Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - тема 58

  • 90 295
  • 761
  •   1
Отговори
# 525
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Запазила съм си това,незнайно защо...Но като идея и насока за търсене на масичка
 

Или това като по-бюджетен вариант .За дистанционно,списания,одеало и чаша има място Simple Smile
https://www.ikea.bg/living-room/Coffee-and-side-tables/Side-tabl … o-67897/30349452/

Много яко, патърна на килима и масата, много идейно.

# 526
  • Мнения: 1 787
Звънче, страхотно е, много приятно! И аз помня - килима, кухнята и висящите лампи над плота-маса. Simple Smile

А пък на Belle помня кухнята, като я показа в темата за кухните. И плочките също. Simple Smile ТВ шкафът и столовете са страхотни, но аз бих оставила макс 4 в стаята, за да диша.

# 527
  • Мнения: 1 207
Doris, същият е дивана. Наистина е нисичък, но ми пасваше на мястото като размери и ми харесва колко е широк.
Madeleine, ще махна няколко стола, които не се ползват ежедневно. Още не живеем там и не сме доизкусурили нещата.

# 528
  • вятърничава
  • Мнения: 1 893
Doris,пък и бетон щом има,сивичко и арматура Smiling Imp

Звънче, много е хубаво у вас!

# 529
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Doris,пък и бетон щом има,сивичко и арматура Smiling Imp

Звънче, много е хубаво у вас!

Хаха ти ме знаеш Simple Smile

Винкеееел...

# 530
  • вятърничава
  • Мнения: 1 893
От винкело по-яко нема Wink

# 531
  • София
  • Мнения: 186
Мили дами, чета темата редовно от доста време, но едва сега Ви пиша с конкретно питане.
Става въпрос за завесите в хола, който ремонтираме в момента. Холът е правоъгълен, като двете дълги срещуположни страни са в различни цветове (от което идва проблемът), а на късата, перпендикулярна на тях, е прозорецът, за който търся завеси.
Значи............едната стена е светло синьо-сива (латекс), а срещуположната е с тъмносин тапет. На прозореца между тях ще има тънки бели, изчистени пердета, но искам и плътни завеси, които ще стоят предимно от двете страни до стените. Само че, едното перде ще е до светла стена, а другото, до тъмна. Каква завеса би подхождала в този случай - тъмна, светла, нещо по средата, шарена, дюс?
Като уточнение ще добавя, че пред прозореца ще има бяла трапезарна маса с черни крака и тюркоазени столове, също с черни крака; пред тъмносиния тапет ще има бяла секция, а срещу нея ще бъде диванът, който е графитено сив; килимът ще е в различни нюанси на тюркоаз и синьо.

# 532
  • Мнения: 39 560
Без снимка не мога да съм категорична, но според мен трябва да се омекоти синьото, тъмносиньото и тюркоаза.

# 533
  • София
  • Мнения: 186
Ами снимки все още не мога да кача, тъй като пъзелът все още се сглобява. Аз самата смятам, че трябва да видя всичко останало подредено и тогава да преценя какво би подхождало най-добре. Все пак реших да се допитам и до Вас, защото немалко от пишещите тук имат страхотен вкус, който се доближава и до моя.

# 534
  • Мнения: 6 340
Нареди всичко и после ходи за завеси. Аз взех от Икеа няколко и после върнах тези, които не пасваха. Най-малкото можеш да ползваш икейските за ориентир какъв цвят плат да търсиш за ушиване, ако техните не ти харесват.

# 535
  • Мнения: 504
Здравейте, в момента правим ремонт на апартамента. Имаме всекидневна с кухненски бокс. Решихме кухнята да бъде бял гланц с черен плот:
 https://rosi.bg/plot-zvezden-prah-cheren---glanc-3459.html
Гранитогреса в кухненската част ще бъде този Bronx Grigio:
https://baniastil.com/luxury/гранитогрес/la-fenice-ceramiche/гра … ramiche-9635.html
Чудим се за цвета на ламината, латекса и кухненския гръб. Дивана също ще бъде тъмен - черен или сив.. не сме го купили все още, така че приемам и други идеи.
Снимки не мога да кача, защото сме още до шпакловката Grinning

# 536
  • Мнения: 5 234
И аз за завеси ще питам, без снимка засега.
Какво ви е мнението за жълти завеси в сива стая?
Много ми харесва на снимка комбинацията, но леко съм притеснена да не стане прекалено ярко и натрапващо се. Доста смело, но и пък и стилно може да се получи, ако се съчетае с жълти възглавници и картина примерно.
Другата опция, която обмислям е неутрални пердета, а жълто и тюркоаз в другите елементи от хола.

# 537
  • Мнения: 3 059
Тъкмо исках да предложа на *hope да си сложи жълти пердета - топъл, слънчев цвят.
Скрит текст:



Последна редакция: пт, 07 сеп 2018, 10:35 от Seti Beti

# 538
  • DE
  • Мнения: 9 068
Много харесвам комбинация жълто и сиво  Heart Eyes

# 539
  • Мнения: 8 299
Много харесвам комбинация жълто и сиво  Heart Eyes

И аз също, кухнята ми е така, но и предстои ремонт.

Последна редакция: пт, 07 сеп 2018, 11:12 от pticasprujina

Общи условия

Активация на акаунт