КГБ = Клуб на Готините Баби - 189.

  • 62 771
  • 736
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 18 667
Люси ,честито на момъка и  на теб и  всички около вас!Не  е лесно да се отгледа мъж като скала,щастлив да е и да стига където е тръгнал винаги по пътя си!

# 616
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 311

 Върнахме сееее!
Голямо пътуване му ударихме, но батериите са заредени до мах!
Дряновец - Попово - Търговище - Омуртаг - Шумен - Сини вир! Само Нови пазар ми се размина, но имаше причина. И...най-после пак у дома! Малко са ми пооклюмали цветята, но бързо ще се оправят! През цялото време времето беше чудесно, само днес се върнахме с дъждец, но пък от Разград се върнахме с познат таксиджия, който взема цената на билета и ни докара чак до блока. Сега се опитва да пекне слънце и дано се покаже, че задължително трябва да отида до магазина.
За сега толкова - колкото да се обадя! Не съм чела нищо - ще оставя за по-късно.

# 617
  • София
  • Мнения: 2 672
Добър ви ден, дружки!

Хубави новини в нашия дом.


Луси, да ви е жив и здрав младежът! Щастлив да е пътят му в живота!

Тути, честита ти студентка! Да е жива, здрава, все така упорита и избраната професия да й носи удовлетворение! Само слънчеви дни по пътя на младата дам!



Ние у дома караме повече на вегетарианство. Аз през деня съм на домати и чушки със сирене, за вечеря спретвам нещо за ММ. Обичам лятото и затова, че има всичко и се сътворява от нищо нещо.

От няколко дни правя салата Табули по рецепта на продовачката на зеленчуци, която е арабка. Е, много ми харесва, изкупих всичкия магданоз. Но, пък вусноооо! Не, че не съм я правила и по-рано, но сега съвсем по оригинала Simple Smile

Тия дни се очакват да са валежни пак, поне прогнозата е такава, та не само ми е сдухано, че прилича на късна есен навън, ами, че ми ограничава разхозките, особено вечерните.

Онзи ден получих ЛС от непозната ми съфорумка, която ми пише много мило, че й липсват стихотворенията ми, защото не съм се явявала често. Преди това  наш човек от темата също сподели подобно нео с мен. Стана ми драго и за тях, пък и за починтателките на поезията изобщо, поднасям това стихотворение на талатлива и млада поетеса.


ЕЛЕНА  ДЕНЕВА

И приземявам детските си устни
на топлото ти от умора чело...
Не вярвам от очи да те изпусне
сърцето ми - по заешки несмело;
не вярвам, че ще слушам как си тръгваш
и как затваряш в тъмното вратата
без зад зениците ми да е мъртво
и без да те последвам като вятър
не ми е романтично. и не плача
кората на душата ми дълбае
на твоето отсъствие кълвачът
обичам те
по простичко
това е.



Със здраве ми оставям!



# 618
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
Добра среща!
Луси, честит да е рожденика! Честита радост и на Вас!

Готвя тиквички с ориз и супа топчета, а между бъркането се цопнах тук.То за по завъртяни манджи нямам време.Тиквичките са в изобилие, а топчета имам готови замразени и ще стане бързо.
Много ми е натоварено и не знам дали няма да "изпуша" скоро.Смятам да не се дам, но...времето ще покаже.
Все си мисля, че хората след пенсия я карат по- спокойно, а като чета, колко работа вършеете- направо не ми се мисли.
Гъбке, добре ми е на новата работа, но всеки ден изникват нови неща и все още съм нащрек.Следващото лято вече ще съм пушка.
Маринка, не чакай подсещане, а си ни зареждай с поезия.
Пипи, дано случите на време и си прекарате почивката без дъжд.
Приключвам репортажа, че трябва и да се спи.

# 619
  • в сърцата на любимите ми хора
  • Мнения: 913


Добро утро! Този път кафето от мен - за почиващите, мързелуващите, работещите, гледащи внучетата и всички останали Simple Smile
Да честитя със закъснение на всички, които са имали повод да празнуват. Да им се сбъдне всичко, което са си пожелали на празника.
И при мен няма нищо ново и интересно за разказване. Вече сме в Карлово. До обяд ни грее слънчо, след обяд вали като из ведро. Направо като в тропиците. И колкото повече вали след обяд, толкова по-горещо става - влагата се изпарява и направо не може да се диша. Младежът не се спира и за секунда - намерил си е приятелчета и по цял ден играят. Кара колело като бесен и вече нямаме здраво място по краката и ръцете. Отидоха вече по едно шише риванол и кислородна вода.Както сам каза: Май само главата ми е здрава Simple Smile Аз поработвам "надомно". Все нещо излиза и се оказа, че май аз оставих работата, но тя не ме оставя. Но нека да има, иначе какво ще правя по цял ден. Ще трябва и аз като Алекс да яхвам колелото Wink Гласим се тези дни да ходим до Сливен на гости на едни приятели, ама ще видим как ще се "договорим" с времето. Дано вече да са се е наваляло. Чудя се откъде се взема това количество вода. Вчера през нощта се изсипваше като из ведро, два часа не спря.
Не ви споменавам поотделно, че нещо не съм много паметлива тези дни. Прочела съм всичко, радвам се на всички и ви обичам. Хубав ден!

