Съпруга ми има болен брат

  • 15 760
  • 140
  •   1
Отговори
# 120
  • Варна
  • Мнения: 36 829
Е, тя каза, че била омъжена там, така че би трябвало да е наясно. И пак с тамошен се хванала.

# 121
  • Paris, France
  • Мнения: 14 381
Е, тя каза, че била омъжена там, така че би трябвало да е наясно. И пак с тамошен се хванала.

Силни културни предпочитания. А и Ганьо е претенциозен и откакто БГ е в ЕО не ще коя да е. Към български момичета, че и разведени с деца, има силен интерес от всякакви чужденци, особено от държави извън ЕО.

# 122
  • Мнения: 8 859
Зададох заобиколно един въпрос, но не ми беше отговорено, сега ще го задам директно: авторке, имате ли интелектуални проблеми, забавено умствено развитие или нещо подобно?
Цялата история говори за интелектуални и поведенчески липси. Погледнато от тази гледна точка, нещата добиват разбираем вид. Авторката не работи, защото хората не искат работници с такъв профил. Семейството я ползва за слугиня, защото й е трудно да прави прости умозаключения. Жени се за някакви сърби ей така, без особено замисляне, а онези се възползват. Всичко това говори за някакъв по-особен случай. Пък идеята да изостави детето, за което се грижи, заради мъж, за когото се оженила след 10 дни разговори в интернет, направо ми бетонира мнението. Случаят не е обичаен, имайте го предвид. Naughty
Чакаме премълчаните подробности, за да дадем адекватни съвети. Мисля, че авторката има нужда от съвети около житието и битието си. Peace

# 123
  • София
  • Мнения: 24 839
Пък идеята да изостави детето, за което се грижи, заради мъж, за когото се оженила след 10 дни разговори в интернет, направо ми бетонира мнението. Случаят не е обичаен, имайте го предвид. Naughty
Чакаме премълчаните подробности, за да дадем адекватни съвети. Мисля, че авторката има нужда от съвети около житието и битието си. Peace

Няма такава идея в нито един неин пост.
Напротив, обяснява че не може да остави детето, което е отгледала от бебе и я нарича " мамо".

А, мъжът, за когото се е омъжила, се оказа приятел на първия ѝ мъж.

# 124
  • Мнения: 19
"Ън"  как ще съм слигиня на моето семействп просто не мога да оставя майка си в тояа състояние затова не  работя да се грижа за нея то и това пак е работа болно гледач о то доста трудна и отговорна а това че ме обиждаш без да ме познаваш говори за твоето възспитание

# 125
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
На сърбина му трябва български паспорт, затова се е и оженил.
Е нищо де, хора сме, може да сбърка всеки. Гледай скоро да поправиш грешката.

# 126
  • Мнения: 8 859
"Ън"  как ще съм слигиня на моето семействп просто не мога да оставя майка си в тояа състояние затова не  работя да се грижа за нея то и това пак е работа болно гледач о то доста трудна и отговорна а това че ме обиждаш без да ме познаваш говори за твоето възспитание

Не ми беше целта да те обиждам, но какво можех да помисля след изчетеното в тази тема? Ти явно си млада жена с неособено добра семейна среда. Но съвсем не си някакъв изолиран случай. Много други са като теб, но ти си първата, за която разбирам, че е зарязала своя личен живот напълно по тази причина. Тук, в този форум пише друга млада жена, която гледаше баща си на легло, без да има като теб други в семейството, майка й е починала отдавна, няма братя и сестри. Също отглежда  и детето си сама. Но не се превърна в болногледачка на баща си постоянно, живееше и своя живот и когато той почина, тя не се оказа в положение да започва отначало. Ако види темата,  може да се включи.
Естествено, че не можеш да загърбиш напълно майка си, но за мен е съвсем неразбираемо ти да си болногледачка денонощно при наличие на достатъчно хора в семейството. Защо ти реши да жертваш своя живот? Защото за мен съвсем доброволно си се пожертвала. Това е абсолютно недопустимо от каквато и да е гледна точка. Не си ли съгласна, че си постъпила най-меко казано неразумно и безотговорно към себе си? За мен обяснението беше само това, че роднините ти се възползват от теб заради някакви твои липси. Баща ти, който трябваше да поеме основната тежест. Сестра ти, чието дете отглеждаш. Както и този шофьор сега, дето може би те гласи за болногледачка и у тях. Какво ти има, та не се усещаш? Rolling Eyes
И последен въпрос: какво смяташ да правиш, след като майката си отиде? Как ще издържаш себе си и това дете, което също си качила на гърба си? За мен пълнолетен човек, който не може да мисли в перспектива и да гради планове има някаква липса. Извинявай отново, ако си се почувствала обидена, но не мога да разбера мотивите, които те движат при вземане на решенията в живота ти.

