На море в Турция - тема 51

  • 104 492
  • 756
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 244
Здравейте,
Тази година отново обмисляме почивка в Турция. Изчетох предишната тема и ще следя тази с интерес. В процес на търсене на хотел съм. Сега случайно видях тази оферта и ми се струва много ниска цената. Моля за Вашето мнение http://www.orient99.com/pochivki_turcia/pochivki_turcia_side/view?oid=2864868
Като цяло все още не сме се спряли на конкретен курорт, тъй като се огранизираме с още две двойки и трябва да стиковаме мненията. Подготвила съм няколко списъка с хотели за различните курорти. Кушадасъ, Дидим, Лара, Сиде, Белек. Последно бяхме в Pine Bay в Кушадасъ през 2013 и останахме много доволни. Та в общи линии търсим подобен хотел като територия, да има зеленениа и хубав плаж. Има доста такива хотели в различните курорти, въпроса, че тази година сме с малко по-ограничен бюджет. 
Давам обобщен списък на хотелите, на които съм се спряла (подредени са по реда на курортите по-горе). Правя уточнение, че съм гледала оферти с автобус, като има вариант и да сме със собствен транспорт в зависимост, кое ще ни е по-изгодно.
Кушадасъ - LABRANDA EPHESUS PRINCES, RICHMOND EPHESUS RESORT 5*, KORUMAR EPHESUS BEACH & SPA RESORT 5*, PINE BAY HOLIDAY RESORT 5*, CLUB YALI HOTEL & RESORT 5*;
Дидим - AURUM EXCLUSIVE CLUB 5*, AURUM DIDYMA SPA & BEACH RESORT 5*;
Лара - SWANDOR HOTELS & RESORTS TOPKAPI PALACE , CLUB HOTEL SERA 5*( в този хотел съм била преди 10тина години и останах доволна), PGS KREMLIN PALACE , KERVANSARAY LARA;
Сиде - VON RESORT GOLDEN COAST, CLUB CALIMERA SERRA PALACE, CLUB TURAN PRINCE WORLD, STARLIGHT RESORT HOTEL, DIAMOND PREMIUM HOTEL, VON CLUB GOLDEN BEACH, CRYSTAL ADMIRAL RESORT, SENTIDO TURAN PRINCE 5*, HORUS PARADISE LUXURY RESORT;
Белек - BELCONTI RESORT HOTEL, MARITIM PINE BEACH RESORT, CRYSTAL TAT BEACH , SHERWOOD DREAMS RESORT, XANADU RESORT HOTEL, CRYSTAL PARAISO VERDE, PAPILLON BELVIL, CLUB ASTERIA BELEK 5*;
Извинявам се, че стана толкова дълъг поста. Благодаря предварително за Вашето съдействие.   
П.П. Забравих да пиша, че става дума за средата на м. Септември.

Последна редакция: пн, 04 юни 2018, 00:06 от NaniG

# 166
  • Мнения: 563
остават още малко дни до сефтето в Кушадасъ и ще повторя въпрос на който така и никой не отговори :
- за NOVADA OUTLET ли става въпрос когато коментирате аутлетите на  Сьоке ?
- какво може да ми послужи за ориентир (сграда,заведение или друго) за да открия къде правят някой традиционен уличен пазар със всичките му шарении ,пазарлъци и т.н. (да разходя съпругата)

Да Novada outlet е в Соке
Има и аутлет център и в Кушадъсъ--Flora Outlet
Пазарските улички се намират--на крайбрежната алея, заставате с гръб към пристанището, так където акустират Лайнерите и пред вас започва пазарската уличка.
ето ориентир
https://www.google.bg/maps/@37.8608145,27.2566516,3a,75y,149.04h,88.43t/data=!3m6!1e1!3m4!1sBUmrAKt8Yg4wpEgm8dNSEQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=bg

# 167
  • Istanbul
  • Мнения: 168
За резервации от Турски Cтраници / По Точно От Турска Агенция:
Агенцията която питах преди 2 дена за резервации за чужди от турскуя пазар доста се интересуваха от въпроса, рекоха че са готови винаги да помогнат за резервациите (едни изобщо не се занимават, други казват само немски или руски или  т.н.)
**даже вчера (неделя) минах от офиса им но колежката която говорихме по телефона я нямаше..**

искат като инфо:
 1- точна дата за почивката
2 - трите имена на почиващите (ако име дете-дата на раждане)
**
ако клиента реши да резервира ce искат
снимка на паспорта
gsm, mail, пощенски адрес
за доплащане с kredit kart -master/visa/банков път

**
по време на въвеждането на данните се доплаща цялата сума (така e с всички ONLINE  покупки в Турция ) след покупката пращат ви докумнети, ваучери за резервацията всичко необходимо по маил и готово, чакате деня на почивката..  

