Отбиване на голамо кърмаче

  • 1 830
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 106
 beibi1, от прочетеното от теб, оставам с впечатление, че кърменето не ти носи никакви  негативни емоции. На твое място аз не бих правила опити за отбиване, а бих я оставила сама да вземе това решение. Сама виждаш, че е пропуснала да те събуди една нощ, а щом си е спала цяла една нощ без да те търси, ще има и още такива нощи. Можеш леееко да и помогнеш в това отношение, аз съм писала тук в една такава тема точно как спана при нас отказнавето от нощното кърмене. Дъщеря ми беше точно на вашата възраст и от тогава, до преди месец, когато се отби сама, си спим по цяла нощ непробудно и кърменето става още по-приятно и сладко. Затова може би на мен ми е още терсене от отбиването и и ми се иска да беше продължило още малко.
Знаеш ли как ще ти липсва после, а  Wink ?

# 16
  • Мнения: 730
beibi1, от прочетеното от теб, оставам с впечатление, че кърменето не ти носи никакви  негативни емоции. На твое място аз не бих правила опити за отбиване, а бих я оставила сама да вземе това решение. Сама виждаш, че е пропуснала да те събуди една нощ, а щом си е спала цяла една нощ без да те търси, ще има и още такива нощи. Можеш леееко да и помогнеш в това отношение, аз съм писала тук в една такава тема точно как спана при нас отказнавето от нощното кърмене. Дъщеря ми беше точно на вашата възраст и от тогава, до преди месец, когато се отби сама, си спим по цяла нощ непробудно и кърменето става още по-приятно и сладко. Затова може би на мен ми е още терсене от отбиването и и ми се иска да беше продължило още малко.
Знаеш ли как ще ти липсва после, а  Wink ?

# 17
  • Мнения: 730
направих лека грешка с постинга на Зори
beibi1, от прочетеното от теб, оставам с впечатление, че кърменето не ти носи никакви  негативни емоции. На твое място аз не бих правила опити за отбиване, а бих я оставила сама да вземе това решение. Сама виждаш, че е пропуснала да те събуди една нощ, а щом си е спала цяла една нощ без да те търси, ще има и още такива нощи. Можеш леееко да и помогнеш в това отношение, аз съм писала тук в една такава тема точно как спана при нас отказнавето от нощното кърмене. Дъщеря ми беше точно на вашата възраст и от тогава, до преди месец, когато се отби сама, си спим по цяла нощ непробудно и кърменето става още по-приятно и сладко. Затова може би на мен ми е още терсене от отбиването и и ми се иска да беше продължило още малко.
Знаеш ли как ще ти липсва после, а  Wink ?

Абсолютно никакви негативи не ми носи,тя като се събужда нощем сама си намира цицката и даже не се будя(спи при мен) Hug,само от това ме е страх,че като порастне повече,по-трудно ще отвикне ooooh!

# 18
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Като май единствена писала в подкрепа на отбиването, като ти гледам постингинте, не мога да не пиша>
Хич не мисли да отбиваш, нямате нужда от това щом и на двете ви харесва!
Ще се откаже само детето или ако си промениш мнението ще отбиеш ти. Сега само се наслаждавайте на живота!

# 19
  • Мнения: 3 161
emem,а ти колко време си кърмила и как отби ooooh!

Още кърмя (2 г. и 8 м. почти). Не съм единствената - тук има няколко майки с големи кърмачета, Ива_Д води с 4-годишно.

Ако реша да отбивам - намерила съм начин, така махнах нощните наскоро (много ми тежаха). Нарича се "горчиво мляко", потърси в предните ми постинги и ще видиш. На Ирина много й харесва сукането, аз скандализирам околните с отказа си да отбия, надявам се сама да се откаже, но ако реша да прекъсна едностранно - смятам, че ще се справя. Предпочитам обаче да става бавно и постепенно.

# 20
  • Мнения: 1 014
Ако ми позволиш да се намеся в темата ти, за да задам и аз един въпрос.
Аз  също кърмя пораснало кърмаче. Не бих искала да отбивам, но много взе да ми тежи нощното кърмене. Преди се кърмихме по два-три пъти на нощ, но за кратко се унасяше, така че изобщо не го усещах. Проблема се получи, след като се наложи са отсъствам една вечер от къщи. На следващата нощ спа спокойно и се пробуди само веднъж, но затова пък този един път трая повече от час. Вече нямаше мляко, но не искаше да спре да суче. Може би компенсираше отсъствието ми предната нощ. Следващата вечер отново се налагаше да остане при баба си, така че нещата се влошиха още повече.
Реших да пробвам да спра нощното кърмене, като го оставя да спи с баща си или баба си. Но сега като чета тук си мисля, че може би това не е решение. В момента в който се върна да спя в спалнята, ми се струва че ще желанието му за нощно сукане ще "рецидивира".
Какво мислите, как да постъпя?