# 620
  • Мнения: 1 563
Добро утро девойки!
Мамси благодаря за кафенцето!
Радвам се за теб ,че си имаш компания ,вече порасналото юначе.
Така са всички докато пораснат ,все със посиняли и очукани крака Simple Smile
Благодаря ви  за прекрасните пожелания към внука ми - Гъбче,Боряна,Маринка,Фури,Мамси!
Фури, мисля те колко много си ангажирана,а като те знам и каква пъргавелка си ! Simple Smile Намирай
време и за почивка. Пази се !
Маринка,благодаря ти за  зареждането ни с поезия! Пиши ,та да четем наготово красиви и смислени стихове! Simple Smile
Янче ,хубава разходка сте си направили!Браво !Радвам ви се! Simple Smile
Гъбче,Борянка и вие се борите с реколтите по дворовете ви. Аз отдавна приключих с такива култури.
Само цветя има и мноооооого трева . Simple Smile
Ставам ,че ще излизам по работа , а после може и да завали. За сега е слънчево!

Хубав и спокоен ден милички!

# 621
  • Мнения: 5 364
Тути, честита ви студентка! Пожелавам й ученето да й върви по вода!
Луси, честит ви рожденик! Весело да си  изкара РД!
Фури, ама ти не знаеш ли, че от пенсионера по-зает човек няма?! Особено, ако има и внучета край него.
Яне, добре си се завърнала! Продължавай все така  и  не само из вашия североизток!  
Боряна, за събота и неделя времето ще се оправи та  се подготвяй за  гости!
Маринка, пак ти благодаря за хубавата поезия!
Мамси,  дори и с работа, смяната на обстановката действа релаксиращо.

При мен същото. Понеже е хладно- само у дома. Кой с телефон, кой с компютър, кой с играчки, не скучаем.
В събота се каня да  ходя на Бузлуджа. Някоя съидейничка от вас ще ходи ли?
До скоро!

Последна редакция: вт, 24 юли 2018, 11:39 от K.A.G.

# 622
  • София
  • Мнения: 2 672

Времето ми пречи на мен - натъжа ме и ме потиска този дъжд, но няма как да променя климатичните промени. Ще чакам отново да изгрее слънцето...


За съжаление един от моите познати, изключителен поет и прозаик си е заминал от този грешен свят. Той е същият, чиито текстове  публикувах преди време. Светло му небе! Отново ви пускам негова творба.


ГЪЛЪБ КОВАЧЕВ

ГИМНАЗИАЛНИ СПОМЕНИ

Преди една контролна работа по литература в гимназията, чиято тема беше "Талантът" , бях записал с химикал на лявата си длан:
"Само, който свали капчица мляко от Млечния път , може да седне спокоен вкъщи до децата си и хляба, без който няма живот.!"
Но преди контролното срещнах момичето, в което бях влюбен и се държахме за ръце.Четири топли изпотени ръце.
И после видях, че на дланта ми няма нищо. Нито знак.
Може би тогава разбрах, че тя ми помага да й кажа нещо мое.
И ето, че минаха 50 години.
И аз не знам какво да й кажа!
Понякога поглеждам безнадеждно в лявата си длан.

Май по-близо е Млечния път?

# 623
  • Мнения: 5 364
Маринка, доста философски  ми прозвуча. Разбрах текста като съжаление, че хората макар и един до друг, често оставаме на светлинни години разстояние.  Да почива в мир!

