Със спазването на Дюкан се знае - перфектна фигура се вае - 285

  • 72 038
  • 752
  •   1
Отговори
# 570
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Eden,ще пробвам свещичка тогава,благодаря!Според мен проблема е,че рязко намалих мазнините.Храних се известно време високомазнинно и нямах никакви проблеми с WC  ,но прекалявах с количествата,защото са ми ужасно вкусни и маслото  и заквасената сметана и резултати никакви,дори и леко нагоре в килограми съм имала моменти .
Снощи все пак хапнах салата към пилешкото филе,та явно ще го броя за ден ПЗ.

# 571
  • Мнения: 4 711
Eden,ще пробвам свещичка тогава,благодаря!Според мен проблема е,че рязко намалих мазнините.Храних се известно време високомазнинно и нямах никакви проблеми с WC  ,но прекалявах с количествата,защото са ми ужасно вкусни и маслото  и заквасената сметана и резултати никакви,дори и леко нагоре в килограми съм имала моменти .
Снощи все пак хапнах салата към пилешкото филе,та явно ще го броя за ден ПЗ.
След Дюкан, съм била на много диети и помня, че като бях на Системата -60, в един момент и аз така се запекох и реших да не рискувам с чайчета и салати, свещички вечер два поредни дни и решиха въпроса. После добавих повече зеленчуци, понякога чай и не съм имала проблем.

За ВМ-НВХ от моя опит мога да кажа, че човек лесно излиза от нормите, когато си мисли, че стига да му е режимна храната, може да яде колкото иска. Това, за съжаление, не е така. Аз само първия път на ВМ-НВХ отслабнах, после като бях пак на нея, само задържах. Но аз си позволявах всичко, което може. Ядки почти всеки ден, черен шоколад, чаша вино и т.н. При тази диета, трябва много да се внимава именно с ядки, млечни, черен шоколад, вино. Ако някога решиш пак да я спазваш, в книгата "Яж мазнини и отслабвай" на д-р Майк Хаймън има много добро меню за 21 дни и е насочено точно за отслабване. Без черен шоколад, вино и т.н.

Разликата между ВМ-НВХ и Дюкан е, че при втората диета може да се яде когато ти се яде. Но да ядеш пилешко филе например е едно. А да изядеш 100 гр сирене Бри, съвсем различно. Просто не трябва да се подценяват и калориите, когато се ядат такива храни.

Днес втори ден ПЗ:
З - овесена палачинка
О - дробчета със зеленчуци + салата краставица и чушка
В - печена ципура, сигурно с краставица и км с канела и подсладител

# 572
  • Мнения: 136
И при мен диетата върви,но малко хаотично.В смисъл,толкова ми е забързано в момента ежедневието,че забравям да броя дните и я карам предимно на протеини.Като се сетя ,включвам и салати.Знам,че не е правилно,но като се поуспокоят малко нещата околко мен,ще въведа някакъв ред.Важното е,че се чувствам добре WinkМенюто ми днес:
З-тричав кекс
О-пилешко и салата патладжан и домат
В-предполагам като обяда
Спокоен ден от мен,момичета!

# 573
  • Мнения: 758
Добро утро, момичета! Много ме яд, последните 2 дни изядох 4 плодови млека, а снощи-5,6 шоколадови пурички. И днес пак в изходна позиция. Продължавам диетата по разписание, пък каквото, такова. Вие държите ли фронта?

# 574
  • Мнения: 4 711
И при мен диетата върви,но малко хаотично.В смисъл,толкова ми е забързано в момента ежедневието,че забравям да броя дните и я карам предимно на протеини.Като се сетя ,включвам и салати.Знам,че не е правилно,но като се поуспокоят малко нещата околко мен,ще въведа някакъв ред.Важното е,че се чувствам добре Wink
Имах същия проблем миналата година и за да не го мисял, си запосвам в една тетрадка. Сложила съм графа за дата, ден от диетата, кг за деня, прединя ден на какво съм била, днес на какво съм и т.н. И отбелязвам фазата, като я започна. Така винаги ще мога да се върна назад и да видя и как съм вървяла. Дори сега си правя справка с предния опит с Дюкан през август-септември миналата година, когато въведох такава таблица.
Твърде ангажирани сме, за да се опитваме да помни такива неща, а има и толкова удобни устройства за следене. Аз съм малко старомодна и ми харесва да си го пиша на хартия, но винаги може и в един екселски файл в Google Docs и т.н.

