Любители на Котки - Тема 122

  • 59 646
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 714
IntRiGa[/b, жалко, но никога не се знае... Wink Разказвала съм я тази история тук преди. Родителите ми се грижеха за котка, която роди 3 момченца. Пораснаха, много се обичаха, играеха заедно и в един момент първият роден започна да се бие до кръв и ликвор с втория. Така около 2 години. Сега пак играят заедно и са първи приятели. За какво се биеха години, така и не се разбра.

Аmélie, заведи я когато решиш. Дано нищо да й няма. На моя му мина като на "куче", веднага щом се изкиха в лицето ми от към 5 см има, няма. Simple Smile)) Премери й температурата, ако можеш. Котките са голЕми кучета и бързо им минава. Wink

bethefirst, аз имам опит с такава ваксина, но при женска котка. Първо, котката трябва да не е разгонена. Иначе не "хваща" както трябва. Ако няма видими белези за разгонване, човек няма как да знае, а се случва.
Не виждам защо да слагаш ваксина на мъжки котарак. Все пак е хормонален препарат и то противоположен на мъжките полови хормони. Предполагам, че искаш да си има деца, ама нещо в поведението му те дразни. Не искам да те плаша, ама ако е поведенчески проблем едва ли с ваксина или с кастрация ще го решиш. Само гадая. Simple Smile

И къде отиде старата версия? Rage
И всичко излиза удебелено! Rage

# 31
  • Мнения: 1 876
IntRiGa[/b, жалко, но никога не се знае... Wink Разказвала съм я тази история тук преди. Родителите ми се грижеха за котка, която роди 3 момченца. Пораснаха, много се обичаха, играеха заедно и в един момент първият роден започна да се бие до кръв и ликвор с втория. Така около 2 години. Сега пак играят заедно и са първи приятели. За какво се биеха години, така и не се разбра.

Аmélie, заведи я когато решиш. Дано нищо да й няма. На моя му мина като на "куче", веднага щом се изкиха в лицето ми от към 5 см има, няма. Simple Smile)) Премери й температурата, ако можеш. Котките са голЕми кучета и бързо им минава. Wink

bethefirst, аз имам опит с такава ваксина, но при женска котка. Първо, котката трябва да не е разгонена. Иначе не "хваща" както трябва. Ако няма видими белези за разгонване, човек няма как да знае, а се случва.
Не виждам защо да слагаш ваксина на мъжки котарак. Все пак е хормонален препарат и то противоположен на мъжките полови хормони. Предполагам, че искаш да си има деца, ама нещо в поведението му те дразни. Не искам да те плаша, ама ако е поведенчески проблем едва ли с ваксина или с кастрация ще го решиш. Само гадая. Simple Smile

И къде отиде старата версия? Rage
И всичко излиза удебелено! Rage

Имането на деца няма нищо общо засега, скоро не го планирам.
Чипът ще е за мъжки котарак, който вече е достигнал полова зрялост.
Консултирах се по тел с ветеринар, той не спомена, че трябва котката да е или да не е разгонена. Посъветва ме да кастрирам женската, ако няма да ги развъждам, но аз искам да кастрирам мъжкия, за да не маркира или поне временно да не се разгонва, докато женската (на 9 месеца) отрасне още малко. Проблемът е, че маркира различни предмети, стени, столове, постоянно преследва малката, качва се на нея, изключително много мрънка и не се стои в една стая с тях, разделяме ги, докато намерим решение.

# 32
  • София
  • Мнения: 4 714
Скрит текст:
IntRiGa[/b, жалко, но никога не се знае... Wink Разказвала съм я тази история тук преди. Родителите ми се грижеха за котка, която роди 3 момченца. Пораснаха, много се обичаха, играеха заедно и в един момент първият роден започна да се бие до кръв и ликвор с втория. Така около 2 години. Сега пак играят заедно и са първи приятели. За какво се биеха години, така и не се разбра.

