На море в Турция - тема 51

  • 104 625
  • 756
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 710
В една от фейсбук групите за почивка в Турция се вихреше страхотен спор за храната в хотелите, до колко е важна, необходимо ли е изобщо да се пита за нея и най-важното - дали интерсът е от чиста лакомия или от желание да разбере човек какво получава срещу парите си Joy И за да не останем по-назад от актуалните, макар и идиотски дискусии, публикувам една класация, на която попаднах.
Предварително казвам, че подобни top of the tops листи ми се струват доста безмислени и несериозни. Едва ли някой има поглед над всички хотели, пък и да има вкусът му може да ужасен и да не притежава изтънчено небце, каквото ние тук Grinning Grinning Та публикувам клипчето, не за да видим кой хотел е на първо и кой на последно място, а да видим какво ни чака в най-скоро време.
Аз си признавам без бой, че като давам толкова много пари за почивка, за мен е много важно и каква храна има, и какво е обслужването, и какви са забавленията... абе, всичко ми е важно и всичко проучвам. Иначе щях да ходя в Гърция.

 

# 91
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Здравейте,прекрасна тема!
Има ли някой отзиви за хотел Титаник делукс Бодрум?
За първи път ще почиваме в Бодрум,ще се радвам който е посещавал този хотел да сподели мнение?
Благодаря и прекрасни почивки на всички!
  Ние бяхме там 2014 г. октомври. Не знам какво ви интересува, но накратко ще споделя. Намира се на висок терасовиден склон, като всички корпуси гледат към морето. Има ескалатори и асансьори и се достига лесно. Има само едно изкачване от плажа до стекресторанта.
Плажът е дълъг с чудесни "къщички"-шезлонги (с перденца и таван), които зрително те изолират. Водата е кристална с малки камъчета, но не са нужни акваобувки. Стаите са големи с мн удобни матраци, сервизните са добре отделени (тоалетна от баня). Минибарът се зарежда редовно, но почистването е малко повърхностно. Храната е разнообразна , но не чакайте екстри (за цената би могло да е мн. повече). За да вкусим риба ходихме в рибния, но и там не ми хареса. За разнообразие може да се хапне в стека. Признавам, че там пихме най-хубавото еспресо в ресторанта, а има и кафехаус, където правят и капучино, мокачино и тн. Намира се на прекрасна тераса, където правят вафли и се дава сладолед (мн вкусен). В сладкарницата има пасти, торти, бонбони, дребни сладки.За деца има водни забавления, пързалки. Пред рецепцията спира долмуш с определено разписание и за около 20 м. сте в Бодрум.
,
Много благодаря за изчерпателния отговор!

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 1 382
Здравейте,
някой с отзиви за Hotel Ambrosia - Bitez, Bodrum?!
Хотелът не е от големите и май не е предпочитан за почивка с деца, та не е и особено популярен...
Ако случайно е познат на някого, моля да сподели! Simple Smile благодаря 

# 93
  • София
  • Мнения: 1 422
Здравейте! Нашата почивка в Кушадасъ наближава - от 22.06 е. Надявам се да отпътуваме, без да се случат извънредни обстоятелства с болни деца. Може ли някой да ми каже, какви аквапаркове има в курорта? Ние ще почиваме в "Сентинус бийч", а в Гугъл Мапс видях, че наблизо е отбелязан Water Park "Aqua Atlantis", но съм разколебана, дали това не е местонахождение на аквапарк към някой хотел, така че всяка информация относно развлечения за деца и младежи ще ми е от полза!

Утре ще погледна снимки но ми се струва че това беше аквапарк м/у Батихан и Атлантик но си мисля че не работи. Може и да бъркам. Към хотел е, и мисля че не се предлага от БГ агенциите. Може и да говоря пълни глупости...не ми е за пръв път.

# 94
  • Мнения: 1 377
Много сте полезни, благодаря за всяко мнение! Можете ли да предложите нещо като коментираните Батихан и Атлантик (по-малко звезди, но с високо качество на услугата), но в Алания? Ще се мъчим за края на септември, най-късно първите дни на октомври, че на мен 20-22градуса на морската вода ми се виждат малко... Бюджет до 1300-1400лв за двама, но със самолет от Варна поне на връщане - смело, нали Laughing. Почти се бях отказала от почивка в Турция като разгледах цени и температури, но последните ви коментари ми връщат надеждите, че може да се намери и нещо като за нас...

