Заплашва ме, че ако го напусна няма да ми даде детето

  • 10 343
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 234
Взимаш си детето и си отиваш при вашите. Нямаш бъдеще с този човек и няма смисъл да мъчиш себе си и детето при него. Никой съд няма да вземе дете от майка му, ако няма сериозни основателни причини за това.

# 31
  • Мнения: 607
В EU децата са една седмица при майката, една при бащата, в Белгия е така.  Ако не са наркомани, алкохолици и тн. обаче. Аз смятам, че е правилно, в България бащите ги виждат само неделите и си мислят, че нямат повече ангажименти, а майката се скапва от задължения и работа.

# 32
  • Мнения: 15 587
В EU децата са една седмица при майката, една при бащата, в Белгия е така.  Ако не са наркомани, алкохолици и тн. обаче. Аз смятам, че е правилно, в България бащите ги виждат само неделите и си мислят, че нямат повече ангажименти, а майката се скапва от задължения и работа.

Щеше да е добре, ако в България разводите ставаха по цивилизован начин. Аз до сега не съм чула за такъв обаче. Дори и моя не беше такъв, въпреки, че сега - 8 години по-късно с БНД сме в много добри отношения. Но в повечето случаи бащите използват всяка минута с детето, за да му говорят колко ужасен човек е майка му - жената, която го е родила и, която прекарва целия си живот в грижи за него и как тя е виновна, че детето не живее и с двамата си родители /само защото е отказала да търпи простотиите на баща му/. Та за нашите географски ширини този начин на разпределяне на децата е перфектен. Дай Боже след време нещата да се променят разбира се, защото всяко дете има нужда и от двамата си родители, без значение дали са заедно или не

# 33
  • Мнения: 5 248
Манталитета тук няма да се промени. За това на нас споделено родителство не ни е нужно. Изобщо не ми пука за мотивите на съда. Аз знам какво става след контакта на детето ми с баща му.

# 34
  • Мнения: 14 635
Не знам има ли защитени жилища?При родителите също е ок и ако се довлече урода,полиция,жалби и пр.,което са споделили препатили.

# 35
  • Мнения: 7 325

Щеше да е добре, ако в България разводите ставаха по цивилизован начин. Аз до сега не съм чула за такъв обаче. Дори и моя не беше такъв, въпреки, че сега - 8 години по-късно с БНД сме в много добри отношения. Но в повечето случаи бащите използват всяка минута с детето, за да му говорят колко ужасен човек е майка му - жената, която го е родила и, която прекарва целия си живот в грижи за него и как тя е виновна, че детето не живее и с двамата си родители /само защото е отказала да търпи простотиите на баща му/. Та за нашите географски ширини този начин на разпределяне на децата е перфектен. Дай Боже след време нещата да се променят разбира се, защото всяко дете има нужда и от двамата си родители, без значение дали са заедно или не
Въпреки, че детето ми беше жертва на точно такова поведение от страна на създателя си не мога да не отбележа, че има и много жени които използват децата си като оръжие срещу бащите им. Т.е. ако не им се играе по свирката - няма дете. А грозни разводи и драми има навсякъде не само по нашите ширини. Смятам, че споделените родителски права биха спестили доста проблеми.

# 36
  • Мнения: 5 468
Около моите разведени познати, ситуацията е точно обратната-майките са тези, които настройват децата си и то доста успешно, тъй като имат голямо влияние върху тях. Разредените контакти с бащите + настройването срещу тях, водят до отчуждаване на децата. Често децата се използват за отмъщение и/или изнудване, като в голям процент от случаите, пряка намеса има и някоя злобна тъща. Вярно е, че какъвто и закон да се приеме, в крайна сметка всичко опира до съвестта и интелигентността на родителите, но все пак, промени в законодателството биха могли да подпомогнат тези ситуации. Разбира се, моите познати не са представителна извадка, но съгласете се, че когато детето живее с майка си, тя има много по-голямо влияние, отколкото бащата. Срещи няколко пъти в месеца с бащата не могат да настроят детето срещу майка му, така както тя може да го настрои срещу баща му. Тоест ситуациите, в които майките настройват децата си, са далеч по-страшни и могат да доведат до пълно отчуждение на детето от баща му.

# 37
  • София
  • Мнения: 24 839
Манталитета тук няма да се промени. За това на нас споделено родителство не ни е нужно. Изобщо не ми пука за мотивите на съда. Аз знам какво става след контакта на детето ми с баща му.

Манталитета няма да се промени, докато бащите знаят, че майките със зъби и нокти бранят ограничаването на режима за " свиждания".
Ако грижите се поделят, насъскването срещу другия родител ще намалее драстично.

# 38
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 212
Манталитета няма да се промени, докато бащите знаят, че майките със зъби и нокти бранят ограничаването на режима за " свиждания".
бих казал, че манталитета няма да се промени , докато майките са спокойни, че печелят правата близо до 100 % от случаите. това е първото.
второто е за "свижданията" , но там вече има известно пропукване и съда все по-често дава разширен режим. малък ход е да се изкарва детето постоянно болно с цел баща му да не го взима , но и за това има лечение.

