Въпрос за общинско жилище

  • 9 575
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 231
Aх, тя плащала 97 лв. наем... Плача.

# 31
  • Мнения: 3 231
Ето тук пише кой има право на общинско жилище. Никъде не виждам условие - да не си здрав и прав.

https://pravatami.bg/6305

Тук пък пише, как могат да се закупят.

https://www.pariteni.bg/?tid=40&oid=110871

А ти защо се правиш, че не разбираш за какво става дума в темата? Защо пропускаш ценни части от експозето на авторката, а именно, че са извършили фиктивен развод с цел материално облагодетелстване. Наистина ли не схващаш разликата между човек в нужда и дребен андрешковски тарикат далавераджия?

# 32
  • Мнения: 18 504
Хората са се опитали да прецакат системата, обаче във Варна това с общинските жилища е олимпийска дисциплина и не са били достатъчно добре подготвени. Моят съвет е да оставят тези опити и да продължат напред.

# 33
  • Мнения: 8 806
хаха, каква тема само и каква наглост велика!
Аз съм на 54 г и имам собствен апартамент от 23 години. Купихме го на свободна продажба.Теглихме заем, който изплащахме 20 години. Родителите ми имат 120 кв.м апартамент, който е наследство на мен и сестра ми. Ще го делим след смъртта им, те са много възрастни, но са живи. Този апартамент е купен по време на соца и е изплащан от родителите ми почти до пенсия. И тогава не ги раздаваха без пари, теглиш заем и плащаш цял живот. Живяла съм и на квартира, на свободен наем в двустаен апартамент. Моята заплата отиваше почти цялата за наем и битови сметки, после пък за заем. Работехме и допълнително, за да стигат парите. От държавата нито съм искала жилище, нито в бъдеще ще искам. Ще имам два апартамента в рамките на следващите няколко години и не изпитвам срам от това. Но щях да потъна в земята, ако бях ги придобила, както авторката се готви да се обзаведе с две жилища - едното евтино от държавата, другото наследствено след срамни врътки. Пък има и очи да размахва пръст,  ц ц ц ц ц..... Whistling

# 34
  • Мнения: 4 413
Ето тук пише кой има право на общинско жилище. Никъде не виждам условие - да не си здрав и прав.

https://pravatami.bg/6305

Тук пък пише, как могат да се закупят.

https://www.pariteni.bg/?tid=40&oid=110871

А ти защо се правиш, че не разбираш за какво става дума в темата? Защо пропускаш ценни части от експозето на авторката, а именно, че са извършили фиктивен развод с цел материално облагодетелстване. Наистина ли не схващаш разликата между човек в нужда и дребен андрешковски тарикат далавераджия?

Да бе човек, схващам я. Развели са се заради някакви си сигурно 10кв.м., които нито са техни, нито ще ползват, а само им пречат. Разбирам, че сигурно работят и за някакви мизерни заплати, които не им позволяват да изплащат кредит или свободен наем. Обаче разбирам, че ако могат да си купят това жилище, то това ще е лоста, който ще им помогне да са хем осигурени, хем няма да се заробят цял живот в кредити. Те така или иначе живеят в това жилище и ще живеят там още дълги години. Не вярвам някой да отиде и да ги изгони. Та поне да го платят на общината, да си плащат след това данъците, такса смет и ремонтите и да го стопанисват. А пък ако са читави хора и си поддържат дома, защо не.

Аз пък предпочитам такива хора за съседи, отколкото съседа ни, който е психично болен, настанен в такова жилище и обикаля и звъни по малките часове на вратите ни. Бабите ги е страх от него, децата също. Да не говорим, че след време ще ме е страх да пусна дъщеря си сама, защото тоз не го знам на къде  ще го тресне хормона.

