С усмивка греят ОКТОМВРИйските лица и стоплят нашите сърца - Тема 9

  • 53 586
  • 779
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 55
Аз също се изкушавам да дам парченца храна или коричка, но ме е страх. Мисля скоро да започна да слагам сурови плодове в силиконова смукалка, да видим дали ще му хареса. Още не съм давала сурови плодове, затова изчаквам. А плодове не съм давала, защото се притеснявам от колики:))) Сложна работа.
Имам въпрос- може ли да ми кажете кога е подходящо да се слага кокосово масло, кога Гхи и зехтин. За зехтин и Гхи горе-долу ясно, ама кокосова масло? Към плодовете ли? Аз не го употребявам вкъщи по принцип, затова питам.
И друго нещо ме човърка-аз все още предлагам кърма на моето човече малко след всяко хранене. И то само защото не иска да пие вода. Но така пък не знам дали огладнява достатъчно за пюретата и колко да съм настоятелна.
Общо взето я карам по усещане, но исках да съпоставя и с вас.

# 736
  • Мнения: 1 872
И аз така правя. Като се е наял, отказва или суква два-три пъти за приспиване.

# 737
  • София
  • Мнения: 18 697
Преди да стане на 6 м започнах да давам само сурови плодове. Освен ябълка друго не варя или пека. Хляб давам корички всеки ден. Но тя сефи с нас на масата и си иска.
Вода не пие.

# 738
  • Мнения: 35 109
Аз често сутрин му давам да яде нектарина. Нарязваме я на малки хапки и я давам. Даже се дразни като му давам една по една хапките. Ни се опитва да дъвче, което ме радва.
Другото, на което се радвам е, ще яде сирене. Чак се гордея с него. Няма да е каприз като мен.

# 739
  • София
  • Мнения: 18 697
О вкусът им се променя Пийкок. Сега може да яде всичко догодина да започне да плюе всичко. Simple Smile
Елени се буди вече само веднъж да яде нощем.

# 740
  • Мнения: 35 109
Дано не му се промени вкусът! До тук съм имала греда само с банан.

# 741
  • София
  • Мнения: 18 697
Всичко е период, и с храненето същата работа. Като тръгнат на детска и там драми. Синът ми там ядрше грах вкъщи бил отврат, голям и незнам си какво. Не, че не го яде де ама лелечи само.
Важно да яде плодове и зеленчуци.
Тук духа, ръси  леко.

# 742
  • Мнения: 35 109
Тук е голям ветрилник.. Трябва да ходим да правим компоти и чак не ми се мърда никъде. А най-много ме притеснява, че трябва аз да шофирам...

# 743
  • Мнения: 4 005
Дано на моят му се промени вкусът и да е само период на неядене.Преди малко имахме напредък.Хапна 5-6 лъжички каша с плод.Преди омахваше двеста грама за нула време,сега и каша неще.От няколко дни нищо не иска да яде,плюе и това което по принцип харесва.

# 744
  • Мнения: 217
Стефи, нали казват, че когато никнат зъбки може да отказват пюрета/каши... може да е от това.
Малкия от няколко дни е с 3 заместени хранения, а сутрин и вечер по 210мл мляко. С попарата беше голяма греда, но овесените ядки страшно много му харесват със сирене и плод. И с тези ядки свикна на не толкова гладка консистенция. Утре ще започна с ечемик и другата седмица пшеница. Само жълтък не съм въвела, но ще изчакам 3-4дни след пшеницата и започвам и него.
Някъде бях чела, че е хубаво да се слагат едновременно животински и растителни мазнини и от тогава навсякъде слагам ГХИ + малко шарлан/зехтин.
При нас днес духа страшен вятър 50кмч.

# 745
  • Мнения: 627
А ние днес заминаваме за морето за седмица. Като гледам прогнозата и ми се плаче.....пффф

Поздравления за Елени и намалените нощни хранения. При нас сякаш се увеличават. А снощи се въртя от 1 до 5, в 5:30 стана официално. От тогава не се е спрял, откъде тази енергия не знам. Са ми е жив и здрав.

# 746
  • София
  • Мнения: 18 697
Тони важно да разнообразит. То с бебо на плажа не може да се стои много.

# 747
  • Мнения: 627
Така е, дано поне не вали по цял ден Simple Smile

# 748
  • Мнения: 203
Маминки имам елда дайте ми идея с какво да я направя?😕

# 749
  • Мнения: 1 872
За мен си я правя с масло и сирене. Малчо хапва по-малко с плод, но не е голям фен.

И аз се притеснявам от шофирането. Колата ми я оправяха 4 месеца (ТМ Ауто София ги мързи да гледат!!!) и вчера седнах да карам баш като валеше проливно по магистрала Струма. Трепериха ми ръцете. Ще трябва да вляза в кондиция.

Общи условия

Активация на акаунт