Аmélie, заведи я когато решиш. Дано нищо да й няма. На моя му мина като на "куче", веднага щом се изкиха в лицето ми от към 5 см има, няма. Simple Smile)) Премери й температурата, ако можеш. Котките са голЕми кучета и бързо им минава. Wink

bethefirst, аз имам опит с такава ваксина, но при женска котка. Първо, котката трябва да не е разгонена. Иначе не "хваща" както трябва. Ако няма видими белези за разгонване, човек няма как да знае, а се случва.
Не виждам защо да слагаш ваксина на мъжки котарак. Все пак е хормонален препарат и то противоположен на мъжките полови хормони. Предполагам, че искаш да си има деца, ама нещо в поведението му те дразни. Не искам да те плаша, ама ако е поведенчески проблем едва ли с ваксина или с кастрация ще го решиш. Само гадая. Simple Smile

И къде отиде старата версия? Rage
И всичко излиза удебелено! Rage

Имането на деца няма нищо общо засега, скоро не го планирам.
Чипът ще е за мъжки котарак, който вече е достигнал полова зрялост.
Консултирах се по тел с ветеринар, той не спомена, че трябва котката да е или да не е разгонена. Посъветва ме да кастрирам женската, ако няма да ги развъждам, но аз искам да кастрирам мъжкия, за да не маркира или поне временно да не се разгонва, докато женската (на 9 месеца) отрасне още малко. Проблемът е, че маркира различни предмети, стени, столове, постоянно преследва малката, качва се на нея, изключително много мрънка и не се стои в една стая с тях, разделяме ги, докато намерим решение.
[/quote]

Нямах предвид Ти да имаш деца, а котарака. Simple Smile
Всички ветеринари ще ти кажат, че с настъпването на полова зрялост при мъжки котарак с цялата условност на това понятие, (нямам представа на колко годинки е той) котараците започват да маркират.
Това от мой и чужд опит въобще не е така./мир/
Но, от друга стана има женска котка, която го провокира. Съвета на ветеринара е точен. Ако не искаш поколение от тях двамата, кастрирай женската. Така и мъжкият няма да маркира толкова. С маркирането казва : тази е моята котка, само някой да я закачи. Wink
Женска котка на 9 м би трябвало вече да се е разгонвала, така че поведението на мъжкия е адекватно.
По принцип до 1 г не би трябвало да се кастрират котки, както мъжки, така и женски за да се развият нормално.
Но, все пак 9 м  за женско коте е нормално за кастрация. В твоя случай -още повече.
 Кастрацията на мъжкия ще намали миризмата на урината и вероятно ще спре маркирането. Но има случай в които продължават с това. Природа...
Както писах с ваксина за мъжки котараци нямам опит.
   "Мъжки котки – Много характерно за мъжкарите е, че те съзряват полово по-късно от женските. Те могат да се възпроизвеждат едва когато навършат най-малко 9-12 месеца. Но това важи само за някои породи. Най-често пълна полова зрялост се достига през втората година от живота им, какъвто е случаят с непородистите представители на вида. Това е свързано предимно с необходимостта да се постигнат такива размери, които да позволят на котаракът да се съревновава с другите мъжкари. За съжаление това не означава, че той няма да прояви полов инстинкт малко по-рано – например на 6-7 месечна възраст. Този полов инстинкт ще се изразява в маркиране на територията за първи път, промяна в миризмата на урината и др. Не бъркайте това за полова зрялост – при сношение на тази възраст мъжкия няма да може да заплоди женската."

Това е от следния линк:
https://jivotinkiteydoma.wordpress.com/2013/05/08/razgonvane-kotarak/
Там от падащото меню може да прочетеш за ваксините и какво съдържат.
Само да те предупредя, че това е статия, не научен доклад, доказан с многогодишни експерименти и наблюдения, така че потърси и други гледни точки. /мир/
 

# 33
  • Мнения: 5 508
В случая важно е да се кастрира женската. А тези 6-месечни глупости са безсмислени, пък и не гарантират спирането на маркирането.

# 34
  • София
  • Мнения: 4 714
В случая важно е да се кастрира женската. А тези 6-месечни глупости са безсмислени, пък и не гарантират спирането на маркирането.

Aз бих кастрирала веднага и двете котки. Не виждам причина да се мъчим взаимно.

# 35
  • София
  • Мнения: 13 137
В случая важно е да се кастрира женската. А тези 6-месечни глупости са безсмислени, пък и не гарантират спирането на маркирането.

Aз бих кастрирала веднага и двете котки. Не виждам причина да се мъчим взаимно.
Подкрепям!  Hug

Много ми е мъчно! Малкият Мърльо днес отива към новия си дом. Сърцето ми се къса, че трябва да се разделим. Sad Тъкмо големите свикнаха с него! Дано има късмет мъничето!  Praynig



# 36
  • София
  • Мнения: 1 338
Таня, БРАВО! Браво, че си го спасила и си му намерила дом ❤ Дано има късмет и да е много обичан 😊

# 37
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
Таня, БРАВО! Браво, че си го спасила и си му намерила дом ❤ Дано има късмет и да е много обичан 😊
+1 Heart Kissing Heart