Еднаусимвка, във фаза 2 ли беше? Ако да, Дюкан беше писал, че ако случайно се отклоних от диетата, после да не се мерим на следващия ден, че няма да са реални показанията. Дай си някой и друг ден и пак се премери.

А при мен върви нормално, вчера се мерих, 51.800, нищо не е останало от предварително планираното ми безразборно хранене на РД миналия четвъртък. На мен това ми е отклонението, което беше тотално нережимно. И преди писах, че понякога прекалявам с триците, когато ми се яде сладко, понякога и с колата със стевия или с фитнес напитките с подсладител. Дюкан беше писал, че може да се употребява колкото искаем подсладител, ама му нямам вяра на това твърдение Bowtie Мисля си да да съм на фаза 2 до 29.02 и от 01.03 да мина във фаза 3. Но да видим, малко ме е страх Bowtie

Днес втори ден П, менюто:
З - овесена палачинка
О - дробчета по селски с айран
В - свърши ми ципурата, може би яйца на тиган с айран и км с канела и подсладител (пристрастих се направо, толкова ми харесва, но ползавм цейлолнска канела и тя не е със силен аромат)

# 575
  • Мнения: 136
Момичета, знае ли някоя от вас пуешките дробчета съвместими ли са с режима?

# 576
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Ужасно натоварена седмица имах,направо свят ми се вие от умора.Снощи си позволих една домашна прасковена ракийка,обаче с това ежедневие имах нужда да се поотпусна и да не му мисля и за диети,режими....
Засега не съм ползвала свещичка,някак си се нормализираха нещата,може би защото почнах да хапвам салати.Като дойде само време П дни,ще го мисля...
Eden,ще потърся книгата,благодаря!За мен ВМНВХ е чудесно,но наистина калориите ги надвишавам двойно поне...
До тук съм 3 кг минус,но при положение че кг ги влача с години  си е направо супер.

# 577
  • Пловдив
  • Мнения: 14 088
Момичета, знае ли някоя от вас пуешките дробчета съвместими ли са с режима?

Да.

# 578
  • Мнения: 136
Много благодаря,Зла вещица!

# 579
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Днес съм постоянно гладна,дали защото е почивен ден и застудя не знам...
Закусих в 8.30 ,в 12 вече бях гладна и в 16 часа отново глад.Като се хранех с мазнини и по 7 часа не се сещах да ям,държаха ме сити доста,ама пък и килограмите не мърдаха.
Дано да е нещо временно с тоя глад.
От утре почвам пак само протеинови дни,5 дена карах на ПЗ,но се чудя 5 П на 5 ПЗ ли да карам?Толкова дни на П не знам как ще ми се отрази ,но ще видя как ще тръгнат нещата.

# 580
  • София
  • Мнения: 5 835
В студени дни препоръчвам топъл бульон вместо чай. Стопля и засища.

# 581
  • Мнения: 4 711
Добро утро,

Втори ден се меря и все 52.100. Но много прекалявах с разни коли със стевия и т.н. От днес спирам.

Днес ми е втори ден ПЗ:
З - овесена палачинка
О - пица по Дюкан със салата зелена чушка и краставица
В - или пилешко филе на тиган, или риба на фурна

Princess Leia, изкарай си сега Дюкан, пък за ВМ-НВХ помисли по-натам. Много лесно се отклонява там човек от целта и не е толкова лесна тази диета, колкото отстрани изглежда. Аз там бих препоръчала да се залага на месо, риба и яйца, а сирената и сметаните да са допълнение. Само на бри, салата и вино няма да се отслабне. Но това за по-натам.