А и след всичко това
Можете да се обадите не хотела и да и те да ви потвърдят за резервацията.


Последна редакция: пн, 04 юни 2018, 13:35 от Halim Basaran

# 168
  • Варна
  • Мнения: 765
Здравейте, ние ще пътуваме в края на месеца за Кушадасъ, Ефезия Холидей бийч. Още се чудим наведнъж ли да вземем пътя или с преспиване. Не намерих и скорошни мнения за хотела. Ще се радвам да споделите.  Simple Smile
Пътя на отиване спокойно се взема без преспиване, просто се пътува през нощта. Ако тръгнете спокойно вечерта около 20-21 часа, то на следващия ден спокойно ще пристигнете по обяд, като няма да Ви се налага да бързате и ще имате предостатъчно време за спирания за почивки и кафе. Единствено трябва да се съобразите с фериботите, защото след полунощ са по на рядко, ако не греша на на час, ако не и повече. Трябва да се провери за да не се налага да чакате много време. Като довършат моста след няколко години ще е друго.
На връщан можете да вземете пътя с една нощувка, подходящо е да разгледате още нещо.

# 169
  • Istanbul
  • Мнения: 168
Здравейте, ние ще пътуваме в края на месеца за Кушадасъ, Ефезия Холидей бийч. Още се чудим наведнъж ли да вземем пътя или с преспиване. Не намерих и скорошни мнения за хотела. Ще се радвам да споделите.  Simple Smile
Пътя на отиване спокойно се взема без преспиване, просто се пътува през нощта. Ако тръгнете спокойно вечерта около 20-21 часа, то на следващия ден спокойно ще пристигнете по обяд, като няма да Ви се налага да бързате и ще имате предостатъчно време за спирания за почивки и кафе. Единствено трябва да се съобразите с фериботите, защото след полунощ са по на рядко, ако не греша на на час, ако не и повече. Трябва да се провери за да не се налага да чакате много време. Като довършат моста след няколко години ще е друго.
На връщан можете да вземете пътя с една нощувка, подходящо е да разгледате още нещо.

http://www.gdu.com.tr/Sefer/SeferDetay?SeferId=7

http://www.eceabat.bel.tr/feribot-saatleri

Аko има задръстване ги пускат по рано от написания час - Hatlarımızda yoğunluk olduğu durumlarda saatsiz olarak sefer tarifesi uygulanmaktadır

# 170
  • Варна
  • Мнения: 765
Значи не съм объркала, фериботите са на кръгъл час през нощта. Затова и казах че трябва да се планира пристигането за ферибота, за да не се наложи да чакате. Празниците ще са отминали вече в края на месеца и би трябвало пътя да е по-спокоен.

# 171
  • Мнения: 22
Здравейте предстои ми почивка в Aquasis deluxe resort & spa Дидим през август някой да е ходил там скоро и ако може да сподели мнение че чувам ужасни неща за там и съм пред дилема да сменям хотела. Благодаря предварително.

# 172
  • Istanbul
  • Мнения: 168
Здравейте предстои ми почивка в Aquasis deluxe resort & spa Дидим през август някой да е ходил там скоро и ако може да сподели мнение че чувам ужасни неща за там и съм пред дилема да сменям хотела. Благодаря предварително.


незнам от каде чувате но  тука е полу4ил 8,8 точки та почти = 5 и една втора Simple Smile
та и зависи и от очакванията (fiyat/performans )

https://www.etstur.com/Aquasis-Deluxe-Resort-Spa

# 173
  • София
  • Мнения: 1 420
Здравейте предстои ми почивка в Aquasis deluxe resort & spa Дидим през август някой да е ходил там скоро и ако може да сподели мнение че чувам ужасни неща за там и съм пред дилема да сменям хотела. Благодаря предварително.

Баси, за най-добрия хотел ужасни неща, нещо сте се филмирали. Единствено кофти е, че обикалят караконджоли и ядат деца до 8 г. без хляб.

