Заплашва ме, че ако го напусна няма да ми даде детето

  • 10 338
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 344
Няма български съд, който да вземе дете от майката при положение, че тя иска да си го гледа и не е освидетелствана като психично болна, наркоманка или в рискова група като дълго време  безработна, бездомна и т.н.т

Точно така!
Вземай си детето и отивай при родителите си.
А ако идва да прави скандали,викай полицията.Ако ти посегне ,извади си медицинско.
Ако те заплашва,пускай жалби.
Той не може да ти вземе детето.Само блъфира,за да те изнудва да останеш и да  може да те мачка.



Точно така е  Peace
Бягай, не му се обяснявай, не у противоречи - БЯГАЙ!

# 16
  • Мнения: 5 247
И аз да спомена на всички които скоро ще им предстои такова нещо - действайте бързо докато не са гласували и в България закона за съвместното попечителство. За сега ние сме много добре законно откъм защита на майките. Бягайте по-бързо от тъпаците за да защитите децата си от техния пример.

# 17
  • Мнения: 15 571
И аз да спомена на всички които скоро ще им предстои такова нещо - действайте бързо докато не са гласували и в България закона за съвместното попечителство. За сега ние сме много добре законно откъм защита на майките. Бягайте по-бързо от тъпаците за да защитите децата си от техния пример.

Какъв е този закон - може ли да разкажеш малко по-подробно, ако е удобно? За пръв път чувам за такова нещо

# 18
  • Мнения: 5 247
Има много информация в интернет. В много от страните членки на ЕС е приет и се практикува родителските права след развод или раздяла да са по равно между двамата родители.

# 19
  • Мнения: 488
Има много информация в интернет. В много от страните членки на ЕС е приет и се практикува родителските права след развод или раздяла да са по равно между двамата родители.
Което не винаги е лошо. Не всички бащи са насилници , пристрастени или безотговорни.
Със закон или не вярвам БГ бащите да се втурнат задружно в съда и да се борят за тези равни права. Ми това е отговорност, после нали трябва и да ги гледат тез деца, да се грижат за тях, да плащат сметки.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 592

Вероятността при равни други условия съд да присъди попечителство на него е минимална. Дори не е нужно молба за развод да подаваш, брак нямате... просто си отиди при родителите - заедно с детето - но не му отказвай контакт, евентуално под надзор. Също така се посъветвай с адвокат, специалист по семейно право.

# 21
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 205
Няма български съд, който да вземе дете от майката при положение, че тя иска да си го гледа и не е освидетелствана като психично болна, наркоманка или в рискова група като дълго време  безработна, бездомна и т.н.т
не си права. има.
и съда не взима деца. той ги предоставя за отглеждане.
но в случая не вярвам това да се случи на авторката поради възрастта на детето. което пък е бич за бащите.

# 22
  • Мнения: 5 468
И как по-точно ще предоставят родителските права върху 2 годишно дете на бащата при положение, че майката нито го бие, тормози, проституира, взима хероин и не страда от душевна болест? Според теб едно 2 годишно дете предимно от баща си ли има нужда или от майка си? Съдиите са наясно с нуждите на едно малко дете и съответно ако ситуацията не е крайна, просто няма как детето да се остави на бащата. И преди някой да скочи и да каже аз познавам едно дете, което е при баща си, пак да кажа, че двамата родители могат да се споразумеят детето да е при баща си, т.е. това се случва, когато майката е съгласна.

По въпроса за съвместното попечителство, нищо лошо няма, ако се приеме. Има и свестни бащи, които искат да са с децата си повече време, а не да имат режим няколко дни в месеца, а насреща си отмъстителна бивша жена. Нека не изкривяваме истината и да признаем, че съществуват всички онези майки, които използват децата си за отмъщение. Помислете и от този ъгъл преди да заклеймявате бащите като цяло. Помислете колко бащи са отделени от децата си и нямат право на глас. Каквото и да си говорим, в момента бащите са в ужасно неизгодна позиция.

# 23
  • Мнения: 64
Още веднъж благодаря на всички за своите мнения и подкрепа. Следващата седмица имам час за консултация с адвокат за да реша как да започна всичко и какво да очаквам. До тогава оставам при мъжа си,не искам да бързам и да допусна грешка,която после да е в мой ощърп при евентуално дело за детето. Определено вече съм по смела и повече няма да допусна грубото му отношение към мен.

# 24
  • Мнения: 5 441
Още веднъж благодаря на всички за своите мнения и подкрепа. Следващата седмица имам час за консултация с адвокат за да реша как да започна всичко и какво да очаквам. До тогава оставам при мъжа си,не искам да бързам и да допусна грешка,която после да е в мой ощърп при евентуално дело за детето. Определено вече съм по смела и повече няма да допусна грубото му отношение към мен.
Снежана, два пъти в постовете си пишеш "мъжа си". Ако още го чувстваш такъв внимавай какви ги разиграваш и дали наистина искаш да се разведеш/разделиш или му показваш какво можеш, но още държиш на него. Начинът, по който говорим, изразяваме се е показателен за състоянието на нагласите и съзнанието ни. Ако тайно си мислиш как сега да отидеш при семейството си, а той да дойде да те моли- не си го причинявай, на теб, на детето и на родителите. Когато положението е нътрпимо- просто се действа. Никоя от нас не е чак такава актриса. Например, докато решиш какво да очакваш ще му отказваш ли секс?

# 25
  • Мнения: 64
Още веднъж благодаря на всички за своите мнения и подкрепа. Следващата седмица имам час за консултация с адвокат за да реша как да започна всичко и какво да очаквам. До тогава оставам при мъжа си,не искам да бързам и да допусна грешка,която после да е в мой ощърп при евентуално дело за детето. Определено вече съм по смела и повече няма да допусна грубото му отношение към мен.
Снежана, два пъти в постовете си пишеш "мъжа си". Ако още го чувстваш такъв внимавай какви ги разиграваш и дали наистина искаш да се разведеш/разделиш или му показваш какво можеш, но още държиш на него. Начинът, по който говорим, изразяваме се е показателен за състоянието на нагласите и съзнанието ни. Ако тайно си мислиш как сега да отидеш при семейството си, а той да дойде да те моли- не си го причинявай, на теб, на детето и на родителите. Когато положението е нътрпимо- просто се действа. Никоя от нас не е чак такава актриса. Например, докато решиш какво да очакваш ще му отказваш ли секс?
Права сте. Останали са някакви чувства на любов към него,но в такива моменти любовта не стига. Не искам на никого нищо лошо да направя,но и аз съм човек и не съм направила нищо за да получавам такова отношение към мен. А за секса,няма нужда да му отказвам,спим в отделни стаи,защото на него детето му пречи да се "наспи като човек". Раздвоена съм и объркана и затова се изразявам по този начин вероятно.

# 26
  • Мнения: 15 571
За това си много права - това, че обичаш някого не значи, че трябва да търпиш лошото му отношение към теб. Защото ти също си човек и имаш пълното право да бъдеш щастлива така, както ти го разбираш

# 27
  • Мнения: 19
По-добре се махно от тоя няма смисъл да седиш дори заради детето така и него мъчиш

# 28
  • Мнения: 1
А как да постъпя ако детето е на 10 години и е силно настроено против мен?

# 29
  • Мнения: 488
А как да постъпя ако детето е на 10 години и е силно настроено против мен?
По същия начин.  Раздяла и развод.

Общи условия

Активация на акаунт