# 21
  • Мнения: 730
emem,а ти колко време си кърмила и как отби ooooh!

Още кърмя (2 г. и 8 м. почти). Не съм единствената - тук има няколко майки с големи кърмачета, Ива_Д води с 4-годишно.

Ако реша да отбивам - намерила съм начин, така махнах нощните наскоро (много ми тежаха). Нарича се "горчиво мляко", потърси в предните ми постинги и ще видиш. На Ирина много й харесва сукането, аз скандализирам околните с отказа си да отбия, надявам се сама да се откаже, но ако реша да прекъсна едностранно - смятам, че ще се справя. Предпочитам обаче да става бавно и постепенно.

 Shockedмалееее,много голяма момата бе,точно от това се страхувам Crazy

# 22
  • Мнения: 7 106

Абсолютно никакви негативи не ми носи,тя като се събужда нощем сама си намира цицката и даже не се будя(спи при мен) Hug,само от това ме е страх,че като порастне повече,по-трудно ще отвикне ooooh!

Ами и аз докато се чудек как ще е като е вече на 2 години, тя взе че се отби сама, ей така за дни просто  Peace.

Тук 2-3 мами пробваха да отбият, и то доста успешно и безпроблемно със това горчивото за мазане на нокти и смучещи пръсти, дето ти е споменала Емем за него. Когаво вече ножа опре в кокала, купи го (продават го в аптеките) имажи зарната с него, като обясниш преди това, че млякото вече станало горчиво или нещо друго, каквото си измислиш. Според техният опит, още от първото опитване, децата не са искали да поторят да засучат, та според мен това ми се вижда най-безболезнения за детето метод.
метода с постепенното махане на кърмения май няма да мине при бебета над годинката, които вече са свикнали да се самообслужват и могат сами да те стигнат  Laughing. Отвличането на внимание понякога има ефект, нооооо не всеки път  Wink.
Успех ти пожелавам и хубаво си помисли, преди да предприемеш каквото и да било.

Защо не пробваш да махнеш нощните кърмения, пък после да вземеш генералното решение?

# 23
  • Мнения: 730

Абсолютно никакви негативи не ми носи,тя като се събужда нощем сама си намира цицката и даже не се будя(спи при мен) Hug,само от това ме е страх,че като порастне повече,по-трудно ще отвикне ooooh!

Ами и аз докато се чудек как ще е като е вече на 2 години, тя взе че се отби сама, ей така за дни просто  Peace.

Тук 2-3 мами пробваха да отбият, и то доста успешно и безпроблемно със това горчивото за мазане на нокти и смучещи пръсти, дето ти е споменала Емем за него. Когаво вече ножа опре в кокала, купи го (продават го в аптеките) имажи зарната с него, като обясниш преди това, че млякото вече станало горчиво или нещо друго, каквото си измислиш. Според техният опит, още от първото опитване, децата не са искали да поторят да засучат, та според мен това ми се вижда най-безболезнения за детето метод.
метода с постепенното махане на кърмения май няма да мине при бебета над годинката, които вече са свикнали да се самообслужват и могат сами да те стигнат  Laughing. Отвличането на внимание понякога има ефект, нооооо не всеки път  Wink.
Успех ти пожелавам и хубаво си помисли, преди да предприемеш каквото и да било.

Защо не пробваш да махнеш нощните кърмения, пък после да вземеш генералното решение?


Еми аз само нощем я кърмя и вечер-така заспива,там е проблема,по никакъв друг начин не заспива,освен навън с 300 зора,от две вечери й давам водичка и някой път минава само с вода и заспива,но друг път си търси гърдичка,вие как се приспивате Thinking

# 24
  • София
  • Мнения: 2 901
Пиша по повод горчивите млека - как ми се иска да прибягна до този метод, но нали се сещате, че всички вие, които давате за пример своя успешен опит, имате дечица над 2г, т.е. по-осъзнати, най-малкото, разбират какво им приказвате, а такива като моето дето са ту на свой език ("бди-бъ-дя" ли да й кажа?!?) или маймунски (ъ! ъ!) - какво да ги правим?!?

Бих опитала с тази горчивка, но ако детето не осъзнае, за какво иде реч, да не вземем да направим по-голямата беля? Въпреки, е в нощи като последните, отбиването СЕГА хич не ми се струва беля!

За протокола, приспиваме се само със сукане - една на 30 нощи е по-различна - и пак суче-суче и вземе че пусне гърдата, обърне ми гръб и заспи на място, ама пак със сукане се е кротнала!

# 25
  • Мнения: 730


За протокола, приспиваме се само със сукане - една на 30 нощи е по-различна - и пак суче-суче и вземе че пусне гърдата, обърне ми гръб и заспи на място, ама пак със сукане се е кротнала!

