Със спазването на Дюкан се знае - перфектна фигура се вае - 285

  • 71 738
  • 752
  •   2
Отговори
# 600
  • Мнения: 136
И аз не съм се отказала,но увеличих тренировките и апетита ми е вълчи!Два пъти съгрешавах,но ще се постарая да коригирам нещата .

# 601
  • Мнения: 4 710
Добро утро,

Днес втори ден ПЗ:
З - овесена палачинка
О - дробчета със салата краставица и чушка сиврия
В - ципура, май с айран, че нещо ми е подут корема. Май прекалих с подсладителите.

bisi_bg, хайде с нас. Пролетта чука на вратата, а скоро идва и Великден. Все предпоставки да се слабее сега, а за Великден да е време за фаза 3.

Ния, според фаза 3 спокойно можеш да си караш на дни ПЗ. Дори да разпределиш гала вечерите през три дни и да имаш двете нишестени хранения в други два дни, имаш един протеинов четвъртък и два чисти дни на ПЗ. Аз лично тези нишестени хранения и две филии хляб сигурно ще ги пропускам, понеже така и така не ям такива неща. Мен гала вечерите и плодовете ме вълнуват.

ddididd, реално и аз дав пъти съгрешавах, единия път съвсем планирано и умишлено, уж с идеята да мина на фаза 3, но си оставам после на 2. Каква цел имаш?

# 602
  • Мнения: 758
Eden, тук съм и аз. Пак имах 2 дни прегрешения. Точно оправих първото и пак отново. Като се познавам, няма да е последно  Simple Smile)). Продължавам напред,  може би ще изгния във 2-ра фаза:).
Лек ден, момичета!

# 603
  • Мнения: 136
Eden,моята цел е да се харесам в огледалото!По принцип за околните нямам нужда от сваляне,но ...WinkАз по принцип съм спортист човек и тренировките са ми по-сложни за овладяване,от колкото храната.Но когато претренирам(а това се случва често) ,скача ми кортизола и апетита става вълчи.Кг,които искам да сваля качих в следствие на лични проблеми,нещо като...депресия ,ако мога така да го нарека,но се надявам да съм си взела поука вече и да сложа нещата на мястото им!Аз по принцип проблем с режими проблем нямам-дисциплината ме кара да се чувствам спокойна!Но живи същества сме все пак! Не знам знам защо, но когато съм на ПЗ се чувствам по -заситена,въпреки,че не прекалявам със зеленчуците.Само на протеини съм мн гладна и количеството издена храна е доста.За това мисля да мина 1/1,за да видя как ще се чувствам и ще има ли резултат.Ти на каква схема на режима си?

# 604
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 325
Мили, момичета, следя ви с интерес от почти месец, на втора фаза съм 5:5, но тук ми прави впечатление, че хапвате много малко, едва ли не броим калории, мисля, че не това е идеята на Дюкан. Предварително се застраховам, че не съм капацитет по диететика, но от прочетеното и от обща култура ми се струва, че някои от момичетата са на много спартански режим. Чета ви с интерес и сте ми стимул, благодаря ви, че споделяте!!! Purple Heart

# 605
  • Мнения: 4 710
ddididd, аз съм 2/2, най-лесно ми е. Тъкмо да ми омръзнат П и дошло време за ПЗ  Bowtie

Мили, момичета, следя ви с интерес от почти месец, на втора фаза съм 5:5, но тук ми прави впечатление, че хапвате много малко, едва ли не броим калории, мисля, че не това е идеята на Дюкан. Предварително се застраховам, че не съм капацитет по диететика, но от прочетеното и от обща култура ми се струва, че някои от момичетата са на много спартански режим. Чета ви с интерес и сте ми стимул, благодаря ви, че споделяте!!! Purple Heart
Успех и на теб.
Кого визираш със спартански режим? Ако нещо не ни се струва наред, даваме конкретен съвет или посочваме грешка.

