Със спазването на Дюкан се знае - перфектна фигура се вае - 285

  • 71 767
  • 752
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: X
Аз си достигнах целта, тя не беше по-скоро килограми, а идеята беше да стопя бричовете и да докарам краката си в човешки вид. Диетата помогна, но се уверих, че без спорт няма да стане. Много бързо качвам и свалям, но скоро ще започна 3та фаза и възнамерявам да живея на нея от сега нататък- начин на живот, а не диета. Висока съм 168см, за пръв път свалих след бременност от близо 70кг, но както писах и преди, горната част на тялото ми винаги е била като на недохранен от Аушвиц, а долната-на Рубенсова принцеса.

# 556
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Благодаря за мненията,момичета.Карамела стана добре,съвсем леко сладнеше,но съм доволна.
Eden,аз хапки хапнах малко,че основното ми беше гнездо от телешка кайма с яйце,запекано на фурна.Но се чудя за триците....преди мисля че си бяха по 3 лъжици,а сега количеството намаля .
 Дали днес да ми е последен 5 ден на П или да продължа още ден два?Имам към 15 килограма за сваляне,но сега не се тегля,че съм в овулация и задържам много вода в този период.

# 557
  • Мнения: 4 710
Ния, ти беше споменала за фигурата си. Моята е подобна, но май не съм чак толкова обемна в ханша, но определено ми е широк. Фаза 3 и спорт биха ти били достатъчни на теб, си мисля.

Princess Leia, и аз бях в чуденка за триците. Тук ми казаха, че първите две фази е по 2 с.л., трябва да видя за трета как беше. Но като прегледах книгата и във фаза 4 пише по 3 с.л.вече. Признавам си, че сега и предните два пъти като правя Дюкан, не съм чела книгата от корица до корица, а само определени глави и какво може и не може да се яде, колко време да е ударния и смесения режим, и т.н.

Сега прегредах пак и при ударната фаза е дал рецепта за палачинка, включваща 1 с.л. пшенични трици и 2 с.л. овесени трици, белтък/яйце и 1 с.л. обезмаслена извара. Аз изключвам пшеничните, но явно може и три. Книгата ми е стара, може след това да е имало корекции, щом тук ми казаха момичетата по 2 с.л. на ден.

За ударния, аз го направих 7 дни по инерция. Мислех 5, но не си бях взела зеленчуци и така станаха 7. В книгата пише за отслабване между 10-20 кг е 5 дни. Но ти знаеш най-добре как се чувстваш.

# 558
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Еden,благодаря за инфото за триците.Вероятно ще продължа с П ,защото се чувствам добре.Зеленчуците в момента имат ужасен вкус,но може би в сряда ще си направя пица с гъби ,доматче и чушка.
Като се замисля,има доста режимни неща,които бих си сготвила...

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 12:44 от Princess Leia

# 559
  • Мнения: 758
Триците винаги са били по три с.л.
Поне в първата книга така пишеше, а аз само нея съм чела. Аз също мисля да направя ударната 7 дни.

# 560
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Триците винаги са били по три с.л.
Поне в първата книга така пишеше, а аз само нея съм чела. Аз също мисля да направя ударната 7 дни.
Значи ще се движим заедно.Успех!

# 561
  • Мнения: 4 710
Princess Leia, аз ям зелени чушки и краставица. За пица си взимам и домати, но от скъпите и те имат вкус. И без това не ям много зеленчуци по време на диетата, давам по 5 лева за кило чушки и по толкова за опаковка домати Рома, например.
А за ударния, последните три пъти го правих по 7 дни. Обаче на седмия ден ми идваше много и нямах търпение за още нещо да хапна.
Бях постнала рецепта за трици. Ако нямаш такава, ще я изровя.
Може много режимни, да. Но на мен не ми се занимава и все си ям кавърма, пилешки дробчега със зеленчуци, печена риба или пилешко филе на скара. Яйца не ям, тях ги ползвам за палачинката или пица, когато правя.

Еднаусимвка, благодаря за уточнението. Мен ме объркваше това, че той не го пише в края на главите по колко се ядат, беше го писал май в четвърта фаза. Но сега прерових по-подробно книгата и схопед тази рецепта, го разбирам по 3 на ден. Не се чувствам гузна, че съм яла сутринта палачинка от 2 с.л., в блата на пицата имах общо 2 и днес ядох половината пица Innocent

# 562
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Еden,aко не те затруднява,ще съм ти благодарна за рецепта за триците.Аз така или иначе готвя за децата,та и да не ми се занимава ми се налага висенето в кухнята,но след работа понякога се чувствам ужасно изморена....
Добре че обичат прясно зеле с пилешко,мусака от тиквички с кайма,зелен фасул с месце....Това ще им е менюто и на тях следващите дни май:smiles:.