И ние така,само че тя по често суче и се обръща на другата страна,ако не и дърпам цицата от устенцата,така искам  да я приспивам по друг начин,по точно да могат и бабите да я преспиват,защото не мога да мръдна никаде,само за два-три часа вечер и като и се доспи звънят да ходим да си я прибираме ooooh!

# 26
  • Мнения: 730
Давайте съвети как да приспиваме тези пристрастени  Crazyкърмачета Laughing

# 27
  • Мнения: 7 106

Еми аз само нощем я кърмя и вечер-така заспива,там е проблема,по никакъв друг начин не заспива,освен навън с 300 зора,от две вечери й давам водичка и някой път минава само с вода и заспива,но друг път си търси гърдичка,вие как се приспивате Thinking

Всяко кърмаче или почти всяко заспива на цицата на мама. Ние бяхме от най-пристрастение, докато не забелязах веднъж, че прави опити да заспива сама, като на няколко пъти вечер, след като се насуче се обръща на другата страна и или заспива или започва да прави магарии. така достигнх до извода, че можем да придобием ново умение - а именно да заспива без помощта на циците. И так лека полека, вместо да я чакам съвсем да се унесе на гърдата, аз и говорех, гушках, разказвах приказки, докато съвсем каталяса и заспиваше. Ако пък угасех лампата и я гушвах само, заспиваше мнага по-бързо. И така след 2-3 опита вече можеше да си заспива и сама.

Но ти щом казваш, че само на вечерното кърмене се приспивате така, то денем как заспива? Сама или пак с кърмене. Защото ако денем си заспива сама без проблем, то задачата ти е по-лесна.

# 28
  • Мнения: 764
Моми4ета,като 4ета написаното от някой от вас направо страх да го хване 4овек Shocked
Какви са тези деца по на 1,5-2год.дето се събуждат по 4-5 пъти на ве4ер???Да оставим 4е спят о6те в голямото легло.Аз ако не се наспя ве4ер съм жива-умряла.Второ дете гледам и слава Богу такъв ужас не ми се е стоварил на главата.Ние се кърмим ве4ер към 9,30-10 и сутрин около 7,като половината от слу4аите ми се налага аз да я будя,ина4е откарва до 9 и пропуска едно ядене.Друг път се събужда сама.И баткото и малката в края на 3тия си месец постепенно запо4наха да удължават спането през но6та,до пълното отпадане на но6тното кърмене.По съ6тото време ги прехвърлих и в леглата им и се нау4иха да си спят там.Рядко се слу4ва бебка да се поразбуди през но6та,но обикновено подаването на бибката е достатъ4но да заспи отново,най-много да и подам ръка през пръ4ките на леглото.Което озна4ава 4е не е гладна,само поразсънена.Оба4е такова 4удо дето описвате newsm78 newsm78 newsm78,не знам какво да кажа,дано запо4нат да спят,4е то така цялото семейство страда,никой не спи като бял 4овек,а аз и баткото имам да подготвям за у4или6те,не бих се справила така,успех Peace

# 29
  • Мнения: 3 161
Реших да пробвам да спра нощното кърмене, като го оставя да спи с баща си или баба си. Но сега като чета тук си мисля, че може би това не е решение. В момента в който се върна да спя в спалнята, ми се струва че ще желанието му за нощно сукане ще "рецидивира".
Какво мислите, как да постъпя?

Какъв е проблемът? Не мога да разбера, може би трябва да доизясниш. Ако спи спокойно с баща си, след време ще свикне да спи през цялата нощ и няма да се буди. Не се тревожи, преди да знаеш има ли проблем или няма.

Валентина, аз бих опитала с горчивото мляко - какво има да обясняваш, казваш, че горчи и не става за пиеие и толкова. Това, че не говори детето, не значи, че не разбира какво му говориш. Но има опасност изобщо да не поиска да суче повече разбира се - помисли дали си готова за това. Може би зависи също с какво намажеш. Мисля, че онова в апоеките е с много остър отровен вкус. Аз избрах нещо леко горчиво, но все пак поносимо, и най-вече нещо, което си е храна (мазило за сандвичи, но тук не съм го виждала, от Англия го донесох, защото аз лично го обичам).

Италина, права си, но какво правиш, ако детето ти не се отучи само от нощното? Моето до 2 г. 6 м. си се будеше, опитвах други методи да го отуча - не стана, и накрая това с горичивото мляко проработи. Затова сега съветвам другите да махат нощното навреме - аз доста закъснях и доста време не спах като хората. И не, не спи в нашето легло, а в нейното, долепено до нашето и без решетка.

 beibi1, за приспиването: друг не може ли да я приспи? Моето дете бабите и баща й се справят, но ако аз съм там - само цица помага. Откакто обаче разбра, че вечер е горчиво млякото, вече заспива с гушкане и то по-бързо (случвало се е, тъй като понамаля млякото, да виси дълго и не може да заспи, защото не си е поела нужното количество).

Общи условия

Активация на акаунт