# 606
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Вчера имах ужасен ден в работата,та снощи  пих една чаша домашно червено вино,но хич и не се чувствам гузна.
От днес ще карам 5 дни на ПЗ,а след тях ще мисля дали да сменя малко схемата,че толкова дни само на П  май не е моето.
Не знам  и аз кого се визира за спартански режим,но аз ям доволни количества яйца и пържоли,понякога се случва и по 4 пъти на ден да ям,което е двойно повече от обичайния ми режим на хранене да обядвам и вечерям.Млякото ми е около 600 гр на ден.
Чакам МЦ,чувствам се подута,но се притеглих все пак....ами 3 кг са си заминали от 12 февруари.Сега очаквам като почна ПЗ да видя дали пак ще задържа вода .Но по добре да свалям бавно,но трайно,все пак с години ги влача тея кг.То аз и не ги трупнах от лакомия де,ами бях с 2 бременности през 3 години  на хормонална терапия за задържане,та от там ми дойдоха проблемите на мен,дет се вика бъгна ми се нещо в организма и това е.Преди да родя не съм и мислела за диети,кг.

# 607
  • София
  • Мнения: 1 590
Здравейте момичета!
Аз съм много стара дюканка и фенка на този режим!

Позволявам си, след прочетеното да ви обърна внимание на някои грешки :

1. Ядете прекалено малко, режимът изисква поне 5 хранения дневно!
2. Не се храните разнообразно : би следвало да хапвате повече разнообразни храни, а не само пилешки филета и яйца ... Това СИ Е ЧИСТА СУХОЕЖБИНА!!!

Вижте на първа страница рецептите на Мис Марпъл например, ми там има стотици закуски, супи, манджи, десерти... Не се наказвайте с такова еднообразие! Ще ви писне много бързо.

И последно, понеже съм правила режима 2 пъти - във втора фаза редуването 5П/5ПЗ и 1П/1ПЗ при мен даде еднакъв резултат!

УСПЕХ НА ВСИЧКИ!

# 608
  • Мнения: 4 710
Позволявам си, след прочетеното да ви обърна внимание на някои грешки :

1. Ядете прекалено малко, режимът изисква поне 5 хранения дневно!
2. Не се храните разнообразно : би следвало да хапвате повече разнообразни храни, а не само пилешки
Позволявам си да не се съглася. Това, че се яде по три пъти на ден не означава, че се яде малко. Аз лично никъде не пиша количествата, а какво ям. Може из  някои споменати менюта в последните страници някои да е споменал и нещо малко, но от едно хранене не се съди за цял режим.

В примерния режим на Дюкан в книгата са 3 храненията на ден, като и той отбелязва, че може да се яде и по-често, ако сме гладни, стига да е режимна храната и да не се прекалява с млечните. Никъде не пише, че се изискват 5 хранения и това е задължително.

И за т.нар. разнообразие - аз лично за себе си бях споменала, че това обичам да ям и това си ям по принцип. Опитвала съм и други неща преди,  бързо ми омръзват и не ми се ядат повече. Ами два месеца минаха и на мен не ми е омръзнало да се храня така. Продължавам да обичам пиле, дробчета, риба.

Само да отбележа, че аз този режим съм го правила също няколко пъти, като първият беше преди 9 години. Явно и аз по такива критерии съм стара дюканка.

# 609
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 325
Скрит текст:
.Кого визираш със спартански режим? Ако нещо не ни се струва наред, даваме конкретен съвет или посочваме грешка.
.

Да, така, мисля, просто по спомен от книгата количествата не бяха ограничени, а от дневното меню, което някои момичета споделят виждам, че се засищат с изключително малки порции, а аз не това разбрах като концепция на Дюкан, някои дори споменават и грамажа. Ето едно примерно меню от този форум: /стр. 2/
З овесени трици 2 лъжици( само с вода)
КЗ - 2 белтъка и 30 гр извара
О пилешко месо
В Черен дроб на тиган без мазнина и зелена салата с репички и красравица
Извинете ме, не искам да всея смут, но съм малко объркана. Heart

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 16:39 от kolevaangela

# 610
  • Мнения: 4 710
kolevaangela, на стр. 2 са постове от 2018г. и никой от въпросните момичета не пише сега тук. Дали това количество им е стигало или не, няма как да знаем и да гадаем. Аз мога да отговарям само за себе си, но така хвърлени такива постове, навява на мисли, че някоя от нас сега не спазва режима добре. Заради това и бяхме учудени от тези твърдения и попитахме.

