Емоционална изневяра - оправдана?

  • 10 733
  • 122
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 30 802
Ами писането е доста интимна дейност - на практика акълът й е другаде. Може новото поколение да са някакви други, ама да си хортуваш интимно с други в чат и същевременно да градиш връзка на живо - странно си е. А и говори за нарцисизъм и меракът да й се въртят наоколо, или поне да има такова усещане.

# 16
  • Мнения: 13
Ами писането е доста интимна дейност - на практика акълът й е другаде. Може новото поколение да са някакви други, ама да си хортуваш интимно с други в чат и същевременно да градиш връзка на живо - странно си е. А и говори за нарцисизъм и меракът да й се въртят наоколо, или поне да има такова усещане.
Напълно съм съгласен.

# 17
  • Мнения: 2 127
Изобщо не съм съгласна с вуйчото, да съдиш на база ученически гадженца просто не е сериозно. Моите съученички ги сменяха през 2-3 месеца, сега си гледат децата и мъжете.
И какво толкова като си пише с други? И аз чат-пат си драсвам някой друг ред със съученици, приятели, колеги... Айде като съм обвързана, да сведа контактите си до 1-2 грозноватички приятелки, задължително обвързани. Сега, зависи какво си пише, ако са свалки и уговорки, е друг въпрос. И телефона на бившия си защо не била изтрила. Че и сметка ще държи, какво било правило това тук. Ми, може да го е запазила, за да знае на кого да не вдига.
Притеснително е, че те лъже, щом има лъжи за незначителни неща, ще има и за значителни. Не може да има, ЩЕ.

# 18
  • Мнения: X
Ами писането е доста интимна дейност - на практика акълът й е другаде. Може новото поколение да са някакви други, ама да си хортуваш интимно с други в чат и същевременно да градиш връзка на живо - странно си е. А и говори за нарцисизъм и меракът да й се въртят наоколо, или поне да има такова усещане.

Демоде си. Ако на 19 не си пишеш с някакви по Интернет, кога? Тогава е времето да си чатиш, да общуваш, а не да си играйкаш на семейство.

А и по описаното за момичето ще е по-добре да бяга от този уж неревнуващ постоянно контролиращ субект.

# 19
  • София
  • Мнения: 28 603
И какво като акълът ѝ е на друго място в даден момент? Нищо лошо няма в това, даже е здравословно. Омъжена съм, но ако мъжът ми даже ми намекне за подобно ограничение, ще има много, много  сериозен проблем. Такъв контрол и такове обсебване са недопустими.
П.П. Един от двамата ми най-добри и стари приятели е мъж. И си пиша, и се виждам с него.

Скрит текст:
Ами писането е доста интимна дейност - на практика акълът й е другаде. Може новото поколение да са някакви други, ама да си хортуваш интимно с други в чат и същевременно да градиш връзка на живо - странно си е. А и говори за нарцисизъм и меракът да й се въртят наоколо, или поне да има такова усещане.

Демоде си. Ако на 19 не си пишеш с някакви по Интернет, кога? Тогава е времето да си чатиш, да общуваш, а не да си играйкаш на семейство.

А и по описаното за момичето ще е по-добре да бяга от този уж неревнуващ постоянно контролиращ субект.
Оооо, да! Винаги съм бягала от дори само сексуални отношения с неуверени хора, много са вредни.

Последна редакция: пт, 25 май 2018, 11:23 от milenaka

# 20
  • Мнения: 30 802
Ъм, не че нещо, но откога да висиш и да чатиш в нета се смята за нещо куул, а не за ултра-лузърско поведение? На 19 ти е време да цъфтиш, да се фръцкаш, а не да си образуваш бръчки и торбички под очите със забоден в телефона нос.

Голям флирт, голяма красота това да чатиш в нета. Едно време беше интересно, щото нетът беше новост и висяхме в ICQ. Ама чатенето не е точно общуване, не гради социални умения, напротив.

Бе направо за млади хора на 19, с цялото време на света, да чатиш е лузърско. И да търсиш внимание в нета е лузърски нарцисизъм за психо кифли. Нездраво четкане на виртуално самочувствие. Смотана и ненормална работа. Нищо хубаво няма, нищо младежко и готино.

И не, не съм демоде, аз съм от най-ранните почти digital natives, чатя и имам нет от скоро ще станат 20 години. И за 20 години чатенето от загубеняшка дейност стана готина дейност за младежи. Айде бе...

Не съм демоде - и днес има не-чатещи млади дами. А чатещите и търсещи внимание от мъже са си патология някаква. Не е едно и също да се облечеш хубаво и да събираш погледи - и да се затвориш в стаята и да броиш лайковете на вулгарното си селфи.

# 21
  • Мнения: 30 802
И какво като акълът ѝ е на друго място в даден момент? Нищо лошо няма в това, даже е здравословно. Омъжена съм, но ако мъжът ми даже ми намекне за подобно ограничение, ще има много, много  сериозен проблем. Такъв контрол и такове обсебване са недопустими.
П.П. Един от двамата ми най-добри и стари приятели е мъж. И си пиша, и се виждам с него.

А ако неговият акъл е другаде? Ми защо изобщо са заедно? що не може той да бройка по-готини и красиви, а що не и да забие нещо странично?

# 22
  • Мнения: X
Сега пък лузърско било чатенето. Дрън-дрън. Всичките чатят и всичките висят в Нета, значи всичките са лузъри по твоите критерии. Ама не са в айсикюто, има си модерни чат-алки.

