Понижено либидо при партньора

  • 5 791
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте!
 Аз и партньорът ми сме с разлика от 7 години , като аз съм студентка, а той работещ мъж.
Няма да споменавам точно годините. И двамата сме под 30г.  Частично живеем заедно от почти 3 години. Причината е ,че все още нямаме собствено жилище и живеем в това на семейството му, като аз само вечер ходя там, а денем съм в родната ми къща.
Допреди почти две години всичко беше нормално , но последната една е някакъв ад от страна на сексуалният ни контакт. Той беше силно сексуална личност , а изведнъж всичко се промени. Един вид от почти всеки ден секс , стана така ,че секс има веднъж на 15+дни. Много пъти сме го обсъждали, говорили и дори сме се карали , но той отказва да признае за някаква причина. Не мисля ,че има друга/други , но все има някаква причина. В момента отново сме скарани , защото 10 дни не сме го правили , преди тях го правихме веднъж  и беше на 15-тия ден без секс. Скарахме се днес и той излезе с довода ,че аз съм ненаситна и едва ли не съм искала да е вътре в мен денонощно и думите му доста ме нараниха.
По принцип се опитвам да го провокирам , но вече много се изморих да настоявам , да правя изненади и направо налитам. Обяснявам ,че не ми стига , че имам нужда поне 2-3 пъти в седмицата. Питам го какво да променя , за да ме иска както преди , а той просто откача и мисли ,че съм луда. Опитах какво ли не и няма промяна. Имам чувството ,че вече и да поиска секс , то аз няма да изпитам никакво удоволствие от него. Задоволявам се сама , веднъж , два пъти ме е хващал и се ядосваше. Но какво да направя? Вечер го галя , той все изморен , все не му се иска сега , гледал филм, имал работа. Преди дни бяхме на почивка , т.е. нямаше как да се оправдае с работа , но се оправда ,че гледа филм и не му е до това, да изчакам до после , че  не го разбирам и т.н, следователно аз загубих възбуда и си заспах.. Няколко пъти , когато съм го галила и той все ми дърпа ръката му казвам как ще го сънувам и поне в съня ми ще го докосвам и пр. Желана съм от много мъже , но го обичам и не искам да му изневерявам. Казах му и ,че накрая ще си купя изкуствени ... за да се задоволявам след като той не го прави.  А той отговаря "Имаш си моя - той е истински". Казвала съм му и ,че обмислям да му взема стимулиращи хапчета. Просто вече и аз не знам. Улових се ,че вече не мога да свърша като се задоволявам. Просто се съмнявам в самата себе си , че съм възбуждаща и прочие. Извинете за дългия пост.  
Да допълня ,че е страхотен човек и се грижи за мен много , но това със секса е огромен проблем за мен.
Дайте ми някакви съвети, в мен ли е проблема? Има ли и други в това положение?

Последна редакция: пт, 09 фев 2024, 16:14 от Olga.3.42

# 1
  • Мнения: 40 950
Oх, пак това. Не е в теб проблемът,  в него е. Секс 2 - 3 пъти в седмицата е съвсем нормално нещо и за двойки със стаж. За младежи и по-често е нормално, че и по няколко пъти на ден.

Зарязвай го и си търси друг с нормална сексуалност, с този бъдеще нямате. И няма защо да се карате, не е негова вината, че е с ниско либидо, просто не сте един за друг и няма какво да се стресираш излишно.

# 2
  • Мнения: 9 711
Имам дежа вю с тая тема. Особено последната част с “той е страхотен човек, грижи се за мен, обичам го…..”

# 3
  • Мнения: 13
Имам дежа вю с тая тема. Особено последната част с “той е страхотен човек, грижи се за мен, обичам го…..”

Успокоявам се ,че не съм единствената в тази ситуация. Доколкото това може да бъде облекчение....

# 4
  • Мнения: 2 753
Може да има някакъв здравословен проблем

# 5
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 900
Или в частта "желана съм от много мъже"... Rolling Eyes

# 6
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Аз обикновено съм фен на най-очевидните обяснения. Не те желае. Не стават насила тези неща, но щом не се чувстваш добре, вероятно трябва да си търсиш друг човек.

# 7
  • София
  • Мнения: 13 173
От това, че не си само ти в подобна ситуация, ставаш ли по-задоволена?
Представи си да живееш така следващите 30-40 г. и да правиш цял живот секс само 2 пъти в месеца.
Допустимо е за кратки периоди или при здравословен проблем на някой от двамата, но чак и да се сърди, че имаш нужди.
Намери си човек с нормална сексуалност и живей спокойно.

# 8
  • Мнения: 9 711
Ох, и това, ама го пропуснах.
Или в частта "желана съм от много мъже"... Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 451
Дам определено не е нормално май трябва да го сменяш този "партньор"

# 10
  • Мнения: 13
Ох, и това, ама го пропуснах.
Или в частта "желана съм от много мъже"... Rolling Eyes
Не че се самохваля , просто го натъкнах , защото е така спрямо това , което получавам от други - внимание. В това число и от приятелите му съм била сваляна дори пред него в претекст на шега. Което също го ядосва и страшно ме ревнува "уж".
Относно здравословен проблем не знам да има такъв , ерекция си има от тази сутрешната и по принцип , но не иска да го правим.
Относно отговора ,че не ме иска - наясно съм , дори да го отрича. Опитах се да говоря с него , за да знам какво да променя в себе си ,че да ме желае както преди , но отново не иска да говори по темата.

# 11
  • Мнения: 2 753
Да го смени само,защото не правят секс???
Има хиляди причини,от които на мъжа да не му се прави секс,но да обожава жената до себеси ,това значи ли ,че тя трябва да го смени за някой,който ще й скъса задника от секс,но няма да я обича ,примерно ?

Настоявай да каже каква е причината да не те желае ,също провери вероятноста да има друга и т.н

# 12
  • Мнения: 40 950
Опитах се да говоря с него , за да знам какво да променя в себе си ,че да ме желае както преди , но отново не иска да говори по темата.

Някои жени са непоправими и никога не поумняват. Казано е - сърце се силом не взема. Като не те ще какво има да се карате и да се убеждавате? Дигаш си чуковете и си намираш нормален приятел. няма нужда от драми, ти да заставаш на челна стойка или той да се насилва да те чука. Просто не виждам какво има да се пише повече по темата.

# 13
  • Мнения: 451
Е в такъв случай винаги би се намерил някой доброволец да задоволи физиологичните нужди на съпругата от които е лишена! А любящият но неотзивчив съпруг може да гледа как се прави!

# 14
  • Мнения: 9 711
Те не са партньори в общоприетият смисъл на това понятие. Не живеят заедно, нямат общо домакинство, всеки си прекарва времето вкъщи и след това се срещат вечер.  Дори съквартиранти не са. Приятелчета, ама без ползите.

Общи условия

Активация на акаунт