Както написах и в предишния ми пост, Дюкан казва да се яде от режимните храни колкото ни се яде, без да се прекалява с млечните. Не разбирам защо си объркана, като си чела книгата и знаеш какво има написано в нея Blush Яж колкото ти се яде. Аз ям по пълна паница от дробчета или пилешка кавърма, чак ми се подува корема. Колегите ми ядат по-малко от мен и ми се чудят. Пък дори ми се чудят и как отслабвам, понеже за месец и половина свалих 7 кг и външно много си личи вече.

# 611
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 325
Да, наистина не погледнах колко отдавна е поста, съжалявам за офтопика. Purple Heart

# 612
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Добро утро!Почивен ден е,но аз пак рано с петлите съм станала.На децата съм обещала домашна баница и лазаня ,нищо не може да ме изкуши освен кашкавала,който вече 2 седмици  само  го гледам в хладилника.
Снощи хапнах повечко кисело зеле с пиле,но много обичам,та няма да се тегля днес със сигурност.Дори не знам дали е режимно,но все пак е зеленчук.
Аз честно казано мога само на яйца да карам под всякаква форма,вчера пак си купих 30 бр от Лидл.
Пилешкото филе ми е малко сухо,затова с кисело мляко го хапвам,но на работа имам избор между него ,което е всеки ден в менюто и пилешко долно бутче.Когато съм на ПЗ вземем салата,защото зеления фасул,прясното зеле или други постни ястия са с ужасно много олио.
Вчера купих патладжани,ще ги правя запекани на фурна с доматен сос с чесънче,
Хубав ден !:heartpulse:

# 613
  • Мнения: 4 710
Добро утро,

ПринцесаЛея, не си само ти с петлите. От 7 и нещо съм будна, хаха. Няма смисъл след кисело зеле да се мериш, сигурно е било солено? Моите дни на зеленчуци са голи салати. Или по-скоро нарязани зеленчуци, че аз не ги овкусявам по принцип. Само марули, айсберг и подобни, но сега не ям такива. Новата ми любов са зелените чушки Heart и задължително ям в такива дни

Днес ми е втори ден П и от утре мисля да започна фаза 3, тогава ще ми е и финалното теглене. Затварям едно око за двете отлонения, които имах по време на режима.
Чудя се меню да пиша ли, не е много ясно. Имам една печена риба и ще го мисля какво да ми е за вечеря.

Аз пък яйца не обичам. Предните пъти на този режим съм ядяла белтъците на 8-10 яйца, сега ми се повръща от мисълта. И само един път ядох бъркани яйца, защото нямах нищо готово. Но ги слагам на палачинки, пица или десерти (които този път не правих). Пилешкото филе или като пържоли на тиган, или на кавърма ям. Но предпочитам второто, че е като манджа.

kolevaangela, няма проблем. Радвам се, че се разбрахме. Защо не споделиш повече за твоите цели? С колко кг започна, каква цел гониш и т.н.? С какво се храниш, дали си попаднала на интересна рецепта. Личният опит и споделяне е ваниг полезно за настоящи и бъдещи дюканки.

# 614
  • Мнения: 774
Eden, успех в 3-та фаза. Flowers Hibiscus
Да ви споделя любимата ми тричава закуска: 2сл овесени трици попарени с малко гореща вода, подсладител и 1сл  creme fraiche. Интересен вкус дава.

Днес ПЗ
з-ка: споментата
обяд: домати и телешко варено
вечеря: омлет от 3 я-ца и броколи

И на мен много ми се яде сирене и кашкавал, с нискомаслените не знам как стоят нещата.

Общи условия

Активация на акаунт