# 23
  • Мнения: 2 127
Айде сега, като чатиш си лузър. Влез в кое да е кафе, в което ходят ученици, ми те всички са забили носове в телефоните. Чатенето, също така, си има приложения - ми, аз пък не обичам да говоря по телефона и предпочитам, ако имам нещо за казване, да използвам месинджъра. А имам приятел(к)и, с които физически трудно намираме време да се видим, а пък има какво да си кажем между 2 срещи веднъж в месеца, нали. Бил й другаде акълът, че кой казва, че тя си чати, докато е с него? Ама човекът е запознат с телефонните номера в указателя й, със сигурност й пребърква телефона, та знае кога с кого си чати.
А на автора, като му гледам контролиращото поведение, за него чатене с други мъже може да е и нещо супер тривиално, като "как е, какво става с теб" от някой бивш съученик.

# 24
  • Мнения: 30 802
Сега пък лузърско било чатенето. Дрън-дрън. Всичките чатят и всичките висят в Нета, значи всичките са лузъри по твоите критерии. Ама не са в айсикюто, има си модерни чат-алки.

Ами баш така си е - хора, които преди години не са имали акъл и пари за компютри, сега са хванали евтината електроника, не са се нацъкали и чатят като невидели. Абе не сме 1997 година с IRC-то. Разбира се, че е лузърско да чатиш, вместо да общуваш на живо. Дори ССФ ще ти го каже:)

И да, всички са телефоно-зомбита и лузъри, леймъри и невидели технологии навреме. Неизживяно технологично детство.

# 25
  • София
  • Мнения: 28 603
И Мамасита заби темата в десета глуха....

# 26
  • Мнения: 2 127
Е, интересно как ще са видели технологии навреме, като когато чатенето в IRC беше ежедневие, те са били в най-добрия случай, в памперси и с дрънкалки. Или, викаш, за всяко бебе, по един Правец.

# 27
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
... Не е едно и също да се облечеш хубаво и да събираш погледи - и да се затвориш в стаята и да броиш лайковете на вулгарното си селфи.
Колко трябва да е акълът на един момък, който се е увлякъл по мадама, постваща вулгарни селфита в социалните мрежи?

Въобще не съм сигурна, че става въпрос за това. Просто него не го кефи, че тя има и други приятели. Затова попитах кой с кого се закача: тя с тях; те с нея или свалките са двупосочни.

# 28
  • Мнения: 5 248
Аз май нещо не разбрах ... какъв е проблема в момичето? По-скоро в автора виждам такъв.

# 29
  • Мнения: 11 633
Здравейте дами , в началото на връзката ни , приятелката ми си пишеше с други мъже (аз съм на 22 тя на 19). Знам , че го е правила и с предишните си гаджета , така и така разбрах я и спря (не питайте как , знам и съм сигурен , доказала ми е поне засега) , казва , че е мислила , че съм поредния , с който ще е просто занимавка , но е видяла , че държа на нея и че нещата ще станат сериозни и уж е осъзнала грешката си. Извини ми се и дори се обвиняваше , че сега доверието много трудно ще го има заради тая постъпка. Смятаме да живеем заедно скоро и постоянно ми повтаря , че ще ми докаже , че няма да ми изневери. Аз самия усещах , че тя тогава не ме обичаше , което е нормално , беше началото на връзката , но сега държанието й е различно , прави ми подаръци , иска да си татуира името ми (детинско , но е знак , че ме обича) , иска да заживее с мен , иска дете до година-2 , веднъж имаше повод да отиде на диско (бал , изпращане) и й казах, забавлявай се не ме мисли , а тя настояваше да ми се обажда и да ми пише през цялото време , за да съм спокоен и да й имам доверие. Хващал съм я да ме лъже няколко пъти (вярно , не всеки път за значими неща , но е лъжа). Имаше телефонния номер на един от бившите си в телефона , аз не й направих проблем , но най-нормално я попитах какво прави това тук и ми каза , че просто е забравила да го изтрие и го изтри ( може и така да е). Но има нещо в мен , което ми подсказва , че тя не може да се промени току-така за 1-2 дни след като съм я хванал и да спре с всичко , не знам крие ли и как и защо ,  сега виждам , че ме обича и малко или много й имам доверие , но все си мисля , че всичко това един ден пак ще стане.. Какво мислите , осъзнала ли е грешката и възможно ли е човек да се промени? Възможно ли е да е станало , защото не ме е обичала все още? Да й вярвам ли от сега нататък? Знам , че няма как да кажете със сигурност , но знам и че вие имате повече опит и все някоя е минала по този път и знае по-добре от мен как стоят нещата. Попринцип искам да чуя мнението на жена , защото давам пример , говорил съм с единствено с вуйчо ми по тази тема и неговите думи бяха ( Оо махай я тая , тя щом тогава го е правила , пак ще го направи , лъже те , такива хора не се променят и т.н) Всички тези неща (дете , ДОРИ брак , което е отживелица за мен , татуси , да заживее с мен и т.н са признаци според мен , че ме обича и може наистина да се е променила). Извинявам се , че поста стана дълъг и отегчителен , но имаше много неща , които да споделя , а няма с кой.
На много грешен път си, човече. Момата е още дете и изобщо не е наясно какво иска. Любовта не се определя от нещата, които си изброил. Я заживейте самостоятелно (не в дома на мама и тати), издържайте се сами няколко годинки, пък тогава му мислете за сериозните неща като раждане на децата.

Общи условия

Активация на акаунт