Как обличате в жегите съвсем малките бебета

  • 2 002
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 385
Моето дете е родено края на юни и в големите жеги юли, август беше само по боди. Понякога слагах чорапки, ако има вятър. А като заспи му мятах пеленка.
Бяха ми обяснили, че на малките е по-добре да им е студено от колкото топло. Нещо общо с потенето имаше (че не можели да се потят) ама вече не помня къде съм го чела/чула и точно какво беше!

Днес видях в градината дете на около година и половина с шапка и шал #2gunfire #2gunfire #2gunfire
А другите наоколо с качулки!
Абе, нормални ли са тези хора!!!
Като изведа малкия и подухне вятър, веднага се намират 5-6 баби и лелки да ми кажат да му сложа шапка на това дете  Peace

# 16
  • Мнения: 6 164
Аз не го обличам в жегите... Събличам го! Laughing
По боди само с една тензухена пеленка отгоре меткам върху крачетата и го пазя от слънце и вятър! Peace

# 17
  • Мнения: 1 949
Днес видях в градината дете на около година и половина с шапка и шал #2gunfire #2gunfire #2gunfire
А другите наоколо с качулки!
Абе, нормални ли са тези хора!!!

 smile3512 Нормални - друг път! Аз преди няколко дни, когато на мене ми беше топло с потник и тънък панталон 7/8, видях дете на около 1г. някъде с ватирана блуза и отдолу някакви дълги гащи, които сигурно пак бяха ватиранички, да не настине детето  #Cussing out

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Миналото лято бяхме навън от 10-я ден на раждането и беше само по боди и леко чаршафче, ако заспи. Сега също е възможно най-разсъблечена. Аз също се опулвам като видя навлечено бебе, избягвам и съветите да обличам при вятър - това не е зимен вятър и не е страшно. Все още не сме се разболявали. Пазя я само(до колкото мога) от контакт с болни.

# 19
  • Мнения: 2 631
с късо ръкавче и боси крачета, но с чорапки

и ние сме така Peace

# 20
  • Мнения: 308
обличай бебето така както си облечена и ти защото на тях също им е топло и не бива да се обличат много за да не се прегреят

# 21
  • Мнения: 1 284
по боди но с ританки още ме е страх да го разсабличам засега нямаме пъпчици от претопляне

# 22
  • Мнения: 5 103
С боби с къс ръкав само

# 23
  • Русе
  • Мнения: 785
гащеризонче с къс ръкав и къси крачоли в/у памперса. Ако спи - мятам тънка памучна пелена отгоре, и внимавам слънцето да не пече директно в/у откритите части.

# 24
  • Мнения: 3 447
Миналата година по това време детето ми беше на месец-месец и половина. Обличах го с гащеризончета с къс ръкав и къси крачоли, без чорапи. Понякога и само по боди-потник. Като спи - завит с тензухена пелена. На пряка слънчева светлина не съм го излагала изобщо.

# 25
  • Мнения: 4 621
Ние сме родени май месец и в горещените миналата година съм я обличала само с боди, без чорапи.

# 26
  • България-София
  • Мнения: 573
По съвет на педиатъра ми в Израел /темп до 40 градуса/ до 3-тия месец децата обличах с 3 ката памучни дрешки - потниче, блузка /или боди с дълги ръкави/ и жилетка ,а крачетата - задължително в ританки. До този възраст мъниците нямат ефективна терморегулация и могат както да получат "претопляне", така и да "настинат".

# 27
  • Торонто
  • Мнения: 837
Тъкмо се връщаме от консултация - лекарката ни направи сериозна забележка за облеклото Simple Smile)) Каза само блуза с къс ръкав и къси панталонки.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 743
Само по боди в жегите, като заспи завивах с памуюна пелена.Когато е много топло и чорапките махах  Hug

# 29
  • Мнения: 200
Ние сме на 26 дена. Вече излизаме навън. В големите жеги го извеждах по къс ръкав и ританки. Без чорапи. Само ако духа слагам нещо отгоре. Бебето се чувства перфектно.

Общи условия

Активация на акаунт