Аз като съм гладна между или след трите хранения за деня, ям извара или си правя км с канела и подсладител. Но това в случай, че не съм минала дневното препоръчително количество млечни. Гледам да не е повече от 1.5 кофички км. Мисля беше 1 кг за деня, но аз съм далеч от това. Може да си свариш яйца, риба тон от консерва, някоя пържола, варианти има.

Не помня колко кг имаш да сваляш и каква ти е целта, но 5/5 се води като вариант за най-добри резултати при повече кг за сваляне. Може и 1/1 като вариант, било постоянно, било за почивка от 5/5.

За неголямо наднормено тегло може и 2/7 - 2 дни П, 7 дни ПЗ.

Това го взех от книгата. Аз лично съм на 2/2 и ми е добре. Важното е дните с П да не са ти повече от дните на ПЗ.

# 582
  • Мнения: 4 711
Добро утро,

Втори ден се меря и все 52.100. Но много прекалявах с разни коли със стевия и т.н. От днес спирам.

Днес ми е втори ден ПЗ:
З - овесена палачинка
О - пица по Дюкан със салата зелена чушка и краставица
В - или пилешко филе на тиган, или риба на фурна

Princess Leia, изкарай си сега Дюкан, пък за ВМ-НВХ помисли по-натам. Много лесно се отклонява там човек от целта и не е толкова лесна тази диета, колкото отстрани изглежда. Аз там бих препоръчала да се залага на месо, риба и яйца, а сирената и сметаните да са допълнение. Само на бри, салата и вино няма да се отслабне. Но това за по-натам.

Аз като съм гладна между или след трите хранения за деня, ям извара или си правя км с канела и подсладител. Но това в случай, че не съм минала дневното препоръчително количество млечни. Гледам да не е повече от 1.5 кофички км. Мисля беше 1 кг за деня, но аз съм далеч от това. Може да си свариш яйца, риба тон от консерва, някоя пържола, варианти има.

Не помня колко кг имаш да сваляш и каква ти е целта, но 5/5 се води като вариант за най-добри резултати при повече кг за сваляне. Може и 1/1 като вариант, било постоянно, било за почивка от 5/5.

За неголямо наднормено тегло може и 2/7 - 2 дни П, 7 дни ПЗ.

Това го взех от книгата. Аз лично съм на 2/2 и ми е добре. Важното е дните с П да не са ти повече от дните на ПЗ.

# 583
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Добро утро!Eden имам поне 15 кг за сваляне,на първо време ще съм доволна и на 10.При ВМНВХ прекалявах със закасената сметана ,кашкавала и сирената.Хубавото е че тук са забранени и се оказа че мога и без тях,но когато са ми разрешени в режим не мога да се спра с малки количества.
Пробвах КМ със стевия и канела,но добавям и малко ванилия.Много е вкусно наистина.

# 584
  • Мнения: 4 711
ПринцесаЛея, да, и аз много обичам, но преди Дюкан и празничното омазване, бях на безвъглехидратното хранене и бях отвикнала от млечните така или иначе. Тук за разнообразие има нискомаслени млека и извара, и те са ми достатъчни. Във фаза 3 е 40 гр на ден, ако не бъркам, и ще трябва да си мериш кашкавала/сиренето. Просто като знаеш колко е разрешено и е по-лесно. Понякога свободата да решаваш ти колко и от какво да ядеш от определени храни, може да изиграе лоша шега. А тук специално тези храни са в определено количество и това мисля е по-лесно за спазване.

Щом имаш 10-15 кг, опитай 5/5. Ако ти е много, 2/2 или 1/1.

Аз ванилия не слагам на млякото, че не я усещам от промишленото количество канела Joy Но ванилия слагам в овесената палачинка и е като десерт. Стевията замених с ксилитол от бреза. В магазините Балев имаше и ксилитол от бреза, и еритритол. Бях свикнала със стевия и сега с ксилитол още ми е малко странно, но са като кекс така моите палачинки.

Общи условия

Активация на акаунт