# 563
  • Мнения: 4 710
Това е оригиналната рецепта за блат от тук: https://dukanskirecepti.wordpress.com/2008/01/15/%D0%BF%D0%B8%D1 … 1%87%D0%B0%D0%B2/

Обаче установих, че това е за малка тава. И пригодих за голяма тава, според моя вкус:
2-3 с.л. овесени трици
4 яйца
260 гр. нискомаслена/обезмаслена извара
6-7 с.л. кисело мляко 0.1%
1/3 ч.л. сода за хляб или по-малко, че иначе може да се усеща содата много

Обърквам хубаво, оставям поне 30мин, за да попият триците. Пека на загрята фурна с вентилатор. Преди на 180, сега на 210. Като видя загар върху блата, вадя и редя съставките. Аз лично слагам зелена чушка, домат, гъби (понеже няма кашкавал, който да го задуши, ги минавам на тиган за няколко минути, че иначе остават сурови), краставица, кисела краставичка понякога (нашите са домашни, без захар), нискомаслената шунка я слагам най-отгоре и така пека. Не може да седи дълго във фурната, че шунката се препича. Може би 5-10 мин и то при изключена фурна.

# 564
  • Мнения: 1 744
Здравейте момичета и за тук. Имам за сваляне 15 кг, активна съм, а се връщам и във фитнеса след три години майчинство. Сега съм на ударен етап, ще го карам три дни. Единственото нещо, което не мисля да спазвам от режима, че не ям нискомаслени млека. По - връдни са от пълномаслените. Аз свалям кг изключително бързо, също така и мн бързо ги качвам. Вече за два дни съм два кг надолу. Имам питане за едтапа след ударният и 10 дневният - колко време продължава? Има ли някаква по-точна схема, която може да се следва? Благодаря.

# 565
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Еden благодаря!Рецептата е чудесна,подсети ме че имам домашни кисели краставички,и тях ще ползвам.
Chubyза млеката и аз исках да кажа,че едва се пречупих за 2 % масленост да купя,винаги съм гледала да купувам пълномаслени,че то нали като махат мазнината добавят захар  за вкус,въпреки че по етикет нямат разлика във съдържанието на въглехидрати

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 15:54 от Princess Leia

# 566
  • Мнения: 4 710
Princess Leia, радвам се, че помогнах.

Аз млека обичам от 3.6%. Сега в първите фази минах на 0.1%, но после мисля да се върна поне на 2%. Гледам да се придържам към правилата, но само изварата ми е нискомаслена - 3%.

# 567
  • Мнения: 10
Здравете и от мен, аз да се похваля първо след 4-5 дена застой в кантара, но цикъла ми беше също в тези дни на застой, вече днес съм след 15 дни на режима -4.50 кг, много съм доволна от резултата за сега, не съм си взимала размери на тялото, но видимо се виждам отслабнала в огледалото. Друго което забелязвах взех да се чувствам много добре от самия режим, наспивам се по-бързо, не ми е тежко от преяждане, чувствам се заредена с енергия. В събота бях на юбилей, някои от вас знаят това и да се похваля и за тогава не пих дори глътка алкохол, изпих сигурно 6-7 води, единствено вечерята беше свинска вратна пържола от която след като изядох ми стана супер лошо от нея и тежко но стомаха, дори не беше голяма. От тук мога да заключа темата си с извода че нашите режимни пържолки стават все по-вкусни и приятни за консумация.

Eden  за въпроса за пилешкото филе и фолиото, увивам самата пържолка във фолио, да малко става като варена, не е зачервена както на тигана, но при варене пържолата излиза пак суха от водата, докато във фолиото всичко си беше вътре в пържолката супер крехка и сочна Simple Smile

Снощи ядох телешки пържолки не знам от коя част на телето бяха защото не пишеше в магазина, бяха на тъничко направени и в грил тигана ги запекох, но ги оставих вътре леко с кръвчица, както казват шеф готвачите направо си бяха Medium Rare  хаха , но ми харесаха добавих си като гарнитурка малко извара от lidl която има вкус на изцедено кисело мляко, но пак обезмаслена де и така.
Много се радвам че се включиха и други в темата така има повече информация Simple Smile

# 568
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Ден 7 ударна фаза,не ми  е много добре,имам проблем с WC.Досега не съм имала проблеми,явно е от режима,а вода пия около 3 литра на ден.Чудя се дали довечера да хапна салата?

# 569
  • Мнения: 4 710
Здравейте, момичета,

Днес ден 1 ПЗ, менюто беше:
З - овесена палачинка
О - пилешка кавърма със салата от краставица и зелена чушка
В - ципура, малка краставица, малка кисела краставичка и км с канела и подсладител

Не съм се мерила скоро, мисля в неделя, но по дрехите усещам, че омазването на РД е минало и заминало. Чудя се дали да не изкарам фаза 2 до края на месеца и от 01.03 да мина на фаза 3, тъкмо да хапна и на Сирни Заговезни. Май зависи и от кантара.

Кики, благодаря за уточнението. Може да пробвам и така, макар че още не ми е омръзнало пилето на кавърма и дробчетата със зеленчуци.

Принцеса Лея, от колко време си със запек? Ако е повече от няколко дни, бих препоръчала свещичка. Поне от личен опит мога да кажа, че след запичането, имах жестоки проблеми едно време при първа фаза на Дюкан. Всъщност от тогава имам проблем с тоалетната и сега не смея да изкарам такава диета без чай Сание. Иначе моята дружка, която ми каза преди за диетата, тя със свещички оправя проблема. Точно защото проблема е на изхода и една салата, чай или слабително при запичане от няколко дни, няма да реши проблема.

Теряки, още ли си на диетата?

Ния, започна ли фаза 3?

Общи условия

Активация на акаунт