# 624
  • Мнения: 18 667
Маринка ,светлина на душата на поета!Без мечта няма нахранена душа.И любовта заема мястото на мечтата, онемяваш.Сила са и двете.
Гадно е времето ,природата се побърка ,жал ми е за загиналите невинни хора в гръцките пожари.Господ е сърдит.
Фурийка , добро представяне, нека ти е готина работата, пък зимата няма и да е толкова натоварена мисля.
Нанси е студентка ,Люси не е само у вас радост, май имаше и  други нови студенти ,а Фло ни е суперстудентката.
Намерих си готина книжка , френски автор ,за пръв път ми попада ,но ми харесва.То какво ли да правя ,освен да убивам времето.
Това лято няма тен да правим, ръжда може ,до втори август ще е дъждовно при мен.И пак тръгва тревата ,точно  свърших .
Ще ми се дренки и арония да намеря,би трябвало да има ,ама съм тежка на тръгване към града.

# 625
  • Мнения: 1 043
Луси, честит рожден ден на внука ти!


Тути, честита ти студентка!

# 626
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 311

                   

# 627
  • Мнения: 2 012
Добър ден!

Ами,че шантав ден.
Слънчево беше, прострях две перални навън и отидох да понапазарувам.Срещнах дружки ,кафенце ,сладки приказки и заваля.
Намокрени дрехи.Ядосах се,но за пръв път не ги събрах ,за да ги плакна отново.Реших,че дъждът е чист😀,то колко чудо се изваля в последните дни и ги оставих да съхнат.
Днес омлети, яйца на очи-по желание.
За довечера ще замесвам някакво тесто.

Яне, отпочинахте ли си от пътуване и гостуване?

Борянчице,колко арония ти трябва?
Имаме в градината,но още не е узряла.
Мога евентуално да ти изпратя?!😍


# 628
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 311
 Хайде да пораздвижа темата!
Гъбче, починахме си и днес бях на гости на Тони - да разказвам!
И мен днес ме заваля дъжд, но си носех чадър. Само краката ми се намокриха и чехлите, но...На Анжелка й беше малко скучно и от както сме се прибрали все е с приятелки на вън Joy И сега я няма!
В интерес на истината улучихме хубаво време. Само в Омуртаг беше по-студено, но то си е планински град и е нормално. И на края Сини вир ни изпрати с дъждец, а в Кубрат беше свършил. Добре си изкарахме! Видях си приятелките, родата...
Във фейса пуснах снимка от рождения ден на приятелката от Търговище \ тя е с по-пъстрата рокля, а другата е приятелката от Попово \ Пускам я и тук за тези, които нямат фейсбук.

Скрит текст:

# 629
  • Мнения: 1 563
Здравейте момичета !
Днес много тихо тук.
Това писание съм започнала да го пиша преди повече от два часа и сега го преработвам,
че вече не е актуално.
Днес  идваха да вземат мерки за дограми и остъкляване на тераси и трябваше да подсигуря достъп до всички апартаменти.
Имам проблем с входната врата.
Хората се бунтуват и не искат да се маха, а и на новата врата не се предвиждат пощенски кутии.
Тези кутии ги правихме преди 5-6 години и тогава събирахме пари.
В такъв случай трябват и нови кутии за стената и нали се сещате ,че пак трябват да се събират пари.
От два дни се мисля и звъня на кой ли не да измислим нещо
Старата врата не отговоря на коефициента на енергийната ефективност. Трябва да е максимално
уплътнено всичко.
Днес изведнъж нещо ми проблесна в главата да се монтира новата алуминиева врата пред старата.Има място достатъчно. Да останем с две врати. Старата да си съществува с пощенските кутии и заключването ,таблото на ,домофона , а новата отвън и няма да се заключва , само да се затваря ,за да има достъп пощальона и гостите до домофонната система.
И като започнах да звъня по всички инстанции ,от които зависи всяка една промяна.До тук всички са съгласни . преди малко ходих до главният архитект  в общината  и той е съгласен ,но трябва да отговаря на пожарникарките изисквания.да има по-голямо разстояние между вратите. Последно утре в 9,30 часа ще идват комисия от общината да го огледат и да си кажат тежката дума. Между другото ,човекът който вземаше мерките за дограмите ,взе и мярката ,та ако разрешат веднага да я започват.
Та това е милички,голяма разправия е ,всичко се придържа към одобреният проект и всяка промяна става със съгласието на всички инстанции.Моля се утре да се съгласят и да се успокоя.
Оплаках ви се !
Благодаря ви момичета за пожеланията към внука ни!Няма да ви изреждам ,че сега дойде щерката и донесе два килограма боровинки за сладко. Отивам да ги изчистя и поръся със захар.Утре ще варя сладкото.
Към 20 часа ще ходим на заведение да празнуваме  рожденият ден на внука ,че  беше в Барселона и снощи се върна , а и внучката  се върна днес от лагер,.та сега ще се съберем.
Приятна и спокойна вечер на всички ви !

Общи условия

Активация на акаунт