# 95
  • София
  • Мнения: 3 679
И аз да се включа по темата за хапването в Турция.
Понеже заминаваме утре...а там е Рамазан...нали и в хотел 5* в Кушадасъ няма да ме оставят цял ден без любимите ми баклавички ( шегичка)
😉😉😉😉

# 96
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Много сте полезни, благодаря за всяко мнение! Можете ли да предложите нещо като коментираните Батихан и Атлантик (по-малко звезди, но с високо качество на услугата), но в Алания? Ще се мъчим за края на септември, най-късно първите дни на октомври, че на мен 20-22градуса на морската вода ми се виждат малко... Бюджет до 1300-1400лв за двама, но със самолет от Варна поне на връщане - смело, нали Laughing. Почти се бях отказала от почивка в Турция като разгледах цени и температури, но последните ви коментари ми връщат надеждите, че може да се намери и нещо като за нас...

Нисичък бюджет за самолет. Евентуално погледнете оферти за хотелите от веригата Ефталия.

# 97
  • Мнения: 1 710
Много сте полезни, благодаря за всяко мнение! Можете ли да предложите нещо като коментираните Батихан и Атлантик (по-малко звезди, но с високо качество на услугата), но в Алания? Ще се мъчим за края на септември, най-късно първите дни на октомври, че на мен 20-22градуса на морската вода ми се виждат малко... Бюджет до 1300-1400лв за двама, но със самолет от Варна поне на връщане - смело, нали Laughing. Почти се бях отказала от почивка в Турция като разгледах цени и температури, но последните ви коментари ми връщат надеждите, че може да се намери и нещо като за нас...

Всички добри и по-бюджетни хотели в Анталия, за които се сетих, са повече от 1400 лв. Тези, които бих препоръчала без никакви притеснения са от 1700-1800 лв. нагоре за почивка в края на септември и първите дни на октомври. Към средата на октомври има повече възможности.
Ако добавите около 150-200 лв. ви предлагам да погледнете JUSTINIANO CLUB ALANYA, също и SHERWOOD GREENWOOD RESORT. На втора линия е, но е много близо до плажа - 200-300 м най-много. Приличен вариант е и JUSTINIANO CLUB PARK CONTI. Хотелите EFTALIA са най-добрия вариант за икономична почивка. Тези, които са на втора линия ще се вместят в бюджет от 1500-1600 лв.

Току-що miss july ме изпревари Simple Smile Вече имате двойна препоръка за Ефталия.

# 98
  • Мнения: 242
За ndimitrova.                Поправила съм годината , 2014 г. бяхме във "Vogue а 2016 г. в "Titanic". Времето минава и спомените се размиват. Но ако вие имате нещо да добавите за хотела, ще се радвам да прочета.
Ще споделя през септември след почивката си там. Confused

# 99
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
Гледам се обсъждат все дати за юни и септември, в края на юли подходящо ли е за море в Турция? И къде?

# 100
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Гледам се обсъждат все дати за юни и септември, в края на юли подходящо ли е за море в Турция? И къде?

ГОРЕЩО

# 101
  • Мнения: 6 833
Предполагам, че е адска жега.
Особено в Анталия, в Егейския регион е една идея по-добре, но пак е по-топло от нашето море за сравнение.

# 102
  • София
  • Мнения: 1 422
Здравейте! Нашата почивка в Кушадасъ наближава - от 22.06 е. Надявам се да отпътуваме, без да се случат извънредни обстоятелства с болни деца. Може ли някой да ми каже, какви аквапаркове има в курорта? Ние ще почиваме в "Сентинус бийч", а в Гугъл Мапс видях, че наблизо е отбелязан Water Park "Aqua Atlantis", но съм разколебана, дали това не е местонахождение на аквапарк към някой хотел, така че всяка информация относно развлечения за деца и младежи ще ми е от полза!

Утре ще погледна снимки но ми се струва че това беше аквапарк м/у Батихан и Атлантик но си мисля че не работи. Може и да бъркам. Към хотел е, и мисля че не се предлага от БГ агенциите. Може и да говоря пълни глупости...не ми е за пръв път.

Да, горе-долу съм бил прав.



това им е сайта http://www.kusadasiaquaatlantis.com/index.html

# 103
  • Мнения: 711
Здравейте.

Някой може ли да сподели сайтове (чуждестранни) за резервация, различни от букинг или други туристически агенции, защото имам чувството, че само в България са толкова завишени цените.

# 104
  • Istanbul
  • Мнения: 168
Здравейте.

Някой може ли да сподели сайтове (чуждестранни) за резервация, различни от букинг или други туристически агенции, защото имам чувството, че само в България са толкова завишени цените.

TR..
Www.tatilsepeti.com
Www.tatilbudur.com
Www.jollytur.com
Www.etstur.com

Общи условия

Активация на акаунт