# 38
  • София
  • Мнения: 3 477
Таня, браво за котенцето, голям късметлия е той и все така ще бъде!
Благодаря за новата тема Hug
Ето го и Блеки... голям ни е помощник, без него нямаше да се справим Simple Smile

# 39
  • UK
  • Мнения: 205
Здравейте, отдавна не сме се разписвали в тази тема с Балу, така че ето един мнооого закъснял данък от нас:

Скрит текст:





Преместихме се в нова квартира с много повече място за тичане и пакости, което много му допада Simple Smile Прегръдки на всички котьовци в темата

# 40
  • Варна
  • Мнения: 6 312
Подреждам в лятната квартира и докато си почивам, разхождам Магито на двора. Grinning Обикаля навън снишена и развълнувана. Ще я снимам и покажа, като имам нет. Сега съм на мобилни данни.
Глас и от мен за комфортиса за превенция срещу паразити.

Таня, много обич и грижа за Мърлето!
Успех на всички котенца, чакащи да ги харесат за любимец!

# 41
  • София
  • Мнения: 4 714
Heart Eyes

Много ми е мъчно! Малкият Мърльо днес отива към новия си дом. Сърцето ми се къса, че трябва да се разделим. Sad Тъкмо големите свикнаха с него! Дано има късмет мъничето!  Praynig





Танче, да много е тъжно като трябва да се разделиш с такава душичка, ама нали е за добро.
Нямам съмнения, че новите му стопани ще се влюбят в него и ще е много обичан и глезен. Heart Heart Heart

OswinOswald благодаря от името на лигльо-Котуньо. На вас ви желая много любов и по-малко пакости. Wink Поне не сериозни. Kissing Heart

AnyHr, то ясно, че голяма помощ е паднала Joy, но не ми е ясно точно каква???
Гума ли е сменял Блеки, помпал ли е или я е ял? Joy Heart Eyes

Стейси, приятна разходка. Heart

# 42
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 235
Таня, и аз имах такова приключение преди три години. Добре че съседката беше на гости при майка си и имаше транспортна клетка. Много време съжалявах, че не  го задържах заради плъхчето; още въздишам по него. Хем беше един такъв клощав, пълен с бълхи, нищо и никаква шарка, но мъркав и гальовен.

# 43
  • Мнения: 1 876
В случая важно е да се кастрира женската. А тези 6-месечни глупости са безсмислени, пък и не гарантират спирането на маркирането.

Това не е вярно, защото вече разговарях с 5 човека, които са слагали въпросната ваксина. При някои е действала 6 месеца, при други година. Има период на адаптация около 3-4 седмици, докато започне да действа.
Неинвазивен метод и е временно решение за хора, които поради някаква причина искат да запазят котката и репродуктивните ѝ органи.

Ще кастрираме мъжкия, за да се успокои, да остане здрав, а женската ще изчакаме да се развие напълно. Утре е кастрацията, дано мине както трябва. Ще пиша пак Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 3 477
Heart Eyes
AnyHr, то ясно, че голяма помощ е паднала Joy, но не ми е ясно точно каква???
Гума ли е сменял Блеки, помпал ли е или я е ял? Joy Heart Eyes

Гуми сменя Grinning

Някой беше споменал за кърлежи на дворно коте. Тази година е истински кошмар... Още от март месец вадя или изресвам по няколко всеки ден, купих и специална щипка за вадене на кърлежи- май с нея е по- лесно.
Блеки живее на свобода (има на разположение двор и гора), но има всички удобства на "апартаментско" коте- търкаля се на мека мебел и спи на чаршафи. Много внимаваме за кърлежите, но тази седмица ММ ми вади един от гърба (добре, че го видях в самото начало).
Една мацка тук беше споменала, че купува Фронтлайн комбо (задължително трябва да има и куче и коте на картинката) 4 мл и слага на котето 0.5 мл (така е най- изгодно ценово). Нашият вет ми каза, че няма репелент за котки, при котките е на контактен принцип- кърлежите се забиват и после умират (за кучетата има превенция, но за котки е силно отровно). Обработването е на 2-3 седмици в активния сезон. Натрупвало се и след време гадовете умират при контакт с косъма.
Имам пипети фиприст комбо (7.50 струва 1 пипета 0.5 мл по цени на едро) и като свършат мисля да пробвам Фронтлайн комбо (връзва се на 3 лв 0.5 мл).
Благодаря на девойката, която сподели тази ценна информация! Hug

Последна редакция: сб, 26 май 2018, 23:28 от AnyHr

Общи условия

Активация на акаунт