# 127
  • София
  • Мнения: 17 900
Ти познаваш една различна, примерно. Аз знам за още 2-3 (едната история я разказах, само че жената работеше като преподавател), които са смачкани от чувство за вина и изпитват някаква криворазбрана отговорност.
Аз в подобна ситуация също бих се ограничила социално вероятно. Няма да престана да работя, дори още повече би трябвали да си треперя над работата, но единици са тези, които съвместяват нормален живот с продължителна грижа за болен човек. Защото, каквото и да си говорим, работата в един момент става допълнително натоварване, а не "живея си живота", та говоря за другите неща.
Авторката може да има липси, но те не да по рождение и баща й да се възползва от тях. Надали... По- скоро е изкукала леко и се е идентифицирала с болногледач в следствие на случващото се.

# 128
  • Мнения: 8 859
Смяташ, че причината е криворазбрана отговорност и чувство за вина? Може да си права, но това ще е само малка част от истината.
Объркано й е съзнанието по някаква причина. Забелязвам, че не стои последователно зад решенията си, по-скоро не взима никакви решения, а изпълнява взетите от друг. Гледа детето на сестра си, привързала се е към него, но не изключва възможността да отиде при сръбския шофьор без детето, защото той не го искал. Shocked Денонощно бди до леглото на майка си, но вариант да отиде при мъжа си в Сърбия също го има в главата си....манджа с грозде Crazy А женитбата за човек, с когото не е живяла никога дори за ден и познава съвсем бегло при утежненото й собствено положение на жена, която се грижи за лежащо болен и отглежда дете, което даже не е нейно.....няма нужда от коментар. Такъв хаотичен живот, натоварен отгоре на това с огромни отговорности виждам за първи път. Обикновено хаотично живеят разни бохеми, дето не поемат грижа даже за чорапите си.

# 129
  • София
  • Мнения: 17 900
Според мен се е оженила като за спасителен пояс, да избяга един вид от натоварването. Затова и така бързо. От друга страна, не й дава сърце да остави семейството си.

# 130
  • София
  • Мнения: 24 839
Отново прегледах постовете на авторката, търсейки къде е писала, че е готова да отиде при мъжа дори и без детето.
И не намерих такива.
Напротив- обяснява, че докато са си писали и преди да се оженят, му е носил подаръци, а тя е била убедена, че ще живее при нея.
Няма да се учудя, ако прибирането вкъщи след развода е цената на сегашното ѝ положение.

# 131
  • Мнения: 8 859
Ами, може да е ползвала брака като спасителен пояс, но това е само поредно доказателство за хаоса, който цари при нея. Бяга от натоварването като се жени, но няма да се махне от натовареното си ежедневие, а ще трупа ново напрежение покрай още един човек в живота й и то с проблемно семейство....?  Rolling Eyes За първи път разбирам, че проблем може да се разрешава като се трупат нови върху него. Whistling
Също погледнах темата назад и видях, че друга потребителка я съветва да потърси помощ от психиатър, както и на много други фронтове, а някои се съмняваха, че темата е истинска. Не само аз съм останала с такова впечатление от постовете й. Не знам изобщо дали е в състояние да сложи ред в живота си. Не показва, че може да подрежда приоритети. Rolling Eyes
Какво да й кажем? Thinking

# 132
  • Мнения: 4 215
То нейните приоритети някой друг ги подрежда.
Дано сестрите и не се сдобият с други деца, които да и прехвърлят за гледане...

# 133
  • Мнения: 44
За мен авторката на темата е необразована и простовата женица, която останалите използват, както си искат. Да се ожениш, след чатене в интернет, за мен е не само несериознo, ами направо тъпоумно. Каквито и съвети да й дадете, няма да ги вдене, защото й липсва капацитет да ги осмисли. Съжалявам за ситуацията й, но човек каквото сам си направи, никой друг не може да му го направи. Толкова.
Напълно подкрепям мненията на ЪН!

# 134
  • Мнения: 19
Сгрешила съм 10 дена бяхме заедно не че се познаваме от 10 дена какво мислите наистина не ме касае дали съм неграмотна или не няма да ви се доказвам

Общи условия

Активация на акаунт