Ако грижите се поделят, насъскването срещу другия родител ще намалее драстично.
това е доста по-трудно за осъществяване. много често след развода/раздялата майката хуква  из страната, дори и в чужбина. трудно, да не кажа невъзможно ще е за детето половин година да е в едно училище/градина , а следващата половина да е в друго. ако родителите останат в един град нещата са ясни.

# 39
  • Мнения: 18 513
Бонго, намали малко. Майката тръгва "из страната" в 99 на сто от случаите означава, че е от друг град и няма собственост в града на бившия си съпруг, а за да остане там трябва да плаща свободен наем.
А за чужбина - няма как да изведе детето без съгласието на бащата, освен със съгласието на съда, а то се получава трудно.

Иначе съм за 50 на 50 грижи след развода, но никой не може да задължи една жена да изнемогва под наем в чужд град за удобството на бившия, ако има вариант да се прибере при родители или роднини. Като е толкова курназ бащата, да помисли дали той да не се премести в нейния град, да си намери квартира и работа.

# 40
  • София
  • Мнения: 24 839

бих казал, че манталитета няма да се промени , докато майките са спокойни, че печелят правата близо до 100 % от случаите. това е първото.
второто е за "свижданията" , но там вече има известно пропукване и съда все по-често дава разширен режим. малък ход е да се изкарва детето постоянно болно с цел баща му да не го взима , но и за това има лечение.

Ако грижите се поделят, насъскването срещу другия родител ще намалее драстично.
това е доста по-трудно за осъществяване. много често след развода/раздялата майката хуква  из страната, дори и в чужбина. трудно, да не кажа невъзможно ще е за детето половин година да е в едно училище/градина , а следващата половина да е в друго. ако родителите останат в един град нещата са ясни.

[/quote]

Ако правата се поделят и детето е седмица при единия - седмица при другия, както би било най- добре за него, и двамата няма да хукват никъде, а ще си изпълняват ангажиментите.
Ако има добър надзор и санкции за неизпълнение, разбира се.

Така всеки ще докаже, че се развежда само с другия родител, а не и с детето си.

# 41
  • Мнения: 1 698
С бившия ми съпруг сме от един град, от съседни квартали. Разстоянието между двете жилища е 15 минути пеш и 5 минути с кола. Има право да ги вижда два пъти месечно по 7 часа, или общо 14 часа за месец. Напълно се съобразих с неговото работно време и заетост, и съдът определи това да е в събота. И това му е много, ако зависи от него би ги виждал два пъти в месеца по 2 часа. Или един път в месеца за 7 часа. Иска да ги види и да ги изведе най-много за два часа в парка, като кученца. Не иска да полага никакви други грижи. Отказваше да ги води на рехабилитация /двете деца са с признат ТЕЛК, едното с 90%, другото със 100%/. Докато течеше бракоразводното дело е имало случаи да не ги вижда и за по месец. Съдът му е определил да ги взима и за две седмици в годината. Силно се съмнявам да го направи.
На всички общи познати разказва как не му давам децата и той страда, защото не може да си ги вижда. Обажда ми се в 10 часа вечерта в петък, за да ми каже, че на другия ден няма да ги вземе, защото майка му е болна или не е в града, а той не може да ги гледа. Дори и на Великден.
Пиша това, защото в този случай споделеното родителство е напълно неприложимо.
Познавам много случаи, в които бащите напълно са забравили за децата си, а майките дори не могат да ги намерят, за да си съберат издръжката.
Не отричам, че има съвестни и отговорни татковци, но те едва ли са много. Особено, ако вече имат нова партньорка и деца. При бившия ми съпруг нова партньорка няма, вероятно няма и да има, защото майка му е Жената на живота му. Ще са си заедно, докато смъртта ги раздели. Когато идва да ги вземе от нас, е винаги придружен от мама. Докато се развеждахме миналото лято, отидоха и двамата на море.

# 42
  • Мнения: 2 099
Натака, твоя бивш го помня. Уникално говедо. Оттървала си се! Не ти и трябва, простак!Да си жива и здрава да си отгледаш децата! Пък като е и в комплект с мама, представям си какво е. Поне знаеш, че няма да ти увеси и майка си да я гледаш после.

# 43
  • Мнения: 1 698
Рибозом, напълно си права. Всеки ден благодаря на Бога, че се отървах, и от него, и от майка му и от цялата му рода. Беше ми правил намеци, че иска един ден да си прибере и мама у нас, ако се наложи. Всеки ден се радвам на свободата си и на радостта ми да съм далеч от такъв човек, както и децата.
Направо живеем нов живот. Дечицата са много добре.

# 44
  • Мнения: 46
При мен беше по следния начин:Искаше да вземе детето от нас и да го заведе в тях докато ме нямаше в България(за 10 дена).Искал да го взема майка му да го гледа,и  аз да му плащам издръжка .И през това време завел и иск срещу мен за режим на виждане и ,че не съм се грижила за детето и че ако не съм го искала детето той щял да го гледа  ако ли не ще  плаща издръжка от 120 лв. Като го видях лошо ми стана.

Общи условия

Активация на акаунт