# 35
  • Мнения: 5 059
anie11
"не са луксозни условията"???
Ти май наистина нямаш и идея за това,за което говориш.

# 36
  • Мнения: 1 726
Бас хващам, че от развода има и други облаги, защото и той пари струва.

# 37
  • Мнения: 1 663
А като го купиш да не ти го дават луксозен????? Та наскачахте че видиш ли "идея нямаме"
Що не иде да плаща 500+ кредит или наем да е видим с 97 и съвети търси и закани сипе. Отдавна чета но тази наглост ме изуми.
Няма съвети , да излиАт на пазара и да си купят. Че и мъж има-2 дохода влизат. Тарикати..

# 38
  • Мнения: 5 059
О,моля ви се....загрижили се за онеправданите и бедните.
Де да беше така,думичка нямаше да кажа.
Само че завистта прозира много зад престорената загриженост.

# 39
  • Мнения: 5 508
О,моля ви се....загрижили се за онеправданите и бедните.
Де да беше така,думичка нямаше да кажа.
Само че завистта прозира много зад престорената загриженост.

Я обясни на какво завиждам? Че си играят на семейство, че дават 'страшен' пример на детето или че са в общинско жилище, чакащи да наследят 100%, от онзи апартамент?
Ми не завиждам - няма за какво просто.

# 40
  • Мнения: 1 663
Нито съм загрижена, нито и завиждам. За кое? Издразни ме наглостта. Това е.

# 41
  • Мнения: 18 504
О,моля ви се....загрижили се за онеправданите и бедните.
Де да беше така,думичка нямаше да кажа.
Само че завистта прозира много зад престорената загриженост.


Сериозно ли мислиш, че някой завижда на жена, която се е развела заради общински апартамент?

# 42
  • Мнения: 3 231
О,моля ви се....загрижили се за онеправданите и бедните.
Де да беше така,думичка нямаше да кажа.
Само че завистта прозира много зад престорената загриженост.
На кое да ѝ завиждаме не разбрах.

# 43
  • Мнения: 5 059
Не знам точно кой го е писал,не ми се и рови сега,но ми направиха гадно впечатление 1-2 коментара как настанените в общински жилища били нагли,че не че им се давало,ами и искали да ги купят за без пари.Че,да,едно такова жилище трябва да струва като нормално на пазара,с какво били облагодетелствани те,как другите си плащали чинно и едва ли не колко е несправедливо някой да получи по-евтино жилище.
Тези коментари не бяха пряко към авторката,а към всеки в такова жилище.
Това ми направи гадно впечатление  и това държание осъждам.
Никой не иска да е в положението на някой крайно нуждаещ се...не знам какво ги е грижа някои хора,нали никой не е отишъл да им вземе от ТЯХНОТО?
Мога да ви кажа,че ако се даде едно жилище на нуждаещ се човек и след 5 години му се продаде на почти пазарни цени,значи в цялата тази ситуация има нещо много гнило.

# 44
  • Мнения: 3 231
Общинските жилища се отдават под наем на непазарни цени. Това е смисълът от тях и с това всички, мисля, ще се съгласим. Целта им е да подпомогнат хора в затруднено положение да си стъпят на краката. Те са един вид евтина временна квартира. Така че с непазарния наем проблем няма.

Продажба на общински жилища обаче според мен изобщо не трябва да има. Първо, че това съдържа изключително висок корупционен риск. Второ, че общината не трябва да е търговец на недвижимости. Когато някой затруднен успее да се стегне и да излезе на свободния пазар, в това жилище просто трябва да се настани друг нуждаещ се.

Пример - ако някога имам затруднен роднина, ще го приютя при мен, или бих му дал свой апартамент под наем на занижена цена или дори без пари. Но дали бих му го продал за жълти стотинки?

Това важи и за общината и дори по-разширено - не просто на непазарна, общината не трябва да продава тези жилища дори и на пазарна цена. Те просто трябва да се използват по предназначение - а именно да приютяват хора в трудно положение, докато си стъпят на краката. И после да освобождават мястото за следващите хора, изпаднали в трудност.

Общи условия

Активация на акаунт