди, много бързо ще намерят мястото на песовете.

Така, че вместо да се чудите и маяте пишете на общинската администрация, току виж са ви решили проблема, който не е само ваш, а и на всички околни.

Еха, каква омраза. С тая енергия ток може да генерирате, после да го акумулирате и след това да го продавате - пари ще изкарате и с тях може си купите свят без кучета. В този свят няма да има бълхи, вероятно няма да има цветя заради алергиите, а сигурно и деца няма да има, че много реват като са бебета. Рай точно като за Вас Simple Smile

# 27
  • Мнения: 888
Само сбъркани психически хора могат да сравняват куче с децата, носители на надеждата, на новото начало. Едва ли на някой му пречат.За маргиналите, изгубили човешкото внимание и общуване, кучетата са над хората, там е патологията.
И пак не виждам връзката с агресивните бълхарници, които нападат и разкъсват хора.Дайте да не ги пипат, да не ни умре бизнеса с просия за хиляди левове Wink

# 28
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Същото се отнася и за такива, които постоянно виждат деца и кучета на кантар.

# 29
  • София
  • Мнения: 27
Само сбъркани психически хора могат да сравняват куче с децата, носители на надеждата, на новото начало. Едва ли на някой му пречат.За маргиналите, изгубили човешкото внимание и общуване, кучетата са над хората, там е патологията.
И пак не виждам връзката с агресивните бълхарници, които нападат и разкъсват хора.Дайте да не ги пипат, да не ни умре бизнеса с просия за хиляди левове Wink
Их, язък, клишето за противопоставяне на деца и кучета тук не можа да сработи. Я, пак погледни как се казва форумът. Друг е въпросът, че ти го използваш за нищене на имотния пазар и кауфландските дела. Вероятно си брокер. В тая връзка ми предстои продажба на имот към края на годината. Мога ли да те наема?

Общи условия

Активация на акаунт