# 174
  • Мнения: 22


Здравейте предстои ми почивка в Aquasis deluxe resort & spa Дидим през август някой да е ходил там скоро и ако може да сподели мнение че чувам ужасни неща за там и съм пред дилема да сменям хотела. Благодаря предварително.
Чух че било мръсно, бельото се сменяло само веднъж седмично храната еднаква пързалките се пускали по 2 часа на ден че било пълно с цигани и много кражби имало и затова питам ако някой е ходил скоро. А моята резервация си е направих от ранни записвания


незнам от каде чувате но  тука е полу4ил 8,8 точки та почти = 5 и една втора Simple Smile
та и зависи и от очакванията (fiyat/performans )

https://www.etstur.com/Aquasis-Deluxe-Resort-Spa
Здравейте предстои ми почивка в Aquasis deluxe resort & spa Дидим през август някой да е ходил там скоро и ако може да сподели мнение че чувам ужасни неща за там и съм пред дилема да сменям хотела. Благодаря предварително.


незнам от каде чувате но  тука е полу4ил 8,8 точки та почти = 5 и една втора Simple Smile
та и зависи и от очакванията (fiyat/performans )

https://www.etstur.com/Aquasis-Deluxe-Resort-Spa

# 175
  • Мнения: 413
Суено де лукс Белек -27.09-4.10  2 в и 2 деца (2-11г)-787лв на вечер Което прави 5509лв
 http://emeraldbg.com/hotel/61660/2/408/61365/573517/SUENO-DELUXE-BELEK-5-*.html
В сайта на https://www.jollytur.com/sueno-hotels-deluxe-belek?sDate=27.09.2 … =&parent=otel
6770 лири ,което прави 2570лв.
Здравейте, линкът за Емералд не се отваря. 5509 лв с какъв вид транспорт е?



В сайта на Емералд няма никъде вариант с начална дата 27.09. Единствената цена от 787лв на вечер е за собствен транспорт, но от дата 12.09. В турския сайт от 12.09 цената е 11250. Пак е по-евтино - около 1000лв.
Явно зависи от хотел и промоция за този хотел. Хотела, в който ще бъдем Lujo Bodrum, при Емералд с автобус е с 1500лв по-малко отколкото от този сайт

Много ми е интересно в какво състояние ще отвори Lujo Bodrum, миналата година бяхме срещу него в La Blanche Island и хотела беше на много груб денонощен ремонт,  който до колкото прочетох продължава...
Моето лично мнение е, че едва ли ще бъде функциониращ на 100% и цената му е много висока, като наоколо има превъзходни хотели... Едната част на плажа ни беше срещу неговия "плаж" на Lujo, който аз по-скоро бих нарекла гьол.
Пак казвам, мое мнение.

# 176
  • Пловдив
  • Мнения: 1 883
Дано времето е благосклонно към нас почиващите в Лара към края на идващата седмица.

Славейче, не се притеснявай. В момента е 30 градуса и не се диша. Другата седмица го дават 38😁
Ей ,блазе Ви на тези ,който ще са на 38 градуса !
И ние пътуваме края на седмицата ,но за Кушадасъ ,дано времето е с нас !
А за хотела ,тръгвам със смесени чувства ,дано и от там сме доволни .
Весели почивки на всички ,който скоро ще заминават и слънчеви дни !!!
А като се върнем ще споделя за хотела как е ,тъй като никъде не открих мнение ,добре ,че Марги каза нещо по въпроса ,за което съм много доволна !

# 177
  • До морето
  • Мнения: 7 061
Завърнахме се и ние от Риксос Сънгейт, прекрасно беше времето, а го даваха всеки ден да вали 😀 Официално свалям доверието си от Гисметео.

# 178
  • Мнения: 518
След двудневно четене на 2 теми назад ние продължаваме да сме в дилема за почивката в Турция.Цените са скочили спрямо предходните години.Плануваме да сме 4 -5 възрасни и 2 деца.Отпуските ни са в началото на октомви и по мое мнение най добре ще е да сме в Анталия,но хотелите които си харесахме със много зеленина и аквапаркове са малко непосилни като цени,забравих да поясня със самолет

# 179
  • Мнения: 1 752
Здравейте предстои ми почивка в Aquasis deluxe resort & spa Дидим през август някой да е ходил там скоро и ако може да сподели мнение че чувам ужасни неща за там и съм пред дилема да сменям хотела. Благодаря предварително.
От събота ще сме там за седмица, ако те интересува нещо конкретно, ще споделя след края на почивката.

Общи условия

Активация на акаунт